Weimaraner

eva · 229855

Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 14 Januar 2009, 12:02:09
trudim se, da bi kakšna slika kje ratala pa mi ne uspeva najbolje. Ker un link menda lahko samo jaz odprem :'(



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #121 : 14 Januar 2009, 15:28:34
Petra dobrodošla na forumu.
Meni je pa Link zelo vše?.Tudi jaz sem videla nekaj bratcevic iz  in sestric iz "našega" legla pa moram re?t da mi niso vsi vše?.

Evo pa še link do najine teme klik.

lp



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #122 : 18 Januar 2009, 15:23:40
Mene pa zanima, ker ima moja weimar?anka Ajla ?isto temno barvo dlake, pa je vzreditelj(še zmerom imamo stike z njim) rekel da to ni dobro, zdej pa ne vem kaj naj naredim da bo njena dlaka postala svetlejša????????               Prosim odgovorte mi, zato ker me zelo skrbi!!!!



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 19 Januar 2009, 20:37:10
jaz sem po dolgem času srečala Linkovo sestrico, ki je bila že takrat dosti temnejša od ostalih in je še vedno. Tko da nevem, malo vrjetno posvetlijo, ma prav dosti ne.Ma sej, aniso vsi odtenki sive normalni? Pa celo kar nekaj rjavkastih sem že vidla...



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 20 Januar 2009, 10:35:38
Naš je bil svetleši kot mladič, je pozneje malce potemnel.



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 21 Januar 2009, 14:31:19
ja, zdaj ko pomislim, je tudi naš malo potemnel. Malo me je zavedlo, ker smo imeli majhne biglčke, ki so vidno svetleli s tedni in tudi naša psička je bila vsako leto bolj rjava in manj črna.Zgleda je pri sivčkih drugače.Mogoče tudi zato, ker jim zraste dlaka, ker naš je malo temnejši pozimi, ko ima močnejšo in daljšo dlako, poleti pa je prav svetel



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #126 : 31 Januar 2009, 08:51:43
Ko smo bli na mednarodni rastavi v LJ smo ene srečal z ajlo pa so rekl da je zato kriva hrana: apol k mi jemo Royal Canin to narobe????????



lp elena



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 01 Februar 2009, 08:01:23
enmkrat sem bila na enem predavanju od hilsa nature s best, pa je nekdo vprašal unga vet. ki  je predaval, če ne barva dlake, ker ima not veliko zelenjave, vključno s korenčkom.Vet mu je odgovoru, da je to neka povezava z geni, z recesivnim genom, ki vodi do obarvanosti in v primeru takih dodatkov udari ven.Pri vseh barvah psov, tko da po njegovo bi moral pes ki kaže take znake jesti hrano, ki nima absolutno nič nobenega barvila ali karotenoidov....Jaz nevem, Linku najbolj paše dermatosis od eukanube,...je pa kr draga..



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 01 Februar 2009, 11:28:20
Mi smo trenutno na Orijen, dlaka je super



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #129 : 01 Februar 2009, 13:38:26
roy2, kje se kupi Orijen ga bom probala upam da bo dlaka lepše barve!

lp elena



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #130 : 01 Februar 2009, 13:41:31
Še eno vprašanje: a kdo ve kdaj bo letos piknik weimarčanov!!!!!!!!!

lp elena



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 01 Februar 2009, 22:06:36
roy2, kje se kupi Orijen ga bom probala upam da bo dlaka lepše barve!

lp elena

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5550.0.html




elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #132 : 11 Februar 2009, 09:11:55
Moja psička ajla pa je zdej predebela za kakšne 5kg!!!!!!!!!! Veterinar je rekel da moram na dieto, vendar ne vem kaj naj ji dam da bo shujšala???? :'(



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 11 Februar 2009, 09:21:56
Poskusite s hrano z okusom ribe (lososa ipd.) in ji odmerite natančno toliko kot piše.
Nič priboljškov, če trenirate z nagrado (piškotki), ji to odbite od dnevnega obroka.

Jaz imam z mojim ravno obratno težavo, je namreč zelo suh



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #134 : 11 Februar 2009, 09:31:30
Hvala roy2 tudi marca bom začela hoditi z njo na agility, kto da mislim da bo lahko shujšala je pa stara 10 mesecev
lp elena



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 11 Februar 2009, 16:41:28
Super, mi bomo tudi po vsej verjetnosti poskusili z agilitijem.

Dajte vseeno do takrat popazit na težo,ker 5kg viška se mi pri tej starosti zdi kar veliko.



Jazzka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 23 Februar 2009, 19:59:50
Pozdravljeni,

na eno vašo "članico" sem se že obrnila, vendar bi vas prosila, če mi lahko kdo pomaga. Iščem namreč leglo v Sloveniji ( HR, ITA ).., ker iščem weimaranerja.

Če mi lahko kdo pomaga, prosim, da me kontaktira na mail :
[email protected]
Vsem vnaprej hvala :)



blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa
Odgovori #137 : 04 Maj 2009, 13:29:53
Pozdravljeni

Zanima me nekje okvirna cena teh vaših lepotcev :), seveda z rodovnikom in vse kot se spodobi?

lp, david


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #138 : 04 Maj 2009, 19:58:29
David, sem ti poslala zasebno sporočilo :)

Lp, Eva


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 28 Julij 2009, 20:17:04
Danes sva z Abby spoznali tudi enega majhnega weirmarnerčka po imenu Oto je pa še tak mladiček in je tako sladek :-* :-*



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 03 Avgust 2009, 02:17:03
Pozdravljeni vsi ljubitelji weimarancev!


Po daljšem času se oglasam s fantastično novico, ki je nisem na veliko razglašala, čeprav se je že dolgo kuhala v moji glavi. Namreč, pred dobrim tednom sva z možem postala ponosna lastnika drugega weimaranca v naši družini, in sicer psičke po imenu FLANDERS JOY IN MOTION ''Ruby''.

Psička izhaja iz psarne Flanders Joy v Belgiji, skotena je bila 28.05.2009, točno ob 12.00! Ruby-jini starši so večkratni prvaki v lepoti in v delu.

Mama

BISS Greydove at Flanders Joy ''Ginger''
Junior World winner '06 
Junior Poland winner'06
Junior Dutch Champ'07
Europasieger'07
Belgian winner'07
Golden winner'07
Multi BOB and Group placements 
RBIS Puppies
Inter sh ch/Dutch/Lux/German Ch HD/A1

VJP72, TST, Basic Hunting diploma 97/100 
Advanced hunting 142/160, HVV 130/130, practical hunting 
Workdog registered WSH 


Oče

BIS WORKDOG, BISpuppy, BISjunior/BOG
INTER/LT/PL Ch/Multi Jr Ch
Le Fol du vent
Fala Love'a
 ''Foldek'' HD/A ED 00
Versatile Hunting trials:
I-prize young dogs 
I-prize versatile trial 
III- Prize versatile trial 
FCI Work certificate

Ruby je mala neustrašna sivka, ki je že doma v Belgiji prvič pokazala svoje lovske lastnosti, in sicer s prinašanjem divjadi, preizkusila je tudi že vodo in ob streljanju ni pokazala niti malo strahu, kar glede na lovske rezultate obeh staršev ni nobeno presenečenje. Presunil me je čudovit odnos vzrediteljev, ki so nas gostili na svojem domu kot kralje, pomembno jim je bilo samo to, da bomo zanjo dobro skrbeli, v svojem prvem domu so jo naučili celo sobne čistoče, zato na poti z njo ni bilo nobenih težav, v boksu se ni niti enkrat polulala. Ruby je zelo radovedna in vesela psička, ki se drži Erosa kot klop, on pa jo je hitro sprejel za svojo in jo ima vedno na očeh, da jo brani, če je to potrebno. Glede na to, da je Eros tri leta sam kraljeval pri nas, smo bili kar malce skeptični, kako jo bo naš 'edinec' sprejel, no, bolje vsekakor ne bi moglo biti, tudi posteljo in vodo so delita, razen pri hrani sem že prvič naredila red in tega se oba držita, zaenkrat, moje oči so še vedno na preži ;). Glede na starše ima Ruby tudi dobro predispozicijo kot razstavni pes, njen pedigre je mešanica Avstralskih, Ameriških in Evropskih razstavno-delovnih linij, zato se z našo navihanko že silno veselimo skupnih druženj, tako lovskih kot razstavnih.

Še nekaj slik



Ruby 6,5 tednov



Ruby 7 tednov


Ruby 8 tednov



Blažena med weimaranci



Končno doma in končno uresničene sanje- dva weimaranca :)







Lep pozdrav, Nina in vesela siva druščina ;D



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 03 Avgust 2009, 09:47:18
oooo.... mala je čudovita  :o , no, oba sta  :-[

Veliko veselja z novim družinskim članom!

lp, Nina



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #142 : 03 Avgust 2009, 11:23:47
O Nina, tole pa je presenečenje!  :o Čestitke za malo lepotičko. Upam, da jo kmalu kje tudi v živo vidim  :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #143 : 04 Avgust 2009, 20:27:18
Kako je luštna tamala  :-* Čestitke!

Imam pa eno vprašanje za vas, ki imate weimarance in to je, kako so kaj v družbi malih otrok? Čez par let oziroma, ko bodo okoliščine dopuščale, bo v najino družbo prišel weimaraner (psarno že imam izbrano  :)) vendar bo čez par let verjetno prišel že čas za kakšno družino, pa me zanima vaše mnenje?


Hvala  :)


Barbara


Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #144 : 04 Avgust 2009, 20:49:13
Nina, cestitke za novo clanico!  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 04 Avgust 2009, 21:44:39

Hvala za čestitke, Katarina, jaz tudi upam, da se kmalu vidimo na kakem ptičarskem dogodku.

Barbara, glede otrok pa ti lahko povem iz prve roke. Sedaj imamo doma triletnega in dvomesečno weimaranko, poleg tega pa še petmesečnega fantiča.
Eros je fantka lepo sprejel, sva si kupila neko knjigo o Otrocih in psih pa je kar delovalo, edino precej zaščitniški je postal, zato je treba na sprehdih z vozičkom kar paziti. Oba psa se ne približata fantkovemu delu sobe, kjer se igra na tleh, Eros se že prej ni, Ruby pa sem parkart ostro rekla "NE" in je zaleglo. Sicer pa se zavedam, da bo večja pozornost potrebna, ko se bo fantek kobacal in celo shodil, ker ga psa lahko poškodujeta že zaradi same velikosti in mase, čeprav ne bi bilo namerno. Načeloma pa weimranci veljajo za zelo dobre družinske pse, le vzgojeni morajo biti pravilno, zato ne vidim ovire. Le dela je veliko, ampak se obrestuje! ;D

Lp, Nina  :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #146 : 04 Avgust 2009, 21:55:59
Nina, najlepša hvala  :-*  :)

Sicer pa sem tudi sama mnenja, da če so dobro vzgojeni, nebi smelo priti do kakšnih večjih težav.


Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #147 : 22 Oktober 2009, 13:22:09
Živjo!

Mene zanima katere psarne weimijev priporočate? (lahko tudi na ZS)  :)



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 30 Oktober 2009, 07:51:31
Živijo, eko, iz prve roke, otrok za psom -Linko je bil razvajen navezanček, ki ni prenašal otrok, zato smo se prav bali te spremembe.Tako smo se resnično potrudili, da bi na lastni koži to čimmanj občutil, zato nismo pri odnosu do njega popolnoma nič spreminjali, nikoli ni bilo "fuj" al "lump" al karkoli,  in  z malim sta ratala popolen team.Je pa res, da nima noben pes dovoljenja približevanja, pa tudi ne vsak otrok. tako da moramo biti kar pazljivi zaradi drugih.
Sedaj imamo že nov naraščaj in tudi ni problemov. Parkrat na dan oba temeljito "umije" in to je to.
Lep pozdrav
Petra



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 30 Oktober 2009, 07:59:15

Haha, super slikce :). Pri nas imamo tudi naraščaj pa dva weim-a in imata oba malega rada.
Sploh z Ruby sta dobra, ker jo je začel vleči za rep, ampak se ona nič ne sekira. ;D