Igrače, ki jih imajo psi radi

majcek · 84350

TY

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 08 Maj 2012, 08:33:40
Po priporočilu od prijatelja sem nabavil  dogstick palico  in ni mi niti malo žal, moj Ty (Rottwailer) je čisto zmešan na to igračo. Všeč mi je tud zato, ker se ob igri oba zelo  :D zabavama in učiva. Igrače, ki samo zamotijo psa nekako niso zame saj se pes samo sam sabo ukvarja (zakaj pa pol mam psa?). Ko je igre konc je konc in tako se dogstick pospravi, da ostane cel. Tud v morju se ga splača probat ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 08 Maj 2012, 08:42:04
Metalec žogic. Naša je čisto zmešana! Smo se z njo celo trikce učili. Ko vidi tisto dolgo rdečo stvar v mojih rokah bi se prodala. Po dolgem času smo dojeli prinašanje predmeta z dodatkom, odloži predmet pred menoj in se s smrčkom dotakne metalca. Nagrada je seveda naslednji met žogice. Šlo je s svetlobno hitrostjo pri tem triku in se igre ne naveličava ne jaz ne ona. Je pa to poleg klobase edina stvar, s katero jo lahko toliko zamotim, da je več nihče ne zanima okoli razen jaz, metalec in žogica  ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 17 Junij 2012, 19:02:48

Once you go boxer, you never go back :)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 18 Oktober 2012, 20:55:15
Katere igrače imate doma tisti ki imate zavzete grizače? Jaz mojemu kupim kar dosti igrač on jih pa seveda po hitrem postopku uniči. ::) Najraje ima eno piskajočo žogico iz trde gumo, vleko, košarkaško žogo z ročaji, frizbija ne mara - malo ga povoha in pusti na miru. Plišaste igrače so velik no-go. Jih takoj ubije, nazadnje ko sem mu kupila plišeke sem pred hišo imela račje glave itd. je bilo že na daleč opazno da imamo serijskega morilca plišekov doma.   :o


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 19 Oktober 2012, 15:26:35
Jih ni. Vsaj ne, da bi bile vedno na voljo. Sicer pa Kongove izdelke, flis cufe, različne gumjaste žoge. Za sproščanje (čvekanje ima žogo omejen čas-neko modro žogo je našla in je OK). Všeč ji je tudi žoga iz termoplastične gume, je vzdržljiva....pri grizlijih je pač tako. Edino kovina bi vzdržala, bi pa zato nasrkali zobje.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 19 Oktober 2012, 17:32:27
Če igrače uničuje, ker bi se naj sam igral z njimi jih pač naj nima. Več igre s svojimi pa bo  ;)
Moji nimajo niti časa, ker mi pomagajo delat  8) Jaz mojim dam žvečke takrat ko bi naj kaj sami počel, igra je vedno z mano. Tam pa ni omejitev pri igračah in ker je igra vedno od začetka bila nadzorovana danes niti nimajo ideje kej uničit. Jim ni zaminivo. Žoge se mečejo in prinašajo - same so brezvezne. Cufe se vlečkajo - same so BV. Pliškoti se mučkajo in vlečkajo -druge ni. Tako da če kdaj sami pridejo do igrač (ali se kje kaka pozabi na dosegu) jo samo skrbno pospravijo v boks ali pa mi jo prinesejo pokazat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


anketa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 20 December 2012, 11:23:02
Živjo !
Sva Sanja Pejic in Lara Jeroncic, dijakinje 4.a razreda Srednje ekonomske in trgovske sole Nova Gorica. Odlocili sva se, da bova raziskovali uporabnost oblacil in obutve za pse, zato Vas lepo prosimo, da si vzamete minuto casa in odgovorite na spodnja vrprasanja in s tem pripomorete k izpopolnitvi nasega izdelka.

Prosim Vas, da si uzamete minuto časa za nas in nam rešite anketo:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9wSndPWFlxYkRlVmlydXA4eW4xNGc6MQ#gid=0

Hvala!! :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #127 : 20 December 2012, 11:27:45
Anketa izpolnjena..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 06 Januar 2013, 17:36:28
Potrebujem kakšen nasvet za našega, ki se ne mara preveč igrat. Je posvojenček, star okoli 2 leti, mešanec border collie in kakšen lovski verjetno.. Na začetku smo ga morali naučiti se igrat in zdaj se zelo rad igra s plišastimi igračami ki piskajo (ampak ne naglas, ker potem se jih ustraši ::)). Igramo pa se z njimi samo vleko. Včasih se igra še s cufo, s katero se sam zamoti, tako da jo pač grize, pa s klasičnim kongom, ki ga napolnemo s priboljški.
Zelo rada pa bi ga naučila da bi se s čim igral tudi zunaj.. namreč zunaj ga ne zanima drugo kot okolje in priboljški. Včasih je celo nesel svojo igračko do vrat, ko pa prestopimo prag, ga igračka niti malo ne zanima več. Potrebuje kar veliko gibanja in tudi mentalne zaposlitve in zelo rada bi se igrala kaj z njim zunaj. Odpoklica ne obvlada popolnoma in kjer se sprehajamo pogosto vidimo kakšne živali - srne, fazane, lisice,.. ,zato ga imam na fleksiju ali na slednemu povodcu. Zunaj se torej igramo samo tako da skupaj tečemo, ali pa mu jaz mečem priboljške in on jih išče..
Zelo bi bilo lepo če bi mi prinašal kakšne žogice ali kaj podobnega, kjer meni ne bi bilo treba teč, on pa bi divjal, ker zdaj se jaz utrudim veliko prej kot se on.. poskusili smo s frizbijem, katerega sva si s fantom podajala, a on je samo vohal travo naokoli..
Ima kdo kak predlog, kaj bi lahko poskusili? Se bi ga dalo naučit, da bi lovil žogice ali kaj podobnega? Res bi ga rada fajn zlavfala in zmatrala, predvsem fizično, če bi moral zraven še kaj razmišljat, bi bilo pa tudi fajn :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #129 : 06 Januar 2013, 18:21:47
Kong na štriku in namazat s pašteto pa premikat, probaj še s kako mamljivo igračo (cufo iz krzna na štriku in jo vleči naokoli) mogoče žogo z zvončkom?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 06 Januar 2013, 18:44:51
Od tega bi ga mogooče zanimal samo kong s pašteto, bomo probali kaj takega.. samo vseeno bi rada nekaj, da bi se lahko zdivjal, in da meni ne bi bilo treba zraven lavfat, ker ima ogromno energije. Torej bi prišlo v poštev samo da mu nekaj mečem, ampak ne vem če bi ga sploh kaj zanimalo.. zdaj mu mečem priboljške, ampak to mu lahko vržem samo na kratko razdaljo, ker če ne najde hitro, potem kar obupa. Problem je tudi da ko se igra in mu recimo dam en priboljšek v zameno za igračo, ga igrača ne bo več zanimala, ampak bo samo čakal še na hrano.. to govorim za notri, zunaj ga itak nobena igrača sploh ne zanima.
Obstaja kak način kako se ga nauči da lovi žogice? Ali bi to moral že sam znat? :-[
Ko smo ga dobili, se sploh ni znal igrat in smo potrebovali kar nekaj časa da so ga začele igračke zanimat.



LacenS

  • Gost
Odgovori #131 : 06 Januar 2013, 19:36:08
drugače uporabljaš kliker?
ker se ga da prinašanje stvari(lovljenje žogic) ful lepo naučit s klikerjem, čez čas pa načeloma sam ugotovi, da je zadeva zabavna..
lp.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 06 Januar 2013, 20:19:15
Jaz sem imela iste probleme. Sicer do igre na sprehodu še nisva prišla (psa žal ni več, ampak ne bi zdaj o tem), ampak že da se je igral pred hišo je bil velik dosežek. Sem pa se sama igrala in potem mi je ''slučajno padla'' igrača na tla, bila sem navdušena, skoraj piskala z glasom, tekla sem in tja, igračo privezala na vrv in tekla z njo okrog... Pa mogoče, če poskusiš več različnih igrač - njemu npr. nikoli nisem niti pomislila kupiti plišaste (piskajoče) igrače, potem ko jo je dobil za darilo (in to tukaj za božička hvala Teja :-* ) pa je takoj postala njegova najljubša igrača in preko nje sem ga potem ''naučila'' še igre z drugimi igračami.
Dino pa se z žogicami ni preveč rad igral in sem ga lepo naklikala in zdaj jih v pesjaku obožuje, zunaj pa sicer še vedno hitreje izgubi zanimanje kot pri drugih igračah, ampak bova še delala na tem. :-[



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #133 : 07 Januar 2013, 09:58:04
Iger je več vrst. Če se zunaj ne igra, potem je čisto možno, da ni še dovolj sproščen. Moja je že en tak primer, na znanih terenih in kadar se dobro počuti bo z veseljem skočla za žogo in se pocufala z mano, če pa je na neznanem terenu ali nekje, kjer so drugi psi, živali, jo preveč okupira, da bi se toliko sprostila.

Probaj za začetek narediti nek prostor varen (pri nas je to bilo najprej dvorišče).

Kako igračo v tem smislu bi bilo vredno sprobat http://www.petexpertise.com/dog-toys/chase-it-dog-toy.html

Pa res vonj pravega krzna ali vanilije, kake druge hrane jih dodatno interesira.

Pa še nekaj kar sem se jaz naučila-bolj kot siliš z igro in vabiš...manj je interesa. Igraj se, ko bo pripravljen, pokazal interes in na način kot mu najbolj ustreza. Moji recimo bolj zašpila, če žogo brcnem. Pri cufi pa jo najprej skrivam, maham po zraku in pravim, da je moja, da je ne dam in pol jo to napali v stilu prepovedano je najslajše in se poigrama.

Pusti ob strani, da bi ga zlaufala, za začetek imej v mislih-igra=sprostitev....sčasoma bo že tudi za kakšno žogo skočil. Ni pa vsem psom interesantno skakanje za žogo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 08 Januar 2013, 22:22:49
S klikerjem še nismo probali. Hvala vsem za nasvete, upam da bo kaj pomagalo :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #135 : 19 Januar 2013, 21:50:41
Pri nas zmaga frizbi brez konkurence (border ::)) , drugače pa sotudi cufe fajn  :)

Moncy in Sky


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 12 April 2013, 16:19:07
Jaz pa zadnje čase čedalje bolj ugotavljam, da so našemu všeč špage. Recimo če na špago privežem igračo, bo večinoma šel za špago in niti ne za igračo. Kakšen predlog za kakšno igračo, rabila bi pa kaj takega, da se po tleh vleče, da je več zanimanja... 

Sem razmišljal, da bi kaj takega naredil samo, da bi bila pač daljša... verjetno bi vžgalo



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #137 : 12 April 2013, 17:18:34
Mogoče narediš kaj v smislu biča?



chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 12 April 2013, 20:58:34
Sem pozabil linkat zgoraj...

O temle sem razmišljal; http://www.instructables.com/id/Make-a-Rope-Dog-Toy/?ALLSTEPS
Sem se pa spomnil in sem potem vzel žogico ki ima tisto ropotuljico notri in sem čez žogico navezal špago in nekako spletel in in kar pali na zvok potem pa cufa za špago. Bom pa vsekakor še probal tole ja z 'bič' varjanto. Hvala nika



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #139 : 07 Junij 2013, 22:06:19
A kdo ve kje v SLO bi imeli kar se da dosti veliko zalogo Nylabone igrač za "powerful chewers"? V Velenjskem Zooticu sem malo gledala ampak tam niso imeli kaj za pse nad 50lbs (http://www.nylabone.com/product-finder/my-pet-is/dog-large/finder-x-large.htm)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 24 Avgust 2013, 21:20:49
Jaz sem mu v Mr. pet kupila takega plišastega oslička zelo živih baru in ki piska. Zelo ga ima rad. Tudi s sabo v hiško ga nese. Samo si misli da je punca in saj veste kaj z njim... Star pa je komaj 5 mesecov.  ???



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #141 : 27 Avgust 2013, 10:37:26
Se tako vedenje pogosto pojavlja? Lahko gre za vedenjsko motnjo, mogoče mu je preveč dolgčas. Ima redne aktivne sprehode dnevno?
Drugače pa ne pusti, da to počne, če začne mu igračo vzemi za nekaj časa, ko se umiri pa mu jo vrni. Takšna vedenja niso zaželjena, lahko pes potem razvije tudi naskakovanje nog ali kaj podobnega. Razmišljate mogoče o kastraciji? Jo priporočam.

****
Naša pa obožuje cufe (tiste iz flisa), prav navdušena je nad njimi pa ji je vseeno ali se igrava na sprehodu ali pa samo doma v stanovanju, vedno je isto zanimiva. :p Pa tudi piskajoče igrače ima zelo rada.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 27 Avgust 2013, 11:58:03
Ojla,
najprej naj povem, da se Zuma rada igra s čisto vsemi igračami in predmeti, ki to niso oz. so naključne igrače (palice, brisača, rokavica, plastenka itd...). Glavno, da je akcija!

Največji zmagovalec vseh časov je tenis žogica. Pri vseh miljon igračah, ki smo jih nabavili, je ta še vedno favorit :) Zato sem se zmenila s prijatelji, ki trenirajo tenis, da so mi prinesli celo škatlo starih žog. In seveda je največji zakon metalec žog.

Drugi favorit sta frizbi in "rinka" - to je tak kolobar, ki je prav tako pritrjen na metalec in ga kotališ po tleh. Aja, pa da ne pozabim balona: najprej se ga je zelo bala, zdaj pa je nora na balone. Doma ji privežem balon na vrvico, ki jo pritrdim na lampijon od luči in ona potem skače in ga odbija. Treba je edino pazit, da ga takoj pospraviš kadar poči. Balon je tudi super za na vodo, ker plava za njim in ga "tufka" pred sabo.

Ker se zelo rada cufa, so fajn vse cufe, pliškoti in vrvi... super so tudi kombinacije žogic na vrvi :)

Nad kongom ni preveč navdušena (takoj spravi priboljške ven, potem pa je konec interesa). Prav tako ni full navdušena nad tistim plastičnim jajcem, ker se ne mara igrat sama - na koncu jaz tečem za jajcem, ona pa navija :)

Zelo zelo pa odsvetujem igro s palicami (vem, da nisem edina), saj zelo hitro pride do poškodb. Recimo naša si je preluknjala jezik in potrgala žrelo, a na srečo ni bilo zapletov - samo antibiotik in je o.k.. Lahko bi se končalo veliiiiiko slabše. Palčke mečemo samo še v vodo, sicer pa je boljše metati storže ali kaj takega.

LP vsem!

T

htttp://www.sky-lab.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #143 : 27 Avgust 2013, 12:08:38
Pri nas je najnajnajnaj curek vode... ali iz pipe, ali iz steklenice, ali pa ce ji pljuvas :-[ :P

Moja si je tudi raztrgala jezik in je bilo potrebno prav sivanje. Tako da pri palckah je res potrebna previdnost.

battito animale


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #144 : 27 Avgust 2013, 12:47:48
Glede palic se strinjam! Jaz sem imela vedno mnenje, da se naši to pač ne bi moglo zgoditi (poškodbe žrela, jezika zaradi palice), vedno je rada nosila palice okoli, pa jih tudi lovila. Se je pa zgodilo nekaj dni nazaj, da je palica očitno nekako čudno stala, ona je planila po njej nato pa kar naenkrat odskočila stran od palice in si je ni upala več dotaknit. Jaz pa seveda v paniko, da se ji ni kaj zgodilo - na srečo je bilo vse v redu, ampak me je lepo prestrašila. Tako, da zdaj ji raje mečem storže, tudi leteči listi so zanimivi, pa seveda kaka žogica. (:


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 27 Avgust 2013, 16:05:45
Imaš pa palice iz lateksa, pa pletene, pa magari navadno gumijastno cev...pač imitacija palice, ki je bolj varna  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #146 : 27 Avgust 2013, 16:07:26
Sej ni nujno da je ravno oblika palice ;) palice so bolj za primere, ko pozabis zogico doma.

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 27 Avgust 2013, 16:58:33
Zarad pozabljivosti pa imam jaz svoje na povodce napaljene  8) Ali igro brez igrače - z mano.
Ne sam imaš pse, ki ''rabijo'' prav obliko palice. Tko kot eni obliko žogice.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 28 Avgust 2013, 08:24:57
Ja, sej res ne gre za obliko, ampak pač bolj za to, da so palice vedno pri roki in da jih tudi sama ponuja, ker jih najde na tleh. Problem je, ker ji ostali ljudje (predvsem otrokom je težko dopovedat) potem ustrežejo in ji mečejo  :( :-\  Ona itak zgleda zadovoljna, jaz pa najbolj brezvezna hiperprotektivna težakinja, ki ne dovoli  ::)

Jaaaaa, vodni curek je pa tudi pri nas hit - na sploh škropljenje in čofotanje in brizganje vode iz fontane, zalivalne cevi, brizganje skozi usta itd.... zdaj vedno ko sliši, da se grem tuširat takoj prišprinta in se postavi ob bano ter upa, da se je usmilim in jo malo poškropim.  Kriza je kadar gremo v Bovec, ker hoče biti ves čas v Soči, čeprav se trese ko ledena kocka...

:)

htttp://www.sky-lab.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #149 : 28 Avgust 2013, 09:16:54
Zarad pozabljivosti pa imam jaz svoje na povodce napaljene  8) Ali igro brez igrače - z mano.
Ne sam imaš pse, ki ''rabijo'' prav obliko palice. Tko kot eni obliko žogice.

Moja je bila na zogico ubrisana od trenutka, ko sem jo dobila. Kar je iz ene strani ful prakticno, ker ji je to ultimativna nagrada in je zato ultra izi dobit njeno pozornost kadarkoli in kjerkoli, ker za zogico vse pozabi. Slaba stran je pa to, da so ji vse ostale nagrade manj vredne. Saj prezivi sprehod tudi brez zoge (oz. alternative), samo definitivno ni isto :) to ji je pac smisel zivljenja...

battito animale