Čiščenje Zob

*nastja* · 143647

malena3

  • Gost
Odgovori #90 : 11 Junij 2007, 23:07:26
No ja scythe, mislila sem v pomenu, ko zobnega kamna še ni videti.

Drugače pa imajo na tej strani kar nekaj izdelkov za čiščenje zob.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #91 : 11 Junij 2007, 23:15:39
Aha, ok.  :) Jaz imam že kar vgrajeno "napako", da zaradi Astorjevega zobnega kamna pregledam in preglodam vsak izdelek, ki ga zasledim, namenjen ustni higieni psov.  :-[ In tale je bojda dober pri preprečevanju kamna (seveda ob redni uporabi). Če koga zanima, prodajajo te tablete tudi na kliniki za male živale na Gorkičevi (cena je podobna - samo, da se ti tam ni treba ubadat s poštnino).
Žal za nas ne pride v poštev....  :( Mi iščemo efektiven odstranjevalec zobnega kamna, ker je moja psota nagnjena k tej umazaniji.  :-X Tako, da če kdo ve za kaj kar še ni bilo omenjeno v tej temi, prosim z besedo na plano!  :o


Lp,
Mojca


malena3

  • Gost
Odgovori #92 : 11 Junij 2007, 23:23:02
scythe, pa se tebi na tej strani izpiše cena? Ker meni ne pokaže odobritve registracije. :-\



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #93 : 12 Junij 2007, 09:20:56
scythe, pa se tebi na tej strani izpiše cena? Ker meni ne pokaže odobritve registracije. :-\
Ne - za ogled cene moraš biti registriran. Sem pa se takrat, ko sem iskala to, normalno registrirala.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #94 : 12 Junij 2007, 09:26:37
Malena, da ti pokaže cene se moraš registrirati v trgovino.
Tole so cene:
    
STOMADEX 100
6,86 € (1.643,93 SIT) + DDV

    
STOMADEX 300 a 10tbl. (20)
8,96 € (2.147,17 SIT) + DDV

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #95 : 12 Junij 2007, 09:31:39
Ninci, hvala za cene, sem klicala, pa imajo probleme pri aktivaciji računa, tako da bi tekom dneva tudi jaz morala videti cene in se prijaviti.

Koliko se pa cena tukaj razlikuje če kupiš npr na kaki kliniki? Nimam predstave.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #96 : 12 Junij 2007, 09:54:42
Koliko se pa cena tukaj razlikuje če kupiš npr na kaki kliniki? Nimam predstave.

Če koga zanima, prodajajo te tablete tudi na kliniki za male živale na Gorkičevi (cena je podobna - samo, da se ti tam ni treba ubadat s poštnino).

;) Tako na hitro po spominu od časov, ko sem se zanimala za tole - bolj se splača kupiti na kliniki, ker tukaj še nekaj nanese poštnina.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #97 : 12 Junij 2007, 11:16:01
Tako, da če kdo ve za kaj kar še ni bilo omenjeno v tej temi, prosim z besedo na plano!  :o


Lp,
Mojca
Navdi psa na "brskanje" po gobcu in pojdi enkrat ali dvakrat letno na kliniko na čiščenje brez narkoze( z navadnim orodjem) , občasno na nekaj let pa na tako temeljito s pomirjevalom. Meni so letos vse pse tako očistili pri Trstenjaku- res pa ni bilo kaj groznega , ampak če si vesten do resne zanemarjenosti  tako ne more priti. Vsi psi so brez težav in stresa preživeli mehansko lepšanje zob  :).
Tudi jaz imam enega takega psa , kjer ne pomaga nobeno drugo filozofiranje,kot zobozdravnik in zaradi njega potem še ostali doživijo čiščenje, ko smo že pri delu  ;). Z vsem ostalim programom pri temu uspem samo izboljševati  stanje med čisščenji in zavlačujem potrebo po čisščenju v narkozi. Ostali trije pa z očasnim mehanskim čiščenjem pri vetu in žvakami pa kakšno kosto doživljensko shajajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #98 : 12 Junij 2007, 12:00:27
Vem, da mu čiščenje zob ne uide.  ::) Nazadnje so mi na veterini rekli, da naj še malo počakamo. Se bo treba pa počasi spraviti ponovno tja. Do takrat bomo pa očitno poleg ščetkanja še brskali po gobcu za navajanje.   ;) Sem mislila, da čiščenje brez narkoze izjemoma opravljajo - vidim, da ne, tako da hvala deteljica!  :)


Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #99 : 12 Junij 2007, 21:56:16
Jaz mehansko čiščenje izvajam sama.  8)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #100 : 12 Junij 2007, 22:08:10
Jaz mehansko čiščenje izvajam sama.  8)
Do tell... please  :o (seveda če nimaš v mislih navadnega ščetkanja ;) )


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #101 : 12 Junij 2007, 22:23:53
Do tell... please  :o (seveda če nimaš v mislih navadnega ščetkanja ;) )
Ah, kje, pri Baku ščetkanje pač ne pomaga. :-\

Jst mu ga fizično odluščim s tistim kovinskim, ki je za pomikanje obnohtne kožice (pri ljudeh, seveda). Če greš z nahtom po zabu čutiš kje se začne zobni kamen. No tam, pri korenu pritisnem in potegnem dol po zobu. Pri tem ne smeš biti preveč nežena (to je odvisno tudi od tega, koliko zobnega kamna ima). To "tehniko" uporabljam že skos in imam že občutek koliko moram pritisniti. Najbolje, da probaš, pa če ne bo šlo, moraš še malo bolj pritisniti. Potem se kar velik kos kamna odluši od enkrat. Na koncu pa mu zobe zdrgnem še z bombažno krpo.

Ta metoda je pri mojem edina, ki je učinkovita.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #102 : 12 Junij 2007, 22:35:19
Huh... potem pa Astor očitno še nima "dovolj" svinjarije na zobeh - ker nimam kaj za odluščit.  :-[ Zobje so samo rjavkasto/rumenkasto obarvani (ne celi) - in  tega ne morem z ničemer odstranit (če bi, potem ne bi svetila v tej temi  ::) ).


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #103 : 12 Junij 2007, 22:39:33
Huh... potem pa Astor očitno še nima "dovolj" svinjarije na zobeh - ker nimam kaj za odluščit.  :-[ Zobje so samo rjavkasto/rumenkasto obarvani (ne celi) - in  tega ne morem z ničemer odstranit (če bi, potem ne bi svetila v tej temi  ::) ).

Sej Bak tudi nima full kamna. Tista obarvanost je kamen, ki je čisto tanek in res probaj mu s tistim malo popraškati, boš sigurno dol dobila. Jaz z nohrom ne morem, s tistim pa gre super. Bak ima res lepe in bele zobe, samo jaz to izvajam že od kakšnih 6 mesecev njegove starosti naprej.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #104 : 12 Junij 2007, 22:55:32
Hja, bomo probali.  :) Hvala Miša!


Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #105 : 12 Junij 2007, 23:07:14
Ni, kej!

Probaj, nimaš nič za izgubiti!  8)

lp, Miša



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #106 : 13 Junij 2007, 15:25:23
Eno vprašanje - sama sem že na ta način luščila zobni kamen (ki ga ima moj niger zelo malo, glede na leta pa nič  ;) ) z žličko, ampak mi je skrajno neprijetno praskat po zobu s čimerkoli kovinskim. Ima kdo idejo, s čim bi se še lahko tega lotila? Sem pomislila na kake male lesene žličke, sam nič nima tako ostrega roba, da bi 'zagrabilo' kamen...



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #107 : 13 Junij 2007, 15:32:36
Bambi: tista stvarca za obnohtno kožico dol porivat se po moje dobi tudi v plastični varianti  (ma meni se zdi, da imamo mi plastično - nisem še preverila). Tako, da poizkusi s tem... Tudi jaz namreč nisem navdušena nad kovino + zobje.  :-[


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #108 : 13 Junij 2007, 15:41:23
Jaz sem pa ravno danes takole  :o gledala v pasji gobec... Pes dobiva že kakšen mesec vsak večer eno majhno umetno (dimljeno) kost-pakirane so po 4 v paketu, stanejo pa slaba 2 €-kupim v Mercatorju. In prej je imel grozne zobe, danes pa opazim da ima lepooooo bele. Jaz sem kar  :o :o... sploh nisem mogla verjet! Super, res!



katka

  • Gost
Odgovori #109 : 13 Junij 2007, 20:16:45
Hmm...a ti to misliš morda tako, ki je u bistvu kot neka koža zvita v kost??  tisto naš nosi skrit pod rožo in sploh ne poje...ni mu fajn očitno  ??? raje je svinjska ušeska  :-[
To gelde tega kamna pa..a to morda mislete pilico za nohte???...ampak a ne poškoduješ s tem sklenine in površine zoba, kljub temu, da odloščiš samo kamen??

lp!



malena3

  • Gost
Odgovori #110 : 13 Junij 2007, 23:55:20
Mi se pa še prilagajamo na ščetkanje. :-\

Eno vprašanje, kupila sem pasto Parodongly, pa so navodila v smislu :obrnite se na svojega veterinarja.....in tukaj me zanima, mu samo malo ščetkam zobe in potem mir? Kaj pa glede okusa, ko bo odreagiral?



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #111 : 14 Junij 2007, 08:27:40
Jaz sem bila tudi precej skeptična glede tega, da bi mu s kovino šarila po zobeh. Ampak to itak ne delam vsak dan, pa ne praskam mu s tistim po zobeh (to ni pilica za nohte), samo pri vrhu malo, tako da potisnem proti konici zoba in se samo odlušči. Sem prepričana, da mu čisto nič ne poškodujem sklenine. Saj tudi on brez problema grize kost, pa si ne poškoduje sklene. Mislim, da veterinarji niso pri tem čisto nič bolj nežni, po vseh verjetnosti ravo nasprotno.

lp, miša



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #112 : 14 Junij 2007, 08:45:21
Katka, ja, umetna (dimljena) kost, dolga cca. 13 cm. Pes ne gre spat, preden je ne dobi :P pa ceprav je pravkar dobil vecerjo :D



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #113 : 14 Junij 2007, 09:15:55
Malena
 jest sem kupila pri veterinarju ščetko in pasto, pa so mi rekli, da je okus paste tak da je psu všeč, in da nej jo najprej kakšne 3 tedne navajam na to da se čisti zobe tako da na prst gazo, ki je samo napojena z vodo in ji nežno poliram zob za zobom. Po treh tednih zamenjam vodo z zobno pasto in jo počasi začenjam navajati nanjo. Ko pa sprejme še to brez kakršnega koli upranja pa zamenjam gazo za zobno krtačko in ščetkanje se lahko veselo pri ;Dčne

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #114 : 14 Junij 2007, 09:31:48
O Husky_ Girl, a si še živa? :P

Hvala za nasvet...bomo danes začeli z prvo učno vajo. 8)



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #115 : 21 Junij 2007, 10:53:09
lahko probaš s zobno ščetko za otroke takšna ki se da na prst,je nežna in dobro očisti zobe.kupiš jo v vseh otroških trgovinah


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #116 : 26 Junij 2007, 13:17:07
Mhm, tudi jaz sem Heili redno čistila zobke z zobno krtačko+pasto za pse ampak vedno se ji je iz ust ulila kri, ko sem začela ščetkati. Ne vem, ali ima tako slabe dlesni ali karkoli... So pa tudi neke posebne kosti za to ampak pri meni nič ne pomaga  ???
Če ima pes preveč zobnega kamna, pa ga lahko odstrani tudi veterinar.
Lp


kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
Odgovori #117 : 26 Junij 2007, 20:20:25
Jaz sem bila tudi precej skeptična glede tega, da bi mu s kovino šarila po zobeh. Ampak to itak ne delam vsak dan, pa ne praskam mu s tistim po zobeh (to ni pilica za nohte), samo pri vrhu malo, tako da potisnem proti konici zoba in se samo odlušči. Sem prepričana, da mu čisto nič ne poškodujem sklenine. Saj tudi on brez problema grize kost, pa si ne poškoduje sklene. Mislim, da veterinarji niso pri tem čisto nič bolj nežni, po vseh verjetnosti ravo nasprotno.
Waw, hvala Miša za tvoj nasvet. :o Včeraj sem z moževo pomočjo izvedla tvoj postopek čiščenja zobnega kamna, samo da sem jaz uporabila pinceto ki je na koncu ravna. Brez problema ji  je odstopila obloga na podočnjakih, saj me je že nekaj časa motila, kajti s pomočjo nohtov  ni šlo. Zdaj ima krasno bela zobka.  ;D Glede uporabe kovine za čiščenje zob pa mislim, da ni nobene panike, ja kaj  uporabljajo pa naši  zobozdravniki? Je pa res, da če pes ni navajen da mu zelo šariš po zobeh je dobro da imaš pomoč da drži pri miru glavo, saj drugače lahko poškoduješ dlesen.  ;D ;D ;D

Lp.Tatjana

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #118 : 26 Junij 2007, 20:25:02
Kar se čiščenja pasjih zob tiče, moja izkušnja in pa predlog je ta. Kvalitetna suha hrana in obilica sveže vode na razpolago. Bernka je stra 8 let zobe pa ima takšne, kot bi bila še mladič snežno bele.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #119 : 26 Junij 2007, 20:44:23
Tatjana, sem full vesela, da je ta moja "tehnika" pomagala tudi vam. Jaz sem bila kar navdušena, ko sem jo odkrila.  :D

Kar se čiščenja pasjih zob tiče, moja izkušnja in pa predlog je ta. Kvalitetna suha hrana in obilica sveže vode na razpolago. Bernka je stra 8 let zobe pa ima takšne, kot bi bila še mladič snežno bele.
Full dobro. Tudi jaz se držim tega, ampak če ne gre, ne gre. Mislim, da je to odvisno od vsakega psa in predvsem od njegove želodčne kisline. Kot primer naj dam fantova psa, ki vsaki dan jesta enako. Psička je stara 7 let in ji še nikoli ni bilo treba čistiti zobe (ima lepe, bele zobke  ;D), pes pa tudi 3 leta ni star in mu je treba zobe čistiti že zelo dolgo. :-\

Lp, Miša