Čiščenje Zob

*nastja* · 143682

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #150 : 22 September 2007, 20:08:58

Drugače mi že pridno uporabljamo gel. Vendar šele 1 dan, tako da o rezultatih ne morem poročati (še!). Upam na najboljše, ker je to poleg veterinarskega čiščenja zob še edina opcija, ki nam preostane.


A so že kakšni rezultat?

Witty mažem zobe že kakšne 3 tedne pa še nisem opazila kakšne očitne spremembe. :-\

Los je car!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #151 : 22 September 2007, 20:34:57
Mi smo tudi v klubu "umazanih zob". Se nam kar hitro umažejo zobje in smo imeli pri 10. mesecih čisto rjave zadaj (ampak RES OBUPNE :-\ :() :-\ Pa smo eno bikovko nabavili in nam je zobe tolk spucala... :o :P Pa uporabljamo tudi zobno ščetko in zobno pasto-gel (mislim, da je dent a dog) in mamo sedaj res čiste zobke :o Tako, da mu sedaj dajemo kost vsak mesec 1.x in redno čistimo zobke in je razlika res vidna :o ;D :P

Smo pa kar močno podvrženi kariesu :-\ ampak rešujemo tudi to težavo ;) 8)

Lp,
Špela

:)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #152 : 23 September 2007, 12:50:33
Kakšne krtačke uporabljate? Jst imam še vedno tisto naprstno, ki sicer dobro umije, vendar se moram kar namatrat, ker mi mala zverina nons top to grize oz se snema s prsta. Gledala sem v Mr Petu eno na tak način kot jo imamo mi ljudje, stane pa okoli 8 €.
Imate kakšno dobro priporočilo?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #153 : 24 September 2007, 10:00:40
A so že kakšni rezultat?

Witty mažem zobe že kakšne 3 tedne pa še nisem opazila kakšne očitne spremembe. :-\
Hja...kakor se mi je na začetku zdelo, da je ful hitro prišlo do razlike, se mi sedaj zdi, da se ni zgodilo nič.  :( :-\
Gela nam je zmanjkalo, tako, da upam, da mi bo končno uspelo ponovno pofotkati zobe, potem pa bom objavila "before" and "after", pa bomo ocenili. ;)
Aja, edino kar sem opazila v zadnjih tednih je, da je res izginil zobni kamen med dlesnijo in zobom (tko pol milimetra razmaka je). Ne vem... moram res narediti fotke, da se bom lahko oprla na kaj konkretnega.  ::)


Lp,
M


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #154 : 04 Oktober 2007, 20:22:14
No, sedaj lahko končno poročam o rezultati uporabe gela PetzLife pri mojem Astorju (s fotkami vam na žalost ne morem postreči, ker sem pozabila po uporabi fotografirati, sedaj pa je že nesmiselno, ker so se zobje "nazaj zapacali").

Torej na začetku se je hitro pokazal efekt, ki pa je postopoma pojenjal. Po malo več kot enemu mesecu (redne in natančne uporabe  ;D ) se je zobni kamen zmanjšal - vendar ne nekaj blazno. Mogoče, če bi nadaljevali še en mesec, bi prišlo do večje razlike.  ??? Ne vem.... Ampak zadeva brez dvoma deluje, samo ne ravno tako kot sem pričakovala po promocijskih fotkah. ;) Jaz sem se sedaj odločila za čiščenje zob pri veterinarju (da še kakšen karies odstrani, itd.), ko bo Astor šel na slikanje kolkov in bo itak sediran. Nato pa bomo 2x-3x tedensko nadaljevali s čiščenjem zob z gelom PetzLife, da bomo ohranili stanje po mehanski "obdelavi".

Torej to so izkušnje pri naših pasjih zobeh. :)


Lp,
M


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #155 : 04 Oktober 2007, 20:40:54
Jaz sem že vse sorte probala za čiščenje Bakovih zob...
Čistim mu jih oz. sem mu jih kar redno in pri tem sem bila upešna.  8)

Zadnji mesec sem njegove zobe čisto zanemarila :-[, saj imam komaj toliko časa, da si umijem svoje  :D. Včeraj sem mu pogledala v usta, da malo vidim kakšno je stanje (se skorajda nisem upala pogledati), njegovi zobje so bili snežno beli. Ne vem na kakšno foro. Sem bila prav prijetno presenečena, saj se mu navadno zobni kamen zelo hitro nabira in ga je treba sproti luščiti.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #156 : 04 Oktober 2007, 23:14:45
Kakšne krtačke uporabljate? Jst imam še vedno tisto naprstno, ki sicer dobro umije, vendar se moram kar namatrat, ker mi mala zverina nons top to grize oz se snema s prsta. Gledala sem v Mr Petu eno na tak način kot jo imamo mi ljudje, stane pa okoli 8 €.
Imate kakšno dobro priporočilo?

Mi imamo za tamalega zobno ščetko, ki ima na obeh koncih ščetine. Najprej smo uporabljali naprstno, sedaj pa že to. Se veda mu damo gor zobno pasto za pse in se čiščenja zob sploh ne brani.  :P Za Ajko pa uporabljamo bele ploščice, ki se kupijo v trgovini in jih po obroku nekaj časa grize. Ravno danes sva bili pri veterinarju pa naju je pohvalil kako lepe bele zobe ima Ajka.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #157 : 05 Oktober 2007, 17:03:48
Zadnjič sem za Ginny kupila zobno pasto, da se bom spravila čistit zobke in je tako ogabnega vonja, da je še povohati noče. Sploh si ne  predstavljam kakšen mora biti šele okus. Če jo kdo rabi mu jo odstopim, drugače bo šla v smeti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kateeq

  • Gost
Odgovori #158 : 05 Oktober 2007, 20:04:43
Čeprav je še ne rabiva, imam jaz doma za louja encimsko pasto z okusom piščanca...sem mu jo dala samo enkrat, ampak jo obožuje! (pa ne da bi mu jo kar tako dala, pač na ščetk..) čeprav ima še mlečne zobke, mu jaz vseeno umivam, ker poznam veliko psov, ki jih v mladosti niso navaljali, pa si sedaj "ne pustijo"... ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #159 : 10 Oktober 2007, 17:06:12
Naša tudi samo čaka da poliže tisto pasmo, ki pa tudi meni ne diši nekaj zelo posebno. Njej pa zgleda da kar :D



*~tixtara~*

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 10 November 2007, 11:56:38
jaz pa svoji Tari lepo gobec odprem ji s četko zobe umijem !!!
ali pa ji dam denta za zobe- to ma najraje pa se kadar se meni ne da ji dam :P

*~tixtara~*



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #161 : 16 December 2007, 14:51:56
oi!
Jaz Baluju tudi čistim....z navadno ščetko in z vodo(brez paste)..

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 06 Februar 2008, 21:46:47
Ah Abby ma pa zaenkrat še čistt lepe in bele in ji jih verjetno tudi nebom čistila. Sej dobi vsake tok eno kost pa so lepi in močni ;D :P



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #163 : 27 Februar 2008, 18:08:16
Moj Oli ima tudi lepe zobe, čeprav sem mu do zdaj ščetkala  le parkrat. Pa ima kljub temu čiste, bele, zdrave in lepe.
Zanima pa me, kje vi kupite zobno pasto in ščetko za psa?
Jaz sem zdaj uporabljala kar tisto za človeške mladičke, ki je zelo mehka in majhna. Z pravo pasjo pa še nisem poskusila.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 27 Februar 2008, 20:05:37
Prodaja se v vseh trgovinah za male živali-mr.pet, tukano, zootic.....
V Tukanu imajo pa tudi komplet. Zobna ščetka-za na prst in tista daljša, zobna pasta.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #165 : 07 Junij 2008, 17:12:54
jaz sem bila že vsa panična, ker so se Magiju, čeprav je še zelo mlad, začele nabirati na zobeh obloge. Poskušala sem mu ščatkati, pa nisem bila uspešna, ker je zobe tako močno stisnil skupaj, da sem ščetkala samo še po dlesnih, pa še na živce mu je šlo. Ker grem naslednji teden na razstavo, sem se že dogovorila, da ga peljem na čiščenje k veterinarju. Prej pa sem poskusila še zadnjo šanso: kupila sem nekaj govejih kosti, tistih lepih, okroglih in jih dala vsem mojim psom. Ko so se vsi trije naveličali glodati, sem Magiju pogledala v gobček: ČUDEŽ-zobki so beli kot sneg  :o :o :o! Sedaj bodo vsi naši psi redno, vsaj enkrat na mesec dobili lepo mastno govejo kost ZA NEGO ZOB!



katka

  • Gost
Odgovori #166 : 22 Julij 2008, 14:50:39
Wow! Tole morem pa stesterat!  :o  :D Karmen, ful dobr, da si poročala rezultat ;)

Lp!!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #167 : 28 Julij 2008, 15:13:29
Jaz dajem svoji parkrat mesecno bikovke in surove mlade goveje kosti in ima snezno bele zobke brez oblog ;D



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #168 : 28 Julij 2008, 15:23:50
Jaz Kiari čistim zobe z zobno pasto in ščetko, nekajkrat na mesec pa dobi še bikovko! ::)
Lp


vonarb

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 04 September 2008, 17:27:46
kot pri ljudeh tudi pri živalih se zoje ščetkajo z zobnimi pastami namenjenim iza njih najbiljše so Virbacove dobijo se na www.vet4you.com ;D



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #170 : 25 Marec 2009, 20:04:52
A vaši psi uživajo v ščetkanju zob?
Moj se kar na bok uleže pa malo z jezikom opleta potem pa skorj, da zaspi..

My best friend is a westie


vonarb

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 26 Marec 2009, 10:42:08
če je pes pa tudi mačka navajen ščetkanja ( se pa hitro navadijo) prav uživajo bolj kot mi zobne paste so pa tudi take da okus imajo po perutnini, za mačke pa po ribi!!!!!!
je ta probat!!!!



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 26 Maj 2009, 12:17:03
Ojla!

Ali lahko uporabljam PetzLife Oral Care Gel tudi, če pes nima zobnega kamna in oblog, ali je bolje, da čistim kar z navadno pasjo zobno pasto?

Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #173 : 26 Maj 2009, 12:33:16
Zakaj pa nebi? Saj je namenjena tudi vzdrževanju higiene v ustih. Pač uporabljaš manj pogosto, recimo vsake 2-3 dni. Saj je mišljen ta gel namesto zobne paste in je ena najboljših zadev ki sem jih jaz našla do sedaj :)


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 26 Maj 2009, 12:50:44
Se opravičujem, če že kje piše...zanima me kje se da ta gel kupit? Hvala!



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 26 Maj 2009, 13:13:34
Botticelli hvala!
Gaja ta gel lahko naročiš tukaj: http://www.pasji.net/shop/  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 31 Avgust 2009, 19:21:10
Jaz Nali čistim zobe vsakodnevno, s takšno pasjo krtačko. Dobi se še pasja pasta, ampak nevem kje, pa pomoje, jo tudi Nala ne bi prenašala. Ti priboljški za čiščenje zobovja pa nevem, kateri so kvalitetni, a kdo ve? Pedigree ziher ni, tako, da...


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #177 : 31 Avgust 2009, 19:24:24
Mi našemu enkrat na mesec premažemo zobe z posebno pasto proti zobnemu kamnu. :)

My best friend is a westie


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #178 : 28 Januar 2011, 16:37:44
Jaz sem malo po internetu brskala o načinih s čim psu sčistit zobe. Moja ima snežno bele zobe 1x na teden dobi kost, pa pogosto dobi kakšne palčke za zobe... Ima pa včasih OBUPEN ZADAH  >:D. Nima vedno zadaha, ampak je pa kakšen dan ko bi te ona polizala iz gobčka ji pa tako smrdi.... :-\.
Takrat bi ji verjetno bilo najbolje sčistit z ščetko za pse in pasjo zobno pasto. Sem pa v živalski trgovini videla tudi neke čistilne robčke za zobe in neko pršilo za čiščenje zob. Ima kdo kakšne izkušnje s tema dvema?
Je najbolje, da nabavim to ščetko + pasto in takrat ko ima zadah sčistim? Psička je stara 8 mesecev.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 28 Januar 2011, 17:53:43
Jaz uporabljam tole za mojega psa http://platinum.si/PlatinumNaturalNega/PreprostaUporaba.aspx 

Nobenega zadaha man zobnega kamna ,res deluje priporočam.