Arabski konji

*ana* · 64850

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #30 : 30 December 2006, 19:44:30
Halil! Ampak če želiš imeti TAPRAVEGA arabca ali alhaktekhinca, tistega srčnega iz puščave ga moraš pripeljati od tam...Te naši slovenski niso več "otroci puščave in sipin"  :-\ GG


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #31 : 30 December 2006, 21:12:35
jaz sem hotela imeti arabca , pa so doma hoteli večjega konja....za preskakovanje je kao boljši....tisti manjši lahko skočijo ravno toliko kot te veliki  :-\ no pa saj takrat tudi nisem imela namena skakat in tekmovat in trenirat zelo resno....sedaj pa samo o tem razmišljam :-[ no pa nisem razočarana nad mojil navihančkom  ::)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #32 : 31 December 2006, 09:10:14
Halil! Ampak če želiš imeti TAPRAVEGA arabca ali alhaktekhinca, tistega srčnega iz puščave ga moraš pripeljati od tam...Te naši slovenski niso več "otroci puščave in sipin"  :-\ GG
Imaš prav,ampak,kot sem rekel že za Alkhatekinca,bi najbrž imeli kakšne težave s prilagodljivostjo...
Potem,bi bilo polno stroškov za sam prevoz,kaj šele za konja samega-tam so zelo dragi...brez skrbi,ne belite si glave,da tej v sloveniji niso pravi arabci-so,ampak prilagojeni na naše podnebje  ;)
No,Kaja,naj te razočaram,da je arabec res slabši za preskakovanje ovir,s hanoveranci,holštajnci-se ne more kosati  :( 1.problem je vsekakor majhnost,2.pomoje živahnost,3.problem pa je,da ararbci pri preskoku zelo radi spuščajo noge in s tem zadanejo ob zapreko...

HALIL

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #33 : 31 December 2006, 15:03:52
No,Kaja,naj te razočaram,da je arabec res slabši za preskakovanje ovir,s hanoveranci,holštajnci-se ne more kosati  :( 1.problem je vsekakor majhnost,2.pomoje živahnost,3.problem pa je,da ararbci pri preskoku zelo radi spuščajo noge in s tem zadanejo ob zapreko...

HALIL

hej!

no to vem, da niso ravno za višine....ampak najbrž če bi ga imela, potem tudi nebi skakala visoko  :-\ vednar nisem razaočarana!! ;) kaj pa ti halil ga imaš??? povej kaj  8) ::) sam pač ferbec :-[ :-[ ::)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #34 : 31 December 2006, 20:13:12
hej!

no to vem, da niso ravno za višine....ampak najbrž če bi ga imela, potem tudi nebi skakala visoko  :-\ vednar nisem razaočarana!! ;) kaj pa ti halil ga imaš??? povej kaj  8) ::) sam pač ferbec :-[ :-[ ::)
Kaja,sam nimam še arabca,lahko bi ga imel,pa sem se na srečo odločil,da si naberem še malo izkušenj...in to sedaj ne obžalujem,sem se zelo dobro odločil.Sedaj pridno nabiram izkušnje,ter čakam,da jih naberem dovolj,da si bom lahko kupil mladega konja-žrebca-arabca seveda  ;)
Sedaj pa bi jaz nekaj vprašal jaz!
Kako se angleški polnokrvni konj lahko imenuje POLNOKRVNI,če pa to ni...ampak pazite,ne mešajte izrazov ČISTOKRVNI in POLNOKRVNI...vseeno me pa zanima zakaj je polnokrvni če je v resnici zmešan kot jabolko in hruška?Če kdo ve,čakam na odgovor!  8)
Potem,zakaj nosijo arabci rep gor, veste vsi?No za tiste ki ne veste:ima zelo tanko repno žimo,in manj repnih kosti kot ostali konji.Vem,da to vsi veste,samo kaj,ko sem bil majhen,sem mislil,da to služi za brezžično povezavo z alahom  :D so me naplahtali :D

HALIL...kaj vprašajte  ::)

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #35 : 31 December 2006, 21:33:52
hej!

no jaz vem samo to,da so prvi angleški polnokrvci bili last kraljeve družine-žrebci, bili pa so pripeljani iz turčije in albanije in da danajšnj polnokrvni angleški konji izhajajo iz 3 žrebcev....pol so jih pa vzgojili v angliji v 17 in 18 stol.....pa da je vlival na veliko drugih pasem....zakaj pa je polnokrvec pa nevem


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #36 : 01 Januar 2007, 16:29:33
hej!

no jaz vem samo to,da so prvi angleški polnokrvci bili last kraljeve družine-žrebci, bili pa so pripeljani iz turčije in albanije in da danajšnj polnokrvni angleški konji izhajajo iz 3 žrebcev....pol so jih pa vzgojili v angliji v 17 in 18 stol.....pa da je vlival na veliko drugih pasem....zakaj pa je polnokrvec pa nevem
Ti žrebci so pa seveda arabci  ;) Ime enega poznam: Darley Arabian...
Torej,če kdo ve,s odgovorom na dan  ;)

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #37 : 01 Januar 2007, 17:01:24
aja HALIL pomoje imaš že kar veliko znanja(kakor vidim)za arabca, si pa se sigurno dobro odločil da raje še malo počakaš  ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #38 : 01 Januar 2007, 20:56:29
Polnokrvni konji so vsi konji,katerh vsaj EDEN od staršev je polnokrvni...uf pa smo vseeno nekaj odnesli od izpita :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #39 : 01 Januar 2007, 21:26:28
madona....jest se pa tega ne spomnem  :-[  :-[  ::) 

no Halil pa imaš odgovor ::)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #40 : 02 Januar 2007, 09:44:30
Polnokrvni konji so vsi konji,katerh vsaj EDEN od staršev je polnokrvni...uf pa smo vseeno nekaj odnesli od izpita :P
Hvala,čeprav je to zame zgolj "tutti frutti"...  8)
Kaja  :-[ ,
veš kaj je nekoč grški filozof Sokrat rekel?  :)
"Jaz vem,da nič ne vem"...  8)
 vrnimo se k arabcem...
Pri "navadnih"(kao tisti,ki niso arabci,razen toplokrvnih) konjih,naj bi veljalo da nesejo 1/3 svoje teže,primer : Konj ima 600 kg,deljeno s 3,dobiš 200kg=toliko naj bi nesel...
Pri toplokrvnih pa velja,da lahko nesejo 1/4 svoje teže primer: 500kg deljeno s 4=125 kg...
Pri polnokrvnih,pa spet mislijo,da je zgornja meja teže 1/4,pa ni.Pri njih je ZGORNJA meja 1/5-toliko v razmislek. primer  ::) : 500:5=100 kg...
Posledice pretežkega bremena na konju, so velike težave s hrbtenico  :( .Temu se pa da nekoliko ogniti tudi s pravilnim jahanjem!!!!!!Če jahaš kot nek "kavbojc",ki ima že tri pire v riti,se vsakemu konju uniči hrbtenica...
Potem pa še pokomentirajmo arabce na terenu  ;)
So izvrstni konji,se ne spotikajo,so hitri in jih je veselje jezditi,ker imajo zelo lepo gibanje  ;)
Potem so seveda tudi vzdržljivi,zvesti,bla,bla...o tem smo že debatirali  >:D
Je pa neizogibno,da so živahni,zato znajo biti problemi pri neizkušenih jahačih...
Sedaj pa bi jaz naredil še nekakšno anketo:Imate raje žrebce ali kastrate...??Jaz sem 200 % za žrebce,sploh pri arabcih se to splača,pa še žrebci so bolj pogumni ognjeviti,znajo pa biti tudi močnejši,saj se ZGODAJ kastriranemu kastratu pomoje mišiče ne razvijejo dovolj...Jaz svojega konja ne bom kupil kastrata  ;) vi??

Arabian horse


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #41 : 02 Januar 2007, 10:59:19
Žrebci so samo za zelo izkušene jahače  ;)...v nasprotnem primeru, če jih jezdec ne obvlada so nevarni za druge konje in jahače in za samega jahača...Z žrebcem je tudi problem glede priveza in počitka, če greš skupinsko na teren. Vedno ga moraš imeti na očeh...zlasti če so drugi žrebci in goneče kobile...Na to temo smo imeli kar nekaj dogodivščin...dva žrebca ki se stepete.. :( .V eni besedi: to je res poseben občutek  :P  Ne bi rekla, da je samo 100% užitek ..GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #42 : 02 Januar 2007, 11:33:48
Žrebci so samo za zelo izkušene jahače  ;)...v nasprotnem primeru, če jih jezdec ne obvlada so nevarni za druge konje in jahače in za samega jahača...Z žrebcem je tudi problem glede priveza in počitka, če greš skupinsko na teren. Vedno ga moraš imeti na očeh...zlasti če so drugi žrebci in goneče kobile...Na to temo smo imeli kar nekaj dogodivščin...dva žrebca ki se stepete.. :( .V eni besedi: to je res poseben občutek  :P  Ne bi rekla, da je samo 100% užitek ..GG

Tole pa popolnoma drži.Žrebci so ful temperamentni.Serm bila že na konjenici,kjer je arabec naredil celo "štalo"...ampak pomoje se s kastracijo da dosti urediti.
Poznam sicer kasača,ki je bil pred kastracijo cel hudič.Če so ga že uspeli zajahati je hodil samo po tazadnjih,rušil,brcal...VSE!Pol leta nazaj je bil kastriran---sedaj je pohleven kot ovčka.Res je krasen za jahat :-*...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #43 : 02 Januar 2007, 11:50:17
Žrebec naj ostane žrebec samo če je potencila za plemanjaka in da ima rodovnik ali pa da se z nij tekmuje...Drugače je pa samo mučenje in za žrebca, in za jahača in za ostale...T.M.T. jaz sem doživela take "štale" večkrat ..Par žrebcev na kupu gor par par jahačev s podivjanimi hormoni.... ;)... in gremo "jurišnik"..."štala" je zagotovljena...

Vsi moji znanci, ki so mislili, da so frajerji na podivjanih, neobvladljivih žrebcih so jih dali ali kastrirati ali pa so jih prodali... ;) ;) GG


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #44 : 02 Januar 2007, 12:16:18
Žrebec naj ostane žrebec samo če je potencila za plemanjaka in da ima rodovnik ali pa da se z nij tekmuje...Drugače je pa samo mučenje in za žrebca, in za jahača in za ostale...T.M.T. jaz sem doživela take "štale" večkrat ..Par žrebcev na kupu gor par par jahačev s podivjanimi hormoni.... ;)... in gremo "jurišnik"..."štala" je zagotovljena...

Vsi moji znanci, ki so mislili, da so frajerji na podivjanih, neobvladljivih žrebcih so jih dali ali kastrirati ali pa so jih prodali... ;) ;) GG

"štale"pa so seveda največkrat posledice nepravilnega dela s konji  ;)

HALIL

Arabian horse


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #45 : 02 Januar 2007, 12:50:10

"štale"pa so seveda največkrat posledice nepravilnega dela s konji  ;)

HALIL

Posledica nepravilnega dela+karakterja konja ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #46 : 02 Januar 2007, 15:21:10
ampak pomoje se s kastracijo da dosti urediti.

pomoje pa se bi dalo...ja karakterja se ne da spremenit samo umiri se malo kakor jaz vem  :-[ ...heh tudi jaz sem imela šatlo zaradi žrebca....sem dol padla...ampak na srečo v sneg  ;D



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #47 : 11 Januar 2007, 18:59:16
http://images.google.si/images?hl=sl&q=arabian+stallion
Tu je nekaj resnično kakovostnih žrebcev,ki so PRAVI arabci...
Naj povem še nekaj,kar se mi zdi,da na tej temi še ni bilo rečenega:
Arabcev je več linij,to so: Egipčanska(tudi na linku se predstavniki egipčanske linije,najdete jih pod imenom Straight Egyptian).Egipčanska linija je bolj razstavni tip,v sloveniji jih je bore malo...Za kobile se mi zdi,da sta prave le 2...Žrebca enega celo poznam,to je Kublaij el gaug,ki je v lasti Bojana Zagorca  ;)
Potemn pa sta še dve linije,Poljska ter ruska...Seveda je linij še veliko,recimo crabbet...a o teh ne vem toliko,da bi lahko podajal tu gor,ker je možno,da bi bile trditve napačne.
Tudi o Poljski ter Ruski liniji vem bore malo,vem pa,kakor vsi vi,da je to večji tip...praktično je to zame vse eno in isto,različni so si zgolj za to, ker so na določenih krajih različne podnebne razmere,konj pa se jim je prilagodil...Ponavadi sta boljše jahalne linije ruska ter poljska...

Halil

P.S.:Oglasite se kaj,tu je dolgčas  ;)

Arabian horse


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #48 : 11 Januar 2007, 19:03:55
Se opravičujem,a link ni uspel,saj pridete le do Googla...
Pojdite na slike,ter vtipkajte Arabian Stallion,tam so tej žrebci  8)

Halil

Arabian horse


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #49 : 11 Januar 2007, 19:12:29
Sem si pogledala. Res so krasni, še posebej ta beli in ta črni :o..lp


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #50 : 11 Januar 2007, 19:56:01
http://images.google.si/images?hl=sl&q=al+lahab&btnG=I%C5%A1%C4%8Di+slike
Tu pa je eden najbolj zanih žrebcev na ssvetu: AL LAHAB

Halil-oglaste se kaj

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #51 : 11 Januar 2007, 21:13:55
sem tudi jaz pogledala pa so mi usiiii krasni  :P  ;D 
jah halil ti še kei zanimivga povei pa nas prprau da bomo sprašval  :P :P ;)



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #52 : 12 Januar 2007, 21:03:23

Arabian horse


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 13 Januar 2007, 15:25:47
halil jaz pa imam eno osebno vpšreasnje zate :-[ upam da ne bos jezen...em...pred dobrim 3 ali 4 leti je v konjeniski klub celje  gospod ki se malo ukvarja z rejo arabcev pripeljal precudovitega arabskega zrebkota(mislim da je bil takrat star okoli 3-4 leta),rjavca z crno grivo in repom po imenu halil  na dodatno ujahovanje.no,takrat sem svojemu trenerju pomagala pri delu z njim in moram priznati da je ta zrebko postal nekako moja tiha arabska ljubezen(ker drugace sem se bolj ukvarjala z preskakovanjem ovir in vecinoma z vecjimi pasmami konji kot npr.oldenburg).lastnik ga je tudi prodajal a je bila takrat cena za mojo denarnico prevelika :-\.potem sem zvedela da je tega zrebca prodal nekomu ki je doma ze imel enega konja in naj bi(tako sem slisala)halila dal kastrirat...uglavno zanimam me ce si si dal  ti tvoj nickname po tem konju in ali poznas tega zrebkota oz. si po moznost negov lastnik.upam da ni moje vprasanje prevec osebno in da ne bos zameril ce sprasujem prevec!HVALA
AJA,TVOJ ODGOVOR NA VPRASANJE SE GLASI:"imena 5 kobil,ki so zacetnice arabskega rodu so Hadbah,Saglawi,Kuhejlan,Hamdani in Abbajah."po legendi naj bi prerok mohamed(ki velja za utemeljitelja vzreje arabskih polnokrvnih konj)pustil credo kobil dneve brez vode in ko jim je odpro ogrado da bi prisle do napajalisca so se vse kobile pognale v polnem galobu in takrat naj bi jih  mohabed z zvokom trobente pozval v boj.in vse kobile razen teh petih,so kljub signalu,zacele piti.hadbah,saglawi,kuhejlan,hamdani in abbajah pa so se vrnile k mohamedu zato so postale zacetnice rodu arabskega polnokrvnega arabca t.i. asil("ciste krvi")arabca ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #54 : 13 Januar 2007, 20:25:56
no pa imamo še enega profija za arabčke  ;)
pa mislim da HALIL še nima svojega arabca, rekel je , da si bo najprej nabral nekaj izkušenj ::)  pa moje mneje....pomoje nebi bilo nič presenetljivo od njega če vi vedel gdo je ta lastnik od tega sedaj kastrata, ki si ga opisala... ;) ;D

a ti se še vedno ukvarjaš z preskakovanjem ali si "preklopila" na arabce??


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 13 Januar 2007, 20:46:13
kajcyka po pravici povedano sem trenirala tako dresuro kot preskakovanje samo tekmovala sem pa samo v preskakovanju ovir.nisem nikoli "prilopila" na katero koli pasmo ne konj ne psov oz. sem "priklopljena" kar na pse in konje(ceprav tisto kar sem spodaj napisala mi je prislo iz glave oz. pac kar vem o konjih na splosno in upam da bo halil zadovoljen z mojim odgovorom :D)trenutno ne jaham in niti nimam svojega konja ampak spomlad ce bo vse slo tako kot mora bo prisla k nam najprej civava cez kaksno leto ali dve pa se nov konjicek(trenutno navijam za andaluzijca ali pa mogoce kaksnega arabca za duso 8) )
p.s drugace sem pa tudi z arabci skakala 100cm-110cm poznam tudi enega ki je zmagal parkur 120cm,res pa je da se ne morejo primerjat z "tapravimi" parkurasi ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #56 : 13 Januar 2007, 21:53:34
aja...hudo  ;D jaz sem zdej začela šele zares trenirat preskakovanje....mam celo svojga  :o  ;D
tudi jaz nisme ravno prilepljena na holesteinerje je pač tko prišlo  ::)
jest bi tud enkrat če bom imela možnost probala jahat arabca pomoje je ful fajn....sej če ne prej mi bo pa HALIL hvojga posodu ko ga bo meu  :P :P ;)


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 13 Januar 2007, 22:47:44
meni je naprimer cist drug obcitek jahati arabca kot pa naprimer konja s katerim sem skakala(parkuras je imel plecno visino tam nekje okrog 170cm,delal je dolge korake,ni bil tako eksploziven in zaradi tekem ni tako opazoval okolico ampak se je koncetriro na delo kot pa naprimer arabec ki je delal manjse poskocne korake,bil bolj obcutliv in skoz opazoval kaj se dogaja okrog njega...res pa je da sem do sedaj jahala samo 2 arabca(eden mislim da je bil ruske linije,za drugega pa ne vem)enega nemskega ponija,ki je imel VELIKO arabske krvi in enega mesanca med arabcem...kajcyka ti imas holjstanca?



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #58 : 14 Januar 2007, 08:51:12
Sailila!

Prav imaš,po temu Halilu sem si dal vzdevek!Res čudovit žrebec/kastrat!Sam ga,kot je že Kaja povedala,nimam v lasti.Ima ga Stanko Jevšenak,ki je doma s Spodnje Polskave!Tisti žrebko,ki ga še ima,pa je Da rialto.Glede tega,ali je Halil žrebec ali kastrat nisem prepričan!Nekje sem zasledil,da je žrebec,ti pa praviš da je kastriran.No jaz tega ne vem.Vzdevek po temu žrebcu/kastratu pa sem si izbral prav zaradi lepote le-tega!!
Glede mojega vprašanja,imaš prav,te kobile so Saglawi,Kuhaylan,Abbajah,Hamdani,Hadbah!
Ti postaviš naslednje vprašanje prosim!
Kaja,brez skrbi,ti se samo pri meni najavi,pa bo!  :P

Arabian horse


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 14 Januar 2007, 11:39:50
halil nikakor me ne uzet za besedo da je kastriran(saj ves to so pac "konjske cveke" ::)) da rialto je tudi lep(predvsem njegova barva)sem ga imela cast spoznat v zivo na ocenjevanju ali popisov(nisem cist ziher ???)v ljubljani...a te lahko halil nekaj prosim:"po pisanju sodec bost ti prej videl halila kot pa jaz in ce ga bos,ga bos prosil malo pocohal za usesim v mojem imenu(seveda ce mu je to se sploh vsec,ker ko je bil v celju na treningu je to enostavno ubozeval 8) !)joj se opracicujem ce je tema malo off ampak morala se mto napisat ;) tako vprasanje pa se glasi:napisite 3plemenske zrebce arabca,ki so v sloveniji(ce je vprasanje pretezko si lahko pomagate z prvim slovenskim portalom o konjih ;) )l