Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1407210

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #90 : 30 Maj 2006, 19:25:32
Kaj pa če ji hrana ne ustreza?



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #91 : 30 Maj 2006, 19:28:24
Hmm... Mogoče... Hvala za odgovor :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #92 : 31 Maj 2006, 09:40:37
Še eno vprašanje, ko ravno omenjate šamponiranje: na koliko časa pse kopate in s katerim šamponom? Jaz jo na približno mesec in pol, ko začne smrdeti, s šamponom za mladičke.
Jaz šamponiram zelo redko, ponavadi samo takrat, ko je tako "umazana", da s samo vodo ne gre stran. Tako je bilo recimo po trgatvi, ko je bila vsa sladka. Sigurno zdaj ni bila že par mesecev šamponirana, pa nič ne smrdi. Sem pa že od večih dobila vprašanje, če res labradorci ful smrdijo. Meni se ne zdi, da bi imela moja kakšen poseben vonj. Ima pa tudi brez kopanja in raznih dodatkov zelo svetlečo dlako in se samo smejem, ko me kdo vpraša, če sem jo pravkar skopala, ona pe že tako dolgo ni videla šampona.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #93 : 31 Maj 2006, 19:48:50
sunshine probaj najprej na zamenjavi šampona... ;)da ne boste skakali iz hrane na harno tako da rajši probaj na zamenjavi malenkosti in nato pri pomembnejših stvareh ;)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #94 : 02 Junij 2006, 21:52:01
Mene pa zanima, če imate kaj težav s svojimi labiji glede pobiranja raznih smrdečih zadev po tleh (pa naj bo to kakšna mrhovina, drekci, kosti, ...). Pri nas je to velik problem in ne vem, če ga je sploh možno rešit. Saj če je Luna na vrvici, je vse ok, ampak če jo spustim, takoj zavoha, kje se skriva kakšen prepovedan "sad" in ni šanse, da ji preprečim. Vem da je to pri labijih velik problem, me pa zanima, če ga je komu uspelo rešit.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #95 : 03 Junij 2006, 10:58:59
No, Lord je tako navajen, da je večno brez vrvice. Prvo kot prvo že zaradi tega, ker smo nekje bogu za hrbtom in s tem nikogar ne moti, drugo kot drugo pa že zaradi tega, ker uboga, ko ga pokličem. In problem je, če zavoha kost in jo pobere. Saj ni krize, pride k meni in vse, ampak potem noče opravljati kakršnekoli potrebe, ampak samo hodi in čaka, kdaj bom šla nazaj domov, da se bo on lahko na verandi raztegnil in v miru glodal tisto kost. Tako, da ga potem raje pokličem in mu rečem 'ne sme, fuj to' ker je tako navajen in mu potem vzamem tisto kost in jo zalučam nekam stran. :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #96 : 04 Junij 2006, 08:55:19
jaz pa Belle brez vrvice nikamor (razen na sprehodu ko jo spustim). Včasih je lepo hodila brez vrvice, sedaj pa vse prevoha in če kaj zanimivega zavoha me sploh ne sliši  ::)

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #97 : 06 Junij 2006, 21:17:05
Jah, Lord na srečo je bil že od nekdaj tako navajen in je (res na srečo!) še zdaj obladljiv. Pa tudi recimo laja 3x na leto... ::) Zelo redko se ga sploh sliši. Je takega tihega tipa. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #98 : 10 Junij 2006, 09:43:57
hehe Bella tudi  :P Hudi laja ko čaka na hrano, na tujce... Belle pa še nisem slišala lajati  :P

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #99 : 12 Junij 2006, 19:22:27
Lord pa je nazadnje zalajal pred dvema mesecema, ko je sredi noči pijanec šel mimo hiše... :o

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #100 : 13 Junij 2006, 12:51:09
 :o Pri nas je pa čuvaj Hektor :P Laja kadar koli gre pes mimo, mačka, tujec pride k nam...  ::)

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #101 : 13 Junij 2006, 15:48:01
Pri nas pa Lordovo vlogo prevzame Tosy...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #102 : 13 Junij 2006, 20:02:44
Pri nas pa Luna laja samo če je v hiši in sliši kje zunaj kaj sumljivega. In pa seveda, če jo kje privežem in se ona strašno boji, da jo bom zapustila. Nikoli pa ne laja, če je v pesjaku, pa se lahko kdorkoli sprehaja po vrtu. Čuvaj pa tak. :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #104 : 18 Junij 2006, 16:31:39
Nikoli pa ne laja, če je v pesjaku, pa se lahko kdorkoli sprehaja po vrtu. Čuvaj pa tak.

Luna, naša bi bila ista, če bi živela v pesjaku. :D Brez okrepitev zna biti zelo strahopetna. ;D
Sara laja le na mačke, obvezno pa na svojem ozemlju »pozdravi« neznance. (btw: rada bi jo navadila ukaza glas, a sploh ne vem, kako se stvari lotiti. Ko laja na mačke ni ravno najbolj primeren čas za hvalo… ::))
Umazanijo s tal redko pobira, če jo vidim zadostuje »fuj«.

Sara letos prakticira novo metodo za ohranitev mladostnega videza: ;)
Najprej se dobro okopa v blatni kopeli…
   
…ter po eni uri osveži dlako v bazenu.
   
Zvečer je obvezen nogomet :D z žogo, ki že teden dni uspešno kljubuje Sarinim zobem.
(Seveda madam zopet noče plavati >:()

Prej sem nekaj iskala in naletela na tole stran: klik Ob tejle sliki me je prav zabolelo. No, vsekakor so parili z dolgonožcem.  Precej lepša je prva čokoladna kombinacija (vsaj meni).

Priporočam ogled uvodne slike na tej strani: http://www.shadowvale.ch/ :D :D :D



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 19 Junij 2006, 20:25:41
galy...a bazenčka ne počis s svojimi krempeljčki?



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #106 : 19 Junij 2006, 22:16:30
Bazen se zaenkrat presenetljivo dobro drži. Trkam...



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #107 : 19 Junij 2006, 22:53:02
Galy mene pa zanima, kje si dobila ta bazenček pa koliko je trden (če bi ga naša porednica slučajno probala grist)?

Eni labiji so pa res bogi (glede na tisto sliko), žal gre pa tudi razstavni trend baje vedno bolj v smer "močnih" psov.



Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #108 : 19 Junij 2006, 23:16:14
Kupljen je bil v Baumaxu ali Bauhausu, če se ne motim v prvem. Trden: hja, bojim se, da vztrajnega grizenja ne bi prenesel.
Tale na sliki je bil zaenkrat napolnjen 3x po tri dni, v višini, da je psica še lahko hodila – ker madam ne mara plavati ::) in ker bi potem morali narediti še stopnice v bazen in nekaj ala »obala« v samem bazenu (za kar nam je zmanjkalo idej). So pa takile bazeni prav praktični – tudi za ljudi ;D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #109 : 19 Junij 2006, 23:33:50
¸Jaz sem danes gledala bazenčke v Baumax-u, samo so imeli vsaj ene 4 različne, cene pa tudi od 15.000 pa tja do 50.000 (če ne celo več). Zato me zanima, katerega imaš ti (koliko je visok in koliko širok).

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #110 : 19 Junij 2006, 23:55:36
Pred kakšnim mesecem dni so v vsaj dveh katalogih (seveda sem pozabila katerih) ponujali take bazene, različnih premerov, cene so bile pod 15 tisoč. Mislim da imajo od te ponudbe le še tole: klik (glej bazen "quick up")
Mi imamo 3,5m varianto, za višino pa nisem prepričana – najbrž nekaj podobnega kot tale v ponudbi. Bom jutri preverila.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #111 : 20 Junij 2006, 10:48:15
Moj sosed ima tudi labradorja Ezota (Ezo Neli Goldy). Polezen je bil 23.12.2004, spocet pa s strani oceta Danny De Vito of Big-Bear-Lake in mame Caren Kelesis.
Dvakrat so se malo preikusili tudi na razstavah, kjer je bil zelo lepo oz. dobro ocenjen (zdaj pa teh ne obiskujejo vec, ker jim nekako ni razstavna scena najbolj pri srcu). Se pa odlikuje po izjemno svetleci crni dlaki in blazno mocni postavi (kar pripomore redno plavanje). Na Ptujski razstavi lani mislim, da mu glede svetlece dlake kar ni bilo para.   ;)

"Mali" je drugace totalno hiperaktiven, ne zmanjka mu energije za nic na svetu. Je izjemen plavalec in potapljac (blazno mu gre od rok aportiranje iz dna vode).  :o Vodo res noro obozuje, celo tako, da se se svojih potreb ne spravi opravit iz vode, ker bi bil tako ze prevec casa zunaj.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #112 : 20 Junij 2006, 11:59:58
Potem je to v druzini... njegova sestrica je pri nas resevalka in je hujsa kot kaksen border ;)

battito animale


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #113 : 20 Junij 2006, 12:34:47
A to je sestrica, ki je na obali...  Za eno sestrico vem (zal sem pozabila ime) - tista vem da je resevalka; sem imela malo stike z lastnico.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #114 : 20 Junij 2006, 12:56:15
Ja, Ally :)

battito animale


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #115 : 21 Junij 2006, 15:34:19
Na podlagi česa ste se odločili za barvo svojega labija in katera barva vam je najbolj všeč?

Jaz sem se odločila za svetlo rumeno, ker mi je ta zaradi "sončnosti" najlepša, čeprav so mi zelo lepi tudi črni labiji. Čokoladni so mi všeč predvsem mladički, odrasli psi pa niti ne, prav tako mi pa niso najbolj pri srcu temno rumeni labiji.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #116 : 21 Junij 2006, 15:46:29
Po pravici povedano,se pri prvem nismo odločali za barvo,ker so bili na voljo skoraj izklučno črni.
Da bom vzel potem mladiča(Skywalkerja) iz predvidenga legla,sem vedel že veliko prej,preden so se skotili in bi sploh lahko videl,kakšne barve so.

Prav tako nisem imel predstave ali samček ali samička-kar me bo pač bolj prepričalo-in me je Sky.

So pa meni še vedno najbolj všeč črni labradorji,zelo se mi dopade tudi precej redka red fox barva,rjavi pa mi nekako ne sedejo.
Pri rjavih je nekako pravilo,da ni povprečnih-so zelo dobri ali precej slabi.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #117 : 21 Junij 2006, 17:40:16
Meni osebno so vsec crni zaradi leska, ker se ponavadi lepo sveti dlaka (kar ni mogoce; tako ocitno doseci pri svetlem). Svetli pa se mi zdi da bolj povdarjajo svojo postavo in obliko gobcka. Tako da bi se sama glede barve kar tezko opredelila, ce bi hotela labradorca.
Rjavi, pa tudi meni nekako niso ravno po okusu. Pac nekaterim je pa to vsec; kar je pravilno in hvalabogu da je tako!!  ;D

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #118 : 21 Junij 2006, 23:58:11
Jaz sem najprej želela črnega, danes pa ne bi menjala. Rumeni imajo tako lepe oči – kot da bi bile namazane. :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #119 : 22 Junij 2006, 15:13:41
Citiraj
Rumeni imajo tako lepe oči – kot da bi bile namazane.

Pa žal ne vsi.

Je pa vsaj nekaj let nazaj veljalo mnenje,da je rumeni labradorček najlepši mladiček na svetu.
Se veliko bolj vidijo obrazne poteze,kot pri črnem.


No,sam osebno psa nikoli ne izbiram po barvi.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!