Izpadanje zob

*nastja* · 6393

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 17 September 2005, 11:17:00
Hmmm ... Indiju je že en zobek izpadel ... v pasji šoli ker smo se igrali in je potegnu pa je šel zobek ven ... danes pa sem opazla, da ima enega mlečnega ... za njim pa mu raste že stalen ...

Moram iti k veterinarju da mu ga spuli????? Ali bo kar sam odpadel???? :)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 17 September 2005, 13:03:28
Po mojem bo kr sam izpadel. Počakaj še kakšen dan, pa se bo malo bolje videlo. Samo zdej, ko mu rastejo novi zobki, bodi malo bolje previdna z vlečenjem igrač ali kakšnih drugih predmetov da mu ne boš poškodovala stalnih zobkov.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 17 September 2005, 13:06:54
Enak primer je bil pri naši Rumbi en mlečen ni in ni hotel izpadet. No na koncu se je le toliko omehčalo tkivo okoli mlečnega zobka, da ga je izgubila pa sploh nismo vedeli kdaj. Malo počokaj, če pa bo stalni že popolnoma zunaj pa se mlečni ne bo vdal moraš pa res k veterinarju da zadevo oceni.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 17 September 2005, 13:09:53
A ni bolje, če ga pelje k zobozdravniku. Hihihihihih!!  ;D ;D ;D

Malo heca ne škoduje.  ;) ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 17 September 2005, 13:37:01
hehe ... ja malo še bomo počakali ...  ;D jah ... komaj 4 mesce je star pa že stalni zobkii ... hihihihihihihi :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 17 September 2005, 13:39:11
komaj 4 mesce je star pa že stalni zobkii ... hihihihihihihi :D

Ja saj to je normalno! Preberi si na strani zdravje prispevek zobki.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 17 September 2005, 14:07:51
sm prebrala ... pa tisto da že ma stalne sem se zajbavala ... hihi ...  ;D



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 02 November 2005, 09:37:06
Tudi pri Rosi se je pojavil nov zob poleg mlecnega. In to zgoraj in spodaj, zdaj pa je spodaj odpadel zgoraj pa se ne.
Niti se noce majat, ne glede na to da je ze novi zob prakticno zunaj.

Tako da sem rekla da bom se malo pocakala, ce ne jo bom pa peljala da ga odstranijo. ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 11 Maj 2006, 16:24:54
Gany je vceraj uspesno prestal njegovo drugo puljenje zobkov...no na sreco sedaj nima vec mlecnih zobkov, tako da nadaljne puljenje ne bo potrebno (upam) ???...

In sicer vceraj so mu izruvali levi zgornji inciziv...mlecni zobek se je postavil malenkost naprej, za njim, pa je ze kak mesec nazaj zacel rasti stalni zobek...seveda je rastel izven pravilne linije in v kolikor zobka ne bi dala odstranit, bi pes imel verjetno napacni ugriz...
Pretekli mesec sem poskusala na vse naravne metode "prepricati" zobek, da bi izpadel (sva vlekla cunje, glodal je telecje kosti, s prstom sem ga majala), vendar se zobek ni vdal in tako je bila resitev samo se puljenje....

Peljala sem ga k dr. Pavlici v Mestni log...moram povedati, da sem s samim posegom zelo zadovoljna, danes pa je ranica komaj se vidna...

Ob 8.00 sem pripeljala psa na kliniko, potem sva imeli z anastezistko "tajni posvet"....ob 13.20 me je ze klicala, da lahko pridem po psa...ko sem prisla, je bil pes zivahen, vesel, da me vidi, poln energije, ne bi mogla reci, da je se uro prej lezal v narkozi...ko sva prisla domov se  je zapodil v svoje igracke, o kakem pocivanju ne duha ne sluha, pravtako ne kaze nobenih znakov bolecin...v glavnem konec dober, vse dobro...

Po moje se mu se prav fino zdi, da je izgubil zob, kajti sedaj mora 3 dni jesti samo kuhano meso v kosckih, da se ne bi kak briket ali kaka druga "kasasta" hrana zataknila/zagozdila v ranico...lahko si samo predstavljate kako plane na/v skledico, ko je cas obroka....

Pred priblizno 2 mesecema, pa so mu poruvali vse 4 canine, tudi ti zobki niso in niso hoteli ven sami od sebe, za njimi, pa so ze kar konkretno rasli stalni zobki, ki so tudi pocasi zaceli pritiskati na nebo in bi verjetno prej ko slej zaceli povzrocati bolecine...no tudi ti 4 zobki, so bili uspesno odstranjeni, stalni pa sedaj rastejo popolnoma pravilno...