Zobki

ninci · 53961

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #60 : 27 Julij 2009, 12:10:35
Prosim za izkušnje z veterinarji, ki so vašim psom rihtali zobovje - v smislu večjih posegov na zobovju in ne samo čiščenje kamna.

Dr. Ana Nemec, je odšla na specializacijo v ZDA, dr. Pavlica je na dopustu in ne vem na koga naj se obrnem :( So mi rekli naj po 1. pokličem, če bo mogoče že nazaj, ampak to ni zagotovo.

Ginny si je lani zlomila zob, ki so ji ga zaflikali, ampak je sedaj postal siv in bi rada, da ga pogledajo in povejo kako naprej.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #61 : 27 Julij 2009, 14:42:36
Moznost 1 (to bi izbrala jaz) - pocakas, da se Pavlica vrne.
Moznost 2 - Ana Rejec, Bolnica za zivali, Postojna - ce je pa dr. Crossley v Sloveniji, je pa to tudi super moznost

Moznost 1,5 je sicer se Vladka Erjavec (VF), ampak je, kolikor vem, na porodniski.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 30 Julij 2009, 14:50:31
Hej!

Moja psička je stara 5 mesecev in je v obdobju menjanja zob. pravzaprav je večino mlečnih zobkov že izgubila, razen sekalcev, ki se še ne majeta. Včeraj sem opazila, da zraven rasteta stalna sekalca. Ker sem se ustrašila, da bi bilo v prihodnosti lahko kaj narobe z ugrizom, sem odšla do veterinarja in ga vprašala, če se mu zdi, da bi bilo treba zoba dat pulit, veterinar pa mi je predlagal da ji dam kaj za žvečit in če se v 1 mesecu ne bo uredilo naj jo pripeljem na puljenje.

Zanima me, če je bolje, da grem vprašat še drugam, ker se mi zdi brezveze pokvarit ugriz, ali naj počakam?


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #63 : 30 Julij 2009, 14:53:14
jenny3

jaz bi naredila isto kot tvoj veterinar. Edino s to razliko, da bi čakala samo kakšnih 14 dni. In vmes bi redno pregledovala ugriz in zobe, če slučajno mlečni ne rastejo že v dlesen.

Saj če se mlečni že majejo, potem bodo kmalu sami izpadli.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 30 Julij 2009, 16:27:29
Problem je v tem, da se sekalca sploh še ne majeta, stalni zobje pa res hitro poganjajo.
ubistvu me najbolj skrbi za taspodnje zobe. evo 2 slikici kako vse skupaj izgleda.





Sem pa klicala še v Lesce, k Zlati Čop, pa gremo jutri na pregled še tja... za vsak slučaj...


metha

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 30 Julij 2009, 18:10:10
jenny3, sporoči prosim, kaj boš uredila...tudi naša tamala (tibetanski terier, prav tako stara 5 mesecev) ima podobno "situacijo" s to razliko, da sta spodnja mlečna derača (sekalci so sprednji zobje) pri njej že izpadla, zgornja stalna pa ji prav tako rasteta pred mlečnimi...smo bili včeraj pri vzreditelju, ki je svetoval majanje mlečnih, če ne bo šlo kmalu, pa puljenje, ker spodnja derača sedaj silita v zgornja stalna...



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 31 Julij 2009, 16:17:51
Mi gremo v ponedeljek na puljenje mlečnih zobkov. Sem pa že spet razočarana nad kranjsko vet. ambulanto...

lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #67 : 31 Julij 2009, 18:34:11
Živjo,

jaz takšnele situacije z mlečnimi zobki pri svojem pesjanarju nisem imela, imam pa ravno hči toliko staro, da se ji zobki rukajo. In povem vam, bili smo v čisto isti situaciji kot pri tvoji kužici, Jenny, kjer stalni zobki spodrivajo mlečne. Ko je pri moji hčeri nastala taka situacija, in če se zobki niso rukali, smo jo pejali k zobozdravniku, kjer je zobozdravnica izruvala mlečne zobke, da se je stalni zobek potem premaknil na mesto mlečnega zoba.
Tako da, tudi jaz bi se strinjala z ruvanjem mlečnih zobkov...

L.p.



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 13 Avgust 2009, 23:15:17
Pri našem PON-u sem opazil, da sta spodnja dva podočnika "pobrušena", nista tako koničasta kot zgornja dva. Vidi se v centru zoba malo rjavo pikico. Star je štiri leta. Je lahko to podedoval, ker malo dvomim, da bi mu oba zoba tako enakomerno pobralo. V mladosti je zelo malokrat dobil govejo kost, za grizljanje pa je v večini primerov imel žogico iz kavčuka, zunaj pa ima predrto usnjeno žogo za katero vedno divja. Gledam po slikah zobovja raznih psov in tudi takih, ki so že od rane mladosti skoraj na samih kosteh, pa je njihovo zobovje čisto popolno
Ne spominjam pa se, kakšna sta bila ta dva zoba na samem začetku po izraščanju.
Je to dokaj pogost problem, se zaradi tega lahko dobi vzrejno dovoljenje ali je to pri nekaterih psih normalno?



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 14 Avgust 2009, 08:40:55
Pri našem PON-u sem opazil, da sta spodnja dva podočnika "pobrušena", nista tako koničasta kot zgornja dva, ki pa jih tudi malo manjka.  Vidi se v centru zoba malo rjavo pikico. Star je štiri leta. Je lahko to podedoval, ker malo dvomim, da bi mu oba zoba tako enakomerno pobralo. V mladosti je zelo malokrat dobil govejo kost, za grizljanje pa je v večini primerov imel žogico iz kavčuka, zunaj pa ima predrto usnjeno žogo za katero vedno divja. Gledam po slikah zobovja raznih psov in tudi takih, ki so že od rane mladosti skoraj na samih kosteh, pa je njihovo zobovje čisto popolno
Ne spominjam pa se, kakšna sta bila ta dva zoba na samem začetku po izraščanju.
Je to dokaj pogost problem, se zaradi tega lahko dobi vzrejno dovoljenje ali je to pri nekaterih psih normalno?



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #70 : 08 Januar 2010, 20:03:09
hmmm, moj je šele 3 mesece star, pa mu že fali 1 zobek. Je to normalno? Je pa ful grizalec...



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 21 Januar 2010, 10:24:54
tudi naš je začel že po tretjem mesecu zgubljati zobčke, zdaj bo star 6 mesecev, pa ima že skoraj vse nove.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 23 Avgust 2010, 22:04:24
Tudi jaz imam tapravega 3 mesečnega grizača doma,ki mu falijo že 3-je zobki...ampak so tisti čisto tamali spredaj, tko da upam da je to vseeno ok...



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #73 : 23 Avgust 2010, 22:31:32
Moj je zdaj star 11 mesecev in je, ne glede na to, da so začeli prvi izpadati že pri treh mesecih, z njegovimi stalnimi vse OK. Don't worry! Je pa res, da so mu začeli novi poganjat tako hitro, da nekateri stari še niso ven padli in smo jim malo poagali z raznimi gumjastimi igračami in kakšno cotko za vlačit.



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #74 : 26 Avgust 2013, 18:12:09
Mislila prav,napisala narobe  :-[ :-[
Po pravici povedano,ne vem kater zob naj bi bil P1,zato prilagam slikico na kateri se vidi,kje manjka zob.
Glej desno stran spodaj
Še ena

Na drugi se mislim da bolje vidi,kater manka.

Drugače pa hvala za odgovor obema! 


lp,
Nina

Tale zob manjka tudi naši (pa točno enak kot vašemu, spodnji na levi strani), pa se mi zdi, da na desni strani zgoraj tudi nima tega zoba. Ampak me to ne skrbi, ker itak ne mislim it delat vzrejnega.