Čiščenje ušes

*nastja* · 76954

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 14 November 2006, 12:36:07
Kako je to zoprno sem izkusila sama, ko se je Daisy prilepila dlaka (pravzaprav čisto drobna dlakica) na bobnič. No k sreči ima dovolj čista ušesa, da se je takoj videlo kaj je. Po navodilu veterinarja sem skušala spraviti ven (spiranje s toplo vodo + malce kisa) - nič. Potem s parafinskim oljem - tudi nič. Nazadnje sva dva psico dobro držala, veterinar pa je malo ribaril po ušesu - potrebnih je bilo precej poskusov, a je zadevico nazadnje vendarle ujel. Psica je takoj nehala otresati z glavo in je imela uho pokonci (prej ga je občasno držala postrani) čeprav sem ji potem še en teden preventivno dajala otonazol - za vsak slučaj, če bi bilo uho po "ribarjenju" kaj popraskano. Celo pomirilo ni bilo potrebno, so pa bile nekaj časa potrebne posebno slastne podkupnine, če si se hotel dotakniti ušesa.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 14 November 2006, 12:44:08
Deteljica...hmm, no upam, da bo to šlo samo ven, mislim pa, da ji je dal antibiotik Otonazol preventivno, da se ji ne zagnoji (če se je to zarilo). Podoben problem lahko nastane tudi zaradi poletne trave (ne vem kako se ji reče) katerih klaski se radi zapičijo v kožo, še raje pa v uho in to zna bit tudi cel hudič, če se vname.  :'(
Samo meni pa res ni jasno, kako ni mogel prijeti smetke, še posebno, če je bila pod pomirjevalom  ??? . Ozke sluhovode ima tudi moja psica, pa so se vedno potrudili, da so jo poštimali.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 14 November 2006, 14:22:41
ni mogel prijet,ker je bila cevka z lučko tako ozka ,da ni dopuščala več kot minimalnega odpiranja pincetke ,niti prostega  ribarjenja- brez tega pa ni nič videl. In očitno se mu je zdelo nadvse verjetno,da bo šlo napredpisan način ven.
No če nebo šlo ,bo pač repriza, edino ne vem kolk dni naj čakam.
če pa je tvoj pes pasme kot avatarju, pa mislim,da je težko primerjat najožji sluhovod te psame z enim od 6 kg težke in 34 cm visoke miniature  ;),s preozkim celo za svojo pasmo tako da verjamem v težave veterinarja ob tem delu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #33 : 14 November 2006, 17:15:51
če pa je tvoj pes pasme kot avatarju, pa mislim,da je težko primerjat najožji sluhovod te psame z enim od 6 kg težke in 34 cm visoke miniature  ;),s preozkim celo za svojo pasmo tako da verjamem v težave veterinarja ob tem delu.
aha.....sori nisem vedla  :-[ .....pa imam že deformacijo, da takoj pomislim na veliko mrcino  ::)


doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 14 November 2006, 18:38:08
.Edino ne vem, če ne otresa že zato ker ji grejo mastna ušesa na živce ::)

Jap, čisto možno, možno pa je tudi, da se smet še ni spravila ven... Itak so ti verjetno rekli, da daješ en teden, potem pa verjetno kakšnih 3 dni pavze, pa kontrola. Tako bi bilo še najboljše. Tiste 3 dni pavze zato da spravi ves otonazol ven, ker čez njega se res nič ne vidi, potem pa valjda je treba pogledat, če je šlo res ven...



katka

  • Gost
Odgovori #35 : 22 November 2006, 16:05:23
um ja....otonazol je antibijotik in ga mi ravno kar uporablajamo.drugace pa mu usesa cistimo z navadno vlazno gazo.Imamo pa doma tut lumpi robcke in kdaj scistimo tut s tistim ::)Ja , nasmu to ful pase ce mu kdo puca usesa (samo ne pregloboko) postane pa malo nezauplijv, kadar ima vneta n mora redno dobivat v uhke antibijotike.Takrat misli, da vedno, ko mu privzdignes uho,da mu bos dal antibijotik, kar mu je pa zlooo neprijetno :-[ (saj bi blo meni tudi) ;D :P

 Lp!



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 22 November 2006, 19:46:57
jaz ušeska čistim z gazo, na katero kapnem malo olivnega olja. pa gre super stran umazanija ;)



katka

  • Gost
Odgovori #37 : 23 November 2006, 12:31:32
ummm...A pa je to ql , da z olivnim oljem cistis usesa?? ::)

 Lp

   Katja & Bart



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 23 November 2006, 20:53:09
Maš prov, ga je škoda, parafinsko je cenejše.


katka

  • Gost
Odgovori #39 : 24 November 2006, 14:43:33
Ja pa sen tut zart cebe ja...ampak tko, da ma pes pol tok mastna usesa...sm pa probala ja...tes gre ful stran,super je sam nas je mel potem cst mastna usesa in ga je motlo...sej sm dala cist mal olja ;)  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 24 November 2006, 17:26:05
Katka daj prosim poskusi pisat slovensko, da bomo razumeli kaj hočeš povedat ::)

Lp nina



katka

  • Gost
Odgovori #41 : 27 November 2006, 17:07:42
HE he he ...ups...mal me se zmeri zanese, ce prav sem ze rekla, da bom pisala slovensko ::)Se opravicujem 8)

Lp!

Katja



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #42 : 29 November 2006, 12:07:07
jaz moji pucam ušeska z mokro gazico, pa ji gre zlo fajn ven,no saj nima tok velikih kot katkin  ;)  :P

ninci:nam je zelo težko pisat pravilno slovensko,saj skozi govorimo v slengu(tudi na MSN-ju-no vsaj jaz)ni potem nevem več kako se pravilno kakšna beseda napiše!! :-[ groza  ::) tako da nam moraš oprostit če kakšno črko gdaj spustimo  ;) saj se trudimo  ::)

LP
K.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 29 November 2006, 12:15:03
ninci:nam je zelo težko pisat pravilno slovensko,saj skozi govorimo v slengu(tudi na MSN-ju-no vsaj jaz)ni potem nevem več kako se pravilno kakšna beseda napiše!! :-[ groza  ::) tako da nam moraš oprostit če kakšno črko gdaj spustimo  ;) saj se trudimo  ::)

Tukaj vadite za pisanje šolskih spisov :P Saj kakšna črka ni hudega, da pa niti jaz pri 22ih ne vem kaj piše, pa tudi na MSN-ju pišem v slengu je pa že malo huda 8) Vsi se moramo malo potrudit pa je vsem lažje ;)

Lp nina



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #44 : 29 November 2006, 13:16:41
no saj je dobro ,da nam "težiš" z pisanjem po pravino slovensko,drugače bi se čisto razvadila  ;)  :P


katka

  • Gost
Odgovori #45 : 29 November 2006, 13:42:10
He he he ...bomo ze..malo casa pa potrplenja pa bo! ;D
 Ninci..kako pa ti svojemu cistis usesa? Nas je mel pred kratkim vneta in se ne pusti kaj prevec po notranjosti usesa(malo zaupanja je izgubi) pa ze delava na tem, da tega spet ne bo bal.

 Lp!

 Katja



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #46 : 29 November 2006, 17:10:15
Naš pa ima zelo čista ušeska, vsake tolko mu z mokrim robčkom obrišem, ampak bol redko ker nima umazanih

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #47 : 03 Februar 2007, 11:09:34
Am ja, tudi jaz čistim samo z mokro krpo (ne gre tako zelo lahko  :-\), kako pogosto pa jih čistite?
Lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 03 Februar 2007, 13:52:21
Menda se ušesa dobro sčistijo tudi z fiziološko razstopino (slana voda ubistvu :)). Da zliješ psu v uho (pa to z občutkom ;)), pomasiraš uho, malo počakaš, da voda steče ven in nato obrišeš z vato.

Samo z mokro krpo ji očistiš samo to kar ima na uhlju, pa če čistiš samo to je veliko lažje z oljem (daš olje na vato, malo pomasiraš po ušesu in potem zbrišeš).

Drugače pa jaz moji kar redno čistim ušesa (na dva dni :-X), ker se že eno leto mučimo z vnetji, ušesnim maslom,... pa kar ni in ni konca >:( Drugače pa čistim z Clorexy Dermom ali pa z oljem.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #49 : 05 Februar 2007, 21:56:53
v Zooticu se dobi robčke, namenjene pasjimn mačjim uhljem, niso dragi in se super obnesejo

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #50 : 06 Februar 2007, 00:26:36
Ginny zelo redko čistim uhlje, jih pa vsake toliko pregledam, da preverim, če so kaj umazani. Zaenkrat izgleda, da ima dovolj zračne, da se umazanija ne nabira  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 06 Februar 2007, 18:45:51
moja pobegne, če ji kaj zlijem v uho :D manj zoprno je s kakim oljem (parafinskim), jaz dam kar olivnega...
z vodo pa malo težje, ker ne raztaplja maščobe



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #52 : 06 Februar 2007, 21:04:09
Jaz mu jih čistim s parafinskim oljem.  ;)



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 08 Februar 2007, 19:48:25
ja, saj je malo višje ista debata ;) meni načeloma olivnega olja ni škoda, ker ga porabim čisto malo. če bom pa kupovala parafinskega, ga bom pa seveda uporabila.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #54 : 13 Februar 2007, 14:34:58
Večkrat sem že zasledila, da vas kar nekaj uporablja tekočino Otifree pri vaših pesjanih. Kje pa se jo dobi? Oz. kje jo kupite (ter koliko stane)? Ker sem preklicala zdele kar nekaj štacun, pa nimajo nikjer.  :(


Lp,
Mojca


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #55 : 13 Februar 2007, 16:03:38
Večkrat sem že zasledila, da vas kar nekaj uporablja tekočino Otifree pri vaših pesjanih. Kje pa se jo dobi? Oz. kje jo kupite (ter koliko stane)? Ker sem preklicala zdele kar nekaj štacun, pa nimajo nikjer.  :(


Lp,
Mojca

v Postojni imajo v vet. ambulanti 8,78 eur (160ml), v LJ sem kupovala v trgovini Prve klinike na Gorkičevi (v PO imajo,  ker sem jaz malo zatečnarila, zakaj nimajo, ker je precej ugodneje kot Epiotic....za Otifree prvič niso imeli pojma, da obstaja  ???  >:( ) . v pet shopih pa mislim da ne držiijo.
lp



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #56 : 13 Februar 2007, 16:09:23
v Postojni imajo v vet. ambulanti 8,78 eur (160ml), v LJ sem kupovala v trgovini Prve klinike na Gorkičevi (v PO imajo,  ker sem jaz malo zatečnarila, zakaj nimajo, ker je precej ugodneje kot Epiotic....za Otifree prvič niso imeli pojma, da obstaja  ???  >:( ) . v pet shopih pa mislim da ne držiijo.
lp
Aaaaa - veterinarske klinike torej!  :o Jaz pa klicala po trgovinah....  :-[ Kast - miljontaužntkrat hvala!  :-[ Si mi prišparala siv las ali dva. ;)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #57 : 14 Februar 2007, 11:50:51
Jaz mu jih čistim s parafinskim oljem.  ;)

Kako pa potem to parafinsko odlje (in ostale mastne stvari) spravite dol? Ko je imela Witty vneta ušesa, nam je vse stene zamastila.. ::)

Los je car!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 15 Februar 2007, 11:43:23
Kako pa potem to parafinsko odlje (in ostale mastne stvari) spravite dol? Ko je imela Witty vneta ušesa, nam je vse stene zamastila.. ::)
Jaz sem začela kombinirat, najprej spucam s parafinskim oljem, obrišem z vato in potem še z Otifreejem.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #59 : 15 Februar 2007, 12:02:44
Ammm, spet jaz.  :-[ A olje zlijete kar v uho?  ??? Mislim ok, vem da ne cel liter, ampak nekaj kapljic, toda vseeno...  :-[ Raje vprašam. Parafinsko olje se kupi v navadni štacuni? (žal ga še nikoli nisem iskala  :-[ )