Čiščenje ušes

*nastja* · 76944

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 11 September 2005, 20:44:13
S katerimi robčki vi čistite ušesa vašemu psu??? :D

Jaz mam Niveo, pa vi???!!! ;D A je to sploh vredu da mam te čistilne robčke ...  ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 11 September 2005, 21:00:45
Nastya, lahko imaš Niveo seveda. Mi imamo Pampers pred tem smo pa imeli Lumpi od Mercatorja. Pa so mi Lumpi skoraj boljše kot Pampers.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 11 September 2005, 21:01:14
Mi uporabljamo za čiščenje ušes kar Pampers(baby) robčke. ;).Včasih sem čistila tudi tako,da sem najprej z mokro vatko čistiila  in nato še s suho,ampak smo sedaj že nahaj časa na Pampers(robčkih,da ne bo pomote ;D).

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 11 September 2005, 21:03:37
mi jih čistimo z robčki........zdaj imamo nivea prej smo imeli pampers.

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 11 September 2005, 21:05:30
no lepo da nisem edina ...  :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 11 September 2005, 21:19:03
Js nimam robčkov

Čistijo se mu sami takoda mi to ni potrebno, sušim mu jih pa z brisačo. Vseeno razmišljam o robčkih. Bo pa Lumpi al pa Nivea. Pampesove sem že mela pa jih je sovražil. Niveo je prebavil. Lumpi pa meni najbolj dišijo pa fajn mehki so  :P.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 12 September 2005, 07:30:36
kako pa čistite ušesa?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 12 September 2005, 07:57:12
kako pa čistite ušesa?
Na roko(prst) daš robček in greš s prstom v uhu in sčištiš...preprosto. ;)


Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 12 September 2005, 08:10:24
kako pa čistite ušesa?
Na roko(prst) daš robček in greš s prstom v uhu in sčištiš...preprosto. ;)
točno tako! in čistiš po občutku...seveda ne rineš nevem kam globoko...sicer mene že rondo opozori, če ga čistim tam kjer ga kaj moti! Njega to zelo žgečka in potem ima še za pol ure dela, da se spraska, valja itd. ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 15 September 2005, 21:40:31
 ;D Indiju pa zgleda da paše ker je čist pr miru ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 15 September 2005, 21:55:10
Zdej mam Lumpija. So mu najbolj simpatični ampak bomo kar pri suhih robcih ostali. Sej čistijo se mu same ubistvu.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 15 September 2005, 21:59:41
a Lumpi kj dišijo ... hihi ;D :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 16 September 2005, 21:51:06
Ja dišijo. Sam tep prporočam da mu po čiščenju s čistilnimi robčki še vseeno zbrišeš uhe s suho brisačo in jih čimbolj osušiš, da se ja ne bi kake bakterije razvile. Morjo bit uhki čim bolj suhi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 17 September 2005, 14:20:35
od česa pa nej bi meu mokre ... potaplja se ne ... hmmm ... plava tut ne ...  :D ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 17 September 2005, 14:59:38
aja

ja tut od vlažilnih robčkov mal ostane sam to ni tak kritično. Sem misla ko ga ti skopaš al pa ko ga plavat peleš. Takrat mu pol fajn zbriš.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 17 September 2005, 16:23:22
plava ne ... pr kopanju mu pa previdno umijemo ...  :D



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #16 : 21 Marec 2006, 23:22:37
A tekočine Clorexyderm pa nihče ne uporablja? Meni je vet. rekla, naj mu kar ornk noter zlijem ???



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 22 Marec 2006, 00:28:43
A tekočine Clorexyderm pa nihče ne uporablja? Meni je vet. rekla, naj mu kar ornk noter zlijem ???
Jaz sem to pri Astorju uporabljala, ker je imel izredno zapacano uho ("zacementirano" z ušesnim maslom).
Bi rekla, da je za redno/normalno čiščenje dovolj robček - vsaj meni je to veterinarka potrdila.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 22 Marec 2006, 18:44:41
A tekočine Clorexyderm pa nihče ne uporablja? Meni je vet. rekla, naj mu kar ornk noter zlijem ???

Jaz s tem pucam pa je vredu. Sem ravno danes prvič, ker smo prej imeli nekaj podobnega od Tixija (ali nekaj takega no, nikoli si ne zapomnim teh imen  ;)) pa je bilo tudi ok. Je pa res, da ful vate porabim, ker ima Atra res zelo umazana ušesa  >:(

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #19 : 22 Marec 2006, 20:00:54
Midva sva prejšni teden v Lescah kupila neko francosko zadevo... Epi-Otic proizvajalca Virbac ... pride v 125ml flaški in stane cca. 3000 Sit.
Zaenkrat sem zelo zadovoljen z tekočino, ker res dobro očisti uho, je pa taka čudna modra tekočina ... rumbi seveda ni všeč (le zakaj  ::)) ... pa tudi pakiranje je priročno... ima pokrovček ki ga samo obrneš in je pripravljeno za uporabo.
bom ob priliki poizkusil slikati... da vidite to čudo :D

Lp, Črt



Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 November 2006, 19:19:06
Kaj pa palčke za ušesa kaj to ni dobro?? ??? ???

LP
Neja


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 14 November 2006, 08:32:58
Kaj pa palčke za ušesa kaj to ni dobro?? ??? ???
Ne ni, s palčkami lahko očistiš zunanji sluhovod - zavojčke . Če pa čistiš luknjo samo vse še bolj notr zabašeš.
te tekočine pa raztopijo maslo in umazanijo in ko pes otrese izteče vse skupaj ven- to potem popivnaš z vato, lahko pa še očistiš ta,  zunanji del s palčkami.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 14 November 2006, 08:39:39
Midva sva prejšni teden v Lescah kupila neko francosko zadevo... Epi-Otic proizvajalca Virbac ... pride v 125ml flaški in stane cca. 3000 Sit.
Zaenkrat sem zelo zadovoljen z tekočino, ker res dobro očisti uho, je pa taka čudna modra tekočina ... rumbi seveda ni všeč (le zakaj  ::)) ... pa tudi pakiranje je priročno... ima pokrovček ki ga samo obrneš in je pripravljeno za uporabo.
bom ob priliki poizkusil slikati... da vidite to čudo :D

Lp, Črt
Bolj ugoden je Otifree 160ml pride cca. 2600 sit (ima isti učinek kot Epiotic), ..mi ga je pa zmanjkalo, pri nas na veterini so imeli le Epiotic, a je bil cca. 3600 sit, pa se mi je zdelo malo pretirano, zato sem šla kupit v lekarno parafinsko olje 110 ml pride nekaj manj kot 600 sit, a ne priporočam, ne čisti prav ne vem kako dobro in še vse mastno je....
LP


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 14 November 2006, 09:30:20
Kaj p atisto kar ti veterinarji dajo -nek otonazol , če se ne motim. Ta je tud čist masten. A ima še kakšen zdravilen učinek al samo čisti ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #24 : 14 November 2006, 09:45:38
Otonazol sem jaz vedno dobila, ko je pes že imel dejansko vnetje ušes. Kot preventivo (za čiščenje) ga nikoli nisem dobila in nikoli uporabljala.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 14 November 2006, 09:52:05

Meni so ga dali, ker ima neko smet v ušesu in je niso mogli ven dobit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 14 November 2006, 10:30:09
Otonazol je antibiotik, antimikotik, in se uporablja za zdravljenje vnetij v ušesih. Kar tako ga ponavadi ne dajejo, razen v tako ekstremnih primerih, kot je tvoj deteljica, ker je dovolj masten, da tujek porive ven iz uhlja - kar tekočine ne zmorejo.

Je pa tako, da robčki imajo isti učinek kot palčke - za zunanji del ušesa so ok, za notri pa delajo samo zgago, ker s prstom samo porinemo maslo bolj globoko v uho, sčistimo ga pa bolj malo ven. Ravno zato te razne tekočine (Clrexyderm oto, Epiotic, Otifree,...), ki raztapljajo ušesno maslo in dejansko sčistijo uho. Pobrišemo pa potem samo uhelj (zunanji del), tekočino si pes samo odstrani iz ušesa s stresanjem, zraven pa še maslo...



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 14 November 2006, 10:36:14
Otonazol je zdravilo (lokalni antibiotik), kot je že doggy povedal/a, ni pa čistilo. Če prej ne boš fajn spucala ušes, otonazol lahko da ne bo prav prijel. Si pa predstavljam, kaj je ta smet v ušesu. Najbrž čep na koncu, čisto ob bobniču. Je pa res cel hudič to spravit ven. Veterinarski tehnik na Prvi kliniki ji s samim čistilom nikakor ni šlo, zato smo na koncu jaz, tehnik in veterinarka poskusili z vodo. Ponavadi naredijo to tako, da psa uspavajo in s posebnim strojčkom, kot neka pumpa na vodo...brizgajo to v uho in čepi, maslo popusti. Šele na to lahko veterinar dobro vidi kaj je v ušesu, ko je le to dobro spucano.
No, pri moji psički, ki je tako zelo pridna  ;D , smo poskušali brez uspavanja in brez tistega strojčka. Veterinarka je z eno ogromno brizgo vode segrete na cca. 40 stopinj, brizgnila v vsako uho po 3x in čepi so popustili. Šele po tem se je dobro vidlo kaj je na dnu ušesnega kanala. To bi lahko tudi sama naredila, rabiš le ogromno brizgo in še kakšne roke več, da ti držijo psa. Pa ne zgleda nič groznega, vsaj moja psica je pustila.
To pa smo naredili iz preventivnega razloga, namreč zaradi tega ker na veterini v Postojni so le govorili koliko ima umazana ušesa in se nič ne vidi, tako so tudi spregledali tumorje! Nikoli pa niso niti poskušali spravit umazanijo ven!

Pojdi k drugemu vetu, če se tu niso dovolj potrudili, da bi smet ven dobili, ker je lahko tudi kaj drugega! Vsaj pri moji je bilo tako.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #28 : 14 November 2006, 10:40:50
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da Clorexy derm Oto ne razstaplja ušesnega masla oz ne tako učinkovito kot Otifree ali Epiotic. Ko sem čistila ušesa s Clorexy dermom, se je psici ravno tako naredil čep, ...veterinarka mi je potem razložila da je le ta bolj namenjen dezinfekciji ušeš (proti glivicam, kvasovkam...), zato da naj raje uporabljam zgoraj omanjena čistila.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 14 November 2006, 11:48:51
Si pa predstavljam, kaj je ta smet v ušesu. Najbrž čep na koncu, čisto ob bobniču. Je pa res cel hudič to spravit ven. Veterinarski tehnik na Prvi kliniki ji s samim čistilom nikakor ni šlo, zato smo na koncu jaz, tehnik in veterinarka poskusili z vodo. Ponavadi naredijo to tako, da psa uspavajo in s posebnim strojčkom, kot neka pumpa na vodo...brizgajo to v uho in čepi, maslo popusti. Šele na to lahko veterinar dobro vidi kaj je v ušesu, ko je le to dobro spucano.
Pojdi k drugemu vetu, če se tu niso dovolj potrudili, da bi smet ven dobili, ker je lahko tudi kaj drugega! Vsaj pri moji je bilo tako.
Ne ni čep, je smet , verjetno delček rastline(dobila zadnjič not pri gonji po goščavi,ko se je tudi okoli oči ogulila). In za pregled  ji je že dal pomirilo,ker drugače ni bilo možno nič opravit.
Problem je ,da ima tako ozke sluhodode, da je moral vzet najožjo napravo ,da je prišel do prave globine. Potem pa je poskušal s pinceto vzet smet ven,a ni bilo izvedlijo- ni mogel nikako prijet zadeve, čeprav se je resno matral- potem je dal to in naj bi se stvar izplavila.No zdaj še vedno občasno otresa in dajem že tretji dan  :'(.Edino ne vem, če ne otresa že zato ker ji grejo mastna ušesa na živce ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!