Čiščenje Zob

*nastja* · 143629

Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #180 : 28 Januar 2011, 19:02:39
Jaz uporabljam tole za mojega psa http://platinum.si/PlatinumNaturalNega/PreprostaUporaba.aspx 

Nobenega zadaha man zobnega kamna ,res deluje priporočam.
Kje pa si to kupil? Bi lahko mogoče tudi jaz za mojo psičko probala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 28 Januar 2011, 20:16:32
Na linku imate telefonsko številko ,sedež je v Črnučah v  Ljubljani .Platinum Oral Clean+Care prodajajo tudi v nekaterih veterinarskih klinikah vendar je dražji.
Kontaktirajte gospoda Igorja       http://platinum.si/PlatinumNaturalNega/PreprostaUporaba.aspx

Jaz  sem zadovoljna ker je zelo enostavno daš na prst in namažeš psu po zobeh,deluje tudi fajn na zobni kamen .



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 28 Januar 2011, 20:22:40
Še en link o gelu za zobe     http://platinum.si/PlatinumNaturalNega/Sestava.aspx



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #183 : 28 Januar 2011, 20:36:09
Jaz prodam novega neuporabljenega za recimo 25 eur (okus mislim da je losos). Možna tudi menjava za kakšno uporabno opremo ali hrano.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #184 : 28 Januar 2011, 20:46:37
Še en link o gelu za zobe     http://platinum.si/PlatinumNaturalNega/Sestava.aspx
Hvala  :)

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #185 : 29 April 2011, 22:57:35
Se ga da dobiti tudi v kakšni "fizični" trgovini (oz. pri katerih veterinarjih)? :-[



Nejka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 14 November 2011, 14:14:45
Mogoče bom za koga postavila čudno vprašanje ;D, ampak moram vedeti, kako bom svojemu bodočemu psičku krtačila zobke. Kot mladiču mu jih še najbrž ni potrebno pogosto umivat, ali pač? Kako pa mu sperem pasjo zobno pasto ven iz ust? No, skratka kako pogosto umivati zobke mladiču in kako pogosto po 1 letu, ko je odrasel pes? In pa postopek... :) In katera trgovina za male živali v Mb je fajn, da majo vse kar rabiš za psa, torej od hrane do teh pripomočkov (kakšna večja trgovina torej)?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 15 November 2011, 09:56:27
Če nameravaš psu umivat zobe, potem to počni kar pogosto že od mladiča, zato, da se navadi.

Pasje zobne paste ne rabiš spirat - jo pes poje.

Kako pogosto potem ko odraste je pa tudi čisto odvisno. Lahko vsak dan, lahko sploh ne. Odvisno od volje lastnika in tudi od same kvalitete zob posameznega psa.

Mi sploh nič ne umivamo. Psica je na briketih in občasno dobi kakšen denta stick ali kakšno bikovko in to je to, pa ima lepe zobke, ampak tu pomojem igra velik faktor nagnjenost k takim zobkom.  ;) Smo jo pa tudi mi kot mladiča, za vsak slučaj navajali na krtačenje.. čeprav takrat je bolj grizla ščetko kot pa da bi res kaj skrtačili  :D



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 21 Marec 2012, 09:05:09
Mi imamo Platinum gel za zobe in ko psički namažem zobe ga takoj poliže. Sploh ne vem, če ima kaj učinka. Me pa skrbi, ker ima že malo zobnega kamna in nočem, da bi se stanje poslabšalo. Zanima me kako vi prakticirate uporabo tega gela?

Hvala za odgovore!



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #189 : 21 Marec 2012, 12:58:19
Jaz sem tamalemu kupila otrosko zobno scetko, taksno, ki ima se tam, ko primemo, figurice notri in vodo, in se vse premika, ropota. Noro jo je imel rad, ko je bil majhen. Si je kar sam zobke cistil. Zdaj pa mu gre na bruhanje, ce mu jih hocem, ze nasploh, ko mu odprem gobcek, ga sili na bruhanje.

Mimi*


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 21 Marec 2012, 18:31:17
Probaj encimsko zobno pasto, se dobi v okusu perutnine ali pa ribe. Pa najbolj pomembno je, da ti jo uspe spravit na zobe, če že ščetkanje ni uspešno, ker pasta deluje tudi potem, samo da je namazana.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #191 : 23 Marec 2012, 11:07:57
Mogoče bo komu to uporabno.
Jaz uporabljam Curaproxovo  Soft ščetko sicer in pa pasto. Sem pa opazila, da ji je neprijetno, če je ščetka trda. Tako, da jo pred nanašanjem paste zdaj vedno prej splahnem, da se zmehča.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 23 Marec 2012, 11:17:26
Kakšen nasvet glede tega...

Mi imamo Platinum gel za zobe in ko psički namažem zobe ga takoj poliže. Sploh ne vem, če ima kaj učinka. Me pa skrbi, ker ima že malo zobnega kamna in nočem, da bi se stanje poslabšalo. Zanima me kako vi prakticirate uporabo tega gela?

Hvala za odgovore!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 23 Marec 2012, 12:05:36
Smo prej imeli Petzlife...potem Platinum navadnega...sedaj Platinum forte.
Odvisno kaj rabiš.  ;) Če je stanje alarmantno se je pri nas obnesel Petzlife in Platinum Forte. Če rabiš po orenk terapiji stanje vzdrževat je pa navaden Platinum super.

Tudi pri psici ki je uradno bila za nujno čiščenje kamna smo dosegli bele zobke  ;D v enem mesecu.
2-3x tedensko smo jih ščetkali (tale Curaporox ščetka je res zakon) ostalo pa smo ji samo na dlesen oz notranjo stran žnable namazali. Ni bilo poterbno kaj bolj posegat. Si je polizala, ampak očitno ji je vseeno pomagal.
Pustila ni pustila- ji ni ostal druga. Al anestezija pa čiščenje pri vetu (kar bi težko prenesla) ali pa mesec dni mojih ''posegov''  ;) Sedaj vzdržujemo stanje in se ji že fajn zdi ker jo mal bol po rokah nosmo.  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 17 November 2013, 15:20:25
Jaz sem do zdaj še najbolj zadovoljna s Virbac CET encimsko zobno pasto za pse (okus perutnine). Pes jo ima zelo rad in je ščetkanje zaradi tega veliko lažje po drugi strani pa mogoče tudi malo težje.  :D Zadnje zobe zelo težko sčetkam ker mi vedno tišči jezik ven.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 17 November 2013, 19:38:21
Ima še kdo dobre izkušnje z geli in pastami v smislu, da so psu dejansko raztopile obstoječi zobni kamen, ne samo preprečevale nastanek?

Namreč tale opis sestavin (Platinum forte) mi ne vliva preveč zaupanja: "... posebnem receptu visokokakovostnih izvlečkov semen citrusov in zeliščnih olj."

Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #196 : 18 November 2013, 15:55:18
Hehe pa ravno citrusi so skrivni recept. Kar povprašaj dedke in babice, limono na zobe pa je. Limona in ostali citrusi so blazno vsestranska zadeva-od svetlenja las, nohtov, zob, do čiščenje vodnega kamna (zakaj potemtakem ne bi zobnega?), do odganjanja parazitov. Pa zelišča ravnotako- antibakterijsko, etc.

Kaka plemena (in primati) še sedaj žvečijo razna zelišča za higieno zob.

Je pa res-brez redne uporabe-ni učinka. Pa nekaj igra prehrana, nekaj pa kvaliteta zob, količina sline...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #197 : 18 November 2013, 17:04:46
homeopatski preparat - preventiva/kurativa

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #198 : 18 November 2013, 19:32:55
Prosim lepo? Kaj bolj konkretnega, pripravek etc?
Zeliščna zadeva niso enaka homeopatiji. Homeopatske zadeve so 99% voda.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 18 November 2013, 20:26:14
Mene bolj skrbi to da ti izdelki (petzlife) vsebujejo alkohol.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #200 : 29 December 2013, 11:57:29
Ovki dovki. En zob je  malo bolj močno rumeno/rjav. Že kak mesec, dva nazaj sem to opazila in začela vsak večer čistit zobe, ekstra pozornost grdavžu. Ampak je grdavž še vedno enak.

A je v SLO še vedno možno dobiti PetzLife gel za zobe-po možnosti pepermint, da osvežimo dah po požrtih drekih  ;D
Če pa ima še kdo kake fajne izkušnje z drugimi preparati-rade volje slišim. :)

Vsi alkoholi niso slabi. Pojdi na kak lepotni forum in prečekiraj debate o sestavinah, razlage o dobrih/slabih alkolholih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #201 : 29 December 2013, 12:23:23
Surove mesnate kosti in pljuča, ki jih pri mesarju dobiš praktično zastonj.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 29 December 2013, 13:51:15
Vsi alkoholi niso slabi. Pojdi na kak lepotni forum in prečekiraj debate o sestavinah, razlage o dobrih/slabih alkolholih.

Dobri alkoholi imajo funkcijo vlaženja in jih ne boš našla v izdelkih za nego zob. Petzlife vsebuje etanol.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #203 : 29 December 2013, 14:06:21
Ammm hvala, ampak ne hvala. Kosti ne sme jest, ker so vedno težave. Pljučna pečenka bi pa naj bila najdražja zadeva. Vsaj govedina, ki sem jo skasirala v trgovini, tako, da ne vem katera pljuča imaš v mislih?  :-\
Koliko kalorij pa ima ta stvar in koliko maščob?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #204 : 29 December 2013, 14:17:03
A dej  ;D

Pljučna pečenka nima veze s pljuči in je mal neposrečen izraz za meso iz hrbtnega dela goveda. Pljuča so pa una stvar s katerimi se diha, zelo gumjasto-žvečljive in "prazne" po kalorični vrednosti.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #205 : 29 December 2013, 15:10:06
Pravkar ugotovila PetzLife¸=Platinum v EU, ker je distributer spremenil ime.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #206 : 31 December 2013, 11:57:19
Pri mojih pljuca ne pomagajo za zobe ama nic, pa sem gledala, jih kar zvecijo, samo se ne pozna nic. Goveja rebrca se dosti bolj obnesejo...

battito animale


LisaZ

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 26 April 2014, 16:30:12
Če koga mogoče zanima, prodajam 5 Virbac encimskih zobnih past (pakiranih po 70g), popolnoma novih, nerabljenih, z okusom perutnine, v originalni, neodprti embalaži. Rok uporabe do decembra 2014.

5 past za 20 eur. Pošljem po pošti.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #208 : 11 September 2014, 13:33:16
Sem kupila zobno ščetko pa me zanima kako jo vam uspe uspešno uporabit? Karlie dvojna. Moje pseto pač tišči zobe skupaj in ji pretežno lahko poščetkam samo z zunanje strani in zatem upam, da bo kaj delovalo tudi na notranjo. Notranje ji poščetkam včasih med božanjem, ko leži na hrbtu z odprtimi usti. Sicer pa ji je nemogoče odpreti usta v tem primeru.

Curasept mi je bila lažja za uporabo. Kako pa se triglave obnesejo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 23 April 2015, 10:27:27
Živjo!
Jaz imam pa doma tri mesece starega avstralčka in me zanima, ali mu že lahko začnem po malem ščetkati zobke (da se navadi)? Pri prejšnjem kužku jih namreč 6 let nisem nič (vem ja... >:( ), zato pri tem ne bi rada zamudila pravega časa.