zaščita tačk pred soljo

šnufi · 8313

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
: 28 December 2006, 11:07:52
Pozdravljeni!

Nisem zasledila podobne teme, zato sem odprla novo.

Zanima me, kako zaščititi psu tačke zdaj, ko se začne zima in bo vse posipano s soljo?

Kaj uporabljate? Čeveljčke, mazilo, ali pa operete tačke po sprehodu?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 28 December 2006, 13:28:09
Se mi zdi, da smo o tem že nekje pisali, pa vseeno... :-\
Jaz moji frajli v tem času pogosto mažem blazinice tačk s kremo Elastopad ( namenjena prav temu ) in se mi zdi ok.
Saj v bistvu lahko za zaščito namažeš tudi z vazelinom, raznimi drugimi kremami, npr. ognjičevo...., ampak potem za sabo pušča mastne stopinje, pri Elastopadu mi je pa ravno to všeč, da se v momentu vpije, oz. se čez blazinice naredi nekakšen filter, ki služi kot zaščita pred soljo, ledom ...
Ji pa po sprehodu itak vedno tačke sperem.

Jaz ji npr. s tem mažem tačke včasih tudi na morju, sploh če je kakšno skalnato področje, pa tudi zaradi soli, vroče podlage...da se ji blazinice ne obrabijo preveč, razpokajo....

Se pa Elastopad dobro obnese tudi pri otiščancih, oz. kot nekakšna preventiva na komolcih, saj kožo/ dlako tam dokaj zmehča.

Lp


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 28 December 2006, 13:47:09
Sorry Gina, ker nadlegujem.... Tale stvar zveni zelo uporabna. Kje se pa to kupi? V lekarni ali vsaki trgovini za male živali?

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 29 December 2006, 14:52:34
Pri naših kakšne posebne zaščite takrat, ko imajo zdrave blazinice ne uporabljam, samo dobro sperem ko pridejo domov. Kadar je posoljeno imam za vsak slučaj vedno s seboj nekaj vode za spiranje in čeveljčke. Pogosto se naredi kakšna ranica, lahko je čisto majhna, pa na soli zelo peče. Takrat je treba zadevo na licu mesta sprati in posušiti, potem se natakne čeveljček. (če ga nimaš, lahko psa pelješ po svežem snegu, če pa imaš to smolo, da ga ni, moraš psa ponavadi kar lepo nesti)
Pri psici, ki je imela slabe blazinice sem eno zimo uporabljala kremo na podlagi čebeljega voska, ki se je drugače lepo obnesla in razen  prvih nekaj minut tudi mastnih sledi ni puščala, se je pa pri nizkih tempreaturah grdo strdila in je bilo recimo za nazaj grede včasih zelo težko namazati.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #4 : 29 December 2006, 20:25:42
čeprav jaz nič še ne uporabljam ker pri nas ni snega ne soli bom nekaj napisala.
najbol preprosto je dokler nima ran da se z vodo spere in lepo obriše

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 30 December 2006, 10:28:11
Pri Aski kakšnih problemov zaradi soli še ni bilo. Sem ji pa potem doma sprala z vodo tačke.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #6 : 31 December 2006, 21:23:18
Glede na to, da naj bi bili njufiji "izvorno prilagojeni" za sneg, upam, da ne bomo imeli kakšnih posebnih težav.

Se mi pa zdi vseeno boljše zaščititi tačke pred sprehodom, kot jih samo oprati po sprehodu. Sploh zjutraj, ko je sol na asfaltu še sveža.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #7 : 01 Januar 2007, 11:06:40
ja tudi jaz mislim tako če imate veliko soli na cestah in na splošno tleh.

ampak če je pa soli malo ali je pa sploh ni je pa dovolj če mu jih spereš in obrišeš

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 02 Januar 2007, 16:45:48
Sorry Gina, ker nadlegujem.... Tale stvar zveni zelo uporabna. Kje se pa to kupi? V lekarni ali vsaki trgovini za male živali?
Ne vem, če lahko delam reklamo, pa vseeno. :-\
Jaz npr. sem naročila, da so mi poslali po pošt , lahko pa seveda kupiš tudi kar tam :
TRGOVINA GALI&NIKA
Linhartova 66, Ljubljana
telefon 01 437 77 88
Delovni čas:
- od ponedeljka do petka od 10. do 19. ure
- sobote od 9. do 13. ure
ali pa se obrneš na puppo, mogoče imajo tudi oni na zalogi. ;)

Lp


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 Oktober 2007, 11:19:20
O kaksnih ceveljckih govorite? Sorry amapak prvic to slism. me pa zanima, ker ma moj border collie, dostkrat ranice na blazinicah, predvsem kadar dolg laufa ob kolesu, al pa če dolgo hodva po asfaltu. A obstaja kasna krema? A lahko mazem s to, ki ste jo omenile na zacetku (pozabla kako se rece). :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 29 Oktober 2007, 15:20:30
Ginny ima takele čeveljčke.
Zaenkrat jih je imela na sprehodu samo za probo, sicer pa jih bom uporabljala, če se bo kdaj poškodovala. Verjetno bodo pa večino časa neuporabljeni ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 29 Oktober 2007, 22:31:17
Pred kratkim sem od Hana-Ana po mejlu dobila reklamo in je v ponudbi tudi izdelek za zaščito blazinic, vendar mi trenutno ne odpre. Bom preverjala in prilepila, ko bo server delal.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 09 November 2007, 21:52:12

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 April 2009, 18:03:17
Mene pa zanima kakšne morajo biti blazinice...bolj hrapave al bolj gladke?

Pa tudi na zadnjem 5 prstu na zadnji nogi kjer ima kožo se ji pojavi razpokana koža pol pa se začne trgati, tako da ima zdaj kot neke luknjice. Ali gdo ve zakaj je to in kako bi se dalo odpravit?



EucH

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Bloomy - special dog
Odgovori #14 : 05 Maj 2009, 14:16:36
Pozimi ker je na sestah posuta sol ga psa pred sprehodom namažite z vezelonom ali zasčitno  kremo.
Saj tako sem brala :-[

LP, Eva & Bloomy


gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Oktober 2009, 09:38:45
Jaz gogiju namažem blazinice z navadno nivejino kremo in se super obnese.


fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Januar 2013, 19:04:22
Jaz sem mojemu kupila od Henry v roloju za mazanje blazinic ampak mu je na eni tački vseeno blazinica razpokala. Zdaj mu bom vzela ena mazilo od Karlie na zeliščni osnovi, ki je menda zelo vredu. 

*Amor Vincit Omnia*


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 28 Januar 2013, 08:27:50
to je ena zadeva:
http://www.amazon.com/Invisible-Dog-Boots-Pavement-Wax-Based/dp/B0002IJQDC

ampak jaz je še nisem sprobala....pa ne vem, a je v resnici nekaj čisto preprostega, ali je res tako super krema... Če je kdo probal, naj prosim sporoči mnenje.

LPT

htttp://www.sky-lab.si