Psička šepa, kadar vstane.

Miraldo · 6887

Miraldo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 05 December 2013, 19:07:49
Pozdravljeni vsi skupaj.


Sem nov na forumu pa bi vas malo povprašal.

Torej imam 11let staro psičko mešanka z nemškim ovčarjem(38kg).

Pred kakšnim tedno sem opazil, da kadar leži in pridem do nje vedno, ko vstane šepa kakšen meter nato pa gre normalno naprej(težje vstane).

Sedaj me zanima kaj je narobe z mojo kepo veselja?

To se je kar naekrat pojavilo.

Do sedaj je bila vedno živahna in res ni nič kazalo na to, da ima kakšne probleme. Tudi hodi naokoli normalno brez težav.

K veterinarju je nisem peljal saj je to kar dosti denarja zato se najprej obračam na vas.

Lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 05 December 2013, 20:34:34
hej

Dajes kaksne dodatke za kosti in sklepe?

Drugace je lahko cel kup stvari, od klopnih bolezni, displazije, sepanja zaradi starosti (kaksen artritis), itd. Poglej si malo v delu foruma o okostju, imas ogromno tem napisanih o sepanju in podobnem: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=56.0


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 06 December 2013, 11:06:04
Lahko bi šlo za vezi ali pa karkoli od tega kar je Ovcka napisala. Ali je poškodba, starostna obraba, ali pa bolezen. Bo treba do veterinarja-prej greš k dobremu veterinarju-manj zapraviš.

Se pa vsekakor splača preverit za klopne.

Pri psih tam od 6-7 leta dalje je zelo priporočljivo, da 1x letno pregledaš kri (hemogram, biokemija) in urin. Prej kot se najdejo težave, lažje se sanirajo in dlje vzdržuješ čim boljše stanje.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 06 December 2013, 11:50:45
Pregled pri ortopedu bo edini povedal, kaj je narobe.


Miraldo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 December 2013, 11:41:51
 ;)Psički nikolu nisem dajal nobenih prehrambenih dodatko.

Drugače je zelo žvahna in vse normalno samo kadar vstane malo zašepa, včasih se mi zdi še preveč poskočna za svojo starost.

Ima tudi kakšno kilo preveč to se je večinoma nabralo v zadnjih dveh-treh letih pa starost.

Bom prebral malo več o tem. Hvala za povezavo.


Kakšne dodatke pa vi dajate dvojim psom v hrano?

Lp



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 December 2013, 17:17:07
Katero hrano pa hranis?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 07 December 2013, 19:00:39
Do diagnoze moraš najprej prit.  ;) Pa psico shujšat. Preveč živahni nikakor nikoli niso- da bi ja čim dlje bili čim bolj fit in vitalni. Zato pa k veterinarju v ponedeljek dopoldan- oz. prej pokliči ortopeda-tam boš tudi izvedel kaj je smiselno dodajat psici in kaj spremeniti v prehrani, oskrbi.

Je blo pri parih podobno-težko vstali, šepali nekaj časa. Vezi-potrebna operacija. Dva koleno, eden ramenske vezi.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 December 2013, 12:19:39
Od tega, da bos prebiral ne bo tvoji psici nic pomagalo. Potrebuje diagnozo in seveda zdravljenje. Zal je tko pri starejsih pa seveda tudi mlajsi imajo probleme. Je pa tvoja odgovornost, da ji pomagas.



Miraldo

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 December 2013, 21:27:48
Hranim jo vglavnem z temi briketi od Darlinga (http://www.najcena.si/product/13802/darling-briketi-pse-meso-zelenjava-10kg) in kdaj kakšna kuhana hrana(riž, špinača, makaroni) ponavadi pomešani z pasjo konzervo.

Vem, da moram nekako shušati psico vendar nevem kako naj jo najbol učinkovito shujšam. Ponavadi ji dam približno enako porcijo briketov(vode ima seveda neomejeno).

Malo sem jo pomeril in stehtal torej: višina čez sredino hrbta 63cm, teža 45kg obseg prsnega koša 92cm.

Žal za veterinarja ta teden še nimam denarja  :( naslednji teden pa jo obvezno peljem.

Sploh nevem koliko me bo stal ta osnovni pregled+slikanje, 100Eur bo dovolj? Seveda imam psa zelo rad kakor UPAM, da večina lastnikov.

Ali naj kupim kakšne dodatke za v hrano, da ji bo bolje, če ja prosim povejte katere.

Danes sem pa opazil še nekaj na sredini njene glave za očesoma ima nekakšno trdo majhno bulco. Sprva sem po otipu mislil, da ima klopa vendar, ko sem razmaknil vso dlako in posvetil ni bilo ničesar videti razen čuti se nekaj majhnega trega(kot zrno peska veliko).

Zadnji mesec sem opazil da se med valjanjem z tačko poraska čez vednar sem mislil, da jo pač oko srbi.


Res nevem kaj je sedaj to vse kar naekrat jo prijelo. Pa se lepo skrbi zanjo redno cepljena, dobiva proti zajedalcem Frontline, pomlad/poletje jo večrat skopam sedaj eno leto ima težave z zapiralko na mehurju in ji dajam 2x dnevno Propalin 0,8ml.


Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 09 December 2013, 22:01:52
Pri šepanju gre verjetno za začetek kakšne starostne težave in se ne mudi tako zelo z vetrinarjem, je pa dobro imeti diagnozo, potem se lahko odločaš tudi o morebitnih prehranskih dodatkih. Vsekakor je dobro, da greš vsaj pri starem psu postopno na kakšno kvalitetnejšo hrano. Veterinarja vprašaj, če je potrebno psico shujšati - starih psov ni dobro hujšati, če niso res močno predebeli. Če je treba psa shujšati, se vzame light varianto kakšne dobre znamke in se ravna po navodilih.
Sam osnoven pregled pri ortopedu z rentgenom ne bi smel biti predrag, če bodo še kakšni laboratorijski testi je pa zelo hitro čez 100€. Pač pred pregledom poveš, da imaš omejena sredstva in se veterinar temu prilagodi.
Kar se tiče izrastka pa imajo starejši psi takih in podobnih veliko. Načeloma niso nevarni, če ostanejo majhni in psa ne motijo. Zapomniš si, kje jih pes ima in koliko so veliki, paziš če rastejo in jih spotoma pokažeš veterinarju kadar greš tja.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #10 : 10 December 2013, 09:57:29
Jaz sem šla ravno skozi podobne preglede pri ortopedu (hrbtenica). Pregled je stal malo manj kot 40€, rentgen pa tudi okoli 40€. Samo mi smo potem pregledali še kri in biokemijo. Potem so bila še zdravila. Najprej smo hodili na injekcije, sedaj jemlje tablete. Smo imeli namen tudi operirati, ampak je bilo potem po  mielografiji jasno, da ni nikjer takega deficita, da bi se splačalo operirat oz. da bi bilo po operaciji kaj boljše. Potem pa so prišli stroški že preko 600€ pa še zdaleč nismo končali, ker pri psu še vedno ni spremembe  :( Ampak smo želeli narediti čimveč, kar se da. Na koncu smo kljub temu pristali na tabletih, da psa ne boli.
V glavnem veterinarju je potrebno na začetku povedat kakšne so finančne zmožnosti in se bosta za ta okvir zmenila narediti čimveč. Za 100€ boste imeli vsaj diagnozo in boste videli ali se da kaj pomagat ali boste samo še lajšali bolečine, ali je potrebno mirovanje itd.