Čiščenje ušes

*nastja* · 76948

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 15 November 2013, 18:35:10
Dino tudi sovraži kapljanje v uho in verjamem da mu ni ravno prijetno.  :-\ Ampak ga pač primem, mu rečem kako besedo  :P , potrpi da mu dam in potem ko je končano seveda kak priboljšek .



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 15 November 2013, 18:41:58
Počakala in potrpela bo, ziher ;) . Tudi pri veterinarju je bila vedno čisto mirna, potem pa sem ji doma morala 2-3x na dan dajat kapljice v uho nekje 2-3 tedne. Je potem že čisto lepo veselo prišla, ker je potem dobila en ful dober priboljšek  ;D

Moram samo pogruntat kako to naredit. Bom počakala še nekaj časa z tem, do takrat pa si bom ogledala kaki video ali pa koga vprašala, da se naučim, ker ne bi rada, da ji potem kaj narobe naredim  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 15 November 2013, 19:05:46
Primeš uhelj. Dvigneš in lepo po uhlju stočiš primerno količino tekočine v uh. Preveč ni fore, ker itak steče ven. Sam škoda stran zlivat. Premalo pa spet ni fore, ker niti ne zalije do bobniča. Tko po felingu, da napolniš uh.
Potem pa uh pokriješ nazaj in nežno zmasiraš sluhovod od zunaj. Tko bolj konkretno ga ''počohaš'' za uhlji. Med tem lepo slišiš ''žvrkljanje'' tekočine v uhu. Če ne žvrklja je tekočine premalo, da bi čistila ali pa masiraš na napačnem koncu.
Potem pa pustiš, da strese. Otreseno in streseno vsebino pa pobrišeš z vatko/krpico samo po uhlju toliko kolikor vatka doseže. Ne žokat s kakimi palčkami. Te pridejo prav samo, če je pes res potrpežljiv pa, da tiste gubice v uhu lažje pošistiš. Ampak samo zunanji del. Nikar v luknjo žokat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 15 November 2013, 19:16:12
Okej hvala, potem pa itak znam  ;D . Tako sem ji morala dajat zdravilo v uho, tako da že obvladam  :) . Veterinar ji je čistil veliko drugače, tista tekočina podobna vodi (ne spomnim se imena, mislim, da je imel fiziološko raztopino) je res tekla po celem, tako da sem mislila, da normalno umivanje izgleda, tako kot dela veterinar.  ::) Ji pa je on čistil tudi z palčkami, ampak jaz tega zaenkrat ne upam, ker se mi zdi, da bom naredila več škode kot koristi.

Samo katero čistilo naj kupim?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 15 November 2013, 19:57:43
Greš v štacuno za živali in vzameš eno. Če pa ima probleme z ušesi (občutljiva, pogosta vnetja)...potem pa tisti oti free ali kako je že in pa Bay-o-pet ear wash.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #125 : 15 November 2013, 20:03:16
Jaz imam Clorexyderm oto in mi je ok.


margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 11 Marec 2014, 09:44:33
živjo, jaz bi pa prosila za en nasvet. Kako naj psa dovolj umirim, da mi bo pustil očistiti ušesa? Na čiščenje sva ga s fantom navajala že od starosti dveh mesecev in pol naprej in ni bilo nobenih težav. Seveda mu ni ravno odgovarjalo, ampak je pustil, da sem opravila, kar je bilo potrebno in potem je dobil priboljšek. Včeraj pa cela panika. Pustil mi je da sem mu uho pogledala (ni videti nobenega vnetja) ampak čim sem prišla s kapalko blizu, se je začel izmikati. Ok, sem rekla, da malo igra trmo. Pa sem ga lepo mirno nagovarjala, ga nekako dala v naročje in zgodba se je ponovila. Nikoli nisem bila groba do njega, je pa res, da sem si ga dala v naročje in ga držala za ovratnico, pri čemer sem ves čas božala njegov hrbet. Pes je na koncu postal tako živčen in prestrašen, da je bežal pred mano, ni hotel priti niti po priboljšek, ko sem ga končno prepričala, da pride, jo je spet ucvrl. Nikoli ga še nisem videla, da bi se me bal. Zadevo sem rešila tako, da sem vzela cufo in sva se igrala, da se videl, da nisem bav bav. Pomislila sem, če je mogoče čiščenje ušes povezal z odstranjevanjem klopa. Prejšnji teden sem našla dva klopa na njegovem vratu. Ker ni hotel biti pri miru in ni pustil, da bi ju odstranila, sem morala prositi fantovega očeta, da ga je prijel in držal pri miru. Pes je po tem dobil priboljšek, ampak nekaj mi da misliti, da je bila cela situacija zanj stresna in da zdaj povezuje kapalko s pinceto. Naj še povem, da mi je danes normalno pustil, da mu primem ušesa, da mu češem blako za ušesi, tako da mislim, da ne gre za to, da bi ga bolelo. Za vsak nasvet bom res hvaležna  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #127 : 11 Marec 2014, 09:53:10
Če s ušesi ni nič narobe se jih pusti pri miru. Če jih stalno žokamo, čistimo, pulimo dlake ven, delamo večje sranje kot če pustimo naravno stanje. Še mi si ušesa čistimo zgolj iz estetskih razlogov  ;)



margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 11 Marec 2014, 10:45:21
Ko sem mu dvignila uhelj, sem videla, da ima precej umazana.Verjetno mu bom zdaj samo obrisala uhelj in bo to to.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 11 Marec 2014, 14:35:28
Moj čiščenja tudi ne mara, pa pač rečem MIR!, ga bolj trdo primem in opraviva, na koncu pohvala in priboljšek in je takoj pozabljeno.  :) Če bi ga prosila mislim da ne bi nikamor prišla...
Sem tudi jaz razmišljala koliko smisla ima čiščenje ušes (kot pravi Nika) - ampak prej je vedno imel zelo umazana, mu je bilo neprijetno če sem ga tam tikala ali ko sem mu čistila, zdaj ko mu redno čistim pa mu je sicer itak še vedno neprijetno, a se vidi da manj. Čim mu nekaj dlje časa ne pa spet bolj... In še pravijo da imajo jazbečarji radi probleme z ušesnim maslom, tako da mi čistimo in je tako boljše.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #130 : 11 Marec 2014, 15:33:00
Jaz imam tekočino uhuuuh časa. Mi je prav prišla 1x ko se je neka smet spravila noter in je stresala glavo, praskala, pa smo drugi dan zavili v trgovino.
Umazana ima tudi moja. Jaz ji očistim samo zunanji del. Malo tekočine pomasiram na uhlje in pobrišem dol.
Če so pa ozki sluhovodi (kot pri shar peijih) je pa res treba na 14 dni s tekočino. Sicer so vnetja na sporedu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 11 Marec 2014, 17:00:48
Jaz moji prvi 2 leti pa pol sploh nisem nikoli čistila ušes. Ni blo potrebe. Potem pa so se ji enkrat vnele in od takrat ji čistim, ko vidim, da začne malo opletat (imam že sum zakaj se to dogaja). Ji pa sčistim s tekočino, vato in tudi s palčkami, če vidim, da je fajn umazano, valda pa sem nežna in  ful pazim kako to delam.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 01 Maj 2014, 19:44:33
Jaz sem pred kratkim preizkusila Epi-Otic in lahko rečem samo to, da ni nič boljši od Biogroomove tekočine. Imam pa navadno verzijo ne Advanced.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.