Težave s kremplji

herra · 45330

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #30 : 06 Januar 2007, 13:13:01
Kakor sem nekje zasledila, se za krajšanje krempljev najbolj priporoča "giljotinco" kajne? (je to to -> http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_1274_HT505133_Scipalke_za_kremplje_kovinske_11_5_cm in to -> http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_1274_HT505134_Skarje_velike_za_kremplje__14 ).

Giljotinca je na prvem linku, na drugem so pa klesce/skarje. Meni so slednje bolj vsec. Mislim pa, da se oboje dobi v vecih velikostih. Pri mackih in manjsih psih gre tudi s (clovesko) scipalko za nohte, za macke pa se dobijo tudi take posebne skarijce, ki imajo na sredii rezila vtor za krempelj.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #31 : 06 Januar 2007, 16:13:57
Živjo,

ob prebiranju Tečkinega posta (drugič) sem dobila idejo :o. Namesto pilice lahko uporabimo ploščico za odstranjevanje trde kože s pet.:P Saj je semo malo večja in bolj groba pilica, gre pa dosti hitreje. Smo že poskusili in deluje. Še celo naša kraljična na zrnu graha se ni tresla. Potem sva pa še kremplje in blazinice namazali (kar s kremo za noge), je pa že kar mižala. ::)

LP
Karin



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #32 : 06 Januar 2007, 16:17:34
ob prebiranju Tečkinega posta (drugič) sem dobila idejo :o. Namesto pilice lahko uporabimo ploščico za odstranjevanje trde kože s pet.:P Saj je semo malo večja in bolj groba pilica, gre pa dosti hitreje. Smo že poskusili in deluje. Še celo naša kraljična na zrnu graha se ni tresla. Potem sva pa še kremplje in blazinice namazali (kar s kremo za noge), je pa že kar mižala. ::)
A tisti "kamen"? A ni malo pregrob? Mislim imam občutek kakor da bi naredil brazde, zaradi katerih bi se krempelj posledično še bolj lomil.

maja01 - hvala!


Lp,
Mojca


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #33 : 06 Januar 2007, 17:01:55
Ne, ni kamen, obstajajo take "pile", približno 3 cm široke, ki imajo nalepljen smirkov papir. Je res uporabno. Pa ponavadi imaš na vsaki strani drugo granulacijo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #34 : 06 Januar 2007, 17:05:44
Ne, ni kamen, obstajajo take "pile", približno 3 cm široke, ki imajo nalepljen smirkov papir. Je res uporabno. Pa ponavadi imaš na vsaki strani drugo granulacijo.
Aaaaaa.  :) Ok, sedaj pa mi je vse skupaj bolj logično.  :-[ Hvala Herra!  :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #35 : 06 Januar 2007, 17:10:11
Če jih pa ne dobite, imajo pa v Millerju (če lahko povem) takšne precej grobe pilice za nohte. Ne iskat po drogerijah, ker sem to počela jaz in bi skoraj povzročila nekaj srčnih napadov, ko sem povedala kaj in zakaj rabim  ;D
lp
T.

8)


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #36 : 06 Januar 2007, 17:20:06
a zdaj veš, kaj mislim? :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #37 : 06 Januar 2007, 17:21:53
a zdaj veš, kaj mislim? :)
Da.  :o Mislim....saj za odstranjevanje trde kože na petah itak poznam samo 2 načina: kamen in tale pila. Žal mi je prvi na pamet padel kamen, ker ga sama uporabljam.  ::) Pile nimamo več pri hiši.  :-\


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #38 : 06 Januar 2007, 17:22:15
vidim, da ste ta čas, ko sem obdelovala slikce, že ugotovile, za kaj gre. Ampak ilustracija ne škoduje. >:D

LP
Karin


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 06 Januar 2007, 17:23:28
 :D :D Zdaj pa rabimo samo še posnetek kako Tečka svoji mrcini ob gledanju tv-ja pili kremplje ;D

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #40 : 06 Januar 2007, 17:47:15
Če me bo kdo kdaj slikal, definitivno prilimam  :D
lp
T.

8)


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #41 : 06 Januar 2007, 18:56:42
Tečka, kaj pa če bi odprla popoldansko obrt - pasja pedikura, masaža blazinic, refleksoterapija :P :P'

Lp
Karin


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #42 : 06 Januar 2007, 19:38:28
Mogoče pa res...  ;D. Glede na to kako tretiram mojo bejbo bi lahko dodali še profesionalno čohanje nedosegljivih točk, čiščenje in masaža uhljev pa še kakšno razvajanje bi se našlo  :D  :D

8)


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 07 Januar 2007, 10:37:48
no, pilico bi načeloma lahko tud jaz probala ::) če mi bo pustila  ;)



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #44 : 07 Januar 2007, 10:44:29

Pri nas doma je malo več pesjanov in če bi ročno pilila krempeljce, bi najbrž trajalo kakih par ur ;D.

Z mašinco pa to uspem naredit v 15 minutah, ker so psice navajene od malega, da jim nekaj ropota pri krempeljcih, to tudi brez problema pustijo. No ja, včasih se malo pregovarjamo in je malo obotavljanja, ko treba priti na prostor kjer se brusi.

Vse je odvisno, kako pesjana navadite na krajšanje krempljev.

lp erika


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #45 : 07 Januar 2007, 17:21:56
no moj malček še slišal ni za to ampak mislim da ne bi pustil da se mu kdorkoli ukvarja s tačkami ::)
in to zato ker se mu je enkrat nalepila žvečilka na tačko in ko sem jo odstranjevala ga je bolelo in mi ne pusti več blizu do njegovih tačk  :D  :)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #46 : 07 Februar 2007, 08:17:06
Ali je že kdo poskusil krajšati kremplje dogi s škarjami ali giljotinco, ki sta na prodaj v spletni trgovini - me zanima, če so dovolj močne, da ne bi kr neki naročala? ;)

lp
Karin


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #47 : 07 Februar 2007, 08:26:18
No moja mama se je tudi zadnjič Bugzu spravla pilit nohte - jaz sem ga pa z briketki vmes filala - mu je blo kar všeč :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #48 : 07 Februar 2007, 10:40:08

Karin,

 sem probala ja, z giljotinco ampak je zelo problematično. Namreč vedeti moraš točno koliko lahko odrežeš, pa tudi giljotinca mora

biti precej, precej močna. Sem ostala kar pri mašinci, je tako precej bolj enostavno.

lp erika


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #49 : 08 Februar 2007, 14:46:51
Hvala,

se bo pa še naprej tresla :)

lp
Karin


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #50 : 08 Februar 2007, 15:19:07
jaz imam za Spelo tiste teavlike klesce/skarje. Rezejo sicer ok, ampak je res problematicno pri temnih krempljih, ker s enic ne vidi. Spela je pa, kar se krajsanja krempljev tice, itak ena bojecka in je cisto vseeno s cim se tega lotim, ker so vsakic potrebni pravi boji.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #51 : 09 December 2007, 18:29:34
Stara tema, nova težava (za naju). Res si kar nekaj časa nisva vzeli za manikuro in evo, gdč. si je danes uspela nalomit krempelj na zadnji taci. Kolikor sem uspela dojeti je s krempljem nabasala na kamen, ko je "zakopavala" svojo lužico ::) Krvi ni, štrleč del sem obstrigla, prst razkužila in zavijam za ven. Je še kaj kar lahko naredim preden jo vlečem na veterino (jo naj sploh peljem ???) preventivno, da se ne zagnoji?
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #52 : 09 December 2007, 20:09:57
Ce ga parkrat na dan ocistis z betadinom, mislim, da ne bi smelo bit hujsega. Ce rabis copate ze ven, povej, ti posodim Speline.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #53 : 09 December 2007, 21:23:34
Bomo krempelj namakali ;). Za copat ni panike,  imava še od takrat, ko je gdč. stopila na črepinjo... Ne vem pa če si ne bova omislili kompleta za čez zimo, ker imava slabe izkušnje tudi z ledenim snegom, soljo,... Moja smotka, vedno mora bit kaj narobe ::). Hvala Maja01, če se bi začelo kaj gnojit nama pa tako ali tako veterina ne uide.
lp
T.

8)


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 27 December 2007, 08:55:53
Joj, Suri si je tudi včeraj ko je letala po zmrznjenem snegu zlomila en krempelj. In sedaj ji prav visi stran, pa si ga ne upam odrazati, ker je bilo ful krvavo. Sem ji pa že razkužila. Kaj naj naredim? Naj grem k veterinarju, pa da ji on odreže tisto stran, ker mislim, da jo bo revco ful bolelo.  :-\ :-\


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 27 December 2007, 09:26:00
Mogoce ga bodo pa samo kako fiksirali. Na tvojem mestu bi obiskala veta, ce krvavi.



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 27 December 2007, 13:10:05
Živjo artičoka,

ja grem popoldne kar k vetu. Ziher je ziher.
Ej, a se bomo en dan kaj dobili na kakem sprehodu, žlahta pa to  :o :o?


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 27 December 2007, 13:12:20
Nujno! Ste doma med prazniki?
Sporoci mi tvoj mail na ZS, pa se dogovorimo!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #58 : 06 Marec 2008, 08:31:36
hej

Nujno rabim pomoc.. Ravnokar sem ugotovila da je moji mrcini na sprednji tacki krempelj odstopil od tistega "mesnatega" dela, in sta ubistvu vsak zase. Tacko si ze celo noc lize (ceprav ponoci sem mu jo gledala, pa ni bilo nic videti, niti ni pokazal da ga boli, sedaj jo pa ze umika, ker mislim da ga), tko da, sedaj ne vem, al h vetu ali ne? In ce ne, kaj lahko naredim, da ga ne bo bolelo in da se mu tole pozdravi?

Hvala!

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 06 Marec 2008, 08:48:15
Da te malo potolažim - umru zaradi tega definitivno ne bo ;) Naš Snoopy si je ene parkrat krempelj dobesedno izpulil, nekajkrat zlomil (norc pač ::)), pa ni bilo nikoli nič hujšega, vedno je hitro zrastel nov. Verjetno da bo malo umikal tačko, ker možno, da ga malo boli ali pa pač ima neprijeten občutek. Jaz bi mu preventivno namazala s kakšno kremo, če maš kakšno, ki ma kaj antibiotika notr ali pa vsaj da deluje razkužilno. Pa pač za ven mu daj tist čeveljček gor, da si ne bo še bolj poškodoval. A mu je kaj kri tekla? Kako je pa to naredil mojster?

...sledi svojim sanjam