Levičarji/desničarji

T.M.T · 2013

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 03 Januar 2007, 16:56:03
Mene pa zanima,če je možno da je pes desničar ali levičar?Pa ne glede na uporabo tačk (ali je možno tudi to,da ima katero odruvno nogo ::)?) ampak naša pošast VEDNO leži na desni strani.Če ge krtačiš in obrneš tako da leži na levi se ti kakor hitro more obrne nazaj v prvotni položaj.

Je torej pes lahko levičar in desničar ter ima bolj razvito polovico možgan?Če so že sloni levičarji/desničarji pa opice,zakaj pes ne bi mogel biti...

Kdo ve odgovor?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #1 : 03 Januar 2007, 19:14:54
Zanimivo vprašanje. Se nisem nikoli spraševla. Upam, da bo kdo našel kakšno pojasnilo.

Lp


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 03 Januar 2007, 19:33:48
Hay,
znanstveniki so ugotovili, da so vse živali, ki imajo okončine desničarji ali levičarji. Ve se pa po tem tako kako dolge kosti imajo na kateri starni. Torej na tisti strani, ki imajo bolj dolge kosti po tisti strani se ve ali so levičarji ali desničarji.
lp,
Anja

P.S.: Vam bom čez 5 minut natipkala en članek o tem, da vam bom bolj natančno povedala.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 03 Januar 2007, 19:44:10
Hay,
evo me.

TUDI MROŽI SO DESNIČARJI
Mroži pri brskanju za hrano po morskem dnu veliko raje uporabljajo desno plavut kakor levo. Znanstveniki z Grenlandije in z Danskega so na videokaseto posneli skupino teh orjaških morskih sesalcev, ki so si daleč stran od severne obale severne Grenlandije pod vodo iskali hrano. Ugotovili so, da je 89% mrožev čistilo blato in naplavine, ki so prekrivale zakopane školjke, z desno plavutjo, preden so školjke vtaknili v usta. Ko so znanstveniki kasneje preučili še 23 okostij mrožev, so ugotovili, da so kosti desne plavuti daljše od kosti leve. Tudi pri ljudeh desničarjih so kosti desne roke daljše od leve.
Prepisano iz revije National geographic junior, številka 11

Torej če mene vprašate bi rekla, da to ni samo pri ljudeh in mrožih. Rekla bi, da je to pri vseh živali, ki uporabljajo okončine.
Upam, da sem s tem kaj pomagala.
lp,
Anja


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 03 Januar 2007, 19:46:39
Tudi sloni so levičarji/desničarji...enden izmed oklov je dalši,ker ga uporabljajo za kopanje.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #5 : 13 Januar 2007, 17:12:09
Hej!
Naš Bono je najverjetneje levičar (kakršen lastnik, takšen pes... ::) ::) ::))
Zmeri koplje in nas tepe in praska z levo. Edino včasih ko zavoha kaj strašno zanimivega koplje z obema sprednjima tacama. Tako da v najboljših primerih je samo po levi tački blaten... ::) ::) ::) ::) ::) ::)
No, še kot zanimivost, vsi krokarji so levičarji! :o :o :o :o :o :o

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 13 Januar 2007, 17:17:01
no jaz pišem z levo in tako maks z levo drži na tleh z levo tačko igračo (če ne razumete kaj sem napisala ne znam lepše razložit)

tako da res drži kakršen lastnik tak pes :P

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***