obvestilo za vse, ki se sprehajate po Barju

*LuNa* · 8160

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 03 Januar 2007, 22:32:29
Vsi, ki se vozite z avtom na sprehode po Barju, bodite previdni, kje pustite avto, ker vlamljajo v avte.
Jaz sem šla danes z Luno na sprehod, avto sem pustila parkiran nedaleč stran od ceste in posledice so ukradena denarnica, ki je bila skrita v predalu ter poškodovana vrata. So pa očitno na delu profesionalci, saj so vlomili tako, da sploh nisem opazila. Najprej sem pogrešila denarnico in ko sem gledala kako bi lahko prišli do nje, sem videla sledove na vratih (vse to šele doma).
Previdnost vsekakor ne bo odveč.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 03 Januar 2007, 22:34:03
Luna - kjer na barju? Ker Ljubljansko barje je ogromnooooo.  :-[


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 03 Januar 2007, 22:48:14
Jaz sem bila malo naprej od KD Barje ob poti na Mateno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 03 Januar 2007, 23:19:19
Jaz sem bila malo naprej od KD Barje ob poti na Mateno.
Potem pa 100x hvala za tole opozorilo! Ne vem zakaj sem bila mnenja, da na naših koncih in osamljenih barjanskih poteh pa ziher ni kaj takšnega.  :-\


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4 : 03 Januar 2007, 23:29:58
Mojemu tastu so tako vlomili. Ko se je vrnil je bilo v avto vlomljeno. In to na tistemu koncu pri Mateni.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #5 : 04 Januar 2007, 08:30:12
Pa okrog ZOO in biotehnične fakultete tudi pazite!

Ne vem, mogoče se je stanje zdaj kaj izboljšalo, ampak ko sem jaz hodila na faks (še lansko leto), se je dostikrat zgodilo, da so komu vdrli v avto. Nazadnje so eni kolegici, ki ni imela v avtu ploščice za radijo, pa so vseeno preverili. Vdrli so ji pa tko grdo, da so bila cela vrata za popravit.


lp, miša



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 04 Januar 2007, 11:30:30
V avto ti lahko vlomijo kjerkoli, tudi, če je na dvorišču, celo v garaži...... Denarnice, vrenostnih stvari ni za puščat, pa tudi če je avto parkiran doma, pred blokom, v centru mesta ali na podeželju. Jaz že razmišljam ali je sploh pametno vzet psico s sabo na razstavo v LJ in jo pustit v avtu, ker se malo bojim, da jo ukradejo.
lp


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #7 : 04 Januar 2007, 14:23:07
Ne sme te bit tako strah. ;)  Jaz sem z Lj, pa moram rečt, da mi še nikoli nihče ni nič ukradel.  :)
Res pa, je da so mesta, kjer se kraje dogajajo pogosteje!

Jaz svojega psa, ki je sicer velik, ne puščam pred trgovino tako da ga nebi videla. To mi je še ostalo od takrat, ko je bil majhen in sem se bala, da bi mi ga kdo ukradel. Zdaj bi se tudi bala, da bi bil tam sam, privezan za drevo, pa da bi kakšen mulc vrgel petardo  >:( , ali pa da bi mu kakšna nič hudega sluteča gospa, dajala piščančje kostke za jest,...  :P

Če svoje psičke ne misliš razstavljat, je potem res čisto brez smisla, da jo jemlješ s seboj!  ???


lp, miša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 04 Januar 2007, 15:58:03
Jaz sem bila malo naprej od KD Barje ob poti na Mateno.

Mene so okradli v bližini  Matene, takorekoč sredi ničesar, pred dvema mesecema. Enako- vlom v avto, ukradli so mi torbico,ki sem jo imela skrito v prtljažniku v plastičnem pasjem boksu, tako da se ni videlo od zunaj nič.
Sem prijavila policiji cca največ 1 uro po dogodku-efekt je nič seveda, čeprav so mi povedali lovci, ki imajo ta revir ,d aje v zadnjem času to tam stalnica- ne me basat ,da ne morejo odkrit organizirane skupine ,ki to dela  >:(, očitno velja tisti vic- "naši policaji so tolk dobri , že pet minut po zločinu so na mestu" - drugi pa : "naši so še boljši, ker so kar zraven"  ;D
Vse se začne v ilegalnih barakah,ki so se razrasle na tem območju. Zgleda,da se bo mora zgodit še kakšen upor ljudstva ,da bodo že končno sproti rušili vse barakarje in razhajkali bando.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #9 : 04 Januar 2007, 16:39:07
Tudi mi smo imeli podobno "sceno" ::).
Pred ene pol leta ob Nemški cesti, ko smo s trem avtomobili peljali svoje pesjane na potep.
Ko smo se po kakšni urici vrnili do avtombilov je bilo v dva izmed treh vlomljeno >:((razbita šipa).
Pobrani dokumenti in nekaj denarja >:(.

lp Mi3 ;)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #10 : 04 Januar 2007, 18:06:46
Troy, kaj bo pa šele zdaj, ko so na Nemški cesti Strojani?!  :o



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 04 Januar 2007, 18:14:05
 :o A ob Nemški cesti tudi? Sicer zdaj ostajam bližje Savelj, odkar so Strojanovi tam naseljeni, sem pa Luno vozila tja sprehajat, ko se je gonila. Je pa res, da se od avta nisva toliko oddaljevali in sva očitno imeli srečo.
Na Barju me je pa vse to res šokiralo. Torbico sem imela skrito v predalu in v avtu nič drugega pomembnega (mogoče bi se našla kakšna pasja igrača). Ponavadi sicer denarnico vzamem ven, tokrat pa je nisem, ker sem imela torbo nabasano z aporti in kongom in nisem hotla tvegat, da jo kje zgubim. Potem pa tole. In ko tako razmišljam sem avto od storilcev celo videla, saj sem med sprehodom opazila, da se je nek avto peljal po kolovozu, ob katerem sem imela parkiran avto. Očitno so bili to vlomilci.
Za policaje pa lahko rečem le to, da sem bila najprej ful razočarana, ker so me prepričevali, da mi glede na poškodbo vrat niso mogli vlomiti. Halo, kako mi je pa potem izginila denarnica? Potem so pa le pogruntali metodo, kako so odprli vrata. Očitno so pa to res že zverzirani vlomilci, ker niso pustili nobenih prstnih odtisov.
Me ima, da bi enkrat peljala avto tja parkirat in se nekje skrila s kakšnim dobrim fotoaparatom in objektivom in jih vse poslikala. Samo dvomim da bi tudi v tem primeru policija kaj naredila.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 04 Januar 2007, 18:35:13
Zadnjič so prijateljici isto nekje okoli Barja vlomili v avto in odnesli darila za novo leto ::) in pa moja vrečko v kateri je bilo polno pribolškov ::) >:( >:( >:(


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #13 : 04 Januar 2007, 19:13:19
Troy, kaj bo pa šele zdaj, ko so na Nemški cesti Strojani?!  :o

Meni doma zaradi njih ne pustijo več da bi hodila na sprehode za Savo  :o  :( Pa bi bilo tudi mene bolj strah, samo če imam Kano s sabo se upam praktično povsod.

Drugače pa na Barju, še nismo imeli slabih izkušenj (res da gremo bolj malokrat tja pa vseeno).



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 04 Januar 2007, 21:06:36
No, na Barju jaz puščam avto (če slučajno hodim tja) blizu glavne ceste - vsem na očeh. Ni se mi pa niti pod razno sanjalo, da kradejo tudi iz prtljažnika ???
Če že delite opozorila, naj pristavim svoj lonček :P vlamljajo tudi na poti do Krima (če se gdo potepa po gozdovih). Vlomljeno v 2 avtomobila od 3.

Dobro - potem gre z menoj en večji nahrbtnik in notri vse, kar bi utegnilo biti kaj vredno ;)

Ker prihajam iz manjše vasi, naj povem, da so po novem začeli krasti tudi na parkirišču pred cerkvijo (halo?!!), ko je bil pogreb. Tako, da dejansko ni nič, kar bi barabe, ki jih srbijo prsti, ustavilo. Ko je pa tako lažje zaslužiti...



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #15 : 04 Januar 2007, 21:10:16
Ker prihajam iz manjše vasi, naj povem, da so po novem začeli krasti tudi na parkirišču pred cerkvijo (halo?!!), ko je bil pogreb. Tako, da dejansko ni nič, kar bi barabe, ki jih srbijo prsti, ustavilo. Ko je pa tako lažje zaslužiti...
Če kaj pomaga (sem bila na tolikih pogrebih v zadnjem letu, da je groza) bojda v takšnih manjših krajih, roparji kar čakajo na kakšen orng pogreb (kjer je večina ljudi iz kraja na pogrebu). Ker potem so vse hiše prazne.... In.... Si lahko samo predstavljate.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 04 Januar 2007, 21:56:27

Za policaje pa lahko rečem le to, da sem bila najprej ful razočarana, ker so me prepričevali, da mi glede na poškodbo vrat niso mogli vlomiti. Halo, kako mi je pa potem izginila denarnica? Potem so pa le pogruntali metodo, kako so odprli vrata. Očitno so pa to res že zverzirani vlomilci, ker niso pustili nobenih prstnih odtisov.

jaz sem pustila zaklenjen avto - in dobila enako zaklenjen avto- samo pasji boks je bil v drugem položaju in torbe ni bilo notri. Za kakšne prstne odtise si niso policaji niti prizadevali  >:( .
V glavnem, vsi dokazi govorijo o organizirani stalni skupini , ki pleni po svojem območju. Mogoče bi kaki strojanovi š ekoristili,da se klani mal med sabo pokoljejo in večje ribe bi male požrle.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 05 Januar 2007, 13:03:51
Pri našem KD na parkiišču se je pred časom začela ena čudna dejavnost, po vsej verjetnosti so dilali, spotoma so pa še malo vlamljali v avtomobile. (eni tečajnici so iz avta ukradli vse kar je kupila v trgovini, samo jogurte  so ji pustili). Ko so neznanci vlomili v kontejner in odpeljali kosilnico, vlomi v avte so se pa tudi nadaljevali, so policaji malo okrepili kontrolo in jim zagrenili življenje. Tako da zgleda da so svojo bazo vsaj trenutno malo premaknili. Bomo videli. Vsaj en od sumljivih pa ima celjsko registracijo.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 05 Januar 2007, 14:08:23
jaz sem pustila zaklenjen avto - in dobila enako zaklenjen avto- samo pasji boks je bil v drugem položaju in torbe ni bilo notri.
Enako je bilo pri meni, zato sem šele doma opazila, da so mi vlomili, ko sem pogrešila denarnico. So vse pustili tako kot je bilo.

Očitno bom morala vedno vse vlačiti s sabo in potem tvegati, da me slučajno ne napadejo kje na samem in okradejo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 05 Januar 2007, 19:24:49
a pa ima potem kak smisel sploh klicat policaje? ???



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 05 Januar 2007, 20:47:07
a pa ima potem kak smisel sploh klicat policaje? ???
Smisel ima zato, da imaš neko potrdilo, da ti je bilo ukradeno, pa zaradi škode - jaz sem bila še s službenim avtom in so z lumpi odšli tudi službeni dokumenti. Kakšne druge koristi pa ne gre pričakovati.
Čeprav vem, da bi policaji lahko preverili posnetke poskusov plačevanja z ukradenimi karticami ali dvigov gotovine, pa dvomim da to delajo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 05 Januar 2007, 22:24:27
Sporočam,da so mi ravnokar s policije sporočili,da so dobili mojo torbo z dokumenti.
Jutri jo grem dvignit in izvem kaj podrobnejšega.Škoda,da imam že vse dokumente nove

Drugače pa ima smisel prijavljat vsaj zato,da imajo podatke koliko je kraj kje in tako lahko počasi zašijejo kakšnega stalnega storilca.Prijavljanje vseh kaznivih dejanj in vseh sumljivih opažanj je prvo in veliko kar lahko neka skupnost stori za varnejše okolje. Brez podatkov tudi najboljša policija ne more nič.
Poleg tega rabiš potrdilo o prijavi za novo vozniško, za osebno imaš popust ,če imaš potrdilo, nov telefon pri mobitelu npr sem dobila 10 000 sit cenbeje ker imajo zavarovane za krajo itd

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 05 Januar 2007, 22:30:26
Na vprašanje logično ,zakaj stvari puščam v avtu pa j eodgovor preprost- ker je verjetnost da me okradejo vseeno manjša kakor da kaj zgubim, če letam po terenu z denarjem in dokumenti.
Poleg tega človek sredi ničesar- mi res nismo bili niti ob kakšnoi cesti-sma praznina ,kjer še za zajca najdt rabiš lovskeg psa, res ne pričakuješ organiziranega kriminala,ki profesionalno odklepa avto in išče kar se od zunaj ne vidi.
Zdaj pač, ko grem kam tako sploh ne vzamen ničesar- če bo policijo zanimalo zakaj sem brez dokumentov in denarja jim bom razložila,da zato, ker je ceneje na vsakih nekaj let plačat kazen, ker si brez vozniške v avtu, kot dat delat vse nove dokumente, če ti jih ukradejo

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #23 : 06 Januar 2007, 01:46:11
Kradejo žal vsepovsod, zato je zmeraj potebno paziti, kaj puščamo v avtu. od torbic, denarnic,...tudi če so skrite, ne puščajte tega v avtomobilu, ko vas ni..lp


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 06 Januar 2007, 23:54:50
Deteljica jaz sem tudi danes dobila nazaj svojo denarnico z dokumenti (so jo našli pošteni sprehajalci). Pa ravno včeraj sem vse preklicala, tako da upam, da bom v ponedeljek lahko naredila preklic preklica.

In podobno kot ti, sem tudi jaz razmišljala da sredi ničesar pač ni nikogar, kaj šele organiziranih tolp. Edino dve srni sva srečali, to je bilo pa tudi vse. In prav tako sem razmišljala, da je med vsem divjanjem po poljih bolj verjetno, da denarnico kje zgubim, kot pa da mi jo skrito ukradejo iz zaklenjenega avta. Od zdaj naprej bom s sabo nosila samo nujne dokumente, ki bodo ves čas z mano.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #25 : 07 Januar 2007, 09:34:21
Jaz sem se že iz treningov navadla -> vozniška + kakšnga jurja (odvisno od potreb) dat skupaj in hop v tist "prsni" notranji žep na jakni. Poleti, ko nimam jakne pa v torbico okoli pasu (v skrajnem primeru na rit - ampak pol se skozi šlatam, če mi že ven leze  :D ).


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #26 : 07 Januar 2007, 12:32:05
mi še nismo imeli nobene kraje :)
ampak sem slišala da je bilo na barju res veliko(precej ne veliko)kraj ???

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 23 Februar 2009, 20:26:04
Tale tema res da sameva ampak vseeno.
Ja blizu Matene kjer imamo vrt so hoteli tudi nam že dobesedno odpeljati avto.
Pač mami in babi sta delali na vrtu. Avto je bil odklenjen in sta se kar usedla not in sta iskala ključe, da i šla a srečo jih nista našla. In ju je potem mami nagnala stran.
Mislim previdnost nikoli ni odveč.