zakaj se je to zgodilo?

majcek · 14752

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #30 : 10 Januar 2007, 18:28:22
A. Pol sem pravilno sklepala. Samo nisem bila več sigurna.

To je pol bolj verjetno razlog kot gliste.

Tudi Max jih ima, če jih je mel Medo. Dejte pojdite do veta, ki vam bo razložil kako in kaj mu morate dat in kolikokrat. A cepljen je?  :-\


je cepljen proti glistam tudi ima vse potrebno samo za steklino mislim pa da je treba biti star 6 mesecev če se ne motim  ???
 in maks je dobil od veta tabletko. in rekel je da na vsake 2 meseca.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #31 : 10 Januar 2007, 18:33:34
Jaz mojemu dajem tablete proti glistam tudi večkrat na leto (na 2-3 mesece), pa jih še nikoli nisem opazila (kljub temu, da pobiram njegove drekce vsaki dan).
Kolikor je meni znano, te tablete ne delujejo preventivno, vendar psa samo razglistijo, če jih ta ima. Se pravi, da jih lahko dobi že naslednji dan, ko smo psa razglistili. Zato mu jih je smiselno in priporočljivo dati večkrat kot enkrat na leto.

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #32 : 10 Januar 2007, 18:36:27
Po pravilu je bolje, če pes dobi tablete en teden pred cepljenjem, je pa tudi skupaj s cepljenjem bolje kot nič. Ta sistem so uvedli pred leti ob obveznem cepljenju proti steklini, tako da so dobili tablete tudi tisti psi, ki jih sicer nikoli ne bi. In dvomim, da bi lastniki, ki psa obešenega na ketni privlečejo na vaško cepljenje prišli en teden prej po tablete.
Tako da se greš lahko zmenit da ti da tablete v naprej, lahko pa jih preprosto kupiš, saj res niso drage, jih daš pavočasno psu, tiste, ki jih dobiš ob cepljenju pa spraviš za naslednjo kuro. Saj moraš itak dajati tablete proti glistam večkrat kot cepiti psa.

Ja saj tako kot sem rekla, tablete so zelo poceni jaz sem dala nekaj malega čez 1000 sit za 10 tablet Pratel v Lekarni... :)
Kot sem že rekla, bolje dati 1000sit za tablete, kot pa potem mnogo več za veterinarja, če se kaj zakomplicira... ;)





Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #33 : 10 Januar 2007, 18:42:36
Jaz mojemu dajem tablete proti glistam tudi večkrat na leto (na 2-3 mesece), pa jih še nikoli nisem opazila (kljub temu, da pobiram njegove drekce vsaki dan).
Kolikor je meni znano, te tablete ne delujejo preventivno, vendar psa samo razglistijo, če jih ta ima. Se pravi, da jih lahko dobi že naslednji dan, ko smo psa razglistili. Zato mu jih je smiselno in priporočljivo dati večkrat kot enkrat na leto.

lp, miša

Ja, saj v navodilih za odmerjanje tablet, ki so priložena v škatlici od tablet vse piše, kolikokrat in koliko tablet dati mladiču,  kolikokrat na leto odraslemu psu, koliko tablet glede na kilažo in še in še. V glavnem imaš razpredelnico in vidiš kaj tvojemu psu odgovarja. Če pa koga slučajno kaj zanima se pa lahko pozanima v lekarni ali pri veterinarju in problem je rešen... ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #34 : 10 Januar 2007, 20:25:21
Ena tableta je za 10 kil psa, se pravi če ima pes 50 kil daš 5 tablet, drugače pa je pri mladičih, katerim se daje pasta iz tube, kjer tudi točno piše koliko cm gre za koliko kil, ampak to le dokler ne znajo jesti.

majček,  mislim, da je bil problem v starših, ki nimajo volje se ukvarjat in imet psa, gliste so bile le en neumen izgovor zate  :(

lp


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #35 : 13 Januar 2007, 12:16:25
vem zato me še bolj boli :'( :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #36 : 16 Januar 2007, 17:27:55
moj najlepši trenutek je bil ko me je prvič pogledal.
drgetal je (bil je okopan), dvignil glavico in me s svojimi nedolžnimi učkami pogledal tega trnutka nikoli nebom pozabil :'( :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #37 : 17 Februar 2007, 19:06:10
zelo malo vas ve kako to boli,
zelo veliko vas ve kako se živi.
ampak samo jaz vem kakšna bolečina v meni je,
že nekaj časa me ta bolečina žre.
joj kako me boli,
zakaj se to zgodi?
zakaj me še vedno boli?
ta pesem MEDO je posvečena tebi!! :'(

danes je spet boleči dan (zame)
ker sem sama doma se ne morem nikomur odpret se mi je zdelo da bi bilo najbolje sem napisat nekaj pa sem napisala to pesem :'( :'( :'( :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #38 : 18 Februar 2007, 08:18:15
majček, ali se ne da it pogledat v zavetišče, kje je zdaj Medo  ???
mogoče bi ti bilo potem, ko bi izvedela kje je in kako se ima veliko lažje, a ne ;)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 18 Februar 2007, 15:34:55
bom jaz odgovorila na kastovo vprašanje starši je ne želijo peljati v zavetišče. mogoče pa bomo drug teden ko so počitnice majo  vzeli s sabo v zavetišče gmajnice in bomo tam malo pogledali pa še maja bo slikice poslal mojemu očiju jaz pa njej na računalnik in ČE BO HOTELA! bo slikice pokazala

lp,tyaša  :-*



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #40 : 18 Februar 2007, 17:02:18
ja upam da bom lahko šla s tabo tjaša :-\
in seveda ko bom dobila slikice jih bom dala gor.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #41 : 18 Februar 2007, 17:14:54
V zavetišču ne smejo dajati podatkov o tem kam so psa oddali.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #42 : 18 Februar 2007, 20:36:16
a lahko vsaj povejo nekaj o tem psu kaj se je z njim zgodilo ali kaj podobnega...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #43 : 18 Februar 2007, 22:27:30
Lahko probaš vprašati, vendar se mi zdi, da žal ne dajejo nobenih podatkov.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #44 : 19 Februar 2007, 14:20:47
vredno je poskusiti...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Digi

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: -10
Odgovori #45 : 21 Marec 2007, 14:29:58
TUDI JAZ SEM GA IMEL RAD(MAJIN BRAT)
TO JE BILA ZAME VELIKA IZGUBA :'(
AMPAK ZDAJ MI JE LAŽJE KER IMAMO MAKSA.

DIGI

LP, DIGI


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #46 : 21 Marec 2007, 15:48:03
starši bi se moralo nmal zamislit- niso onesrečili samo psa- ta se hitro navadi na nove ljudi, pač pa so zelo prizadeli otroka .
Vsekakor 2 x obsojanja vredno.
Edina sreča,da kaže da sta tokrat jabolki padli daleč od dreves in da bosta otroka zrasla v boljša človeka od staršev.
Torej nadebudneža- žal vama ob neodgovornih in nedoraslih strših ne preostane drugega,kot da sama čim prej odrasteta in prevzameta več odgovornosti,kot je za vajino starost običajno. Je težko,ampak na dolgi rok se obrestuje, saj bosta dobro pripravljena na življenje.
staršev pa žal ne bosta uspela prevzgojiti. Če to  ni uspelo njunim staršem ,tudi njunim otrokom ne bo- eni so pač zgubljena generacija in škoda živcev in časa zanje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #47 : 22 Marec 2007, 08:37:11
Jaz pa menim, da je bilo na to temo že dosti povedanega.

Revčka uboga sta še mlada in rabita pozornost in na forumu jo dobista. Oblico.

Zakaj je do tega prišlo, se naj pogovorita s starši. Prepričana sem (še vedno), da stvar ni tako črno bela (grdi starši, revčki otroci) kot sta jo prikazala. Draga otroka, pogovorita se s starši. Povejta jima, kako se počutita.


Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 22 Marec 2007, 08:49:47
dober nasvet Florinca- ampak jaz imam slab občutek, da kjer si morajo otroci iskat sogovrnike v težavah po internetu so starši take sorte, da ne znajo al pa ne zmorejo vršiti starševske funkcije.
Prav zato sumim,da je tudi situacija bila bolj črna kot bela na starševski strani. Sama serij adogodkov s psom pa je tudi slišati zelo povprečno realistična in tipična za starše, ki imajo v svoji vlogi težave in bi rabili pomoč strokovnjaka.
Žal otroci tu ne morejo narest čudežev.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #49 : 22 Marec 2007, 09:20:29
Se strinjam deteljica, da otroci iščejo pozornost na forumu, ker je očitno ne dobijo dovolj doma. Sočustvujem.

Menim le, da ne vemo vsega ozadja glede nabave in potem oddaje tistega psa, za katerim zdaj tako žalujeta. Imam občutek, da niso dobro premislili pred nabavo psa, potem je bil pa vsak izgovor dober (gliste), da je šel od doma. Ker kadar so otroci tako mladi, je glavna skrb za psa na ramenih staršev. Otroci ne bodo sami kupili hrane, ne bodo se sami peljali v pasjo šolo itd itd. Morda sta starša menila, da se otroka preveč posvečata psu in premalo šoli, kaj jaz vem. Zato pravim, da je vprašanje, zakaj je do tega prišlo namenjeno staršem, mi vsega ozadja ne vemo. Onadva sta rabila tolažbo v smislu, ja revčka uboga, kako grdi starši in to sta tudi dobila.

Kristinca & Florinca


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 22 Marec 2007, 13:45:03
Oj!
Tole s šolo(preveč povečanju psu, premalo šoli) NE bo držalo!!! Maja, bila je najboljša v razredu ok razen če so vam 3,4 štirice slabe ???


Lp,Tjaša



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #51 : 22 Marec 2007, 14:06:43
TYASHY, kaj se pa razburjaš? Škodi lepoti, veš.  ;)

Jaz samo ugibam in to sem tudi napisala. Beri malo bolj podrobno. Mislim, da sem na to temo napisala vse, kar sem mislila.

Kristinca & Florinca


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 22 Marec 2007, 14:12:11
Oj!
No če je zvenelo kot da se razburjam se opravičujem! Včasih mi res uspe (nehote) napisati kaj takega kot da se razburjam   :( :-\

Lp,Tjaša



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #53 : 22 Marec 2007, 14:18:15
Nič ti ne zamerim, ker si samo branila prijateljico. Že v redu.

Kristinca & Florinca


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #54 : 10 April 2007, 19:40:18
Florinca, Deteljica vsaka ima po malo prav.
ampak bistvo vsega tega je, da sem izgubila del mene :'(
druga polovica je maks... če me še maks zapusti prekmalu, bom na dnu brezna ki ga sama kopljem...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #55 : 02 Avgust 2007, 12:55:23
dobila sem sliko medota.

poglejte mojega lepotca :'(
to je bila prva slika s tistim mobitelom.
mogoče malo lepše vidna tu http://www.moj-album.com/uredi/majcekinmaks/6230412/?os=8761041

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***