Psi, ki se sprehajajo brez lastnikov

Taj · 61094

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
: 08 Januar 2007, 10:54:16
Jaz pa sem odprla tole temo, ker je nisem še nikjer zasledila.

In sicer, zelo me motijo psi, ki se sami sprehajajo po okolici brez lastnikov. Lastniki jih spustijo ven in ti kužki sami tavajo po ulicah. Kar me moti tukaj je, da nekateri od teh psov niso ravno prijazni in je zelo neprijeten občutek, ko vidiš psa po njegovi drži, da je nekako sovražno nastrojen proti tvojemu, nikjer pa ni njegovega lastnika, da bi ga prijel in odpeljal stran oziroma ga zadržal.

Zaenkrat na srečo pri meni še ni prišlo do kakega hujšega incidenta, se pa sprašujem kaj bi lahko človek naredil, če ti tak pes napade tvojega psa. Res je, da so nas v pasji šoli seznanili z nekaterimi prijemi, kako se odzvati, če se pes, ki nima ob sebi lastnika zapodi v tvojega in nastane pasji pretep, ampak roko na srce, te metode ravno niso najbolj izvedljive v realnosti.

Zanima pa me, če ste kdaj naleteli na tak primer in prepričana sem da ste, ker teh primerov psov, ki se sprehajajo brez lastnikov je kar dosti in kaj ste storili, ko je bil pes, ki se je sam sprehajal brez lastnika sovražno nastrojen proti vašemu kužku.

Pa še nekaj me moti, ti kužki, ki se sprehajajo sami po cestah in vidiš, da imajo lastnike, saj nosijo ovratnice, pa naj bodo agresivni ali zelo prijazni lahko končajo pod kolesi kakšnega avtomobila in ne razumem neodgovornih lastnikov, ki jih sami spuščajo, da ti kužki sami tavajo po cestah, kjer na njih preži ogromno nevarnosti in povzročajo neprijeten občutek pri drugih ljudeh, ki se bojijo psov in pri ljudeh, ki svoje kosmatince sprehajajo in taki psi, ki so bolj agresivini in sami tavajo po ulicah lahko povzročijo nemalo težav lastnikom in njihovim nič-hudega slutečim psom.

Lp, Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 08 Januar 2007, 11:49:53
Taj vsekakor ni to edini primer. Tudi pri nas so. Enega enostavno spustijo ven in pes se sam potem sprehaja. Vse povsod okrog pa so prometne ceste (med vikendi ni veliko promete, med tednom pa ga  je). Na srečo je ta pes prijazen. Pa še kakšen sam tavajoči pes se kdaj takole sam sprehaja.

Lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 08 Januar 2007, 11:58:59
Če veste čigav  je pes, galahko prijavite. V bistvu bi ga kar morali prijavit. 50.000 ni tako malo, sploh če se parkrat ponovi.
Problem je večji, če se ne pozna lastnika gle de na to, da pri nas nimamo službe, ki bi te pse polovila in jih odpeljala na varno, do prihoda lastnika.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 08 Januar 2007, 12:23:50
Vem edino to od kod ga ven spustijo, kaj več pa ne. Lastnikov ne poznam.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 08 Januar 2007, 12:45:49
Poglej na kaselc  >:D :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 08 Januar 2007, 13:04:34
Jaz sem pred nekaj dnevi vzela psa v mesto in sem kar malo zapanicarila, ko sem videla v blizini zlatkota, ki se je sam setal gor in dol. Moj pes namrec ni najprijaznejsi do samcev in ceprav ga imam na vrvici, ce bi prisel tuj pes zraven in bi Grin dobil kaksno idejo... se mi ne sanja, kako bi resila situacijo :'(

Tako sem malo manevrirala gor in dol in okoli, na sreco sva se mu izognila :)

Je bila pa hujsa situacija pred meseci, ko sem se sprehajala po nasi vasi z Grinom in Vono in kar naenkrat na cesti zagledam psa, ki je drugace vedno za ograjo in se izza ograje vedno blazno krega na moje pse. OK, lahko da samo cuva, samo Grin ga ima zaradi tega na piki in nisem hotela preverit, kako se tisti pes obnasa, ko ni na svojem... tako da smo cepeli v nekem grmovju skoraj 15 minut, da je pes sel mimo :-[

Samo res - kaj naredit v primeru, da se tvoj pes stepe s psom, ki je brez lastnika...?

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 08 Januar 2007, 13:05:59
Ravno na kaseljc ne morem pogledati, na domofon pa lahko. Samo ne živijo tam samo ti, pač pa še kar lepo število ljudi :P Kateri od teh je pravi pa ??? ???

Sem pa na božični dan, ko sem se vračala z Asko proti domu, opazila blizu doma enega labradorčka tako prosto sprehajajočega. Ker je imel značko, ga primem in pokličem na tel. št., ki jo je imel na znački. Lastnica vsa vesela klica, ker jim je ušel in so ga že več ur iskali. Prišla ga je iskati takoj. Si je pa ta falot kar dolg sprehod naredil. Sreča, da tak imela povodec, da sta bila potem oba lahko pripeta.

Lp


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 08 Januar 2007, 13:25:53
Pri nas kroži nek NO, ki se ti prav prihuli za hrbet, včeraj smo lovili eno bernsko planšarko (in bomo danes preverili, če se še kje potika ali je lastniška).


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 08 Januar 2007, 13:32:19
Meni se je že naredilo, da sem bila z Indijem na sprehodu. Bila je ura 6 zvečer in je bila že tema. ZGleda so lastniki tega psa mislili, da po temi pač nihče ne hodi na sprehod in so psa spustili.

Pes je krvoločen. Enkrat sem videla, da je dobil za jest mrtvo kuro, s perjem vred.

Bila je tema, pes je nekaj vohal. Z Indijem sva bila samo 10 m stran. K sreči sem ga pravočasno videla, da sva se obrnila in potihem odšla stran. Tako da naju pes k sreči ni videl.

Je pa še parkrat napadel pse.  :'(



Lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #9 : 08 Januar 2007, 13:43:30
Jaz tudi ne poznam lastnike teh psov, ker ponavadi se le ti sprehajajo daleč od svojega doma... bi pa res bilo v primeru, da poznaš naslov tavajočega psa, dobro prijaviti neodgovornega lastnika....

Pri nas je bil nekaj časa nazaj en manjši mešanček, ki so ga lastniki iz sosednje ulice spuščali vendar ni bil nevaren okolici, če si šel s kužkom na sprehod te je raje obšel in nadaljeval svojo pot, zdaj pa ga ni videti že kakšnih tri mesece, tako, da predvidevam, da ga ni več.

Ampak res, tudi jaz panično v nekaterih primerih iščem izhod iz situacije, ko vidim kakšnega čudnega tavajočega psa... ker res ne vem kaj bi naredil Taj, ker je namreč takega karakterja, da če bi ga kakšen pes napadel bi samo čakal kaj se mu bo zgodilo in se ne zna braniti - je bolj mile in dobrovoljne narave.
Začela pa sem razmišljati o solzilcu ali pa kakšnem spreyu, da bi ga v skrajnem primeru uporabila in zaščitila Taja, če bi ga kakšen tak tavajoč pes napadel...




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 08 Januar 2007, 13:53:10
No jaz pa vem, da moj se bo branil... napadel sam od sebe ne bo, se pa hitro pusti izzvat.

Saj ne vem, ali je boljse, da imas psa, ki se brani ali takega, ki se ne...

battito animale


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #11 : 08 Januar 2007, 14:00:32
Lilit, po moje je v vsakem primeru grozno, če pride do take situacije...

Če se pes zna branit, bo mogoče drugega psa odgnal in prestrašil ali pa ima več možnosti, da bo pretep odnesel bolje, vendar je večji problem dati taka dva psa, ki sta oba zagreta v pretep narazen.

Če se pa pes ne zna branit je po eni strani tudi mogoče bolje in ga bo tisti pes pustil, oziroma je problem samo ta, kako dati tistega drugega psa stran, ki napada. Po drugi strani je pa slabo, ker bo mogoče kuža, ki se ne zna braniti odnesel hude poškodbe....

Ne vem, kar nekaj filozofiram - res ne vem kaj je boljše in kaj slabše, obeh primerov me je groza... :-\



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #12 : 08 Januar 2007, 14:11:34
Zdaj sem se spomnila primera, ki se je zgodil kakšno leto nazaj, vendar sta bila oba lastnika prisotna.

Začelo se je, ko je neki fant sprehajal svojega zlatega prinašalca in je šel mimo hiše v kateri živi pitbull, ki očitno ni kaj dosti prijazen. Pitbull je opazil zlatega prinašalca in ker je bil odvezan, ograjo imajo pa visoko slab meter, je preskočil ograjo in se zapodil v zlatega prinašalca. Zagrabil ga je za vrat in ga ni hotel spustiti, čeprav se je pitbullov lastnik zelo trudil, da bi ga odstranil z goldija. Zlati prinašalec revček je samo stal pri miru in čakal kaj se mu bo zgodilo. Nikakor niso mogli spraviti pitbula z goldija pa čeprav sta se kasneje trudila oba lastnika psov, dokler ni prišel sosed z ulice, sreča da je videl kaj se dogaja in rešil situacijo tako, da je škaf mrzle vode polil na psa in pitbull je zaradi šoka mrzle vode spustil goldija.
Če nebi bilo tega soseda, res ne vem kaj bi bilo z goldijom, ki na srečo ni dobil hujših ran.

Kaj sem hotela povedati s tem primerom, da če ti drug pes napade psa je vedno dobro, da kdo priskoči na pomoč, kot je to naredil sosed v zgornjem primeru in rešil situacijo.
Zgleda, da mrzla voda v nekaterih primerih zaleže in fino bi bilo, da bi vsak od nas, ki vidi tako situacijo pomagal, pa če je lastnik sam ali pa če sta oba lastnika psov zraven.

Vem, da se nekateri bojijo psov in se tega nebi upali, vendar je pa najbrž v vsaki ulici kakšen človek, ki se psov ne boji in lahko tako reši situacijo.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 08 Januar 2007, 14:18:44
Vem, da se nekateri bojijo psov in se tega nebi upali, vendar je pa najbrž v vsaki ulici kakšen človek, ki se psov ne boji in lahko tako reši situacijo.
Ne samo to, lahko se jih tudi ne bojijo in vseeno samo od daleč gledajo, po domače povedano firbcajo in ne priskočijo na pomoč :(


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 08 Januar 2007, 14:23:01
Jahh.... Aska to imaš pa prav - nažalost :-\... jaz vem, da bi priskočila na pomoč, če bi bilo to le v moji moči!



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #15 : 08 Januar 2007, 14:24:09
No jaz pa vem, da moj se bo branil... napadel sam od sebe ne bo, se pa hitro pusti izzvat.

Saj ne vem, ali je boljse, da imas psa, ki se brani ali takega, ki se ne...
Jaz mislim, da je definitivno bolje, če se mu pes podredi, ker bo tako pretepa hitreje konec, pa še manj verjetnosti bo, da bi bil močno zgrižen. Če pa pes napada kar tako (ne zaradi prevlade), potem je pa to druga stvar.

Midva sva ta trenutek prišla iz sprehoda. Namenila sva se na polja (kot vsaki dan) in naju je ena ženska lepo prosila, če se obrneva in greva na sprehod v drugo smer, ker so njej pobegnili psi. Bila sem ji ful hvaležna, ker je opozorila, saj ima 4 zelo velike in napadalne pse (jih poznam, ker hodiva mimo njihove hiše). Potem mi je pa še povedala, da jih čez dan ne spušča, da pa jih zvečer, ker ni nobenega na polju, da norijo. Še dobro, da zvečer res še nikoli nisva šla tja na sprehod, ker je preveč temačno.

Enkrat se je en drug pes, ki je bil sam na sprehodu, zapodil naravnost proti mojemu psu in renčal. Bak je bil še bolj majhen in je stal kot pribit. Ko je bil pes že čisto blizu, sem se res na glas zadrla, tako da je bil ta pes tok šokiran, da se je sam obrnil in letel stran. Baku se je prav dobro zdelo, ker je imel občutek, da se je pes ustrašil njega.

Včasih se je pa tudi sama sprehajala ena zlata prinašalka, ki je imela kostko z imenom in številko. No in če si poklical lastnike, so rekli da vedo, da so jo sami izpustili. Bili so res neodgovorni. Psička je bila res prijazna, vendar, če je hotela do nas je morala prečkati Linhartovo cesto, ki je zelo prometna! Kasneje se lastniki niti oglašali niso več na telefon. Zdaj je že kakšne 2 leti nisem videla.

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 08 Januar 2007, 14:37:40
Baki, kot si navedla tisti primer z tistimi štirimi pobeglimi psi... so tudi mene na našem koncu opozorili drugi lastniki psov, da v parku blizu najine poti sprehajanja, en človek spušča dva angleška mastifa in da sta ta dva mastifa že večkrat napadla druge pse, vendar, da prijave niso morali podati, ker so bili vedno tudi tisti psi, ki so bili napadeni spuščeni, tako da v takem primeru sta oba lastnika enako kriva, pa ni važno, kateri pes je začel. Ta dva mastifa delujeta kot kardelo in vedno napadata skupaj in naj povem, da se na lastnikove klice in kakršnekoli prepovedi ne ozirata oziroma ga ne poslušata, tako da je praktično tako kot da bi bila sama brez lastnika, lastnik pa ju tudi niti približno ne obvladuje niti na povodcu, kaj šele spuščena.
Tako, da se strogo izogibam tistega konca.
Je pa res, da sedaj že nekaj časa ni bilo nobenega incidenta, vsaj jaz ne vem, da bi bil kakšen, ker po ta novem lastnik sprehaja vsakega psa posamezno.
Upam, da se napadi ne bodo začeli spet ponavljati.
 



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #17 : 08 Januar 2007, 15:14:17
Nama se je enkrat zgodilo, da je na sprehodu pes z naše ulice (mešanec med huskyijem in nemškim ovčarom), ki je vedno v boksu, tisti dan pa ni bil in je preskočil ograjo, ko sva šla z našim Jankom mimo. Na srečo je imel nagobčnik, in je Janko odnesel celo kožo, še vedno pa si ne upam pomislit, kaj bi ostalo od njega, če bi bil brez nagobčnika. Midva sva potem pobegnila domov, lastniki pa so ga še nekaj ur lovili po ulici.

Skratka, od tistega časa nosim vedno s sabo spray, t.i. solzilec za pse. Na srečo, mi ga še ni bilo treba uporabiti, ampak never say never.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 08 Januar 2007, 15:18:35
Jahh.... Aska to imaš pa prav - nažalost :-\... jaz vem, da bi priskočila na pomoč, če bi bilo to le v moji moči!
Tak primer sem imela sama na Lj. gradu, ko je en pes napadel mojega prejšnjega psa, drugi pa samo gledali od daleč :-\.


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #19 : 08 Januar 2007, 15:46:53
Jaz na srečo z mimoidočimi psi brez lastnikov nimam slabih izkušenj. Tam, kjer se jaz sprehajam z Doti, redko koga srečam, če že, je pes ali na povodcu ali pa ga ima lastnik pod nadzorom (torej je pes lepo vzgojen). Tega sem prav vesela, kajti meni bi bilo groza iti s psom na sprehod na povodcu. Naj se znori :o :o :o.

Lp,
Darja


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #20 : 08 Januar 2007, 15:51:10
Se pa strinjam z vsem, kar je bilo prej povedano!

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 08 Januar 2007, 17:46:56
Oh kako sem vesela, da na našem koncu ni velikih agresivnih psov.  So majhni, kolerični (tudi malček popadljivi), ampak ti takoj, ko zagledajo Astorja zbežijo.  :-[ Očitno velikost naredi svoje.  ::) Edini pes, ki je potencialno nevaren, je nek RW, katerega pa imajo lastniki 24/7 za ograjo. Hvalabogu, ker če je izven ograje tak kot za ograjo (divja gor in dol ter pobesnelo laja na mimoidoče, dokler mu ne zmanjka glasu), se bojim trenutka ko/če bo pobegnil. (Čeprav se mi v bistvu pes smili, ker v življenju najbrž ni imel poštenega sprehoda - ima sicer ogroooomen ograjen vrt, samo to ni to.)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #22 : 08 Januar 2007, 23:18:57
Pri nas je takšnih kar nekaj... Zaradi enega "črnuha" sem že večkrat klicala Gmajnice, pa ne pridejo, če pes ni pridržan. Pes pa vame (in koga drugega tudi) renči in mi na kraj pameti ne pride, da bi ga šla prijemat. Čigav je, pojma nimam, vem samo, da ima vsakodnevne samostojne sprehode po naselju. Takšni lastniki mi grejo prav na živce. Kaj pa bo, ko bo prišlo do ugriza, pa vsi vemo. Spet bodo krivi psi...
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 09 Januar 2007, 10:03:40
Pri nas je takšnih kar nekaj... Zaradi enega "črnuha" sem že večkrat klicala Gmajnice, pa ne pridejo, če pes ni pridržan. Pes pa vame (in koga drugega tudi) renči in mi na kraj pameti ne pride, da bi ga šla prijemat. Čigav je, pojma nimam, vem samo, da ima vsakodnevne samostojne sprehode po naselju. Takšni lastniki mi grejo prav na živce. Kaj pa bo, ko bo prišlo do ugriza, pa vsi vemo. Spet bodo krivi psi...
lp
T.

Tečka to en tak slabo odlakan, pes, ki mu po zadnjih nogah manjka že pol dlake? Če je to ta, ga lastnik kliče "Jelinčič" ;D in je iz tiste prve hiše pri cerkvi. Mi smo se ga vedno na daleč izogibali. Včasih je imel tudi ovčarja - tudi z enim poslanskim priimkom ::) (ne vem če ga ima še) in sta se oba prav "luštno" sprehajala sama, drugi pa smo se jima izogibali.

Je pa takih padalcev v večjih naseljih kar nekaj, najbolj zoprni so tisti, ki tičijo nekje 5 m stran od vhoda v blok in mislijo, da je to vse njihov teriotij in nikogar ne spustijo mimo :-\

Lp nina




Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #24 : 09 Januar 2007, 10:06:40
Pri nas je tudi kar nekaj spov ki se kar sami sprehajajo - nekateri so "pridni" nekateri pa kar napadajo vse povrsti.
Sem pa v zadnjem času opazila da vedno več ljudi tudi pri nas vozi svoje pse na sprehod - ker prej sem bla edina - mogoče sem kdaj srečala še enega gospoda kaj več pa ne. Sej veste da vaški psi so za na verigo...
No zdej zadnje čase pa vidim da kar nekaj ljudi vsakodnevno hodi na sprehod - kar napredek!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #25 : 09 Januar 2007, 10:59:56
Tečka to en tak slabo odlakan, pes, ki mu po zadnjih nogah manjka že pol dlake? Če je to ta, ga lastnik kliče "Jelinčič" ;D in je iz tiste prve hiše pri cerkvi. Mi smo se ga vedno na daleč izogibali. Včasih je imel tudi ovčarja - tudi z enim poslanskim priimkom ::) (ne vem če ga ima še) in sta se oba prav "luštno" sprehajala sama, drugi pa smo se jima izogibali.

Je pa takih padalcev v večjih naseljih kar nekaj, najbolj zoprni so tisti, ki tičijo nekje 5 m stran od vhoda v blok in mislijo, da je to vse njihov teriotij in nikogar ne spustijo mimo :-\

Lp nina


To bo ta. Črn, že siv po gobcu in precej "ofucan". Zdaj vsaj vem koga prijavit ;). Naj se zavejo že enkrat, da lastništvo psa ne pomeni samo nahranit žival in jo spustit. Čeprav se mi zdi, da imajo pri tisti hiši (ki jo mislim) drugega psa. Enkrat si bom prav čas vzela in mu sledila  >:D.
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 09 Januar 2007, 11:03:47
To bo ta. Črn, že siv po gobcu in precej "ofucan". Zdaj vsaj vem koga prijavit ;). Naj se zavejo že enkrat, da lastništvo psa ne pomeni samo nahranit žival in jo spustit. Čeprav se mi zdi, da imajo pri tisti hiši (ki jo mislim) drugega psa. Enkrat si bom prav čas vzela in mu sledila  >:D.
lp
T.

Ja ja zraven imajo še nekega "kao" ovčarja z enim poklapanim ušesom. Lastnik pa je en pijanček. Včasih je celo sprehajal psa privezana in klel zraven čez slovensko vlado, potem pa je bilo obdobje ko sem redno videvala psa sama in odvezana, strička pa nič več.
Je pa mislim, da takoj prva hiška ob cerkvi imajo tako zbledelo "zeleno" ograjo. Dve hiši naprej pa imajo še enega črnega "labradorca".

Lp nina




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #27 : 25 Januar 2007, 15:09:24
Pri nas je veliko psov, ki se prosto sprehajajo, pravzaprav več kot tistih, ki se nadzorovano.To so dvoriščni psi, ki se ustavijo malo pri tej, malo pri oni hiši, a nima nihče nič proti temu (stvar navade). Sicer pa je popolnoma drugače, če se pes sprehaja po vasi oz. zaselku, kjer ni veliko prometa in ljudi in sprehajalcev, kot pa če "blodi" po kakšnem mestu.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #28 : 25 Januar 2007, 20:23:13
Tudi mi imamo v vasi pse,ki jih ne poznam preveč dobro,ampak vem,ker vidim,da se jih veliko potika po vasi od ene hiše preko ceste do druge in to precej veliki psi.Nedaleč vstran,kjer je pot za v naravo in stran od ceste,pa je večkrat videti 3 pse,ki so že krdelo in upaš,da te ne vidijo ali pa ubereš drugo pot.
Veliko se jih potika predvsem ponoči,ko jih lastniki spustijo na prostost,ali zaradi tega,ker ga ne obvladujejo,ker se goni,ali je na verigi ali v pesjaku in se mora razgibat,lastnik pa nima časa,....Nihče pa ne ve kakšno škodo naredijo ti psi ponoči in se zjutraj vrnejo domov kot "zlati sončki",ki na koncu lastnika sploh ne ubogajo ??? ???.
Če jaz z psičko zagledam takšnega psa ali kar več,ki jih ne poznam,sa raje obrnem in grem domov,ker res nočem kakšnih spopadov,ker me je po pravici bolj strah za psa,ki bi se samo igral,kot za sebe.Eni so recimo tako popadljivi,da se kar v tebe zaženejo in bevskajo kot nori >:( >:(.
Res ni miru in je kriza it sam ven z psom.





ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 02 Februar 2007, 18:48:50
ja res je malu neprijetnu če srečaš tku enga psa sploh če napadalnu zgleda ampak lohku pa d je čistu pridn in ga zto tudi pustijo vn... če pa pride do pretepa pa... ???

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa