Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42319

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 03 Februar 2007, 12:38:52
Citiraj
Kaj? A psihologa? Toliko denarja pa nimam...

Oslarija. Cena spodobne ovratnice proti lajanju je nekajkrat višja od cene čisto pravega pasjega psihologa. Ampak tvoje težave bi znal odpraviti vsak malo bolj spodoben inštuktor iz pasje šole.

Chory: če se tvoj pes pretirano zanima za mačkice, mora biti tudi privezan. Enako kot tisti, ki se derejo na ljudi (tudi če so pijani in tudi če ga dražijo) ali se zaganjajo v druge pse.

Citiraj
KZS je izdala potrdilo ( kartico , da si usposobljen za vodnika psa.. kam si to lahko tisti, ki to imaj(m)o vtaknejo?

Lahko se naredi tudi oprtnice za pse, tako da se že na daleč vidi

Citiraj
Ali vas je že kdo kaznoval če niste pobrali drekca za svojim psom???

Se zgodi kakšnemu Ljubljančanu občasno, če ima hudo smolo. Ampak kar še ni, se še lahko zgodi - in stavim, da se tudi bo. Naši se tako radi zgledujejo po največjih tujih bedastočah...recimo tale - ponekod naj bi lastniki psov ob registraciji poleg čipiranja moralji dati tudi vzorec DNA svojega psa. Potem bi lepo samo pobrali drekce, analizirali DNA in poslali lastnikom račune za test + kazen.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #91 : 04 Februar 2007, 12:40:20
Naj vas še malo potolažim: Ali vas je že kdo kaznoval če niste pobrali drekca za svojim psom??? Ali ste že videli policista / redarja, da bi komu napisal kazen, ki ni pobral kakca za svojim psom?! Povsod vidim kakce a izvajanja teka zakona še nisem opazila. Tudi v nedelu je pisalo, da je vse to že sprejeto ampak da še niso napisali kazni nobenemu!!!! HALO? Seveda se tudi pri tem zakonu ne bo pisalo kazni. Sem sigurna. Se bo pa treba zavarovati pred ljudmi, ki paničarijo in če se bosta moj pes in njegov pes stepla in bosta imela ranico na učesu ali kje drugje... ta vas bo lahko tožil in v najhujšem primeru bomo morali usmrtiti našega kosmatinca... Tega se je treba paziti. Sem pa skoraj 100% da kazni ne bodo pisali...

PS: lahko pa namontirate psu povodec in naj leta s povodcem naokoli! ;) Luknja v zakonu... A kje piše, da mora biti na eni strani pes in na drugi vodnik ali piše samo da mora biti pes na povodcu?

No, jst pa nisem tako sigurna. Vsaj na začetku bodo kazni, da se pokaže ljudem, da se misli resno. ko bo zadeva potihnila, jih bo seveda manj ali nič. Danes se je nam na jutranjem šetkanju zgodilo nekaj čudnega. Smo iz centra Lj in se sprehajamo po Taboru. Tam je dopoldne veliko psov spuščenih, ker ni ljudi. Tudi mi smo Luma za kratko spustili, ker je srečal prijateljico, da sta se malo zletala. LJUDI NI BILO! In ko smo odhajali, se je po cesti mimo pripeljal zelo počasi policijski avto in skoraj ustavil, ko je prišel do nas. Vendar pa smo mi v tem času Luma že pripeli, ker smo pač odhajali. In patrulja se je še vedno počasi odpeljala naprej. Ne vem, ali je upočasnjeval zaradi nas ... ampak ni bilo prijetno. In mislim, da bodo res vsaj na začetku precej pozorni na to.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #92 : 04 Februar 2007, 12:44:04
Joj, jaz zdaj tega ne razumem  :-[ A to je potem že v veljavi?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #93 : 04 Februar 2007, 12:46:15
Joj, jaz zdaj tega ne razumem  :-[ A to je potem že v veljavi?

Ni še... Ampak policaji se radi malo naredijo pomembne. Itak jih večina ne ve, kakšen je posamezen zakon in potem bluzijo o tem, kako so vsi psi nevarni pa vsi za nagobčnike...  >:(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #94 : 04 Februar 2007, 13:01:46
Ni še... Ampak policaji se radi malo naredijo pomembne. Itak jih večina ne ve, kakšen je posamezen zakon in potem bluzijo o tem, kako so vsi psi nevarni pa vsi za nagobčnike...  >:(

Ok, hvala za odgovor. Se mislila da že velja.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #95 : 04 Februar 2007, 16:00:18
Oslarija. Cena spodobne ovratnice proti lajanju je nekajkrat višja od cene čisto pravega pasjega psihologa. Ampak tvoje težave bi znal odpraviti vsak malo bolj spodoben inštuktor iz pasje šole.

Ti že veš... Tako kot še nekateri (BTW, 5rca, če te je lajanje moje psice tako motilo, bi mi to lahko povedala v faco (glede na to, da smo bili takrat skupaj zunaj) ne pa da se spravljaš name na forumu >:(...na forumu je pač lahko biti pameten in pogumen)...

Aja, novela pa v petek še ni bila objavljena v uradnem listu... ;D vsaj jaz je nisem našla... :(

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


beno

  • Gost
Odgovori #96 : 04 Februar 2007, 17:58:15
Samo da popravim... Javna površina je v zakonu določena kot prostor, do katerega ima vsak možnost dostopa. Tudi razne potke, ki so v zasebni lasti, če ni dostop do njih onemogočen.  :-\

Ne bo držalo. Trenutno link do zakona sicer ne dela, sem pa prepričana, da sem prebrala, da je javna površina tisti prostor, kjer se zadržuje veliko ljudi (oziroma nekaj v tem smislu).



beno

  • Gost
Odgovori #97 : 04 Februar 2007, 17:59:49
A potem je zakon šele v postopku ali se predlaga?
Od 9.8.05 obstaja namreč Pravilnik o zaščiti živali.. kjer so določila ta in ta ( je objavljen na sosednjem mojpes.net ).

Zakon je sprejet, še ne velja, je pa zakon nad pravilnikom. Malo osnovnega pravniškega informiranja.  :)



beno

  • Gost
Odgovori #98 : 04 Februar 2007, 18:02:33
No, moja kolegica (pravnica) je malo pobrskala in ugotivila, da ni šlo za sprejetje zakona o nevarnih psih, ki ga je predlagala prejšnja vlada, ampak za spemembo oz. dodatek k že obstoječem zakonu o zaščiti živali.
Ker se jim je ta zakon zdel manj pomemben, ni šel čez dolgo proceduro (to je 3-kratna obravnava) ampak je bil sprejet ob enkratni obravnavi. Sprejet je bil 29. 1., se pravi, da bo objavljen v roku 15 dni v Uradnem listu.



Tvoja kolegica je slaba pravnica. Tri obravnave zakona so osnova zakonodajnega procesa. Res pa je, da se lahko v nekaterih primerih vse tri obravnave opravijo na isti seji.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #99 : 04 Februar 2007, 18:56:54
Tvoja kolegica je slaba pravnica. Tri obravnave zakona so osnova zakonodajnega procesa. Res pa je, da se lahko v nekaterih primerih vse tri obravnave opravijo na isti seji.
Ne rabiš biti žaljiv!
Kot vidiš jaz nisem nobena pravnica in sem čisti naravoslovc, ki se ne spozna na pravniške zadeve in oprosti mi ker nisem direkt tipkala ko mi je razlagala in sem napisala po mojih besedah! Se ti iskreno opravičujem (če se ti že morem)! Ker to je pa res življenskega pomena v povezavi z našimi kužki.  :-*



beno

  • Gost
Odgovori #100 : 04 Februar 2007, 18:59:33
Ne rabiš biti žaljiv!
Kot vidiš jaz nisem nobena pravnica in sem čisti naravoslovc, ki se ne spozna na pravniške zadeve in oprosti mi ker nisem direkt tipkala ko mi je razlagala in sem napisala po mojih besedah! Se ti iskreno opravičujem (če se ti že morem)! Ker to je pa res življenskega pomena v povezavi z našimi kužki.  :-*

To, da napišem, da je slaba pravnica, ni nobena žalitev, ampak dejstvo, ki bi ga (sicer z več avtoritete) izrekel tudi profesor na faksu, ko ji ne bi dal 6. Žalitev bi bila, če bi napisala, da je na primer butasta. In res ne vem, zakaj se opravičuješ. Ni se ti treba, meni pa tudi ne.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #101 : 04 Februar 2007, 19:06:56
To, da napišem, da je slaba pravnica, ni nobena žalitev, ampak dejstvo, ki bi ga (sicer z več avtoritete) izrekel tudi profesor na faksu, ko ji ne bi dal 6. Žalitev bi bila, če bi napisala, da je na primer butasta.
OK, potem pa nisi žaljiva ampak polna sama sebe, ker ocenjuješ ljudi na podlagi mojih besed, ne njenih!
Ne veš kaj bi rekel profesor na njene besede, ker jih tudi slišala nisi! Glede na njeno ful visoko povprečje,...

Če ti je užitek pametovati mi pošlji ZS, ker to prerekanje sploh ni primerno za to temo.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #102 : 04 Februar 2007, 19:53:02
Tetameta, mene ni motilo... Je pa verjetno uno drugo osebo, na katero je tvoja psica lajala. Če bi lajaja name, bi ti povedala svoje. Pač kaj, zdaj naj na sprehodu folku težim, da naj svojega psa umirijo, al kaj? To bi morala ti, kot lastnica zrihtar. To sem pa na forumu napisala zato, ker si tako pametno govorila čez zakon, kakor da je tvoj pes čisto nedolžen in nobenemu nič še ni storil. Zaradi takih psov kot je tvoja, nas grdo gledajo. Si predstavljaš, da bi takole lajala na otroka? Ko si na sprehodu pa nisi 100%, da tvoj pes ne bo naredil kakšne neumnosti, imaš oči na pecljih in ukrepaš, preden pride do nezaželenega vedenja. Ampak res je lažje ovratnice kupit kot pa dejansko delati na tem, da to takih situacij ne bo prišlo...


beno, evo iz Zakona o varstvu javnega reda in miru:

Citiraj
2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;
3. zasebni prostor je prostor, ki je v zasebni lasti ali posesti in je dostop vanj dovoljen le s soglasjem lastnika ali lastnice (v nadaljnjem besedilu: lastnik), posestnika ali posestnice (v nadaljnjem besedilu: posestnika), ali druge upravičene osebe;

Je pa res v tem zakonu pisalo o tej površini, kjer ni pričakovati dovolj ljudi (o tem smo pa že pisali tukaj).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #103 : 04 Februar 2007, 20:18:38
Beno, dej ustav konje, sprejeto je dopolnilo k zakonu in ne zakon, zato trikratno branje ni potrebno.

Se pa itak ni za sekirat, saj bodo psi tam, kjer je pričakovati malo ljudi še vedno lahko spuščeni. In še tako pametno je napisano, da se da razumeti ravno kakor se komu zdi.
Tudi reakcije naključnih mimoidočih na krdelce spuščenih psic se kljub zakonu niso nič spremenile.
http://www.youtube.com/watch?v=mEz3qU3ozh0

Bevskajoče serje pa gredo na živce vsem, ki so jih prisiljeni poslušati, razen njihovim lastnikom seveda. Ni pa nujno, da ravno vsak posebej tega lastnika tudi nakurca. Je škoda živcev.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #104 : 04 Februar 2007, 20:26:57
Tetameta, mene ni motilo... Je pa verjetno uno drugo osebo, na katero je tvoja psica lajala. Če bi lajaja name, bi ti povedala svoje. Pač kaj, zdaj naj na sprehodu folku težim, da naj svojega psa umirijo, al kaj? To bi morala ti, kot lastnica zrihtar. To sem pa na forumu napisala zato, ker si tako pametno govorila čez zakon, kakor da je tvoj pes čisto nedolžen in nobenemu nič še ni storil. Zaradi takih psov kot je tvoja, nas grdo gledajo. Si predstavljaš, da bi takole lajala na otroka? Ko si na sprehodu pa nisi 100%, da tvoj pes ne bo naredil kakšne neumnosti, imaš oči na pecljih in ukrepaš, preden pride do nezaželenega vedenja. Ampak res je lažje ovratnice kupit kot pa dejansko delati na tem, da to takih situacij ne bo prišlo...
Lahko je tudi biti pameten z borderjem...ali dogo...ali podobno pasmo... In lahko je bit pameten na forumu... V faco si ne upa noben nič povedat... >:( Tipično...

Ja, čez zakon sem pa govorila, ker tudi meni ni všeč... Ker je pač neživljenski (in za to ni kriv moj pes, niti jaz)...
In moj pes dejansko še ni nobenemu nič storil...razen da laja...Pa tudi to sem odpravila... :) Sicer pa, ko laja nek majhen cucek se vsi režijo in ga noben ne jemlje resno, pol pa laja moj srednje velik pes, pa začnejo vsi skakat in težit... Sicer pa sem govorila samo čez tist folk, ki teži že samo, ko vidi psa (brez da bi pes sploh lajal)- po možnosti je tak pes še na povodcu...
In ne na otroka ne bi lajala, ker še nikoli ni...laja samo na čudake, ki že men zgledajo čudno, psu pa verjetno še smrdijo... ;)

In sem 100% da moj pes ne bo naredil nobene neumnosti...ne tepe se z drugimi psi, ne valja se v drek, ne pobegne mi stran, samo laja na čudake (pa še to ne več)... Pač ne zna hodit meni skozi noge in delati podobnih krasnih in življensko pomembnih stvari, pa kaj potem...  ::)
 

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #105 : 04 Februar 2007, 20:37:13
Saj si se zavedala, kaj kupuješ. Najlažje je potem tak izgovor iskat... Moj pes laja, ker je gonič.  ::) ::) ::) Pa laja na čudake. Daj no... Lepo te prosim. Un človek, ki ga je v Zajčji nalajala, je bil čisto običajen človek. Najlažje je res reči, da laja samo na čudake.  ::) ::) Pa da SAMO laja...  ::) ::)

Kar se pa tiče borderja... Je lahko takole reči, da so borderji preprosti, a ne. Pejt v temo o borderjih prebrat, kakšne težave imajo eni lastniki. S tem stavkom si dokazala, da nimaš pojma o borderjih.  ::) S tistim, da si pa 100%, da tvoj pes ne bo naredil neumnosti, si pa dokazala, da tudi o psih ne veš prav veliko stvari.

Verjemi meni, da bi ti povedala svoje, če bi name takole začela lajati. Še enkrat: Prav zaradi takih psov, kot je tvoj (in takih lastnikov, ki mislijo, da njihov pes pa ne bo nič storil), je prišel tale zakon ven.

Ma, nima smisla... Enim res ne potegne...




Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 04 Februar 2007, 20:44:59
Saj si se zavedala, kaj kupuješ. Najlažje je potem tak izgovor iskat... Moj pes laja, ker je gonič.  ::) ::) ::) Pa laja na čudake. Daj no... Lepo te prosim. Un človek, ki ga je v Zajčji nalajala, je bil čisto običajen človek. Najlažje je res reči, da laja samo na čudake.  ::) ::) Pa da SAMO laja...  ::) ::)

Kar se pa tiče borderja... Je lahko takole reči, da so borderji preprosti, a ne. Pejt v temo o borderjih prebrat, kakšne težave imajo eni lastniki. S tem stavkom si dokazala, da nimaš pojma o borderjih.  ::) S tistim, da si pa 100%, da tvoj pes ne bo naredil neumnosti, si pa dokazala, da tudi o psih ne veš prav veliko stvari.

Verjemi meni, da bi ti povedala svoje, če bi name takole začela lajati. Še enkrat: Prav zaradi takih psov, kot je tvoj (in takih lastnikov, ki mislijo, da njihov pes pa ne bo nič storil), je prišel tale zakon ven.

Ma, nima smisla... Enim res ne potegne...



No glavno da tebi in tvojemu psu vse potegne...
Lajala je pač, ker ji tist človek ni bil všeč... Zakaj točno, pa ne vem... Pač ji ni bil...
Pa ne ti men, da ne vem o psih... Sem imela pse prej svojih 13 let... Ampak, ti že vse veš... A ti pa vse veš o goničih...Aja, itak da veš... Nima smisla, da pol spolh še kaj pišem... Ne prenesem ljudi, ki vsevprek druge kritizirajo in so sploh najbolj pametni na temu svetu...In ne vem, kaj se sploh spravljaš name...Sej, prav mi je, kaj pa hodim z vami ven... :'(

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #107 : 04 Februar 2007, 20:49:03
Saj si se zavedala, kaj kupuješ. Najlažje je potem tak izgovor iskat... Moj pes laja, ker je gonič.  ::) ::) ::) Pa laja na čudake. Daj no... Lepo te prosim. Un človek, ki ga je v Zajčji nalajala, je bil čisto običajen človek. Najlažje je res reči, da laja samo na čudake.  ::) ::) Pa da SAMO laja...  ::) ::)

Kar se pa tiče borderja... Je lahko takole reči, da so borderji preprosti, a ne. Pejt v temo o borderjih prebrat, kakšne težave imajo eni lastniki. S tem stavkom si dokazala, da nimaš pojma o borderjih.  ::) S tistim, da si pa 100%, da tvoj pes ne bo naredil neumnosti, si pa dokazala, da tudi o psih ne veš prav veliko stvari.

Verjemi meni, da bi ti povedala svoje, če bi name takole začela lajati. Še enkrat: Prav zaradi takih psov, kot je tvoj (in takih lastnikov, ki mislijo, da njihov pes pa ne bo nič storil), je prišel tale zakon ven.

Ma, nima smisla... Enim res ne potegne...




se 100% podpišem


ja tetameta pol se pa hitr s foruma odjav ne k smo tle taki čudaki gor >:( ;D

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #108 : 04 Februar 2007, 20:49:42
Saj sem ti že na začetku napisala, da ne zamerit, ampak to je pač moje mnenje. In zgleda si ga sprejela, potem pa čez en dan pride do ene užaljenosti.

Mojemu psu pa potegnejo stvari, ker delam z njo. Misliš, da se je rodila pridna? Aja, saj res, verjetno veš vse o borderjih...

O goničih ne vem čisto nič. Ampak nisem jaz tista, ki ga imam...  ::)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 04 Februar 2007, 21:18:48
Saj sem ti že na začetku napisala, da ne zamerit, ampak to je pač moje mnenje. In zgleda si ga sprejela, potem pa čez en dan pride do ene užaljenosti.

Mojemu psu pa potegnejo stvari, ker delam z njo. Misliš, da se je rodila pridna? Aja, saj res, verjetno veš vse o borderjih...

O goničih ne vem čisto nič. Ampak nisem jaz tista, ki ga imam...  ::)
Takrat sem bila dobre volje, ker je bil glih petek... Dons je pa nedelja, pa nisem več...  ;) Ja, sem malo premislila...in sem še jaz napisala svoje mnenje...
No, ker o goničih ne veš nič, ti svetujem, da si prebereš opis pasme na mojpes.net (glej pod brandl brak, FCI 6)...še posebej poglej pod "temperament", "čuvaj" in "zaščita"... Pa ti bo jasno, da dejansko laja zato, ker je gonič in da je to nekaj povsem drugega kot border ali doga...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #110 : 04 Februar 2007, 21:28:43
Ja... Kaj naj ti rečem... Saj si vedela, kaj kupuješ. In glede na to, da si vedela, da laja in da lajanje ni ravno najboljše v urbanih območjih, bi se morala potruditi že od začetka lajanje odpraviti. Pa ne mi rečt, da se ne da. A misliš, da ljudi zanima, zakaj pes laja na njih? Misliš, da, ko vidijo psa, ki takole laja, si mislijo, da je itak gonič in oni to lahko delajo? Kaj če bi pod opisom "čuvaj" pisalo, da recimo grizejo? Bi se tudi takole izgovarjala?

To je tipičen primer... Pse se da v urbano okolje in se ne poskrbi za to, da se pri psu odpravi tiste lastnosti, ki v urbano okolje ne pašejo...

Pa, ko že ravno mečeš naprej borderje... A si prebrala, kaj oni radi delajo, če niso zaposleni? Pa grem stavit, da lahko naredijo tudi več škode kot gonič s svojim lajanjem.

Pa še nekaj... Ko si ravno prej vrgla naprej hojo med nogami pa podobne trikce. Mogoče, če bi tvoja znala kaj takega, ne bi pomislila na to, da je fino lajati na ljudi...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #111 : 04 Februar 2007, 21:34:01
Dajta raje zaključit, ker ne bosta nikamor prišli s tem, nima smisla. Debata pa tudi ni več o novem zakonu ;)

Lp nina



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 04 Februar 2007, 21:37:53
Dajta raje zaključit, ker ne bosta nikamor prišli s tem, nima smisla. Debata pa tudi ni več o novem zakonu ;)

Lp nina
Sam še to...pol dam pa mir.... ::)

Lajanje se je začelo ta mesec... In sem ga že odpravila... ;D Prej ni lajala sploh... Goniča smo pa kupili samo zato, ker jih stric, ki jih je imel, nikakor ni mogel prodati... Boljš to, kot pa......raje ne razmišljam... :-\ Pa kdo se izgovarja? Samo rekla sem, da preberi opis pasme, da vidiš, kakšni so te psi... A ti misliš, da jo jaz kar pustim, da laja? Sej ona dobro ve, da tega ne sme... Sam pač ni doga, da bi prišla, kljub temu da jo naklofaš, potem ko dejansko pride k tebi... :-\ Sicer je pa zdej nehala lajati, ven itak ne bomo šli več skupi, zakon še ne velja (vsaj dokler ni objavljen in dokler ne poteče vakacijski rok)...tako da je vsa ta debata itak brez veze... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #113 : 04 Februar 2007, 21:48:11
Sam še to...pol dam pa mir.... ::)

Lajanje se je začelo ta mesec... In sem ga že odpravila... ;D Prej ni lajala sploh... Goniča smo pa kupili samo zato, ker jih stric, ki jih je imel, nikakor ni mogel prodati... Boljš to, kot pa......raje ne razmišljam... :-\ Pa kdo se izgovarja? Samo rekla sem, da preberi opis pasme, da vidiš, kakšni so te psi... A ti misliš, da jo jaz kar pustim, da laja? Sej ona dobro ve, da tega ne sme... Sam pač ni doga, da bi prišla, kljub temu da jo naklofaš, potem ko dejansko pride k tebi... :-\ Sicer je pa zdej nehala lajati, ven itak ne bomo šli več skupi, zakon še ne velja (vsaj dokler ni objavljen in dokler ne poteče vakacijski rok)...tako da je vsa ta debata itak brez veze... :P
Hmmm ne vem zakaj potem sem jaz mojo tako vztrajno hvalila vsakič, ko je prišla k meni. Lahko bi ne zadrževala besa, ki se je nabral v meni, ko mi je za Belo ali Nolijem "stegnila" za blok in jo nažgala po riti  ;D  :D  :P.
Theba je skoraj vsak večer spuščena na določenem travniku, kjer velikokrat mimo hodita policaj in policistka. Zadnjič sta ustavila in občudovala mojo bejbo in sem s srcem v hlačah čakala na kakšno opombo... Smo začeli pogovor in sta mi dejansko rekla, da je direktiva kaznovati pse, ki niso pod nadzorom in spuščeni tam kjer so ljudje. Upam, da bo res tako.
lp
T.

8)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #114 : 04 Februar 2007, 21:53:29
Hmmm ne vem zakaj potem sem jaz mojo tako vztrajno hvalila vsakič, ko je prišla k meni. Lahko bi ne zadrževala besa, ki se je nabral v meni, ko mi je za Belo ali Nolijem "stegnila" za blok in jo nažgala po riti  ;D  :D  :P.
OK, ne vem od kje mi doga... Mogla bi reč "pes" oz. "tak pes"... :-[
Policaje bomo pa zgleda sedaj še raje gledali kot sicer... ;)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 04 Februar 2007, 23:15:44
Tetameta

Glede tega, da tvoja psicka ne pride vedno k tebi, ko jo poklices ... kupis 10m dolgo vrv (mora biti okrogla) in nanjo navezes karabin (tak kot so na povodcih). No pa ji to dolgo spago pripnes na ovratnico na sprehodu pa naj s tem leta okrog in vlece za sabo. Ko jo bos poklicala in ne bo prisla k tebi jo samo za to spago k sebi potegnes. Mi smo imeli isti problem pa smo ga s tem resili v enem mesecu ... zdaj uboga kot sus.

Lp
Matic


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #116 : 05 Februar 2007, 11:23:14
Ne razumem zakaj se je treba prepirat. Dejstvo je, da ko je pes spuščen, nas mora ubogat, odpoklic mora biti 99,99%, pa tudi druge ljudi ne sme motiti. Če bi bili vsi psi taki, bi tega in podobnih zakonov ne potrebovali, pa tudi paničnih ljudi ne bilo.
Pa še nekaj bi dodala, čeprav ne paše glih v to temo: mislim, da bi tudi morali vsi lastniki na javnih površinah pobirati pasje drekce!!!  >:( >:(  Ker niti meni, ki imam psa in imam rada pse, jih ni prijetno gledat pa se jih ogibat.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 05 Februar 2007, 11:35:18
Ne razumem zakaj se je treba prepirat. Dejstvo je, da ko je pes spuščen, nas mora ubogat, odpoklic mora biti 99,99%, pa tudi druge ljudi ne sme motiti. Če bi bili vsi psi taki, bi tega in podobnih zakonov ne potrebovali, pa tudi paničnih ljudi ne bilo.
To pa ti misliš... Panični ljudje se vedno najdejo...že samo da vidijo psa, zganjajo paniko (tudi če je čudovito in krasno vzgojen)...pač je pes in je nevaren...in dejmo hitr en zakon... Pa ni pomembno, ali vidijo prekrasno vzgojenega borderja ali pa mojo "nevzgojeno" zver... Taki ljudje zganjajo paniko, že če gre tak pes mimo njih in jim sploh nič noče... In zato bodo vedno taki zakoni, tudi če ne bo takih "nevzgojenih" psov, kot pravite, da je moja... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #118 : 05 Februar 2007, 11:52:36
Ne vem zakaj potem taki ljudje, ki vedno paničarijo povsem mirno odignorirajo (ali pa celo skušajo na kakšen bolj ali manj neroden način vzpostaviti kontakt) s tremi spuščenimi samojedkami? Mimogrede, tetica, ki na mojem filmčku boža Brino se sicer boji vseh psov, ki so večji od njene psičke.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #119 : 05 Februar 2007, 11:53:43
Tetameta, kaj misliš, da je pa pripeljalo do tega strahu pred psi? Lepo vzgojeni psi ali mogoče napadi nevzgojenih psov (in tudi lajanje na ljudi). Misliš, da bi potrebovali zakon, če ne bi bilo napadov (in tudi lajanja na ljudi in skakanja v njih v igri)?