Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42424

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #120 : 05 Februar 2007, 11:54:45
Tetameta, jaz ne trdim, da je tvoj pes nevzgojen, ker vaju ne poznam, niti vaju nisem nikoli vidla.

Sama imam novofundlanca, ki ga imam na poljih največkrat spuščenega tudi ko vidiva druge ljudi, pa se jim vedno umakne, in nisva imela še nobenega problema, razen da naju eni gledajo kot da sva padla z lune.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #121 : 05 Februar 2007, 12:10:49
Tetameta, kaj misliš, da je pa pripeljalo do tega strahu pred psi? Lepo vzgojeni psi ali mogoče napadi nevzgojenih psov (in tudi lajanje na ljudi).
Vse po malem... Ljudje se bojijo psov tudi brez razloga (kot jaz pajkov ;)- pa mi še noben ni nič naredil in mi tudi noben nič noče ;) ) ... :-\ In jim je vseeno, ali je pes lepo vzgojen ali ne... Ker je pes za njih pač nevaren... Ker je pač pes...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #122 : 05 Februar 2007, 12:30:49
Samo takih je izjemno malo in prav je, da če ravno naletimo na tako osebo pokažemo nekaj obzirnosti in pošljemo pse daleč okrog njih (ali pa se jim izognemo kolikor je mogoče na široko če imamo psa na povodcu). Večinoma se zavedajo, da je njihov strah iracionalen in jim je kar malo nerodno, nekaterim je tudi žal. Ampak toliko, da bi šli svoj strah zdraviti pa tudi ne. In se bojijo psov tudi če so na povodcih in celo če imajo poleg vsega še nagobčnik. Zanimivo je, da je razdalja, na kateri se začno bati mimoidočega psa zelo različna. Ena moja soseda recimo čisto mirno klepeta z mano, tudi če imam pri sebi nekaj psic, ne glede na to ali so privezane ali ne. Če se ji slučajno približa katera na več kot 30 cm pa čisto okameni. Večinoma so te razdlje nekajkrat  večje.
Pri nekaterih je hecno, katerih psov se bojijo, katerih pa ne. Zadnjič recimo smo imeli spuščenih  6 psov (samojedke, dalmatine, večji mešanec in starejši debel golden). Gospa si ni upala mimo, dokler ni lastnica prijela goldna in se postavila malo stran. Trdila je, da se boji samo velikih psov. Hec je pa bil, da so bili vsi psi približno enako veliki, goldna je bilo več samo v širino. Pa je drugi niso nič motili.


beno

  • Gost
Odgovori #123 : 05 Februar 2007, 12:48:15
OK, potem pa nisi žaljiva ampak polna sama sebe, ker ocenjuješ ljudi na podlagi mojih besed, ne njenih!
Ne veš kaj bi rekel profesor na njene besede, ker jih tudi slišala nisi! Glede na njeno ful visoko povprečje,...

Če ti je užitek pametovati mi pošlji ZS, ker to prerekanje sploh ni primerno za to temo.

Pa kaj je s tabo? Kdo ocenjuje tebe??? Si prebrala, kaj sem napisala - da je TVOJA KOLEGICA slaba pravnica. O tebi niti besede. Se pa strinjam, da to ni namen te debate, jaz sem le hotela malo razširiti obzorja, če si pa zaradi tega užaljena, je pa tvoj problem.



beno

  • Gost
Odgovori #124 : 05 Februar 2007, 12:50:10
Beno, dej ustav konje, sprejeto je dopolnilo k zakonu in ne zakon, zato trikratno branje ni potrebno.


Hahaha, prvič slišim, da dopolnilo k zakonu ni zakon. če še ne veš, uradno ime kateregakoli dopolnila k zakonu je "Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona  o ..." - in ja, vsa gredo skozi tri branja. Pa daj no, a zdaj se moram jaz braniti, ko nekdo drug piše neumnosti?



beno

  • Gost
Odgovori #125 : 05 Februar 2007, 12:51:31
Saj si se zavedala, kaj kupuješ. Najlažje je potem tak izgovor iskat... Moj pes laja, ker je gonič.  ::) ::) ::)

A potem je z mojim psom kaj narobe, ker je gonič in NE laja?  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #126 : 05 Februar 2007, 12:53:12
A potem je z mojim psom kaj narobe, ker je gonič in NE laja?  ;D

Ja, čudno, a ne.  :P ;)


beno

  • Gost
Odgovori #127 : 05 Februar 2007, 12:55:03
Ja, čudno, a ne.  :P ;)

Hm ... Res je čuden, madona, še na agilityju, ko se vsi psi okrog njega derejo kot zmešani, je čisto tiho ... Ti, ne vem, a ga moram k veterinarju peljati? 



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #128 : 05 Februar 2007, 12:58:26
Hm ... Res je čuden, madona, še na agilityju, ko se vsi psi okrog njega derejo kot zmešani, je čisto tiho ... Ti, ne vem, a ga moram k veterinarju peljati? 

Ja... Ni druge.  :P 8) ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #129 : 05 Februar 2007, 13:06:15
Kakšnega goniča pa imaš? Načeloma so goniči, ki ne lajajo med gonjo zanič in so jih včasih po kratkem postopku.... Kar pa ne pomeni, da morajo lajati vedno in povsod, a ne. Je pa čudno, da ne laja pri agilitiju med tekom.


beno

  • Gost
Odgovori #130 : 05 Februar 2007, 13:10:56
Kakšnega goniča pa imaš? Načeloma so goniči, ki ne lajajo med gonjo zanič in so jih včasih po kratkem postopku.... Kar pa ne pomeni, da morajo lajati vedno in povsod, a ne. Je pa čudno, da ne laja pri agilitiju med tekom.

Ok, priznam, da je mešanec in da o njegovih starših ne vem nič. Je pa tako po videzu kot karakterju najbliže goničem. Morda beaglu. Je pa mešanec, res.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #131 : 05 Februar 2007, 13:12:46
Kakšnega goniča pa imaš? Načeloma so goniči, ki ne lajajo med gonjo zanič in so jih včasih po kratkem postopku.... Kar pa ne pomeni, da morajo lajati vedno in povsod, a ne. Je pa čudno, da ne laja pri agilitiju med tekom.

Lanabela, saj so borderji, ki ne pasejo med pašo tudi zanič. Pa je paša pri življenju v urbanem okolju vse prej kot zaželena lastnost. In take lastnosti kot so lajanje in paša je treba pri psu, ki živi v urbanem okolju, odpraviti (oziroma psa naučiti, kje lahko to delajo in kje ne).


beno

  • Gost
Odgovori #132 : 05 Februar 2007, 13:14:24
Kakšnega goniča pa imaš? Načeloma so goniči, ki ne lajajo med gonjo zanič in so jih včasih po kratkem postopku.... Kar pa ne pomeni, da morajo lajati vedno in povsod, a ne. Je pa čudno, da ne laja pri agilitiju med tekom.

Aja, med gonjo seveda laja. Ampak mu gonje ne pustim.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #133 : 05 Februar 2007, 14:16:53
Gonja se drugače oceni takole- če pes laja v prazno ,ko ni sledi oz plena - je izločen iz vzreje  ::)
Če pes ne laja, ko je v nagonu (n asledi,v zasledovanju) je tudi izločen  ;)
Namen je namreč,da lovec ve, če pes laja,da nekaj ima oz sledi.
Torej gonič, ko dela je možno da laja -če je v nagonu, nima pa to veze z lajanjem na mimoidoče.Na tej točki je samo pes- ni gonič.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #134 : 05 Februar 2007, 19:03:55
Pa kaj je s tabo? Kdo ocenjuje tebe??? Si prebrala, kaj sem napisala - da je TVOJA KOLEGICA slaba pravnica. O tebi niti besede. Se pa strinjam, da to ni namen te debate, jaz sem le hotela malo razširiti obzorja, če si pa zaradi tega užaljena, je pa tvoj problem.
Očitno me ne zastopiš oz. se ne zastopive. Vem, da nisi ocelnjevala mene. Nisem prav nič užaljena, saj nimam biti zaradi ničesar!   8)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 12 Marec 2007, 22:50:31
 A hočete nekaj zvedet ::)

 Če vaš pes sredi vašega ograjenega vrta napade sosedovo mačko in ji iz šusa vzame vseh sedem življenj( al osem al  devet... se ne spomnim točno koliko naj bi jih že mačke imele) ???
In  sosed  pokliče policaje( ti  sedaj po tanovem, ko jim omeniš pse pridejo z svetlobno hitrostjo 8)) in potem sosedovi  otroci jokajo za muckom( čeprav so z tem istim muckom celo leto dražili psa skozi ograjo...  otroci pač ne vejo kaj delajo  (tud če so stari 14 let)  uglavnem,če kažejo mucka psu in ga dražijo( to da jih vsak teden nahruliš da se tega ne dela, jim je itak špansko selo >:()
Dobite položnico za 208,65 evrčkov
:P
Ker ste  kršili 45 člen 8.točko

In postanete ponosni lastnik nevarnega psa

ZA KOZLAT!!!!  >:( KJE JAZ ŽIVIM ??? >:(
p.s.  če še slučajno ni kdo slišal za pasmo leteča mačka naj vam povem da obstaja.... oziroma je živela. To je taka mačka ki jo otroci( pardon nedolžni jokajoči in pod močnim stresom otroci, ker so videli umor) vržejo čez ograjo pred psa za katerega se točno ve da mačk ne mara.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #136 : 12 Marec 2007, 22:55:21
Ok po pravici povedano me je tole nasmejalo, ker je napisano tako... ampak da bi mi dejansko policaj napisal kazen za tako stvar pa pomoje dobi samo šus v glavo pa otroci tudi.

Lp nina



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #137 : 12 Marec 2007, 23:01:16

HVALA  ninci ! Ti si zdej po tanovem moja najboljša  prjatlca (to sem hotla slišat) ;D
Ampak  vse to je res.

Sem pa tudi v pričakovanju nove leteče mačke. Ker njihov očka pravi.
" jaz otrokom ne bom prepovedal, da imajo mucka če si ga želijo"
In njihov očka tudi ne bo gledal kako otroci jočejo in trpijo zaradi umora njihovega mucka in me bo tožil, ker je moj nevarni pes okrutno umoril njihovo mačko. :o :o


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #138 : 12 Marec 2007, 23:20:50
Da ne bo kdo mislil da je vse skupaj neslana šala. NI
Vse to je res.
To, da obrazložiš policistom ,da  so tvoji psi pač nenaklonjeni nezdružljivim pasmam/mačkam, in da jim poveš, da opozarjaš sosedove otroke, naj ne dražijo psa z mačko, to da poveš policistom tudi ,da konec koncev mora lastnik mački zagotoviti njeno varnost......
To da se je vse to zgodilo na tvojem vrtu za tvojim hrbtom, med sajenjem rož, da je mačka dobesedno priletela po zraku direkt pred psa , kateri je pač žal reagiral kot je.
( jaz v šoku pred letečo mačko tud fuj nisem mogla izjavit... samo debelo sem zijala in po parih sekundah sem rekla le  še aport)
in take štorije .....
Vse to se ne upošteva!
Policista ganejo samo jokajoče  uboge punčke katere so bile priča umoru njihove preljube mačke.
In grdi nevarni sosedov pes jo je ubil.

 >:(

se opravičujem za način pisanja, mi že" malce" sarkazem ven tolče, ker mi ni več ne žalostno , ne  smešno samo še raz*izdena sem , ... cel božji dan brskam po zakoniku kaj naj napišem v pritožbo.....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #139 : 13 Marec 2007, 00:03:28
Pismu bi ob takšnih prigodah človek komu vlekel čreva ven....  >:( Pa naj še kdo reče, da naša pravna država ne gre v tri pm....  :-X


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #140 : 13 Marec 2007, 06:56:58
Povej, da če bi se mačka po vrtu sprehajala bi bilo vse ok, ker pa imaš ptičarja in je maček dobesedno priletel na tvoj vrt je pač pes mislil, da gre za ptiča in hopsa... 8)

Ne resno... tvoja zemlja... ograjena... za psa je bilo poskrbljeno, na tvojem posestvu je lahko spuščen, maček... sosedov... je bil na tvojem posestvu, kjer nima kaj delat, ga niso imeli pod nadzorom in je pač to posledica tega. Bolj se mi zdi, da so teli možje v modrem tudi drugače v dobrih odnosih s sosedi, ki jim morda gredo tvoji psi na živce ali imate kakšne drugačne odlične medsosedske odnose. Pa je striček sosed malo pihnil na dušo modremu stričku ali pa mu stisnil kakšen slovenski euro pa je...  ::)

Lp nina



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #141 : 13 Marec 2007, 08:09:57
mislim,da bi se bilo pametno pritožit, ker tudi po najnovejšem zakonu ni videti prekrška- saj je bil pes na domačem ograjenem ozemlju.Pazi ,da ne zamudiš pritožbenega roka in dobi si kakšno pričo   al pa dokaz, d aj evoja verzja zgodbe prava. Ker če si ti sama in njih veliko lahko napletejo kakršnokoli zgodbico z drugačno vsebino.
Itak pa jaz ves čas trdim, da bi moral isti zakon veljat tudi za mačke.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #142 : 13 Marec 2007, 08:35:44
mislim,da bi se bilo pametno pritožit, ker tudi po najnovejšem zakonu ni videti prekrška- saj je bil pes na domačem ograjenem ozemlju.Pazi ,da ne zamudiš pritožbenega roka in dobi si kakšno pričo   al pa dokaz, d aj evoja verzja zgodbe prava. Ker če si ti sama in njih veliko lahko napletejo kakršnokoli zgodbico z drugačno vsebino.
Točno tako. Nič plačat in takoj (v 8 dneh od vročitve odločbe o prekršku- torej od plačilnega naloga) podati zahtevo za sodno varstvo (mislim da je to to- ker si na faksu nisem zbrala prava o prekrških  :-[ )- neka vrsta pritožbe zoper odločbe o prekrških, izdane po hitrem postopku. Aja, zadevo moraš vložiti pisno na pristojen prekrškovni organ (sodnik za prekrške). Potem se bo z zadevo ukvarjalo sodišče (59 do 66 člen zakona o prekrških).

Itak pa jaz ves čas trdim, da bi moral isti zakon veljat tudi za mačke.
Se strinjam... Meni se zdijo mačke veliko bolj nevarne od psov...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 13 Marec 2007, 09:59:38
 ITAK da se bom pritožla ;)... incident se je zgodil prejšnji teden , včeraj sem dobila položnico( poglejte kdaj sem oddala post- ura) "presjala" sem cel zakon o zaščiti živali....( še celo malo zbekslala pojme nevarna žival in nevarna pasma- katero je baje ooogromna razlika :-\) danes brskam po  stvarno pravnih pravicah ;D... pritožba bo pa romala nazaj ne v 8ih dneh ampak v 4ih ( najkasneje)
Me take stvari tako podžgejo, da so takoj na prvem mestu v moji glavi razmišljanj.
Povej, da če bi se mačka po vrtu sprehajala bi bilo vse ok, ker pa imaš ptičarja in je maček dobesedno priletel na tvoj vrt je pač pes mislil, da gre za ptiča in hopsa... 8)

Ne resno... tvoja zemlja... ograjena... za psa je bilo poskrbljeno, na tvojem posestvu je lahko spuščen, maček... sosedov... je bil na tvojem posestvu, kjer nima kaj delat, ga niso imeli pod nadzorom in je pač to posledica tega. Bolj se mi zdi, da so teli možje v modrem tudi drugače v dobrih odnosih s sosedi, ki jim morda gredo tvoji psi na živce ali imate kakšne drugačne odlične medsosedske odnose. Pa je striček sosed malo pihnil na dušo modremu stričku ali pa mu stisnil kakšen slovenski euro pa je...  ::)

Lp nina
Ne ... mislim , da naši policisti nekaj napišejo zgolj zato da se te losajo... da jim ne težiš... ker jim je pač odveč hodit na intervencijo zaradi mačkov in cuckov..... pa najde en zakon k enemu primala 208 eur ker potem naj bi ta dal psa na povodec, in njih ne bodo več klicali sosedje da je bil maček "fentan" :-X
Pustimo policaje... itak jim ne mislim nič plačat. Tako da... jim bom napisala pritožbo, in upam da me po hitrem postopku dajo naprej na sodnika tam se bom pa zagovarjala tud z odvetnikom če bo treba. :)

Je pa še nekaj.... ;)( tukaj lepo paše tisti pregovor" v sili hudič še muhe žre")
...... Tako da v  tem grmu je zajec čisto lepo viden ;)- metaforično povedano.
Naš sosed je vreden svojega denarja, in tale incident je povod nekega drugega dogodka oz pravde ki se vleče že dolga dolga leta in je sedaj pripeljalo do konca. Črne gradnje, za katero je leta in leta mislil da mu nič ne moremo( ker je bila žlahta pri koritu) in je vsako leto še celo malce povečal svoje gradbene podvige. Ampak... na koncu se je izkazalo da žlahta zaradi takih zadevic lahko tudi odleti od korita... in, da so zakoni za vse enaki... in da se vse pritožbe enkrat končajo, in potem pride izvršba..... in to izvršbo lahko ukine samo sosed če da soglasje. Ker pa je ta omenjeni "gradbenik" prej, ko je  bil še nekako prepričan v svojo nedotakljivost po domače povedano je**l m**** vsem po  vrsti... so se pač sosedje odločili ,da  oni ne bodo naredili nič v smeri njegove legalizacije..... tako da...
Sedaj se gre pa na druge finte.... a ne.
Soseda je pač precej čustveno navezana na svoje cucke... in če bi on pač nekako uspel, da bi dal predlog ,da grejo ti sosedovi cucki v večna lovišča potem bi mogoče soseda pritisnila na svojega partnerja kateri bi popustil in se šel tja pogovarjat... in bi pač on postavil nek predlog ali vi meni soglasje ali pa cucke pod rušo.In bi tako rešil svoj problem.

Men se sicer po glavi plete ves možen scenarij... od tega da ga prijavim na društvo proti mučenju živali do .. ne vem kaj vse...( ker to ni prva mačka ki je neslavno končala... eno povozi drug sosed" kao" in ga ta model toži... drugo zastrupi tretji sosed in ga ta model ovadi, tretjo pokonča sosedov pes in mu ta napove tožbo itd..itd...... skratka... tega "špeha" je "tri much" mačka imajo itak vsako leto novega.... da o njegovih otrocih ne govorim....  ne vem ali jih tako učijo ali so že genetsko pokvarjeni.....)


... no ... dolgčas nam pa ni .. a ne ;D... stalno se nekaj dogaja. Takele mamo :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #144 : 13 Marec 2007, 10:44:53
Hvala bogu, da sem v stanovanju.  ;)

Misli, da imaš zelo dobre možnosti, zato se le pritoži. Na tvojem (ograjenem predvidevam) vrtu lahko pes dela kar hoče - če mu dovoliš seveda.  ;) 
Teli sosedje pa tudi niso ravno zgled za svoje otroke. Mačke okol metat, lepo vas prosim!

Jaz sem doživela, da so eni otroci potepuške mačke preganjali in obmetavali z vsem mogočim. Celo strategijo so naredili.... "Ti pejt okol, jaz grem pa tu..."  >:(   Sem kar popenila. Ne morem gledat, kako se kdorkoli izživlja nad šibkejšimi. Sem jih nazjala, da je bilo joj.
So sledili izgovori: "Saj nismo...."
"Ne mi lagat, sem vas videla!"
Pol sem pa skozi okno vpila, ko sem videla, da lazijo za mački. Eno okol ušes bi si zaslužili!


Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #145 : 13 Marec 2007, 10:47:54
Damayanti te čisto razumem, mamo enega takega podobnega soseda tudi pri nas, ena od mačk je že končala na operacijski mizi, pri psu vedno preverjam da ni kakih čudnih ostankov, zdaj bom še ene 3x bolj glede na sedanjo situacijo, glede na to da je resnično človek milo rečeno prismuknjen, sem se odločila nabavit eno kamerco ali dve da se ga bo snemalo, ja gospod dostikrat celo priluškuje na njemu tujem ozemlju pod našim oknom >:(
Vendar pa se podpišem pod Ninin post, da v takem primeru policaji napišejo meni kazen ker so sosedovi otroci metali mačka na moje ozemlje mojemu psu pred gobec, bi vsi pokasirali svoje, verjemi da bi tamale ob prvi priliki nabutala ko zrele češnje, gospodu sosedu pa bi slučajno kdaj vse štiri gume spustile ampak na nevtralnem območju >:D >:D >:D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #146 : 13 Marec 2007, 11:44:14
Leteči mački niso kakšna tako velika redkost. Tudi mojim psicam je že priletel eden pred gobce, samo da tistega so vrgli k njim zato, ker so se ga hoteli znebiti. So mislili, da ga bodo v luftu požrle. Samo muc je imel srečo, da v ogradi ni bilo Betke, ki bi mačka res še v zraku zadavila. Druge pa so muca lepo odnesle v svoj brlogec in so ga hotele posvojiti. Žal iz tega ni bilo nič, ker je bil maček preveč bolan.
Uh, pa mamina psica je enkrat tudi zadavila sosedovo mačko, ki je prišla na mamin vrt lovit ptiče. mačka se je kot ponavadi zvirala po hruški in se dobesedno norčevala iz psice...pa ji je spodrsnilo in je čofnila direkt psici v gobec. Samo da je bilo mami zaradi tiste mačke zares hudo in ji je še zdaj tako malo.
Mulcem, ki so vrgli mačka psom, bi bilo treba pošteno za ušesa in jih poslati na kakšno družbeno koristno delo.


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 13 Marec 2007, 12:44:39
Sploh ni čudno da so teli sosedovi mulci podivjani, če pa se je očitno očku ostavil razvoj na stopnji idiota, jabolko pa ne pade daleč od drevesa.Ampak s sosedi se kregat je nesmiselno, ker nikol ne veš kdaj kakšen zastrupljen kos mesa pade pred tvoje pse al pa tvoj avto dobi čez noč 15 cm luknjo(lastne izkušnje), tako da jest bi na tvojem mestu vložila kar se da velik cajta v to zadevo pa bi probala vse posnet al pa saj slikat, če bojo mulci še kej poskušal. Če so pa še zmeri brez mačka, bi jim pa kr enga v paketu pred vrata dostavla, veš kolk bi bli otroci veseli, sam maček bi bil malo manj ;) In pol bi šla s slikcami pred očkata in me zanima kolk dolg bi še pustu svojim otrokom imet mačka oz. ravnat tako z njim.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #148 : 13 Marec 2007, 19:19:44
 ne bom se ubadala s takimi debili. Imam dovolj drugega dela. Za  enkrat napišem pritožbo in tole zadevo do konca speljem.
Psi bodo kakšen mesec ali dva pač na povodcih lulali po vrtu, v izogib kakšnim priboljškom
Kar se pa sosedov tiče dolgoročno  pa mislim, da kakšne dolgoročnosti ne bo. :)
Zdej, zdej bodo zahrumeli bagri in ostali gradbeni stroji ;D.. in  takrat si bom jaz vzela dopust, nakupila meso za žar pivo in ostale zadeve in bom imela piknik z gledališčem :D :o ;D

Gledališka predstava se bo pa imenovala " ruši, ruši hišico"...  :P :P :P>:D >:D >:D
Kdor hoče videt je vabljen( lahko tud odojka zavrtimo in zraven nažigamo muziko) 8)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #149 : 14 Marec 2007, 18:07:57
To bo pa res vredno proslave!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P