Ušesne pršice/garje

aska · 26422

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 15 December 2011, 11:47:09
Sara, pojdi k drugemu veterinarju po drugo mnenje oz. trenutnemu vetu povej da stanje ni nič boljše in da zahtevaš teste, ne pa kar nekaj na uč.

Ovčka ja, čist možno, tko da za razglistit raje jemlji tablete ali pasto. Milbemax imajo recimo okus po govedini in jih veliko mačk kar samih poje, sej veš kaki problemi so z dajanjem tablet mačkom  ;)



_SaRa_

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 15 December 2011, 14:28:11
danes sem ga spet peljala...in je reku da se mu zdi boljši...vendar je imel še vedno visoko temperaturo...
še enkrat mu je dal infuzijo,b kompleks in še nekaj,...včeraj je dobil tudi drisko tako sluzasto zelo smrdečo...sm mu
povedala...pa je reku naj mu dajem antibiotik da nemore tako hitro prijet,....zdj je sicer malo boljši...šel je pit vodico in
celo povohaw malo hrane in polizal malo omakice...tako da upam da bo šlo na boljše drugače grem po drugo mnenje...
hvalaa



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 15 December 2011, 14:48:54
Nika ma Stronghold je veterinarka predpisala zarad suma na ostanke garij, tko da sem mogla dat tole.. In enmu je mal prevec dol steklo, ker ni bil na miru, itak  ::), pa si je sel mal kasnej lizat, sicer sem skoz za njim laufala in mu probala preprecit, potem pa sla brat navodila, in pise, da ni ne vem kaj hudega, ce polize. Lahko se kvecjemu zacne prekomerno slinit (kar se ni), tako da, sedaj smo ok  ;)

Saj ne vem na pamet, a Milbemax je tudi za garje? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 16 December 2011, 08:30:31
Milbemax NI za garje.Deluje proti glistam, trakulji in Dirofilariji.Proti garjam deluje Stronghold,proti ušesnim garjam pa Advocate.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 16 December 2011, 22:39:52
Ovcka, lizanje je treba preprečit. Najbolje bi blo, če bi dobila ampulo zvečer in bila čez noč ločena, vsak v svoji sobi ali carrierju. Za naslednjič. Isto je pri psih, če se med sabo umivajo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #35 : 17 December 2011, 07:51:57
Stronghold deluje na "navadne" in usesne garje, Advocate pa v koncentraciji za macke samo na usesne garje. Oba delujeta se proti stevilnim parazitom in proti bolham. Pri mackih se obicajno eno ali drugo cisto ok obnese, dihurji, npr. so pa cisto druga zgodba. Tam je treba pri usesnih garjah (imajo jih pa skoraj vsi, ki pridejo na prvi klinicni pregled) uporabit se kaksno lokano zadevo, npr. tactic, sistemsko (advocate, stronghold ali ivermectin) pa aplicirat nekajkrat zapored (vsaj 3x v 3h mesecih).

Ovcka - ja, si zlizejo, ce lahko. Je treba preprecit, lahko pride do gastrointestinalnih tezav (bruhanje, driska, ...) ali celo zastrupitve. Ampak ce se kaj pokaze, se v bistvu takoj.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #36 : 18 December 2011, 18:34:55
Ok hvala, bomo naslednjic bolj pazili, se visje dali, da ne bosta dosegla, pa ju imeli pod kontrolo, da en drugem ne bosta sla lizat..

maja01 mogoce ves kok casa obstaja ta verjetnost, da lahko kaj skodi? Na navodilih sicer pise, da naj ne pustis otrok v blizino zivali pol ure, ce se lahko po tem kaj orientiram, samo po mojih opazanjih se je po kaksnih dveh/treh urah sele cisto posusilo (ampak bila zlepljena dlaka), naslednji dan se pa ni vec videlo da smo kaj dali (prejsnji dan sta dobila dopoldne enkrat)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #37 : 19 December 2011, 15:11:19
Naceloma se svetuje, da se mesta kamor se je apliciralo, kaksne pol dneva ne dotika, da se vpije oz. posusi. Obicajen nasvet lastnikom je, naj zivalim aplicirajo zvecer.

Ce bi bilo kaj narobe, bi se verejtno do zdaj ze pokazalo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #38 : 19 December 2011, 17:42:51
Aha, ok hvala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 25 November 2012, 23:51:38
Kako dolgo traja da se odpravijo ušesne garje?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #40 : 28 November 2012, 00:15:35
Pri kateri zivali?
Pri vecini (ce okuzba ni zares zelo huda) zadostuje temeljito ciscenje (7-10 dni), aplikacija antiparazitika (lahko ampula) in mogoce se ena kura z lokalnim terapevitkom/ciscenjem uses. Ce so usesa ful vneta, ce je garij veliko ali ce gre za dihurja (imajo hecno oblikovan sluhovod) pa dlje.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 28 November 2012, 00:40:40
Pri psu. Meni je veterinar rekel da ima pes začetek ušesnih garij - dobila sem neko sredstvo za ušesa - uporabljala sem ga redno (vsak dan), prav tako sem mu tudi redno čistila ušesa pa stanje še vedno ni ok. Jutri mu bom dala še Advocate gor, potem pa spet k veterinarju.

Ni mi jasno niti kako jih je dobil.  :-\

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.