Kuža ni več

miki · 10392

miki

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 25 December 2006, 17:21:18
Pozdravljeni!
Ves mesec sem premišljeval, ali naj s tem obremenjujem še druge. Pa je tako, da mora to iz mene ven. Umrl je moj najboljši prijatelj. Imel je šele štiri leta in pol. Vsak dan sem z njim šel dvakrat ven - živel je bolje kot kakšen otrok. Mislil sem, da sem preživel že vse najhujše, pa me je življenje presenetilo še s to veliko žalostjo. Dobil sem ga kot majhno kosmato kepico, kar se vidi na avatarju. Skrbel sem zanj kot sem najbolj mogel. Nikoli ni bil sam... Njegove hvaležne oči ne bom pozabil nikoli, ne tisti njegov zadnji pogled. Nikomur ni storil žalega. Sosedov sploh ni motil. Čez dan se je res podil po vrtu in koga oblajal, če se je preveč približal hiši. Na sprehodih je bil vedno privezan in zunaj se ni dotaknil ničesar. Bil je dobro vzgojen...Da, dobro boste prebrali. Verjetno ga je nekdo zastrupil. Iz najbolj zvestega živega bitja je postal zver. Zaradi bolečin se je skrival in renčal. Vedel sem, da je nekaj hudo narobe. Odpeljal sem ga k veterinarju. Ena najbolj žalostnih poti. Vedel sem, da se ne bo več vrnil domov. Dobil je injekcijo. Veterinar ga je pregledal in odmajal z glavo. Za pet minut sem ga še odpeljal ven. Samo gledal me je s tistimi njegovimi obtožujočimi očmi - kaj sem ti le storil?!! Tudi on je slutil. Začelo ga je zanašati in odnesel sem ga nazaj na mizo. Še ena injekcija in konec. Kaj boste z njim? Požgali ga bomo! Kako krhko je življenje!
Deset dni nisem šel ven. Kam naj grem. Nobene poti ni bilo več. Vse me je spominjalo nanj. Vse poti sva prehodila skupaj dan za dnem: vročina, dež mraz. Za prijatelja se pač žrtvuješ. Ko sem šel po dolgem času le ven, so me vsi spraševali, kje imam spremljevalca...
No, kdo je le rekel: SAJ JE BIL ZGOLJ PES...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 25 December 2006, 18:04:37
Sožalje :'(


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2 : 25 December 2006, 18:06:05
 Moje sožalje  :'( :'( :'(

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #3 : 25 December 2006, 18:55:38
sožalje :'( eni ljudje so res brez srca da lahko zastrupijo psa :( res žalostno da obstajajo taki ljudje :'(




**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4 : 25 December 2006, 19:44:35
Iskreno sožalje..... :(



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5 : 25 December 2006, 20:24:51
miki popolnoma te razumem. pred 1 mesecem sem tudi sama izgubila prijatelja, ki me je spremljal od 1. meseca življenja do sedanjih 16 let. Iskrene sožalje :'( :'(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 25 December 2006, 22:34:08
Sožalje tudi z moje strani. :'(
Tudi meni je pred leti umrl pes, ki je bil z mano od rojstva pa do 12. let.
Ampak življenje gre dalje in ostanejo lepi spomini na naše pasje prijatelje. :-\

lp



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #7 : 25 December 2006, 22:39:07
Sožalje... :'( :'( :'( :'( :'( Res grozno, da obstajajo takšni ljudje... :-X :-X :-X :'(
Ampak lepo, da imaš nanj lepe spomine

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 25 December 2006, 22:42:58
 :'( :'( :'(Iskreno sožalje tudi z moje strani :'( :'( :'(

LP
Neja


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 26 December 2006, 10:58:09
sožalje tudi iz moje strani :'( :'( :'( :'( :'(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 26 December 2006, 12:39:14
Sožalje  :'(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 26 December 2006, 12:42:09
Sožalje. Ampak malo v premislek: ne veste kaj mu je dejansko bilo. Kadar veterinarji ne vedo, kaj je psu, ki obnemore v kratkem času in nima vročine ali nekih drugih jasnih znakov, nekih obsežnih preiskav pa ne gredo delat, ponavadi rečejo, da je verjetno zastrupljen. Vem za primer, ko je lastnik psa se na smrt skregal s svojim sosedom, lovcem, ker je bil prepričan da mu je zastrupil psa (imel naj bi dostop do strupa, v veterinarjevo diagnozo pa ni podvomil). No izkazalo se je, da je imel pes leptospirozo. V nekem drugem primeru pa je veterinar dvakrat zdravil psa za zastrupitev, preden se je lastnica spravila k internistu (pes je imel je tumor in so ga pozdravili). Tako da se res ni vredno zgražati nad krutimi ljudmi, če zastrupitev ni bila dokazana.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #12 : 26 December 2006, 14:23:41
Sožalje, izguba je boleča, sploh če je nepričakovana  :'( :'(. Upam, da boste ohranili kepico v najlepšem spominu in se morda nekoč odločili za novo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #13 : 26 December 2006, 21:07:15
Tako da se res ni vredno zgražati nad krutimi ljudmi, če zastrupitev ni bila dokazana.
Ja, veš Lanabela, jaz se bom nad ljudmi, ki zastrupljajo psičke vedno zgražala! :-X :-X :-X :-X
Res pa je, da moraš preveriti, kaj je dejansko bilo s kužkom, preden se na smrt skregaš s sosedi, lovci,...itd...

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 26 December 2006, 21:31:16
sožalje tudi z naše strani.


Ivana


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 December 2006, 21:38:25
Miki hudo mi je zate in tvojega kužija.  :'( Še posebej zato, ker vem kako je ko pes pogine zaradi zastrupitve. Tudi mojega labija so že pred leti zastrupili.  :'( No, jaz sem imela 'srečo' da je poginil mirno, med spanjem. Pa zato ni nič manj bolelo. Zdaj verjetno premišljuješ le o tem kdo je kriv in kaj lahko narediš. Pozabil ne boš nikoli, mogoče ti nekoč uspe odpustiti. Do takrat pa glavo pokonci, ker bi si to želel tudi tvoj kuži. In prepričana sem, da te gleda iz pasjih nebes in upa, da boš kmalu osrečill novo pasjo dušico in skrbel zanjo tako lepo kot si zanj. Drži se!

'Great' means more than just 'big'!


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #16 : 26 December 2006, 21:57:06
miki: Tisti med nami, ki smo že kdaj izgubili ljubljeno živalico sočustvujemo s teboj in se zagotovo ne strinjamo s tisitmi, ki pravijo: Saj je bil zgolj pes. To lahko reče samo oseba, ki še ni imela tesnega odnosa z živaljo. Pa naj bo pes, maček, hrček ali papiga, za vsako živaljo, ki jo izgubimo ostane praznina in bolečina.
Moje sožalje za prerano izgubo!
lp
T.

8)


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #17 : 27 December 2006, 13:13:57
no moje sožalje :'(
lansko leto za moj roj. dan sem dobila še premladega mešanca med rotwaileriem in novofundalandcem.
ker živimo v stanovanju in ker je dobil gliste(moj oči je rekel da ga še ni treba iti razglistit >:()smo ga dali v zavetišče jokala sem kot dež in nikoli ga ne bom pozabila čeprav me zdaj greje pekinezer maks :'(.
no medotu (tako mu je bilo ime)sem sestavila pesem:

                                          Medo ko tebe spomnim se,
                                     ugotovim, da del mene prazen je.
                                                   Tolažim se tako,
                                    da mislim, da nekdo rad te ima močno.

                                      Tako mlad si bil, ko dobila sem te,
                                                  zdaj zelo žal mi je.
                                            O ko le spomnil bi se me,
                                    v spominu živel mi boš mnogo dlje.


medo pogrešam te  :'( :'(

ko sem to pisala (na list papirja) sem jokala in tudi ko zdaj pišem jokam :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


miki

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 December 2006, 15:49:19
Pozdravljeni!
Najlepša hvala za vse lepe besede in misli. Lepo je videti, koliko dobrih ljudi je še okoli nas. Za zdaj ne morem misliti na drugega kosmatinca. Pospravil sem vse stvari, ki so spominjale nanj. Tudi slike, ki jih imam v računalniku ne odprem... Že veste zakaj. Torej še enkrat najlepša hvala za sočustvovanje in lep pozdrav!
Lado
www.pisateljstvo.com



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #19 : 27 December 2006, 16:41:55
jaz pa ravno obratno. V pomoč prebroditi izgubo mojega kužka so mi spomini in predmeti, ki me spominjajo nanj, njegova ovratnica, povodec, igrače.... slike so pa vsej sobi... to mi je v pomoč, saj me vsaka spomni na kakšen prijeten dogodek, popoldne, izlet, ki sva ga z Oskarjem skupaj preživela. Če pa tebi pomaga to, da predmetov, ki te vežejo nanj ne gledaš, se tega drži.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #20 : 27 December 2006, 17:07:18
No, kdo je le rekel: SAJ JE BIL ZGOLJ PES...

Ja, res je bil zgolj pes... a ta pes je naš najzvestejši spremljevalec, ki nas nikoli ne razočara za razliko od človeka. Nikoli ne vpije na nas, ker smo zamudili , nas ne ignorira, če ni tako, kot bi moralo biti, se nikoli ne pritožuje, če je hrana surova, se nam ne posmehuje kadar fušamo našo najljubšo pesem v kopalnici...Vedno nas je vesel, pripravljen nastaviti hrbet za čohlanje, nas potegniti za nos, če se preveč sklonimo in nam oblizniti solze z obraza ko nam je hudo.
Je edini, ki nam brezpogojno sledi v vročini in mrazu, po soncu in dežju. Nas obožuje tudi takrat, ko nase navlečemo barvno neusklajene cunje in požre še tako zasmojeno večerjo.

Je edino živo bitje katerega zvestobo in ljubezen lahko kupimo. In, ko nas nihče več ne mara, nam ostane le on...PES !

Miki, sožalje iz naše pasje trdnjave. Naj ga angelčki čuvajo !

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #21 : 02 Januar 2007, 11:53:46
Ja, res je bil zgolj pes... a ta pes je naš najzvestejši spremljevalec, ki nas nikoli ne razočara za razliko od človeka. Nikoli ne vpije na nas, ker smo zamudili , nas ne ignorira, če ni tako, kot bi moralo biti, se nikoli ne pritožuje, če je hrana surova, se nam ne posmehuje kadar fušamo našo najljubšo pesem v kopalnici...Vedno nas je vesel, pripravljen nastaviti hrbet za čohlanje, nas potegniti za nos, če se preveč sklonimo in nam oblizniti solze z obraza ko nam je hudo.
Je edini, ki nam brezpogojno sledi v vročini in mrazu, po soncu in dežju. Nas obožuje tudi takrat, ko nase navlečemo barvno neusklajene cunje in požre še tako zasmojeno večerjo.

Je edino živo bitje katerega zvestobo in ljubezen lahko kupimo. In, ko nas nihče več ne mara, nam ostane le on...PES !


se strinjam... :)

ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #22 : 02 Januar 2007, 13:17:58
Ostala sem brez besed in s solznimi očmi :'(.

Lp,
Darja



dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #23 : 02 Januar 2007, 16:43:38
moje sožalje... :'(   
res svet je čedalje bolj okruten!

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #24 : 06 Januar 2007, 11:54:44
Sožalje. :'(

papa***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #25 : 07 Januar 2007, 21:27:05
jaz tudi če bom odmaknila vse stvari se ga bom še vedno spominjala ko bom pogledala maksa, ko bom pogledala katreo sliko psa, ko bom pogledala lastnika ki se igra s svojo kepico bom pomislila na njega.
ampak drugače ne gre spominjala se ga bom vedno v dobrem in slabem :'(
in še nekaj če vam je lažje da se kužka ne spominjate ne glejte stvari ki vas spominjajo na njega.
tako lepo pišete da res jokam :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


miki

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 20 Januar 2007, 18:01:46
MIKI



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #27 : 20 Januar 2007, 18:45:09
Miki je bil res lep kuža!
Sožalje  :'(

Lp, nina!


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #28 : 21 Januar 2007, 11:31:28
ja res je lep kuža :'(
zakaj morajo oditi zakaj niso celo življenje z nami.
in potem ko mi umremo grejo oni z nami :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 22 Januar 2007, 18:00:39
zakaj? zakaj moramu umreti, zakaj morajo umreti? zakaj ne morejo ostti z nai celo življenje? vsi se sprašujemo zakaj nohče pa se ne vpraša zakaj je dobro da neka žival umre (ok. saj ni dobro dobro mislim v tem smislu da je žival mogoče trpela... :'( )  jaz ko pomislim na mojo hrčico mi pridejo  solze v oči (tudi sedaj jih imam in me ploh ni sram povedati da kjo so jo uspavali da sem jokala kot dež) se tolažim s tem da smo ji pomagali ker je ni več bolelo. imela je zlomljeno hrbtenico in ohromljen spodnji del  :'( :'( :'(   ampak pomagali smo pa le ji...


lp  :'(

pa brez zamere