Čiščenje Zob

*nastja* · 143665

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 15 September 2005, 22:01:09
aja pa še neki ... kaj pa zobje ...  ??? nekje sem čula da je treba jih čistit ... no sej ne vem ... a jih je treba ???



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 16 September 2005, 07:16:25
Ja, občasno je tudi psu potrebno skrtačit zobe. Jaz sem Gani kupil pasjo zobno ščetko ( ti si jo natakneš na prs ) in tudi pasjo zobno pasto. Ne sme biti človečka zobna pasta, ker jih bo potem peklo po gobčku. Potem pa lepo na rahlo skrtačiš zobke in dlesni. Boš videla, da ne bo nobenega zadaha več.  ;) ;)

Pa veliko sreče!  ;D ;D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 16 September 2005, 13:58:15
no super to ... ker ma res zadah ...  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 16 September 2005, 15:13:20
Zadah je odvisen tudi od prehrane, podobno kto pri ljudeh. Po nekaterih briketih psom ogabno smrdi iz gobca, pri nekaterih pa vonja skoraj da ni.

Nastya najprej mu dlesni masiraj z prstom, potem pa postopoma navajaj na krtačko, ne kar takoj krtačke... Preberi si temo novosti: navodila novim lastnikom...

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 16 September 2005, 21:48:31
Hm js nimam ne krtačke ne paste za pse. Vsake toliko vzamem brisačo pa mu jih spuliram. Ostalo mi deluje že malo preveč (ne mi zamrt) noro. Pa kosti mu kuham pa kero kupim ono za igrat. Zadaha zarad primerne prehrane nima sploh. Samo zdrgnem mu jih ker mu včasi ker na rumeno potegne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 17 September 2005, 08:22:19
Indi ma pa beleeeee ... take čist ful lepe ... hiihii ...  ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #6 : 17 September 2005, 08:57:57
A še ima Indi mlečne zobke, ali jih je že zamenjal?  ;D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 17 September 2005, 08:58:31
mlecne ...  ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 17 September 2005, 11:11:46
Obloge se začnejo malo kasneje delat ponavadi. Neon jih nima dost na srečo vsake toliko jih pa vendar odstranim.

Nastja ker so njegovi zobki ša tko majhni in če so beli ti pomoje ni potrebno čistit. Počakaj da mu stalni zrastejo. Se ti bo bolj splačalo. Itak mu bodo zdejle kmal začeli izpadat. Če se ne motim Ambri že, Neon jih je pa tudi nekje v tej starosti zgubil.  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 17 September 2005, 11:15:20
no lepo ... torej še bomo počakali ... hmm ... kako pa zgleda ščetka ... mi mamo doma eno čist majhno ... bol mehko ..  ;D :D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #10 : 17 September 2005, 12:24:03
ja, Ambri so že izpadli prvi spodnji in zgornji zobki :D


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #11 : 17 September 2005, 12:44:08
no lepo ... torej še bomo počakali ... hmm ... kako pa zgleda ščetka ... mi mamo doma eno čist majhno ... bol mehko ..  ;D :D

Tukaj si lahko pogledaš, kako izgledajo. Jaz imam takšno, ko si jo natakneš na prst.

http://www.all4pets.co.uk/acatalog/Dog_Teethcare.html



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 17 September 2005, 14:19:27
hvala usem ... neki cajta bom še kr s cotko ...  ;D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 17 September 2005, 14:37:04
Saj ščetko lahko uporabite tudi navadno soft, tako za človeške mladičke ;D ;D

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 17 September 2005, 20:06:39
Neyka, zakaj se ti pa zdi čiščenje zob, kar je več kot "poliranje" z brisačo, noro?

Kako pa se izjemno živahnega kužka, ki ne more biti pri miru, ko pride kdo do njega, navadi na umivanje zob? Tak je od sošolke mladiček :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 17 September 2005, 20:10:03
Neyka, zakaj se ti pa zdi čiščenje zob, kar je več kot "poliranje" z brisačo, noro?

Kako pa se izjemno živahnega kužka, ki ne more biti pri miru, ko pride kdo do njega, navadi na umivanje zob? Tak je od sošolke mladiček :)

Zoe jaz predlagam, da se najprej malo poigrata potem pa naj si na prst da malo pasje zobne paste, ponavadi jim dišijo (mi imamo tako z okusom piščanca ;D) in jih imajo zelo radi. In naj samo z prstom malo pomasira dlesni, če bo pustil naj se za nagrado spet poigrata. To masiranje naj bo čisto kratko samo toliko, da da prst v gobček in dvakrat zaokroži po dlesni. Med menjavo zob je Smartu masiranje dlesni tako pasalo, da je ležel čisto pri miru in lepo pustil masirati.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 17 September 2005, 20:12:48
Ok, hvala za nasvete :). Je pa kuža, ime mu je Black, star 3 mesece pa še malo, tako da še ni zamenjal zobkov.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 17 September 2005, 20:15:44
star 3 mesece pa še malo, tako da še ni zamenjal zobkov.

lp

To je ravno pravi čas, zdaj se bo začenjalo menjavanje zobk in mu bo sigurno pasalo namesto grizenje igrač masaža dlesni, njej pa tudi ;D

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 17 September 2005, 20:26:53
sam pr ns je pa problem k namest da bi se pustu masirat, griizeee, grizee in še enkrat grize ...  ;D



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 22 September 2005, 12:50:25
jaz mam tudi doma taki dve krtacke za na prst, pa pasjo zobno pasto  :)
imam pa podobni krtacki, ki sta na oni sliki, ki jo je marko prilozil, samo mu vedno cistim samo s scetko, one zraven, ki je kao za dlesni pa ne uporabljam.. vi uporabljate obedve?
aja, cistim pa mu jih (zobe) pred vsako razstavo, pa ce grem vsak teden ali pa enkrat na mesec ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 22 September 2005, 20:28:15
Neyka, zakaj se ti pa zdi čiščenje zob, kar je več kot "poliranje" z brisačo, noro?


Ma čist natančno ti nebi znala odgovorit. Sam pač mal mi je že pretiravanje vse skupi. Dobr če ma pes zadah bi mu tudi jaz pucala tak pa zato ni potrebe. Pa nekak se mi bolš zdi krpica, ker se bojim da bi mu dlesni odrgnla,... sej naj bi se navadu ampak ni potrebe.

Sej ni lih brisača čist posebno krpico mam za zobke.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 22 Februar 2006, 10:56:09
Za zobe obstaja tudi pedigree RASK.

"Nas" seter (dedijev kuza) je imel ponekod ze kar malo bolj rjave zobe, ko pa je zgrizel ta Rask je imel spet lepo bele.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #22 : 22 Februar 2006, 19:56:54
Midva sva tud pred pol leti pri njegovih treh letih začela s ščetkanjem zob, ker je imel preveč zobnega kamna in tiste umetne kosti niso zalegle. Nisem imela nobenih problemov, že v prvo je šlo super, brez kakšnega upiranja - Sammy je pač izrednooo potrpežljv kuža. Že po enem tednu se je videl napredek na zobeh, zobni kamen je začel izginjati. Tako da vsem polagam na srce - nikoli ni prepozno! Najprej sva imela tisto ščetko, ki se natakne na prst, ampak se je ful hitro uničila. Potem sem nekaj časa iskala tisto, ki je podobna ščetki za ljudi, vendar je nikjer niso imeli, pa sem kupila kar tako za ljudi - sensitive (torej za občutljive :)).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #23 : 14 Marec 2006, 12:48:49
Pa kako vam uspe odstraniti zobni kamen?  :'( :'( Jaz se pri Astorju trudim že več kot 2 meseca in ni NOBENEGA izboljšanja. In kljub temu, da mi je veterinarka nazadnje rekla, da se ne da nič pomagati razen ultrazvočnega čiščenja - jaz še vedno upam. Ker mi je prav hudo, da ima pri 10ih mesecih zobni kamen (do 8ega meseca sem mu zobke umivala samo 2x/mesec).  :'( :'(

Kako dolgo pa umivate zobke? Jaz Astorju cca 2 minuti - je premalo? Katero zobno pasto uporabljate? Jaz sem do sedaj eno od Trixie-ja (z okusom po meti) in Stomodine (ki naj bi bil kao fuuuul učinkovit pri odstranjevanju - figo je!). Seveda smo poizkusili tudi s slano vodo - ni bilo efekta. Rask in vse ostale kosti, posušene kite...etc - tudi nima efekta (jih dobiva večkrat na teden). Imam sicer novo pasto za zobe (dent-a-dog - ali nekaj podobnega) - ki jo uporabljava šele 1 teden, ampak  zaenkratu tudi tukaj še ni efekta. Počasi obupujem.... pa ne da bo moral iti čez pol leta na čiščenje.  :'(


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #24 : 15 Marec 2006, 18:21:07
tudi Eros ima pri 10 mesecih že malo oblog. Na zadnjem zobu, zgoraj, na obeh straneh. Ne gre stran s ščetkanjem 2x na teden. Sem zamenjal pasto. Prej sva imela Petosan (piščanec), zdaj dent-a-dog (mint), pa ni nič bolje. Zadaha sicer nima, razen teh oblog je Ok. Tudi zelo rad ima umivanje zob.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #25 : 15 Marec 2006, 19:31:10
scythe, a mu čistiš zobe vsak dan? to bi bilo dobro ... "jaz" imam zaenkrat trixie-jevo pasto z ukusom mete, bom pa morala zelo kmalu po novo ...  ščetkam pa tudi verjetno ne več kot 2-3 min, bom morala enkrat nastaviti štoparco :D.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 15 Marec 2006, 21:09:50
scythe, a mu čistiš zobe vsak dan? to bi bilo dobro ... "jaz" imam zaenkrat trixie-jevo pasto z ukusom mete, bom pa morala zelo kmalu po novo ...  ščetkam pa tudi verjetno ne več kot 2-3 min, bom morala enkrat nastaviti štoparco :D.
Vsak dan. 3x na teden s pasto (ker navodila ne priporočajo več), 4x na teden s slano vodo. S prejšnjo pasto (od trixieja z meto) sem mu umivala vsak dan.
Torej umivanje zadnje 2 meseca vsak dan - brez opazne razlike. Mogoče ravno obratno  :'(

Da ne bo pomote - razne kosti, posušene kite, rask...etc - vse to je na rednem "jedilniku".


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #27 : 16 Marec 2006, 13:24:51
tudi mi imamo težave z zobnim kamnem, kljub ščetkanju, posušenih bikovk nič ne pomaga. Uporabljamo zobno pasto (okus piščanca) Virbac, dajalii smo tudi Greenies (tiste zelene kostke) vendar smo prenehali s tem ker je bil pes "totalno" nor na njih in jih je samo goltal.

Probajte z Greenisi, baje da preprečujejo nastajanje zobnih oblog.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #28 : 16 Marec 2006, 15:10:08
scythe, kaj pa drugače dobiva za obroke? tisti psi, ki so hranjeni samo z briketi, brez dodatkov, naj ne bi bili toliko nagnjeni k zobnemu kamnu ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #29 : 16 Marec 2006, 15:26:28
Njegovi glavni obroki so briketi (RC) - z dodatki (jajce, kvas, tune) samo 2x na teden. Za priboljške dobiva hrenovke (za šolanje), drugače pa pogosto posušene goveje kite, občasno pedigrejev rask ali pa kosti iz posušenih kož. 1x na teden dobi med brikete pečeno jajce, občasno malo svežega sadja sadja in zelenjave (korenje, jabolka, mandarine), vsak dan cca 2 Nutro piškota (une anti tartar ali kaj je že), kakšen košček sira (poredko, a vseeno).
Vse ostalo (goveje kosti, goveja rebrca, makaroni...)  pa je tako redko (1x na mesec), da po mojem mnenju skoraj ni omembe vredno.