Čiščenje Zob

*nastja* · 143620

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #120 : 27 Junij 2007, 09:14:51
Kar se čiščenja pasjih zob tiče, moja izkušnja in pa predlog je ta. Kvalitetna suha hrana in obilica sveže vode na razpolago. Bernka je stra 8 let zobe pa ima takšne, kot bi bila še mladič snežno bele.
Pri nas je točno tako - s tem, da sem mu od 6.meseca starosti še enkrat na teden ščetkala zobe. Pri 8ih mesecih je imel opazen zobni kamen.  :-\ Nekateri psi so nagnjeni k tem in ne moreš prav čisto nič pomagat (razen da ročno odstranjuješ zobni kamen).


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #121 : 27 Junij 2007, 09:21:51
Pri nas je točno tako - s tem, da sem mu od 6.meseca starosti še enkrat na teden ščetkala zobe. Pri 8ih mesecih je imel opazen zobni kamen.  :-\ Nekateri psi so nagnjeni k tem in ne moreš prav čisto nič pomagat (razen da ročno odstranjuješ zobni kamen).
Se popolnoma strinjam!  ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 30 Junij 2007, 14:22:11
Baje super zadeva za zobe http://www.petzlife.com/index.html

Kmalu na voljo tudi v Sloveniji  ;D


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #123 : 01 Julij 2007, 12:47:45
Baje super zadeva za zobe http://www.petzlife.com/index.html

Kmalu na voljo tudi v Sloveniji  ;D

Zgleda zanimivo in enostavno za uporabo. Kdaj pa bo to prišlo k nam in kje se bo to dalo dobiti oz sprobati?



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #124 : 01 Julij 2007, 14:27:10
Pri nas je točno tako - s tem, da sem mu od 6.meseca starosti še enkrat na teden ščetkala zobe. Pri 8ih mesecih je imel opazen zobni kamen.  :-\ Nekateri psi so nagnjeni k tem in ne moreš prav čisto nič pomagat (razen da ročno odstranjuješ zobni kamen).

Ja, enako. Mi ni prav nič všeč  :(



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 02 Julij 2007, 10:45:53
Zgleda zanimivo in enostavno za uporabo. Kdaj pa bo to prišlo k nam in kje se bo to dalo dobiti oz sprobati?

Upam da čimprej. Jaz sem naročila en paketek iz tujine tako, da pričakujem pošiljko v kratkem. Do takrat ko to porabim pa upam, da se bo dobilo že tudi pri nas.  Izdelek bo po mojih podatkih možno kupiti na spletni strani pasji.net, vsaj upam, da so se dogovorili za uvoz  :) Sicer pa naj me popravita Črt in Nina v kolikor je podatek napačen  ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #126 : 02 Julij 2007, 10:56:37
Res je da se dogovarjamo... če bo prišlo do dogovora pa je še v zraku.

Seveda pa upam na najboljše ;)

Lp, Črt



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 02 Julij 2007, 11:00:30
No le glej da se pametno dogovorite  :P



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #128 : 02 Julij 2007, 11:21:05
Baje super zadeva za zobe http://www.petzlife.com/index.html

Kmalu na voljo tudi v Sloveniji  ;D


M, kaj je to  :-[   :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #130 : 20 Julij 2007, 11:56:54
Gigosy si že prejela naročeno?

Gulu in kajcyka tole je zadeva za čiščenje zob. Kar precej je takih, ki imajo z oblogami hude probleme in tale preparat naj bi res deloval kot je prikazano na strani. Poleg tega pa odpravlja slab zadah... ampak saj to je deloma povezano več oblog je ponavadi več zadaha. Gre pa za naravno zadevo ;)


Lp nina




gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #131 : 20 Julij 2007, 12:00:41
Kar precej je takih, ki imajo z oblogami hude probleme in tale preparat naj bi res deloval kot je prikazano na strani.

Ja, se bojim, da mi tudi, čeprav je zdaj, ob redni "uporabi" greenijev in palčk malo bolje. Če bosta dobila, bomo pa sprobali tudi tole  :D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #132 : 20 Julij 2007, 12:47:51
aha ninci hvala...moja sicer nima zlo umazanih zobk...zadah pa je imela le zdaj ko je kašljala, drugače pa nič  ::) me je pa zanimalo, kaj to je in kako deluje   8)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #133 : 21 Julij 2007, 00:06:41
Jaz sem se tudi zdj odločla da bom mojemu psu začela čistit zobe, ker sem že opazila malo oblog (3 leta je star kuža)..  pa me zanima, so boljše tiste zobne krtačke za na prst, ali one navadne?

aja, kako pa deluje tista zadeva? (http://www.petzlife.com/index.html)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 23 Julij 2007, 09:54:39
Gigosy si že prejela naročeno?

Gulu in kajcyka tole je zadeva za čiščenje zob. Kar precej je takih, ki imajo z oblogami hude probleme in tale preparat naj bi res deloval kot je prikazano na strani. Poleg tega pa odpravlja slab zadah... ampak saj to je deloma povezano več oblog je ponavadi več zadaha. Gre pa za naravno zadevo ;)


Lp nina



Evo ravno iz dopusta  ;D  Ja sem prejela naročeno, sedaj uporabljam cca. 10 dni. Vam sporočim kako se obnese kmalu  ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 02 Avgust 2007, 14:37:27
Evo spet jaz  :) Sem obljubila, da bom poročala o učinkih Petzlife Oral care spreja in gela. Jaz sem naročila namreč oboje in uporabljam malo mešano (enkrat gel, drugič sprej). Moram reči, da so učinki že vidni tako, da zadeva očitno deluje, čeprav moram priznati, da nisem bila povsem dosledna pri uporabi  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #136 : 02 Avgust 2007, 14:58:19
Evo spet jaz  :) Sem obljubila, da bom poročala o učinkih Petzlife Oral care spreja in gela. Jaz sem naročila namreč oboje in uporabljam malo mešano (enkrat gel, drugič sprej). Moram reči, da so učinki že vidni tako, da zadeva očitno deluje, čeprav moram priznati, da nisem bila povsem dosledna pri uporabi  ;)

daj za vse tiste, ki se nam ne ljubi brat v angleščini  ::), kako zadevo uporabljaš ... Prosim. Koliko je bila cena (s poštnino vred)?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #137 : 02 Avgust 2007, 15:14:21
Gigosy super :o Mi smo zadevo naročili tako, da bo v kratkem na voljo tudi slovenskim kupcem 8)

Lp, nina



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 02 Avgust 2007, 15:28:58
Uporaba je zelo enostavna, odpreš gobček pošpricaš s sprejem ali pa namažeš zobke z gelom, kar je mogoče še lažje, ker se nekateri psi upirajo, če jim špricaš v gobec. V kolikor se pes upira in ne pusti namazati zobe z gelom lahko daš malo gela v okolico gobčka in potem kuža sam poliže gel.
Prvi teden se priporoča uporaba 2x na dan, če ima kuža že poškodovane dlesni, sicer enkrat dnevno. Pol ure pred in po apliciranju naj ne pije vode in ne je. Najbolje je to narediti zvečer pred spanjem. Ščetkanje ni nujno ampak poveča učinkovitost in pomaga odstraniti zobni kamen, ki je že prisoten. Po 8 dneh uporabe z gazo obriši zobe (če tole prov razumem :-\)
Po 1 mesecu omejiš uporabo na 2-3x na teden.

Zadeva naj bi bila povsem naravna!

Kar se tiče poštnine pa ne vem, ker jo nisem plačala ampak mislim, da ne more biti visoka, najbolje, da se pozanimaš pri prodajalcu  ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 02 Avgust 2007, 15:29:42
Gigosy super :o Mi smo zadevo naročili tako, da bo v kratkem na voljo tudi slovenskim kupcem 8)

Lp, nina

Odlično!!!! To je pa vesela novica  :o


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #140 : 02 Avgust 2007, 16:18:16
Glede na cene na omenjeni strani, je tale izdelek malo drag (računala sem cel kombo za boljši efekt seveda) za moj žep (in najbrž bo tudi dražji zaradi uvoza in vsega), ampak če res tako odlično učinkuje ga bomo definitivno kupili in komaj čakam, da pride na pasji.net. Pričevanja so namreč izredna!  :o Razen če gre za "top shop foro".  :-\

Lp,
M


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 02 Avgust 2007, 16:34:53
Glede na cene na omenjeni strani, je tale izdelek malo drag (računala sem cel kombo za boljši efekt seveda) za moj žep (in najbrž bo tudi dražji zaradi uvoza in vsega), ampak če res tako odlično učinkuje ga bomo definitivno kupili in komaj čakam, da pride na pasji.net. Pričevanja so namreč izredna!  :o Razen če gre za "top shop foro".  :-\

Lp,
M

Ne mislim, da ne gre za top-shop foro  :D
Ja tudi sama sem bila sprva skeptična glede učinkov, potem pa sem se osebno pogovarjala z nekaterimi člani foruma na tuji spletni strani in so zadevo precej hvalili. Zato sem se odločila poskusiti, sicer tudi sama ne verjamem preveč v take čudeže ;)
Je pa res da ni poceni, samo če učinkuje je absolutno vredno tega denarja. Druga možnost je voziti psa vsake 2 leti na čiščenje zobnega kamna k veterinarju, kar tudi še zdaleč ni poceni, pa da ne pozabimo, da pes mora dobiti za to narkozo :-\  No vsaj za majhne pasme je vsekakor koristno kupiti tale gel ali sprej, sploh nekateri so blazno nagnjeni k nastajanju zobnih oblog, vsi pa vemo, da nihče od psov ne obožuje preveč ščetkanja s krtačko in pasto. No moj kuža se je sicer kar lepo navadil na krtačko, tako da jo bom še vedno uporabljala samo verjetno ne več tako pogosto kot prej.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 02 Avgust 2007, 16:38:54
Aja pa še to, saj ni potrebno uporabljati obeh izdelkov, naročiš lahko samo sprej ali samo gel in preizkusiš, če boš zadovoljna naslednjič spet naročiš sicer ne.
Pa baje ima gel malo boljši učinek kot sprej, vsaj tako sem bila informirana  ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #143 : 02 Avgust 2007, 18:57:38
Gigosy: ja saj ravno zaradi tega, ker mi ne bilo prijetno psa voziti nonstop k veterinarju na čiščenje zob, sem pripravljena globlje poseči v denarnico za izdelek, ki res učinkuje. Za še enega izmed mnogih, ki "bojda pomagajo" se pa ne splača.  ::) Ampak, če ni "top shop fora", potem ga definitivno kupimo. Mogoče res samo gel za začetek, da preverimo. Se pa po pričevanjih uporabnikov tega izdelka res veselim trenutka, ko bo na voljo pri nas (takoj leti v mojo košarico  ;D ).

Ninaaaa...  :-[ Kdaj približno nam bo na voljo? ;) (sej samo okvirno  :) )


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #144 : 02 Avgust 2007, 21:17:04
Ninaaaa...  :-[ Kdaj približno nam bo na voljo? ;) (sej samo okvirno  :) )

Naročeno in plačano je že, vse kar še čakamo je paket iz Anglije.  ;) Upam, da čim prej, ker ga jaz tudi komaj čakam.

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #145 : 03 Avgust 2007, 08:19:08
Super, to je pa res fina novica Ninci, po moje (če tisto, kar smo včeraj naročili pri vas  ;) ne bo delovalo) bomo tudi mi tole dali v košarico.

Lumovi zobki so se ob res redni uporabi Nutro piškotov za lepše zobe in številnih majhnih kostk sicer nekoliko popravili, ampak samo na tisti strani, na kateri grize  ::), tako da bo očitno kakšen gel kar prav prišel.



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 25 Avgust 2007, 16:14:02
Oj!

Nekateri ze uporabljate tale gel in sprej, ne? So že kaksni učinki?  Se še odločam za nakup... moj pesjan je žal tudi eden tamladih z rumenimi oz. zadaj ze rjavimi zobki pa ne pomagajo niti zvecke, niti jabolčki, hruške ipd.... niti krtacka kaj dosti.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #147 : 25 Avgust 2007, 16:27:49
Soncek_1, mogoče probaj z zamenjavo briketov. Vem, da je Blum po eni vrsti briketov imela rjave zobe, ki so se sčistili, ko so zamenjali znamko briketov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #148 : 25 Avgust 2007, 17:13:25
Oj!

Nekateri ze uporabljate tale gel in sprej, ne? So že kaksni učinki?  Se še odločam za nakup... moj pesjan je žal tudi eden tamladih z rumenimi oz. zadaj ze rjavimi zobki pa ne pomagajo niti zvecke, niti jabolčki, hruške ipd.... niti krtacka kaj dosti.
Soncek: žal dobrodošla v klub "umazanih zob" (ki-jim-ne-pomaga-nič).  ::) Če ste poizkusili že z raznimi pastami, rednim ščetkanjem in vsem ostalim pripomočki, je ena izmed variant (kakor je omenila zoe) tudi menjava briketov (pri nas se je pri menjavi briketov stanje za odtenek izboljšalo (vendar zobje še vedno ostali in napredovali v rjavini)).

Drugače mi že pridno uporabljamo gel. Vendar šele 1 dan, tako da o rezultatih ne morem poročati (še!). Upam na najboljše, ker je to poleg veterinarskega čiščenja zob še edina opcija, ki nam preostane.


Lp,
M


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 19 September 2007, 18:34:58
Nam se je kar obrestovala zamenjava briketov... zobki so najprej postajali rumeni na mestih kjer so bili prej rjavi, zdej je pa sicer še malo rjavega (ampak zelo malo proti prej) in bo verjetno počasi šlo stran... Po novem tudi večkrat dobi posušeno skorjo kruha zvečer po obroku in jo z veseljem hrusta  :)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si