Psi, ki se sprehajajo brez lastnikov

Taj · 61335

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #150 : 15 September 2008, 12:34:42
Meni se pa noben žleht cucek ne smili. Če je dovolj tečen, pokasira. Če se mi posreči, pokasira pošteno, da si zapomni. Tako da naslednjič ostane na varni razdalji. Torej se je nekaj naučil in kazen ni bila nesmiselna. Samo da meni praktično nikoli ni treba šeškati tujih psov zato, ker bi težili mojim psicam, ampak jih fašejo, če se zaganjajo vame.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #151 : 15 September 2008, 14:50:49
Pri meni tudi kasirajo drugi psi - žal. Pa to od cuckov do velikih, tudi nemški ovčar jih je že fasal. Najprej probam rešiti zadevo na miren način, če pa ne pomaga in pes tako sili v psico,l da niti ne moreva naprej, pa jih kasira. In če lastniki prej vso zadevo ignorirajo, so potem hitro zraven, ko vidijo, da jih skupi njihov pes.

Se strinjam, da je problem v lastnikih, ampak meni je prvo zaščititi lastnega psa in potem šele gledam na druge.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #152 : 16 September 2008, 09:33:00
Aja - no, še enkrat sem obračunala na tak način. Letos sta mi psico napadla 2 mačka ??? Ne moreš verjet...na srečo sem imela s sabo fanta. Jaz sem stopila pred psico, on pa je prestregel mačka z razrkrečenimi nogami in kremplji, ko je letel na psa. Pa da ne bo pomote - jih ni podila.
Uf mi lahko tole malo bolj opišeš. Ker odkrito povedano rajši doživim napad psa kot mačka. Pes je sicer (ponavadi) močnejši, vendar je maček tako agilna in hitra žival, da ob napadu ponavadi sploh ni časa reagirat, oziroma ne moreš nič. Ko je v Thebo skočila mamina Niki (brat ni vedel, da smo tam in je odprl vrata v dnevno kjer sva bili z mojo pasjo dušico, drugače nam je že vsem jasno, da se maca psov nikoli ne bo navadila in jo pač zapremo, če pride Theba na obisk), mi je uspelo samo vmes stopit in jih krepko skasirat namesto psa :-\ :-[

8)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #153 : 16 September 2008, 10:27:52
Ehm...ja, mački so hujši od psov...
Po Piranu je dosti prostoživečih mačk, ki so...milo rečeno-divje  >:D
In včasih se zgodi, da sedi mačka na sredi ulice...ti se sprehajaš s psi in mačka se ne umakne. Niti ne zbeži, ko prideš malo bližje, okoli nje pa tudi ne moreš. In se naježi, zapiha, renči in se približuje...  :-\
Brcnit ne moreš, je premala, ustavit je tud ne moreš, ker je prehitra...
Gaja je skasirala že kak ugrizek, drugače pa smo se naučili, da se pač obrnemo in gremo po drugi poti  :D
So nas fajn vzgojile  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #154 : 16 September 2008, 12:18:06
He, he, moje psice so bile tudi že tepene od mačka - od ene komaj kakšne pol leta stare zverinice, ki je napadla iz zasede. Odlično in poučno, psice, ki so takrat pokasirale se sedaj tujim mačkom raje  izognejo v širokem loku. Ne vidim prav nobene potrebe preganjati popadljive mačke. Naj gredo psi dovolj daleč okrog, pa je zadeva rešena. tisto mače je končalo kot je bilo pričakovati  - ko je enkrat prišel mimo zasede terier, je mucek po kratkem postopku odšel preganjat pse v večna lovišča. Zdaj pa na najbolj obljudeni pasji sprehajalni poti kraljuje krepak mačkon, ki sicer nikogar ne napada, ga pa do zdaj še ni bilo psa, ki ne bi šel raje lepo pridno mimo po travi, kadar se gospod maček napihne na sredi poti.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #155 : 16 September 2008, 12:59:23
Odlično in poučno, psice, ki so takrat pokasirale se sedaj tujim mačkom raje  izognejo v širokem loku
Pri nas pa nimamo te sreče  :-\
No, tamali je jasno, Paxxu pa pač ne  ::)  >:(



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 16 September 2008, 15:03:57
Eeem, Tecka...jah, mal je blo hecno vse skupaj, pravzaprav.

Na morju sva se vračala iz vasi/mesteca v kamp po eni uličici (prilično ozki). No, gremo mimo jeepa, ko kar naenkrat izpod avta skočita dva mačka na psico. Ni blo nobenemu nič jasno - ne meni, ne fanti, še manj pa psici. Tko, k dve kamikazi sta oba mačka pikirala na psico. Najprej sem misnla, da gre za mačko z mladiči, ampak ni blo tko. Ko je blo jasno, da se maček ne bo umaknil, sem začela jest s psico laufat v eno smer, fant je pa enostavno brcnil mačka v drugo smer. Oba mačka sta probala še 2x. :-\

Meni se to še nikoli ni zgodilo...



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 16 September 2008, 17:45:47
Tut Jolly je ze enkrat poskusal napasti en macek pa ga je kolegov pes (newfi) prov kavalirsko prestregel. Je res direkt videl kaj bo in zalaufal proti Jolly in se postavil tako da je macek priletel vanj in se skorej zafecljal v vso tisto njegovo dlako.  :)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #158 : 16 September 2008, 21:55:36
Šment, dobro ste jo odnesli. Mačke so res hude zveri, če jim kaj ni všeč.

8)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #159 : 18 September 2008, 11:15:22
Uf tudi mi smo že tekli pred napadalnim mačkom. Alba je parkrat fasala od mačkov, dva pa sta končala pod njenimi zobi. Ampak izuči je pa prav nič. Zadnjič je sredi noči prišel maček v njen pesjak (očtino je želel rabutati grozdje), bilo je veliko dretja z obeh strani - rezultat: Alba je bila popraskana po gobcu, tačkah, muc pa je odšel na drugo stran mavrice. pa kaj mu je bilo treba lezt v pesjak :(.

Definitvno pa na spehodu podelim tudi kako brco, če je to nujno potrebno.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 18 September 2008, 11:27:57
Dejte mi povedat , kje so ti napadalni mački  8).... naša Dina bi nujno rabila eno tako lekcijo da jih fejst faše... ampak res  po orenk .
Do sedaj je še noben ni izučil :-\( sem že začela verjet v govorice o genih), jaz sem pa tudi že izmozgala vse ostale " oprijeme"

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #161 : 18 September 2008, 11:30:33
Odvisno Albe ne izuči nič. jo faše, je krvava po smrčku, za naslednjim voglom vidi mačka in spet sili v njegovo smer. Nagon, kaj čem.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #162 : 18 September 2008, 11:43:32
Dejte mi povedat , kje so ti napadalni mački  8).... naša Dina bi nujno rabila eno tako lekcijo da jih fejst faše... ampak res  po orenk .
Do sedaj je še noben ni izučil :-\( sem že začela verjet v govorice o genih), jaz sem pa tudi že izmozgala vse ostale " oprijeme"

Piran...izven sezone...ponoči  >:D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #163 : 18 September 2008, 12:28:13
Odvisno Albe ne izuči nič. jo faše, je krvava po smrčku, za naslednjim voglom vidi mačka in spet sili v njegovo smer. Nagon, kaj čem.

Na žalost je tudi pri naši tako
Piran...izven sezone...ponoči  >:D

Če garantiraš, da so res orto hudi, jo pripeljem na lekcijo  ;) :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #164 : 18 September 2008, 12:33:20
V Mengšu je en maček pri eni bajti, ki leti za nama z Albo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #165 : 18 September 2008, 12:53:08
Če garantiraš, da so res orto hudi, jo pripeljem na lekcijo  ;) :D
Obljubim  >:D



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 09 Oktober 2008, 23:36:27
mi smo nekoč imeli tako hudega mačka, ki je bil strah in trepet psov, in res je bil zoprn, tudi mama se ga ni smela dotikati.

No jaz imam psa, ki ga VEDNO sprehajam na vrvici, sicer flexi, ampak vedno ko so blizu psi, ga dam na kratko. Ne želim da bi me kdo postrani gledal, ker je pes malce večji, in se ga nekateri pač bojio, pa tudi samcev ne mara, razen kolegov.

Se pa mi je že 2x zgodilo, da se mu je zapodil en pes direktno v trebuh, in to je priletel iz odzadaj, tako da ga nisem videl ne jaz, na punca, ne pes. Lastnica tistega psa je bila pa zelo blizu. Kljub temu da sem mojega psa nekako spravil dol z tega psa, se unega  nikakor nisem mogel otresti, saj je še kar težil in težil. Šele po mojem dretju ga je prijela lastnica, ter brez besed odpeljala.


No, in ker imam jaz Bullmastifa, se je takoj zaćelo govoriti, da je moj pes nekoga napadel.

Tako je izgledalo da sem avtomatsko jaz kriv, pes pa je bil tik ob moji nogi.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #167 : 10 Oktober 2008, 21:44:11
Ja, saj ponavadi je tako, da je lastnik večjega psa oz. večji pes, kar dežurni krivec.  :-\
Paxx je bil parkrat označen za ''krvoločnega in agresivnega in napadalnega'' psa, ko je pokazal zobe, ko je cucek okoli naju skakal, pa se mu nisva imela kam umaknit  >:(



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #168 : 09 December 2008, 19:37:43
No midve z Naro sva šli včeraj na sprehod ob približno taki uri. In sva šli nekje kjer Nara še ni šla. Pa tko hodiva po eni potki in sem za nama zaslišala oddaljeni lajež, ki se je zmeraj bolj približeval. Pa pogledam nazaj in je bil en vaški "cucek" . In Nara se ponavadi vleže na tla, ko gre kakšen pes, pri temu je pa zelo silila naprej. On je pa kazal zobe in kar zaganjal se je vanjo, sem ga hotela odgnati in kaj je naredil? Zagnal se je vame in me je hotel ugrizniti. Tako čudno držo je imel, nasršen, ušesa nazaj pa kazal je zobe. Potem je pa ravno tko stal čudno, da sem ga jaz pohodila na taco pa je zacvilil in hkrati še renčal  :-X . Ampak se je na srečo oddaljiv. Pa greve naprej. Nara, ki ponavadi kar vleče se me je držala kot klop.  Ampak to še ni bilo vse  :-\ . Greva mimo ene hiše, ki je bil pa zraven en ogromen pes, ki je bil pa na verigi. Pa je tudi ta zelo renčal. Jaz sem si zelo oddahnila, ker je bil na verigi. Potem greva naprej pa zaslišim en pok in tisti pes zadrvi za nama kot en konj  :o
In je šel do Nare ona je hotela naprej potem se je pa začela zeloo podrejat. Ga je malo lizala on se je pa začel slinit in renčat. In potem prideta iz hiše en otrok pa en moški. Pa začneta meni govoriti, da naj jaz psa kar spustim, ker se bosta tako lažje pomenila  :o in da se njihov pes zelo rad igra in je zmeraj prijazen do vseh psov  :-X . In še preden kaj rečem se pes zažene v Naro pa je potem tisti človek začel vpiti: takoj sem! pridi boš igračo dobil!  :o In za trenutek je nehal renčat. Pa je potem prišel tisti človek ga prijel za rep in ga res zeloo začel brcati v rebra. Tko greve naprej pa sem potem še kar dolgo časa slišala tuljenje. Nara se je pa kar vsake toliko časa obračala nazaj. No sej dobro, da ni kaj hujšega, sam upam, da ne bo kakšnih posledic. Ker je bila 3x napadena nekaj časa nazaj pa na srečo ni imela straha pred psmi.

Me pa zanima kaj lahko naredim, če bi jo kakšen velik pes napadel. Sem slišala za tiste spreje, potem pa mi je ena rekla, da se psu ob tem še bolj zmeša.  :-\



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #169 : 09 December 2008, 19:45:40
maya jaz bi najverjetneje tistemu gospodu, ki ima ketnarja razložila, da se psa ne tepe, še manj brca. In naj se ne čudi, če se on tako obnaša do psa in če je vedno na verigi, da je pes popadaljiv in nesocializiran.

Kot vem zadostuje sprej.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #170 : 08 Februar 2009, 18:50:19
Ne vem, a taki agresivni psi ne znajo prebrat podrejenega jezika drugega psa al se samo tko mal za foro šopirijo?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #171 : 08 Februar 2009, 21:09:03
Jaz sem se odločila, zaradi določenih primerkov na našem hribu in mestu, da si kupim poprov sprej. Imam dovolj tega, da se s psom ne upam sprehajati po dolini ali pa da se ves čas oiram iz kje bo kakšna mrcina priletela.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #172 : 08 Februar 2009, 21:17:24
Hmm, poprov sprej? Kakšen je pa učinek?  :) Ker imam tudi jaz ''povn kufr''  se sprehajat v strahu, nikoli ne veš kje ti kaj pred nos skoči.
Ravno zadnjič sva se s prijateljico sprehajale in naju je začel zasledovati en nemški ovčar, ko si se obrnil nazaj in ga samo pogledal je začel renčat in se postavljat v ''napadalno'' držo, a napadel nikoli ni. So pa tudi manjši nadlženi vaški ''fifiji'', ki hodijo za tabo in lajajo, se postavljajo in šavsajo za brezveze...  :-\



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #173 : 08 Februar 2009, 21:19:26
Jaz tudi razmišljam kaj naj nabavim. Skoraj nikamor ne morem na sprehod, da se mi vsaj en pes ne prilima na rit in teži. Potem pa lastniki skozi okno gledajo, kako se mučim znebit tečnega cucka. Sem pa zadnič enega krepko usekala s povodcem, so ga pa hitro prišli notri v hišo dat  >:( Enkrat mi bo strgalo, pa bom nosla konkretno palico s seboj in nalamala vsakega spuščenega psa, ki bo prišel blizu.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #174 : 08 Februar 2009, 22:05:22
Ja psa odžene. Nekaj linkov, kjer lahko kupite poprove spreje:

http://www.kormoran.si/index.php?page=shop.product_details&category_id=38&flypage=shop.flypage&product_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1&Itemid=26

Tale je prav za pse:
http://camping.enakupi.com/Sprej-za-odganjanje-zivali-Dog-Stop-Feldten-pr-17707.html
http://www.loribu.si/cid=175&pid=2065

Tukaj pa imate še več različnih:
http://www.loribu.si/katalog&cid=175

Baje (info iz druge roke), da se jih dobi tudi v trgovinah za živali.

Drugače jih prodajajo tudi v lovskih trgovinah. Npr. v Lovcu v Celju.

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #175 : 08 Februar 2009, 22:07:47
O super. Hvala za linke  ;) Se bom oglasila enkrat v Lovcu po tole zadevo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 08 Februar 2009, 22:56:35
Kako pa ta poprov sprej onespobi drugega psa, ali se obrne stran?



gornik

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 03 Februar 2012, 19:29:43
Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si