Čiščenje Zob

*nastja* · 143700

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #30 : 16 Marec 2006, 15:34:44
Potem bi pa lahko skoraj z zagotovostjo trdila, da so krivi geni ... :-\ Povprašaj vzreditelja o tem, če imajo njegovi psi tud probleme z zobnim kamnom, če pa jih nimajo, ti naj dajo kakšen nasvet, naj pove s čim jih hrani, kaj naredi za to zobe ...
Proti zobnemu kamnu je baje ok korenje (seveda v celem, da ga lahko gloda, nekateri psi to obožujejo, Sammy pa ga nekaj vlači po ustih, ampak se zelo hitro naveliča) in sir v večjih kosih (za pse je seveda najboljši tisti z najmanj maščobe).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #31 : 17 Marec 2006, 13:20:32
Potem bi pa lahko skoraj z zagotovostjo trdila, da so krivi geni ... :-\ Povprašaj vzreditelja o tem, če imajo njegovi psi tud probleme z zobnim kamnom, če pa jih nimajo, ti naj dajo kakšen nasvet, naj pove s čim jih hrani, kaj naredi za to zobe ...
Proti zobnemu kamnu je baje ok korenje (seveda v celem, da ga lahko gloda, nekateri psi to obožujejo, Sammy pa ga nekaj vlači po ustih, ampak se zelo hitro naveliča) in sir v večjih kosih (za pse je seveda najboljši tisti z najmanj maščobe).
2 Astorjeva bratca nimata težav s kamnom in meni se zdi, da mama tudi ne. Vem pa, da vzreditelj ne umiva zob svojim psom in da jih že od začetka hrani s ProPlanom + priboljški v smislu kakšnih surovih govejih rebrc (kar Astor tudi včasih dobi)...etc.


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #32 : 17 Marec 2006, 17:28:11
Scythe...sama sem do sedaj čistila s slano vodo, še prej pa s pasto(ne spomnim se točno imena).Sedaj vsak teden uporabljam žvečilke,dajem mu kosti ter sedaj sem kupila tist sprej,ki ga našpricaš na krpo in potem zdrgenš po zobeh. Učinek je več kot učiten.Zobe so skoraj čisto beli ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 17 Marec 2006, 17:32:48
~Lunca~ kako pa se imenuje ta sprej?..lp


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #34 : 17 Marec 2006, 17:40:54
Aska sprej se imenuje Zahnpflege-spray od firme Gimborn.



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #35 : 17 Marec 2006, 17:49:13
Aska sprej se imenuje Zahnpflege-spray od firme Gimborn.

Pa je ta sprej res tako očitno polepšal zobe? Kolikokrat pa ga uporabljaš (dnevno?), koliko časa že vse skupaj? Pa nima nič oblog na zadnjh zobeh?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 17 Marec 2006, 18:00:08
Aska sprej se imenuje Zahnpflege-spray od firme Gimborn.

Hvala..Pa veš slučajno , če ima uporaba tega spreja lahko kake posledice?..No moji zaenkrat še nisem s krtačko in pasto čistila zobk, sem pa ji dajala take stvari, katere naj bi bile tud dobre za to. Ima tud eno igračo temu primerno, jo ima zelo rada :)

lp


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #37 : 17 Marec 2006, 18:02:36
Posledic ni napisanih, napisane so samo prednosti, le te so da ni zobnega kamna ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 17 Marec 2006, 18:14:06
Posledic ni napisanih, napisane so samo prednosti, le te so da ni zobnega kamna ;D

No super..Jutri itak grem v eno pasjo štacunco in povprašam po tem spreju, če ga v tej ne bodo imeli pa ga drugje kje dobim, vse za dobro moje zverinice, bolje prej preprečiti kot pa kasneje odpravljati posledice ;) ;D. lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #39 : 18 Marec 2006, 13:57:57
Evo, danes smo kupili pasto z oljem čajevca, čeprav nekaj stare paste še imamo ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #40 : 18 Marec 2006, 14:31:03
Jaz pa danes moji kong kupila, tak ki najbi bil tud za zobe ful dober in notri se lahko tudi pasto in si še tak dodatno jih čisti ;D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #41 : 18 Marec 2006, 14:33:50
aska, že, samo ne pasto za zobe (ker bi bla doza prevelika)!! v kong se daje posebna pasta prav za kong, ki jo pes potem poliže ven ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #42 : 18 Marec 2006, 14:37:49
Ja posebno pasto se da lahko notri, že sam kong naj bi bil dober za zobe. Prav zobno pasto moram pa še kupiti.


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #43 : 21 Marec 2006, 23:19:07
Mogoče kdo ve, če lahko vsak večer psu s pasto umivam zobe. Je to preveč? Mogoče kdaj brez paste?

+1



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #44 : 22 Marec 2006, 15:16:21
Jaz Sammyju umivam zobe s pasto vsak večer ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #45 : 22 Marec 2006, 15:37:55
Preberi navodila na pasti. Jaz sem do sedaj uporabljala 3 paste - na 2eh je pisalo, da ni priporočljivo umivanje s pasto več kakor 3x na teden. Na eni pa je pisalo, da lahko vsakodnevno.

Jaz se raje držim 3x na teden - 4x pa mu zobke umijem zgolj s slano ali pa navadno vodo.

+1


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #46 : 22 Marec 2006, 18:22:02
Na pasti nič ne piše.  ???



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #47 : 23 Marec 2006, 12:11:46
Marc: katero pasto pa imaš? Če nič ne piše, potem lahko predvidevamo, da vsakodnevna uporaba ne more biti škodljiva. Čeprav je meni zadnjič prodajalka v Alerju dejala, da se naj bi menda vse paste uporabljalo maximalno 3x na teden.  ??? Ne vem - jaz se najraje držim navodil, kajti z Astorjevimi zobmi imam že tako ali tako probleme in si nočem nakopati še večjih.  :-\


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #48 : 23 Marec 2006, 13:24:42
Imam Petosan in Dentaclean. Na nobeni nič ne piše kako se uporablja.  ???



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #49 : 23 Marec 2006, 14:20:41
Teh dveh past žal še nisen uporabljala. Mi je pa čudno, da ni nikjer priloženih navodil. Jaz sem jih vedno povsod dobila zraven - ali na tubi ali v šklatlici (ali na nalepki ali na priloženem listku)...  ???


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #50 : 02 April 2006, 22:42:39
Witty ima tudi težave z zobnim kamnom. Amapk ko se ji začne nabirat, se nabere do kene mere, potem pa ne več v nedogled. Enkrat smo jih že spucali (ker je morala pod narkozo zaradi poškodbe na tački), pa se ji je potem v 2 mesecih spet nabral, kljub čiščenju. Nekega efekta ni bilo, pa sem obupala. :-[
Zdaj razmišljam da bi jo spet peljala na čiščenje, pa še na sterilizacijo.

Kako dolgo pa umivate zobke? Jaz Astorju cca 2 minuti - je premalo? Katero zobno pasto uporabljate? Jaz sem do sedaj eno od Trixie-ja (z okusom po meti) in Stomodine (ki naj bi bil kao fuuuul učinkovit pri odstranjevanju - figo je!). Seveda smo poizkusili tudi s slano vodo - ni bilo efekta. Rask in vse ostale kosti, posušene kite...etc - tudi nima efekta (jih dobiva večkrat na teden). Imam sicer novo pasto za zobe (dent-a-dog - ali nekaj podobnega) - ki jo uporabljava šele 1 teden, ampak  zaenkratu tudi tukaj še ni efekta. Počasi obupujem.... pa ne da bo moral iti čez pol leta na čiščenje.  :'(

Stomodine res pomaga, ampak samo delno. Če sem Witty nekaj dni zapored namazala zobe s Stomodinom, ji je potem kdaj odpade del zobnega kamna. Ampak samo en del, drugje pa noče in noče dol. >:(

lp

Los je car!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #51 : 21 Junij 2006, 15:43:29
A kdo ve kako se imenuje encimska zobna pasta, s katero lahko namažeš zobke tudi brez krtačke?

Mi se še malo privajamo na ščetkanje, ker sem na tonego res malo pozabila. Me pa zanima, kako dejansko izgleda zobni kamen? Luna ima čisto bele zobe, le na dveh ima na enem delu rahlo rjavo obarvano, ki pa ne gre dol. Predvidevam da je to od grizenaj rpedmetov, ker je ravno na takem delu. Kako to odstraniti?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #52 : 21 Junij 2006, 15:57:06
Mi smo našli "učinkovit" sistem odstranjevanja zobnih oblog. Grizenje lesenih palic (veje, razrezani natiči za fižol...etc). V enem tednu so Astorju šle dol skoraj vse obloge (razen na zelo težko dostopnih mestih ne). Imel je popolnoma bele. Nato pa sem mu sedaj ukinila palice (ker se mu je enkrat zataknila trska v grlu) in je v 5ih dneh pridobil nazaj vse obloge!  >:( >:(

(za tiste, ki niso brali prej: nam ni pomagalo nič pri oblogah: ne paste, ne slana voda, ne pedigree rask, ne greenis, ne kosti, ne bikovke...nič. Pes je imel pri 8ih mesecih, kljub rednemu ščetkanju zob, izrazite obloge).


Lp,
M


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #53 : 10 Avgust 2006, 14:19:08
In kaj delate zdaj?
Pri mojemu se najbolje obnesejo bikovke in kosti iz posušene kože. Obroč je še najboljši, ker mora ful dolgo grist predno ga načne in se mu pri tem kar vidno sčistijo zobje.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #54 : 10 Avgust 2006, 14:54:59
Kakšen obroč misliš? Kje se ga pa dobi?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #55 : 10 Avgust 2006, 23:40:09
Kakšen obroč misliš? Kje se ga pa dobi?

Po moje misli obroč iz posušene goveje kože. Tak kot so kosti, samo da je obroč in ne oblika kosti. Prodajajo skoraj v vsaki dobro založeni trgovini za male živali.

Pri nas se obloge ne nabirajo več ampak ohranjujemo neko vmesno stanje. Sklepam, da je bila kriva hrana, kajti sedaj smo jo zamenjali (oz. smo še vedno na pol-pol) in ne izgledajo zobje nič tako zelo umazani kot včasih.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 13 Avgust 2006, 09:56:08
Jaz sem mu kupila PARADONGYL zobno pasto..pa mi je prodajalka svetovala 1xdnevno vsaki dan..



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #57 : 13 Avgust 2006, 23:15:05
Po moje misli obroč iz posušene goveje kože. Tak kot so kosti, samo da je obroč in ne oblika kosti. Prodajajo skoraj v vsaki dobro založeni trgovini za male živali.

Ja, ja tak obroč. Iz kože ja. V Alerju je cca 400 sit.

scythe: Zakaj misliš, da je kriva hrana? Ni prej jedel briketov?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #58 : 13 Avgust 2006, 23:24:36
scythe: Zakaj misliš, da je kriva hrana? Ni prej jedel briketov?
Je jedel brikete. In sicer Royal Canin Junior Giant. Drugače v redu briketi, samo ko jih stisneš v pest ti pustijo rjavkasto oranžen madež, kakor da bi bili malo mastni. In glede na to, da je Astor jedel RC do marca in imel zelo umazane zobe (kar jih pri tej starosti ne bi smel imeti - četudi mu jih ne bi umivala) in so se mu potem (ko je prešel na dietne brikete) očistili (z glodanjem palic), bi rekla da je hrana. Kajti ko se je končala njegova dieta in je šel nazaj na Royal Canin je SPET dobil (takoj!) umazane (rjavkaste) zobe.
Sedaj ima obrok pol RC, po AG in umazanija ne napreduje (mogoče počasi izginja - vendar zelo počasi).
To meni da samo 1 odgovor - da so bili krivi briketi. Mogoče da ne delujejo na vseh psih enako - vendar bi skoraj zagotovo rekla, da so bili za umazane zobe pri Astorju krivi briketi te znamke.


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #59 : 13 Avgust 2006, 23:35:53
Eros je že od začetka Nutro in so tudi mastni na otip. Res pa je, da ne puščajo madežev na rokah, kakor ti praviš. Pa tudi jaz drugače nisem zadovoljen z njegovimi zobmi. Se trudim najti kakšno bolj uspešno kombinacijo, ker bi po moje pri tej starosti moral imeti lepše zobe. Res pa je, da mu ne dajem kosti za glodat, rajši bikovke, ker je enkrat potem, ko je enkrat pojedel malce kosti potem ful bruhal cel dan. Mu zgleda ne sedejo. Je pa takrat, ko je tisto kost glodal imel potem ful lepe bele zobke in vidno manj oblog. Ma ne vem, kaj naredit, ker tole umivanje s pasto in ščetko nič ne deluje, razen proti zadahu.  ???