Čiščenje Zob

*nastja* · 143739

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #60 : 14 Avgust 2006, 00:03:14
Eros je že od začetka Nutro in so tudi mastni na otip. Res pa je, da ne puščajo madežev na rokah, kakor ti praviš. Pa tudi jaz drugače nisem zadovoljen z njegovimi zobmi. Se trudim najti kakšno bolj uspešno kombinacijo, ker bi po moje pri tej starosti moral imeti lepše zobe. Res pa je, da mu ne dajem kosti za glodat, rajši bikovke, ker je enkrat potem, ko je enkrat pojedel malce kosti potem ful bruhal cel dan. Mu zgleda ne sedejo. Je pa takrat, ko je tisto kost glodal imel potem ful lepe bele zobke in vidno manj oblog. Ma ne vem, kaj naredit, ker tole umivanje s pasto in ščetko nič ne deluje, razen proti zadahu.  ???
Ma saj za madeže nisem 100% - bi morala iti poizkusit s kakšno belo krpo (notri brikete zavit in potem pogledat za madež). Pustijo pa mastno dlan in tudi malo umazanije. Nisem ziher koliko (zato sem rekla da nisem 100% za madeže - ker "madež" se sliši tako veliko).
Pri nas niso pomagale bikovke niti kosti, niti umivanje. Samo lesene palice (narezane veje). Obožuje glodanje le teh in to mu je čudovito sčistilo zobe.  ::)
In madež na rokah gor ali dol - glede na prejšen post (opisovanje menjave hrane) je očitno pri nas fora hrana.

Marc: poizkusi še s kakšnimi drugimi briketi. Če se bojiš same menjave in težav s prebavo - potem lahko za začetek poizkusiš z dietno hrano Eukanoba Dermatosis. Na Astorju ni imela stranskih učinkov (pa je bila menjava hrane čez noč) in oboževal jo je. Je pa malo dražja (10 kg je 11.000sit). Ali pa pač kaj drugega...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 16 Avgust 2006, 12:43:44
če pomisliš koliko stanejo vse te žvake, kosti, čistilci paste , in za dodatek še čiščenje pri veterinarju, je lahko hrana, ki to privračuje kar krepko dražja preden preseže kvoto ostalih stroškov za vzdrževanje zob.
Me pa zanima- moji psi vse žvake in kosti glodajo pretežno s prvo polovico zob. Nikakor ne z meljaki, ki so  edini umazani- torej zguba časa oz denarja za to.Edino kar pridelamo so znucani prvi zobi.
A vaši glodajo to drugače?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #62 : 16 Avgust 2006, 14:36:13
Jaz sem mu kupila PARADONGYL zobno pasto..pa mi je prodajalka svetovala 1xdnevno vsaki dan..

Chantal, s cem pa cistis, s scetko?

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #63 : 16 Avgust 2006, 15:14:26
Deteljica: naš gloda z meljaki.  :) Pretežno časa z meljaki - in ja ti, so najbolj umazani. Ampak kakor sem rekla - pri nas učinkuje samo druga hrana (menjava briketov) in lesene palice.
Pa da ne bo pomote - sem mu od malega umivala zobe in ni nič pomagalo (je imel pri 8ih mesecih grdo umazane zobe). Sedaj ima veliko boljše kot pred meseci. Nismo pa še na čisti belini (najbrž ker nismo še popolnoma opustili starih briketov - slab teden, pa bo zaloga pošla in bo v celoti prešel na druge brikete).


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #64 : 28 Avgust 2006, 13:04:57
Evo, našli smo še en način uspešnejšega "čiščenja" zob. Ena orng kost, ki jo je Astor glodal cel popoldne. Ker je bila tako "trda" in debela, je ni veliko zaužil, ampak spucal pa si je zobe na popolnoma bele. Bila sem kar precej presenečena, ker do sedaj je Astor vse kosti zmlel (takoj ali pa v slabi urici). Torej je očitno res vse v velikosti. ;)  ;D

Fotodokaz "velikosti" kosti:
http://astor.moj-album.com/slike/806494/H8Lq1jzPt6G6WH0m.jpg


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #65 : 28 Avgust 2006, 13:09:03
Naši tudi zobe 'pucajo' (beri: čistijo) s glodanjem kosti :) Razmišljam pa da bi če bi hektorja še kaj razstavljala kupila zobno ščetko (za pse) pa mu jih enkrat fino sčistila, da še malo zadah odpraviva  :-[  ;D Ampak najprej ga bo potrebno navaditi na to...

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #66 : 28 Avgust 2006, 13:16:44
Sunshine: ščetka je ok, ampak pri nas ni učinkovala. Tudi nobena kost ni učinkovala do sedaj. To je bila pa zdaj prvič tako velika kost (še meni je bila težka) in samo to je pomagalo (pa seveda glodanje lesenih palic). Tudi vsakodnevno umivanje zob ni imelo efekta pri nas. :(


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #67 : 30 Avgust 2006, 15:25:21
Fino, kar nekaj odgovorov sem že našla, me pa vseeno zanima (upam da nisem teh podatkov kje falila, sicer se opravičujem  :-[ 
-  katera od omenjenih past je recimo najboj primerna za mladiča, pa kakšne so kaj cene pripomočkov za ustno higieno in kolikokrat na teden je psu potrebno umit zobke?
Moj jih namreč ravno menja, mu jih pa še nisem umivala. Tudi z masažo sem že poskusila, da bi se že vnaprej navadil na čiščenje zob, pa nekaj časa še nekako pusti in me samo nežno grizlja, potem pa GRIIIIIZEE... ::)
Od žvečk pa dobiva zdaj samo prašičje uhlje, ker drugih stvari sploh ne mara.  :(
Požvečil je sicer eno Greenies ''krtačko'' potem pa nobene več ni hotel, umetne kosti mu niso všeč, Raska se niti dotaknit ni hotel, po kuhanih kosteh ima drisko...

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #68 : 30 Avgust 2006, 15:35:29
Psa naj bi se na ščetko navajalo že od malega. Torej najprej masiranje, potem malo s ščetko šariti po gobčku. Seveda, vse postopoma, z veliko mero hvaljenja in priboljškov kot nagrado, ker je pustil umivati zobke. Ne pusti mu pa, da grize. Ko bo hotel spet grizi, enostavno reci NE. In seveda ne daj mu takrat priboljška. ;)

Psom nja bi se zobe umivalo vsak dan. Tako kot naj bi si jih ljudje umivali vsak dan.

Zobne paste za pse lahko kupiš v različnih cenovnih razredih - tam od cca 800sit naprej. Ne vem pa če prodajajo posebne paste za mladičke. Meni se zdi, da so paste kar "univerzalne" (torej enake za vse starosti psov). Zobna krtačka mora biti mehka - torej kupi posebno pasjo zobno krtačko ali pa otroško človeško. Pasje zobne krtačke ne stanejo veliko (jaz sem dobila 4 v paketu za cca 500sit - ali nekaj takšnega; mogoče da je bilo celo manj).

Poizkusiš lahko tudi z govejami kitami (dosti podobno kot prašičji uhlji, samo da je kita in da je malo bolj "trdo" vse skupaj). Lahko pa mu poizkusiš dati tudi surovo kost (pojdi h kakšnemu mesarju pa ga prosi za svežo telečjo kost (na primer - karkoli je ok, samo da niso kosti od perutnine ali pa prašičje - ker prašičje so pogosto vir kakšne alergijske reakcije); kost naj bo večja in bolj kompaktna (torej ne ravno rebra), da je kuža ne bo zmlel v prvi sekundi).

Drugače pa vztrajaj na umivanju zobk. Se najbolj splača in v največih primerih tudi najbolj pomaga. Mi žal nismo eni izmed teh srečnežev, ampak ok - smo našli svoje načine.  :) Končno!  ::)


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #69 : 31 Avgust 2006, 07:00:11
Hvala za odgovore, glede umivanja zob bom šlakar k Dantejevemu vetu, ker sem zadnjič videla, da imajo take res nežne krtačke.
Drugače sem pa poskusila tudi že z vsem predlaganim, kite tudi ne mara, no surovo kost moram pa še probat :-\
lep pozdrav!

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Koki

  • Gost
Odgovori #70 : 06 September 2006, 21:25:24
No, ne vem sicer, kako je na splosno, ampak moj berni, star skoraj 9 let, ima ogromno kamna, pa je celo zivljenje jedel samo brikete.  :'( Mogoce bi samo briketi pomagali, ce bi jih grizel, vendar pozre veliko vecino kar cele.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #71 : 07 September 2006, 09:31:39
Koki: še en lastnik bernija - dobrodošel!  :o
Kako se čisti zobni kamen, sem napisala že v prejšnjem postu. Samo pri vas je najbrž zobni kamen že malo bolj trdovraten kot mlajših  kužkih, zato edino pride v poštev čiščenje zobnega kamna pri veterinarju (to opravi veterinar z ne vem čim že).
Drugače pa se zobni kamen nabira tako ali drugače - če kuža je samo brikete, če je pol-pol, ali pa če je samo kuhano in surovo hrano. Žal.  :-\
Je pa treba zgodaj začeti z umivanjem zobk pri kužkih. Da se navadijo in da tudi nam pride v kri in tako ne zanemarimo zobk naših pasjih prijateljev.


draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 07 September 2006, 13:47:58
živjo
Ali je potrebno zobe čistiti tudimalim pasmam kot je maltežan in kaj je najbolj priporočljivo,od past?
lp draga



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #73 : 07 September 2006, 13:54:15
živjo
Ali je potrebno zobe čistiti tudimalim pasmam kot je maltežan in kaj je najbolj priporočljivo,od past?
lp draga
Zobke je potrebno čistiti vsem psom - ne glede na pasmo (tudi mešančki pridejo v poštev! ;) ).
Za paste pa sama nisem zasledila nobenega posebnega priporočila ali pa slabe kritike. Prodajajo različne paste, vse so več ali manj enako učinkovite.
Edino "priporočilo", ki sem ga slišala je bilo za gel Stomodine, ki naj učinkovito odstranjeval zobni kamen. Pri nas ni naredil nič.
Torej - izberite po izbiri.  :)


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #74 : 29 November 2006, 17:18:23
Mi sicer našemu ne ščetkamo mu pa kupujemo razne kosti in tiste kite ki jih zelo rad grize pa mislim da ma kr lepe bele zobe, sicer nisme nek strokovnjak ampak nisem še opazla kakih oblog.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Odgovori #75 : 17 Januar 2007, 21:47:09
Jaz svojemu pesjanarču čistim zobe enkrat na teden in mogoče se komu to zdi neumno, ampak je sedaj star 7 let in ima tako lepe bele zobke in zahvaliti se je treba samo stalnemu čiščenju zob. Verjamem, da je psom, ki se stalno zmikajo in ne pustijo ščetkati zob, to zelo težko narediti, ampak če pa je pes miren in pusti, ne vidim razloga zakaj mu jih nebi umila. Naš je že tako navajen, da ko omenim oz. ga vprašam:"greva zobke umit?", takoj ve, da more iti na školko sedeti in lepo počakati :o. Res je smeško. :D

lp, sanja




Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #76 : 18 Januar 2007, 07:36:29
Jaz sem brala, da je od želodčne kisline odvisno v kakšni meri se kužku nalaga zobni kamen.
Mojemu, se je začel nabirati že pri nekaj mesecih starosti, mislim da pri petem mesecu. Medtem ko ima psička mojega fanta, ki je aljaški malamut, pri svojih dobrih petih letih snežno bele zobke.

Naš gloda kosti, palice, je Evkanubo dermatozis,..., vendar mu vse to nič ne pomaga. Jaz mu sama čistim zobni kamen. S tistim, ki imamo ljudje za odmikanje kožice na nohtu mu na rahlo odluščim kamen. Nato mu zobe spoleram z bombažno krpo. Na koncu pa mu jih namažem z zobno pasto, kar s prsom, nato si jo kuža z jezikom še sam razmaže.

Jaz mu čistim zobe že od majhega, pa moram priznati, da mu to niti najmanj ni všeč.

lp, miša



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 01 April 2007, 22:36:39
Mi konec maja pričakujemo novega družinskega člana-pravzaprav bo punčka :D Takrat bo stara okoli 9, 10 tednov. Ali naj kar takoj pričnemo z masiranjem dlesni in umivanjem zobkov?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #78 : 01 April 2007, 23:29:09
Mi konec maja pričakujemo novega družinskega člana-pravzaprav bo punčka :D Takrat bo stara okoli 9, 10 tednov. Ali naj kar takoj pričnemo z masiranjem dlesni in umivanjem zobkov?
Najbolje. :) Predvsem počasi in postopoma, da se psička navadi na prisotnost zobne ščetke (ali pač nečesa temu podobnega) in da se umivanju ne bo upirala.


katka

  • Gost
Odgovori #79 : 10 April 2007, 17:34:58
Hy usem skupaj!
Mene zanima nekaj v zvezi s piškotki Zahen-Fit, namenjeni so, da pomagajo vzdrževati zobe in dlesni. Naj bi preprečevali nastajanje novih oblog, slab zadah in vzdrževali naj bi zdrave dlesni. Zanima me, če vse to drži ???

lp!

Katja



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #80 : 02 Maj 2007, 16:52:39
Oj!

Mene zanima kako psa navaditi da mu čistiš zobe? mamo eno zobno pasto in ko se ji hoče učistit vso pasto dol poliže?  >:D

Hvala za odgovore!

lp M.



katka

  • Gost
Odgovori #81 : 02 Maj 2007, 17:56:40
hy!

U bistvu je čist simpl  ;D . Če pasto liže je pomojem Ok, zato ker ji je dobra, saj naš jo tudi. Če še ni navajena, si najprej umisli tiste ščetkice, ki se jih da na prst, so za začetek veliko bolj praktične-> najprej da se navadi  8) . Jaz npr. naredim tako, da dam psa v prostor, mu privzignem ustnico in poščetkam zobe. Drgače, če ti pa ne bo dovolila, ji pa najprej privošči en dolg sprehod da bo potem malo zmatrana. No, ko se bo navadla tega naprstnika lahko začneš s ščetko, ki jo kupiš pri vetu-> tako, ki ima na obeh straneh ščetine, da se ne matraš tak zlo zlo. =)  Mislim pa, da je nekje že bilo opisano, kako se psu puca zobe  :-[

lp!!

KATJA & BART



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #82 : 02 Maj 2007, 21:13:17
katka hvala!

Mogoče bom-o še rajš mal počakal. Ker nemara tistih ščetk za na prste (renči na njih) . Zaenkrat ji bomo kar dajal kosti za žvečt.

Lp Maja



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #83 : 09 Maj 2007, 20:59:58
pomoje je tut dobra tista za na prst! Glede paste- itak jo skoraj vsak pes poje še preden mu uspeš umiti zobke, ker je tako zelo, zelo dobra!  ;) Meni so pri vetu rekli, da bomo kar pogosto hodili po pasto, ker nam je bo takoj zmanjkalo  8)

maya- koliko pa je tvoja psička stara? saj mogoče si že kje napisala


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #84 : 10 Maj 2007, 11:05:20
pomoje je tut dobra tista za na prst! Glede paste- itak jo skoraj vsak pes poje še preden mu uspeš umiti zobke, ker je tako zelo, zelo dobra!  ;) Meni so pri vetu rekli, da bomo kar pogosto hodili po pasto, ker nam je bo takoj zmanjkalo  8)

maya- koliko pa je tvoja psička stara? saj mogoče si že kje napisala

Nari pomojem ni tok všeč ta zobna pasta je iz rastlin.  ;) . Smo ji pa zobe umival kkar z navadno ščetko...
Nara je bla februarja stara 2 leti.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #85 : 10 Maj 2007, 13:47:31
aha...mi imamo po nekem piščancu okus...pa jii je full ušeč, čeprou ni navdušena nad ščetko jo vse mine ko zavoha pasto  :o

pomoje bi blo bolje, če že začnete umivati, sevede če ni potrebno, potenm se ne mudi  ::)


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #86 : 10 Maj 2007, 14:11:49
aja... Zadnč je mela na zadnjih zobeh neke zelene obloge. Pol sem ji pa mal umila + zobna pasta in je nekak šlo dol. Ji pa kdaj namažemo v kong rastlinsko zobno pasto in ven poliže...se mi zdi da nima več tok zadaha.

lp



*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 23 Maj 2007, 06:51:27
moja ylsa pa zdaj je brikete za zobe in se ji je bistveno izboljšal zadah.

lp urška


malena3

  • Gost
Odgovori #88 : 11 Junij 2007, 22:55:15
Jaz sem pa našla stran, kjer ponujajo tudi tablete za čiščenje zob.
Zdi se mi zelo praktično, če bi delovalo.

Prilagam link:

http://www.vet4you.com/index.php?dest=program&cat=artikel&Code=STOMAD



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #89 : 11 Junij 2007, 23:05:34
Malena: te tablete niso za čiščenje zob, ampak naj bi pomagale pri preprečevanju zobnega kamna (ne pa le-tega tudi odstranjevale). 


Lp,
M