Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42059

pasja mati

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 21 Marec 2007, 11:52:24
Mene pa zanima,če zna kdo svetovati, kako odvaditi psa,da bi se pretepal? Razlika je sevada med napadalnimi in tistimi,ki se s pretepom samo branijo. Ta z usmrtitvijo je malo močna.!!   Naša psička-2 leti- se tudi občasno "stepe".Če jo kak pes le preveč "nadleguje" zarenči in včasih se tudi zažene vanj. Problem je v tem,ker ne vem na katerega psa bo "alergična". Ponavadi jo zmotiviram že preden pride do srečanja.Prejšnji pes se je na to nadlegovanje odzval tako, da jo je enostavno mahnil stran. Če hodiva tam ,kjer je veliko psov,jo imam seveda na vrvici.  Pozdrav   pasja mati



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #151 : 21 Marec 2007, 11:57:28
To pa res ni treba odvajat. Kolikor je razvidno, se pač brani in to sploh ni pretep s kakimi posledicami. Samec, ki teži se navadno umakne.

Da bi vidla kake moja zganja, ko se začne gonit in psi postanejo še bolj tečni kot prej! ::)
Tak in tak se jim nikjer skoraj ne moreš skrit.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #153 : 27 Marec 2007, 12:53:01
Zakoni res pomagajo pri preprečitvi napadov  ::) ::):

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=13107032709591167&cid=102

kako pa naj pomagajo, če napadejo vedno psi,ki so od nekje pobegnili ::) in nikoli taki, ki so na sprehodu , zakon pa samo predpisuje privezane pse na sprehodu  ;D
samo kaže se dejstvo,da bolj ko vsi vodijo privezane, zavezane, nagobčane in ne vem še kake, bolj nesocializirani postanejo , več je pobegov več je napadov ob pobegih  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 27 Marec 2007, 13:04:23
naši zakoni so sploh carski ;)
Policaji so pa maksimalnol usposobljeni kar se psov tiče ::)...in zakonov o zaščiti živali( teh še najbolj ;D)

Katere nevarne pasme so pa tokrat podivjano napadle? >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 27 Marec 2007, 16:13:22
Ja in kaj so tukaj policaji narobe naredili?Bi jih morali s priboljški stran spraviti?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #156 : 27 Marec 2007, 16:26:56
Katere nevarne pasme so pa tokrat podivjano napadle? >:D

Na rtv-ju ni pisalo pasme, ampak so bili pa na sliki bulmastifi...  ::) Na Siolu pa piše, da so mešanci.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #157 : 27 Marec 2007, 16:52:20
Ja in kaj so tukaj policaji narobe naredili?Bi jih morali s priboljški stran spraviti?

Eh ne kje pa....postrelit vse...Če je pa to sredi naselja pa sploh ne samo en naboj - cel saržer je treba spražit v tri bedna ščeneta ::)

Poštar in dva policaja( trije desci)...kaj so bili cucki? ali nosorogi? Zanimivo?  ...ali pa bolje rečeno smešno. ;D

Na rtv-ju ni pisalo pasme, ampak so bili pa na sliki bulmastifi...  ::) Na Siolu pa piše, da so mešanci.

Sem vidla sliko od unega ustreljenega  ;D ;D  Ful ogromne zverine :o

Kaj se ni naša policija  pred časom z nekimi elektrošokerji opremljala, pa baje da so ful uspešni pri obvladovanju nasilnežev z nekimi strokovnimi prijemi ;D...( tako nekako so se nazadnje hvalili ::))


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 27 Marec 2007, 21:55:22
Res mi ni jasno,kaj so tukaj policaji naredili narobe  ??? Ženska je bila v nevarnosti,policisti tudi,psi so podivjali,ti pa tuhtaš na strokovne prijeme?Ki jih uporabljajo pri obladovanju človeka?Kaj bi naj storili?Aha,že vem,enega pustijo na ženski,enega na policaju,drug policist in poštar pa medtem obvladata tretjega  ::) .Saj tudi meni ni vseeno za psa,ki sta končala pod streli,ampak v tem primeru sem pa na strani policije!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #159 : 28 Marec 2007, 09:45:56
jaz tud nima človekoljubnih ali živaloljubnih izpadov  :-[. Itak je najbolje,da se vse napadalne pospravi  8). V Sloveniji je masa preveč psov,ki so prijazni pa nimajo lastnika  :-\. Zakaj bi vlagali ne vem kolk časa in denarja v zafurane primere, predvsem, ko je zafuran primer lastnik  ???.
Zagotovo pa bi te cucke sicer lahko obvladali s tistimi šokerji, pa tud brez njih-ampak to lahko stori samo kdo,ki se ne boji psov.Očitno ta ekipa "muških"ni sodila v to skupino  :P.
Obenem me zanima,kako je zadeva sploh v resnici izgledala  :-X. Kajti mediji vse mal prenapihnejo. Nikoli ne bomo izvedeli,al so psi res bili nevarni ali samo razštelana skupinica zdolgočasnežev, ki so sproščali svojo odvečno energijo s cucek sindromom, ki ga prisotni niso znali obvaldati oz rešiti drugače kot so ga .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 28 Marec 2007, 10:48:18
Res mi ni jasno,kaj so tukaj policaji naredili narobe  ??? Ženska je bila v nevarnosti,policisti tudi,psi so podivjali,ti pa tuhtaš na strokovne prijeme?Ki jih uporabljajo pri obladovanju človeka?Kaj bi naj storili?Aha,že vem,enega pustijo na ženski,enega na policaju,drug policist in poštar pa medtem obvladata tretjega  ::) .Saj tudi meni ni vseeno za psa,ki sta končala pod streli,ampak v tem primeru sem pa na strani policije!

No takole; meni je pa popolnoma ravno za te tri cucke. Ko je enkrat ščene tako zafurano, da se spravlja na ljudi zame izgubi status  domačega ljubljenčka.( imam zelo podobno razmišljanje kot Deteljica 8))

Moti me predvsem to; kako hitro se dandanes že lahko strelno orožje uporablja. ;)( a sedaj razumeš Leonora :))
In kako hitro sedaj naši policisti reagirajo ko jim omeniš pse.
Nekoč- nekje, se bosta pa mogoče srečala dva malo bolj pametna lastnika čigar psa se bosta zravskala in bo nekdo od njiju klical policijo........  a sedaj razumeš kaj namigujem?..... Jaz sem imela pred kratkim čast ugotoviti kako strokovno so usposobljeni, ko so prišli na klic soseda čigar mulci so njihovega mačka čez ograjo zabrisali direkt pred mojo psico- ki pa mačk nima ravno preveč rada. In na mojem ograjenem vrtu sem jaz dobila plačilni nalog " ker nisem imela nevarne živali pod nadzorom"( pa še celo slikali so tistega nesrečnega mačka in na sliki se vidi ograja ::).... na vsa pregovarjanja .... ti odgovori policaj.... jaz v takem primeru vidim samo objokane otroke :-9.....

Po mojem mnenju....  Vsak dan več je lastnikov psov.....in niso ravno vsi neki zavestneži kar se vzgoje tiče...pa čedalje več bo takih z psmi( že zato ker samo prebivalstvo narašča) Zato bi se naša policija morala tudi v tej smeri malce bolj izobraziti.... Predvsem to namigujem!! ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #161 : 28 Marec 2007, 13:13:03
Citiraj
enska je bila v nevarnosti,policisti tudi,psi so podivjali,ti pa tuhtaš na strokovne prijeme?

Ženska je bila takrat že na varnem (če niso novinarji spet vsega narobe napisali). policaj bi se tistega, ki ga je prijel za nogo lahko znebil z udarcem s kakršnim koli pripročnim predmetom (in če bi slučajno imel jajca in obmiroval bi ga pes tudi  zanesljivo spustil). Poštar se je čisto uspešno branil s kolesom (sploh pa je naredil zelo pametno, da je rinil k bajti takrat, ko so bili psi razdraženi in spuščeni, kar je vedel, saj se je prej pogovarjal s policajem). saj ne da bi se mi zdelo škoda popadljivih cuckov. Ampak streljanje na vse, kar bi lahko koga mogoče ogrozilo naj ne bi prišlo v navado. Pse bi bilo treba odvzeti in oddati, saj očitno vsak posebej ni bil posebno problematičen - vsaj po tistem, kar se je dalo videti na posnetkih.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #162 : 28 Marec 2007, 13:36:16
Mogoče sploh niso bili nevarni. Mogoče so samo pobegnili ven , polni energije, pomanjkljivo socializirani in nesprehojeni, bakica se ju strašila, pa so jo najprej mal nalajal kot pač vaški cucki,  on pa je reagirala kot igračka, pa so jo še mal poščipal. Pri tem so se pospešeno razveselili in razburili, policaji so prišli, noben od njih nima pojma o ravnanju s psi , se jih še mal bojijo  al pa sovražijo za nameček in mahali in tulili v prazno pa samo šeposlabšali situacijo,namesto , da bi jih molče posuvali v rit al pa zagrabli za vrat in nahrulil "fuj to delat", za poštarje pa itak vemo,da so stari znanci vaških cuckov.
Ne trdim, da j ebilo tako.-samo eden od verjetnih  in možnih scenarijev.

Mislim,da je skrajni čas glede na razmah pasje populacije, da v kadetsko šolo poleg ur juda in karateja pa vožnje z motorjem uvedejo tudi obvezne kinološke ure, kjer se bodo varuhi reda naučili, kako zagrabiš in odstraniš psa, kateri pes je res nevaren in kateri grizlja samo tja v tri dni.
Trenutno so čist nenatrenirani za take posege.
Naj za ilustracijo povem,da imam jaz 45 kg , pa nisem nikol imela problemov niti zadržat, niti odstranit  , niti sesut v poden s golimi rokami 40 kg malinoisa al pa 44 kg dobermana. Vse je stvar tehnike. Tako kot pri vsakem "borilnem športu".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #163 : 28 Marec 2007, 13:59:11
Ne, ti psi so zares grizli (po gležnjih najraje)in to ne prvič. Bi se jih pa zanesljivo dalo odgnati brez streljanja, če ne bi policaji zapaničarili. Sploh pa do tega napada ne bi moglo priti, če bi odgovorni reagirali kot je treba, pri prvem ugrizu.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 29 Marec 2007, 09:14:24
Sploh pa do tega napada ne bi moglo priti, če bi odgovorni reagirali kot je treba, pri prvem ugrizu.

No evo to!  Točno to. Kje je  pa sedaj zakon in policaji v tej naši državi( mater  >:() ?
..Baje mora biti vsaka domača žival pod nadzorom, če ni se lahko lastnika sankcionira. In tukaj imajo policaji idealen način kako obogatiti proračun...
Vsem tistim lastnikom , čigar pes se klati po vasi položnico napisat... pa dvakrat ali trikrat po 50 jurjov( dobro se ve kero ščene je čigavo), pa ne bo več nikjer nobenega psa, ki bi lahko koga malo pogrickal po gležnjih.
Mene najbolj to pogrebe..... kamor koli se obrneš eno vaško ščene prosto šeta.
Vsak mili dan  če grem peš, evo vaška kuga bobi ???...in vsakič v nas rine. Po celi vasi ga je dovolj. Jaz tega psa v 5-ih letih kar sem v tem kraju še nisem vidla na povodcu ali da bi ga kdo od njegovih peljal na sprehod. Zaganja se v avtomobile, laja na folk, ....  čisto  v vsakega psa se vtakne( po cele dneve on paradira po vasi).
Za take pa ni zakona??!!?? ...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #165 : 29 Marec 2007, 09:20:13
damayanti, napiši prosim kako je bilo potem s tvojo pritožbo v zvesti z "letečim" mačkom.

Kristinca & Florinca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #166 : 29 Marec 2007, 09:24:56
Vsak mili dan  če grem peš, evo vaška kuga bobi
A vi mate tudi vaško kugo Bobija?!  :D Žal mi tudi... In ne vem kaj bom naredila s tem Bobijem....  :-\ Je nezakonito a ne, če nanjga  dam eno ampulco proti bolham in garjam?  :-[


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #167 : 29 Marec 2007, 09:46:34
damayanti, napiši prosim kako je bilo potem s tvojo pritožbo v zvesti z "letečim" mačkom.

napisala sem policajem tri strani dolgo pritožbo. Razčlenila zakon o nevarni živali v prafaktorje. Vse sem jim citirala kaj pomeni nevarna žival( definicija po zakonu) kaj pomeni imeti psa pod nadzorom( definicija po zakonu) prilogo sem zraven dala- od obeh psov  rodovnike( zadnja stran kjer so vpisane preizkušnje), certifikate - diplome o šolanju, opis pasem, pravilnik o delu kaj mora znat, da dobi tak certifikat. In za piko na i. sem dala še celotno sliko naše parcele ograjene in sliko mačka sredi našega vrta.
Ponavadi so policaji že po parih dneh poslali priporočeno, da so zadevo predali sodišču.( ko sem enkrat " kao" narobe parkirala in sem napisala pritožbo)
V tem primeru ne BU ne MU. Nič . ;)

Aja ta vaška kuga bobi.... trikrat lahko ugibate čigav je ;)  točno od tega, ki ima leteče mačke.
A vi mate tudi vaško kugo Bobija?!  :D Žal mi tudi... In ne vem kaj bom naredila s tem Bobijem....  :-\ Je nezakonito a ne, če nanjga  dam eno ampulco proti bolham in garjam?  :-[
Skopiraj zakonik ,z markerjem označi tisti del kjer piše, da mora biti  za domačo žival poskrbljeno- tudi veterinarsko in mu pripiši da če ne bo ,ga bo podana prijava za mučenje živali na policijo
...... po tanovem se grem jaz  strogo po zakonih.
Aha.... sem šla na sestanek k rajonskem policistu...in sem mu tudi povedala,  da me moti , da zakoni za nekoga veljajo za druge pa ne.
In baje , da naj bi se šel pogovorit tja...... samo kuga še kar šeta po vasi.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.