Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1423505

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2880 : 13 Julij 2011, 08:43:27
FT ali ne...velik je. Ne samo na dolgih nogah, na splošno visok.
Ali pa so sami majhni ljudje okrog :D


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2881 : 14 Julij 2011, 15:44:36
V pasji vročini se še mali zobati zmaji umirijo :)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2882 : 14 Julij 2011, 15:45:43
idefix  :o
Poznam to, ja. Cel dan je mir...ampak počakaj večer >:D Vse nadomestijo >:D  :D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2883 : 14 Julij 2011, 15:55:34
Žimo ma privat pečko  >:D  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2884 : 14 Julij 2011, 16:20:48
Žimo bo šel k jogijem: prenaša zobate igle, mokre poljubčke, krajo igrač, se pusti odrinit od sklede, iz boksa, z blazine ... meditira in čaka, da iglasti napad mine :) 

lp ž & l & h


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2885 : 15 Julij 2011, 08:53:36
...ommmmmmmm...  ;D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2886 : 15 Julij 2011, 09:10:41
Imajo Logosovi vzreditelji kakšno spletno stran? Bi si rada pogledala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2887 : 15 Julij 2011, 11:01:39
Seveda, poslano :)
Sicer pa ga namesto vzgajamo že 'kvarimo':
je bil čist, danes je pa že ustvaril dve lužici, na sprehodu je tekal za mano - zdaj že čaka, da ga pokličem, ...
In pri prehrani je pogruntal, da so priboljški iz žepa, ki jih dobi, če se vsede ali vleže, boljši od jutranjih kosmičev z ribjim oljem ;)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2888 : 15 Julij 2011, 11:14:56
Haha, a niso posrečeni, no? :D
Pri nas je to isto...najprej je capljal za mano, potem se je pustil klicat...zdaj se pusti klicat in prepričevat, podkupovat...da ne omenjam, da se raje usede in na daleč gleda kaj počnem. Če je zanimivo, pa pride zraven, seveda tudi brez klica. Sploh, če ni zaželen v danem trenutku >:(
Tipičen primer je, ko gre na potrebo in jaz potem z lopatko pospravljat, on pa nekje sedi in opazuje...čaka, da zaključim... ::) ;D Upam, da bo ohranila to navado "čakanja" in bo uporabna tudi pri drugih stvareh, z ukazom.
In še to...prav dobro nama je že šel odpoklic. Vsaj večinoma sem ujela pravi trenutek. Zdaj je pa bolj ali manj na mirovanju že 3. teden (rana na šapi), večinoma na povodcu, in opažam poslabšanje. Kakšen predlog? Ker bova morala očitno začeti od začetka ali kaj... :-\


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2889 : 15 Julij 2011, 12:09:50
A lahko vprašam v čem je hec skrivanja izvora vašega psa? Saj so najbrž tudi vzreditelji teh vaših psov iz tujine veseli priporočila, ali ne? Pa ne leti samo na idefix, sam zasledila, da se je že prej pošiljalo imena in slike staršev samo na ZS. Pa ne štekam čisto :-[



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2890 : 15 Julij 2011, 12:27:35
Po mojem zato, ker je potem toliko enih komentarjev...
Za mojega tako in tako večina ve :D

Evo, slike njegovega očeta, da bodo javne ;)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2891 : 15 Julij 2011, 12:29:56
 :)


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2892 : 15 Julij 2011, 13:17:41
Ker se ne želim pogovarjat o izgledu FT. Ko bodo rezultati, če bodo, čez nekaj let, pa dalje :)
Pa pri vzrediteljih mojega psa so bile samičke rezervirane tri leta vnaprej, samčki pa dve, tako da ne rabijo kakšne posebne reklame.

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2893 : 15 Julij 2011, 13:39:30
Mene prav zanima kakšen bo, ko odraste, tale tvoj Logos. Če bo bolj po očetu, bo prav kul, sploh za FT linijo ;) Brez razpravljanja o tem :P
Jaz sem tudi Wai-a po sreči dobila, so ga nameravali obdržati doma :D A se nisem dala...hehehe, pa še lastnica samca me je priporočila :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2894 : 18 Julij 2011, 20:13:48
Mi smo imeli pa lov na miške :o ;)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2895 : 18 Julij 2011, 20:17:08
 ;D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2896 : 19 Julij 2011, 08:50:43
vedno večji  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2897 : 29 Julij 2011, 13:57:42
Čau vsem na forumu. Pišem prvič in ker bom v kratkem postala lastnica črnega labija imam par vprašanj. To bo moj prvi pes in sem kar malo živčna kako bo vse skupaj izgledalo ko pride pesek domov. V zadnjih 2 mesecih sem prebrala ogromno forumov in člankov, ampak še vedno nisem o vsem 100% prepričana. Predvsem me zanima glede hrane. Ko bom dobila psičko bo stara 2 meseca. Zanima me kolikokat na dan naj ji dam jesti. 4x ali je dovolj 3x? Naj ji dajem samo brikete ali lahko tudi kaj drugega vmes (npr. polenta, riž, pečen piščanec...). Je treba brikete namakati? Glede priboljškov. Obstajajo priboljški samo za mladiče ali lahko uporabim tiste za odrasle pse? Ji lahko dejem kar brikete ali bo to preveč enolično? Koliko časa naj jo hranim z hrano za mladiče? Do 6 ali 8 meseca? Me malo skrbi glede rasti, da ne bo prehitro rasla. Pa še eno vprašanje glede male šole. Gre lahko že z 4 meseci v malo šolo in ali šole potekajo skozi celo leto?

Zaenkrat toliko. Imam še veliko vprašanj, ampak naj bo za prvič dovolj.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2898 : 29 Julij 2011, 14:28:23
Hraniš jo tako kot vzreditelj. Enako število obrokov, ob istih urah (ki jih počasi spremeniš glede na to kaj tebi najbolj paše) in isto hrano. Kasneje počasi začneš dodajat še ostalo, spremeniš znamko briketov, če se ti zdi potrebno. Glede tega ali samo briketi ali ne, je tvoja odločitev. Preberi si teme o prehrani in se odloči kaj ti najbolj ustreza. Moja večinoma je brikete (kvalitetne), sem ji pa v obdobju odraščanja precej tudi kuhala, da se je na vse navadila, oz. je bila tako navajena že od vzrediteljice... Briketov ni potrebno namakati, jaz jih moji samo prelijem z vodo in ponudim (navada iz njene mladosti, ker je vedno polila vodo, ko je bila sama in bila potem brez). Koliko časa hranit s hrano za mladiče je spet odvisno od tega s čim hraniš in glede na razvoj psa. Nekatere znamke briketov npr. nimajo hrane deljene na puppy in adult... Jaz sem moji nehala dajati hrano za mladiče pri cca. 10 mesecih, ker se je začela rediti po njej.
V šolo gre lahko takoj, večinoma se tečaji pričnejo septembra, nekatera društva pa jih imajo skozi celo leto.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2899 : 01 Avgust 2011, 13:55:41
Je vredu, če psa large breed hranim z hrano za medium breed? Imam eno vrečo medium junior, pa ne vem če je ok.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2900 : 04 Avgust 2011, 20:30:57
Pri nas je nekdo dopolnil pol leta  :o Obnaša se tudi temu primerno :P :D





idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2901 : 04 Avgust 2011, 21:05:27
Žimov 10. rojdan :)

Slike so pa še julijske:




lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2902 : 05 Avgust 2011, 08:04:18
Vse naj naj :o
Kje pa je tole slikano?


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2903 : 05 Avgust 2011, 17:31:36
Na izlivu Savice v Bohinjsko jezero :) , kjer je že jezero, pa najbrž še dovoljeno plavat kužkom ;)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2904 : 05 Avgust 2011, 20:17:39
Lepo, če bo le možno, se bomo še mi podali tja ;D
Danes pa je neumorno plaval kar v Kamniški Bistrici...nima mere :D


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2905 : 15 Avgust 2011, 18:34:18
Logos je Optigen prcdPRA Normal / Clear :)
Mama je sicer carrier in v leglu jih je bilo 5 clear in 5 carrierjev :) - Mendelj deluje ;)
Sicer pa je po starših EIC in CNM clear.

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2906 : 15 Avgust 2011, 19:02:44
 :o Ste pa pohiteli s testiranjem :) Kako to? Super!

Hmm, Wai je pa PRA clear po starših, EIC pa v najslabšem primeru carrier, ker mama ni bila testirana. In pravkar sem izvedela, da je polsestrica (prva testirana po očetovi strani) HD A-A in ED 0-0, teta pa EIC in CNM clear :D "Žlahta"... ;) 8)

Je pa zanimivo, kako deluje to 50% - 50% :D Dobro, da jih je bilo 10 in se je lahko točno porazdelilo :P ;)


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2907 : 15 Avgust 2011, 19:43:46
Testirat je dala celo leglo vzrediteljica, ima že v pogodbi :)
(Pa pri Mendlu je en j preveč  :-[ )
Sicer pa vadiva prinašanje kosti iz neoprena brez plezanja po meni - sem ga razvadila in se hoče po vsakem aportu odpočit pri meni v naročju - med plavanjem , seveda  ::)
Še dobro, da je zraven Žimo in se lahko skrijem na drugo stran (ker za pobegnit je prehiter), Žimo je pa taka masa in ima dovolj dlake, da ga tudi ne potunka niti ne popraska  ;D

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2908 : 15 Avgust 2011, 20:40:25
Hahaha, ja, poznam to. Prvič, ko sva šla skupaj plavat, je Wai isto poskusil. Raje ne omenjam, kakšna sem bila, ko sem prišla iz vode. Dolge, rdeče črte po celem hrbtu ::) Še dobro, da je bila precej mrzla voda (maj - Nadiža), sicer bi bilo huje in dlje bi ostale :-\

Kakšne pa so te kosti iz neoprena? Moram kupit kaj za v vodo, ker je kar zanesljiv v prinašanju in ni več potrebe po potrošnem materialu (palice, žogice...). Dobro, na morju itak ni problem, v bližnji reki pa, tja ne bi šla prav rada plavat in reševat stvari :-[ :D

Aja, ona jih je testirala že takrat, rezultati pa so prišli sedaj, razumem.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2909 : 15 Avgust 2011, 20:50:25
Čisto navadne igrače - aporti - iz neoprena, samo Žimo jih pozna kot 'kost' (v zvezi s plavanjem, jasno, ker ta pravo 'kost' tudi pozna :) ) .
Je pa najbrž bolje, če je kaj bolj trdega in plavajočega, ker ta neopren se  napije vode, ki jo lahko potem dobi kuža v sapnik, ko ga stiska. Mogoče bom še probala s plavajočimi frizbiji - samo te se pa slabi vidi, če voda valovi - so bolj za na jezera.
Najbrž bi bilo najbolje najti nekaj, kar ima na koncih žogice iz neoprena, na sredi pa gumijasto držalo?

lp ž & l & h