Hrana za mladiča

Gost · 2096

nikexxx

  • Gost
: 12 Januar 2007, 09:34:44
Pozdravljeni,
doma imam nemškega pinča in pri količini, ki naj bi jo pojedel naletim na težavo, saj v razpredelnicah ni te pasme.
Na začetku sem ga hranila s Pro Pac- pa je ppojedel le 1/2 3 kg žaklja.
Ko sem opazila, da se praska, sem prešla na Eukanubo.
Sedaj mu že ta več ne gre, vendar se tudi ne praska.
Sedaj razmišljam o RC.
Mogoče mu dajem tudi preveč hrane, ne vem.
Zjutraj poje le malo briketkov, popoldne mu dam 160 gr, nato pa še zvečer, vendar jih ne poje dosti.
Ugotovila sem, da vedno rabi kakšen nov preliv, sedaj se je tune že naveličal, dajem zelenjavo in malo meska zraven.
Zadnji teden mi ponoči kaka v kuhinji kar prej ni, pa gre ob 9:30 npr zadnjič kakat, pa potem še zjutraj.
Delam jaz kaj narobe?
Hvala za pomoč



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 12 Januar 2007, 09:50:27
ne skrbi- če ni lačen ima dovolj.
te male pasme res malo pojejo. Mislim,da je enkrat Ivana rekla za eno pinčo, da poje deset briketov na dan  :o.
Z raznimi prelivi mu samo škodiš in ga razvajaš.
zadnji obrok daj vsaj dve še bolj etri ure pred spanjem in potem bodi pred spanjem še pol ure zunaj na aktivnem sprehodu.
Če ponoči kaka očitno poje preveč večerje in prepozno.
v tolažbo- nisem še videla presuhega pinča- samo ravno pravšnje (redko)  in večino predebelih  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nikexxx

  • Gost
Odgovori #2 : 12 Januar 2007, 10:01:22
Ja hvala za hiter odgocvor, sem malce pomirjena.
Vendar gre za srednjega nemškega pinča- ta bo okoli 45 cm- tko da mora še kar zrasti.
No ja bom res probala brez prelivov, če bo hotel naj je, če ne pa nič.
Upam, da bo šlo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 12 Januar 2007, 10:04:26
Ja hvala za hiter odgocvor, sem malce pomirjena.
Vendar gre za srednjega nemškega pinča- ta bo okoli 45 cm- tko da mora še kar zrasti.
No ja bom res probala brez prelivov, če bo hotel naj je, če ne pa nič.
Upam, da bo šlo.

Hrano mu daj, če je ne poje jo po 10-ih minutah umakni. Potem mu daj hrano šele, ko je čas za naslednji obrok, spet za 10 min. če ne poje... umakni.
Drugače pa če imaš hrano za mladiče manjših pasem bi skoraj sigurno na vreči morala biti navedena približna količina hrane, ki naj bi jo mladič take velikosti pojedel.

Lp nina



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 12 Januar 2007, 10:24:55
Ne se prevec obremenjevat s temi kolicinami hrane, daj mu na voljo in kolikor poje pac poje. Glede tega menjavanja briketov in prelivov, pa ti povem iz svojih izkusenj z mojo zelo nejesco psicko, bolj dodajas stvari, poskusas nove in nove brikete, slabse je. Jaz imam brikete in jih imajo na voljo cel dan in jedo ko so lacne. Pri nas se pac to umikanje hrane ni obneslo, v 14 dneh sta psici jedli 3x, drugace pa stradali, pa vem da nista drugega nic dobivali, niti grizljaja, ker smo v tem casu bili strogo v Ljubljani, pri starsih namrec ne uspemo nikakor tega skoz spravit.



nikexxx

  • Gost
Odgovori #5 : 12 Januar 2007, 10:40:50
Ja poznam zadevo.
Pri moji mami je enako. Pravi: "Jaz mu že ne bom teh briketov dajala..."
Groza, mislim, da je ravno to na stvari, upam, da jo bom nekako nagovorila, da so zdravi, naj mu jih da in če bo jedel bo, če ne nič.
Lp