Zobki

ninci · 53936

draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 18 Oktober 2006, 18:09:33
Ribica-Tina
lepa hvala za odgovor in vedi popolnoma prav si imela.Danes sem jo peljala k vetu postričt krempeljce pa so še to pogledaliinv odgovor sem dobila da ima kužika že vse stalne zobke.sedaj sem pomirjena.
lp draga



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 29 Oktober 2006, 08:16:54
Jaz imam pa eno vprašanje. Včeraj sem na plišasti igrači od našega psa, našla malo krvi. Moj pes je ravno v dobi izpadanja zob. Saj je verjetno od tega kajne? Pogledala sem če bi mu kje drugje tekla kri, pa nikjer nič.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 29 Oktober 2006, 08:30:20
Melizia, če je v dobi izpadanja zobk, je tista kri sigurno posledica izgubljanja zobk...lp


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 29 Oktober 2006, 08:44:46
Hvala za odgovor. Potem je verjetno od tega, ker je v dobi izpadanja zobk.  ;)



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #34 : 07 Januar 2007, 17:50:00
no jaz imam tudi eno vprašnje
moj maks je pekinezer in ima spodnjo čeljust daljšo kot zgornjo.
je to zelo slabo in ga moram peljati vetu ali ni čisto nič narobe in ima pač tako čeljust ??? :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #35 : 07 Januar 2007, 18:38:20
majcek, to je predgrizavost oz. predsekavost, to pomeni, da spodnji sekalci segajo čez zgornje oz. zgornja čeljust je krajša od spodnje, ....značilna je predvsem pri kratkogobčnih pasmah. Predgrizavost je dedna... Tako da ni nič narobe pač ima tako čeljust...Pri pekinzeerjih se lahko pojavijo težave z dihanjem zaradi kratkega gobčka



lp
   

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #36 : 07 Januar 2007, 20:05:12
Ali pa ima križni ugriz. Ponavadi je treba manjše pasme okoli sedmega meseca peljati na operativni poseg, da veterinar odstrani mlečne zobe, ki ne morejo oziroma težko sami izpadejo (ponavadi so to podočniki), ker je drugače možnost križnega ugriza.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #37 : 10 Januar 2007, 17:30:22
Citiraj
   


mislim da ni predsekavost ker on nima tako naprej zobovja ampak normalno  :-\ ???

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #38 : 16 Februar 2007, 17:28:06
Mogoče malo neumno vprašanje, ampakres ne vem :-[
A je treba psa peljati k veterinarju, če si odbije pol zoba? Witty je imela enkrat nekaj poškodovan zob, pa je vet rekel, da je to samo poškodba in nimajo kaj naredit.
Danes pa sem opazila, da Valjarju manja pol sprednjega zoba (tisti tamajčkeni spredni zobki), tadrug zraven je pa nekako počen. En teden nazaj, sem pa opazila da ima nekaj podrajsano ustnico in sklepam, da se je to zgodilo hkrati. Drugače je pa čisto normalen. Je, pije, je normalno živahen...

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #39 : 17 Februar 2007, 00:22:20
A je treba psa peljati k veterinarju, če si odbije pol zoba? Witty je imela enkrat nekaj poškodovan zob, pa je vet rekel, da je to samo poškodba in nimajo kaj naredit.
Danes pa sem opazila, da Valjarju manja pol sprednjega zoba (tisti tamajčkeni spredni zobki), tadrug zraven je pa nekako počen. En teden nazaj, sem pa opazila da ima nekaj podrajsano ustnico in sklepam, da se je to zgodilo hkrati. Drugače je pa čisto normalen. Je, pije, je normalno živahen...

Valjar, štor mali.  ::) Očitno hoče pridobiti "bad boy look".  :P ;)

Če je poškodovan stalen zob se običajno psa pelje k veterinarju. Če ne zaradi drugega, zaradi tega, da ti napiše neke vrste potrdilo, da je prišlo do mehanske poškodbe (in ne dedne) s katerim ti lahko psa (naprej) razstavljaš in pridobiš vzrejno dovoljenje. Seveda, če želiš imeti tovrstno potrdilo. Nisem pa ziher ali je to "potrdilo" potrebno delati samo v primeru, da je zob izbit ven ali tudi v takšnih primerih kot je vajin.
Je pa tako, če mu manjka pol zoba po širini, potem ne bi bilo krize. Če pa mu manjka pol zoba po dolžini, potem bi ga jaz definitivno peljala k veterinarju. Enako bi storila pri počenem zobu, ker ne veš kako globoko seže razpoka. In po mojem mnenju lahko takšna razpoka (če je globoka) privede do morebitnega vnetja korenin, živca, dlesni...in bogsigavedi česa. Kar se ne sliši fajn, kaj šele izgleda.  :-\
Je pa res, da jaz pri takšnih stvareh nerada reskiram - raje grem za brezveze k veterinarju. Ali pa vsaj po telefonu vprašam kako in kaj. Tako, da jaz bi na tvojem mestu jutri dopoldne poklicala na kliniko in opisala situacijo. Zagotovo ti bodo primerno svetovali (meni so še vedno povedali ali je treba priti ali naj počakam ali pa da se po nepotrebnem sekiram  :-[ :-[ ).

Upam, da bo z Valjčkovimi zobki vse ok in da samo jaz malo pretiravam.  :-[


Lp,
Mojca



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #40 : 17 Februar 2007, 13:48:14
Hvala za odgovor. :)

Zob je odlomljen po širini, ja. Pa tudi tisti tapočen je počen po širini. Za tisto potrdilo sem slišala, ja. Bomo šli do veta.
Samo, a misliš, da se mudi? Zdajle med vikendom k dežurnim se najbrž ne splača, ane? Vrjetno lahko počaka do ponedelja ali torka.

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 17 Februar 2007, 14:12:50
Hvala za odgovor. :)

Zob je odlomljen po širini, ja. Pa tudi tisti tapočen je počen po širini. Za tisto potrdilo sem slišala, ja. Bomo šli do veta.
Samo, a misliš, da se mudi? Zdajle med vikendom k dežurnim se najbrž ne splača, ane? Vrjetno lahko počaka do ponedelja ali torka.
Ni problema. Po moje ni panike, če počakate do ponedeljeka. Včeraj sem napisala, da bi šla jaz danes do veterinarja, ker tam do 12, 13ure ob sobotah še delajo redno, potem pa so dežurstva. Glede na to, da je po širini, se ne sliši zaskrbljujoče - ampak za vsak slučaj kar pojdite v ponedeljek pogledat zobke. :)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #42 : 20 Februar 2007, 19:36:09
Samo sporočam da smo z Valjem šli do veta, pa so pustili tako kot je. Nimajo nič za naredit, ker ga nič ne moti oz boli. :)

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #43 : 20 Februar 2007, 22:16:02
Samo sporočam da smo z Valjem šli do veta, pa so pustili tako kot je. Nimajo nič za naredit, ker ga nič ne moti oz boli. :)
Lepo  to slišat!  :o Valjar pa naj vnaprej pazi na svoje bleščeče zobovje, da ne bo prehitro na protezi.  :P ;)

Lp,
M


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #44 : 11 Maj 2007, 18:55:12
zdravo
mene pa zanima, če je kriv zobek lahko vzrok za diskvalifikacijo na razstavi? enega spredaj spodaj ima malo postrani.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 11 Maj 2007, 21:27:03
zdravo
mene pa zanima, če je kriv zobek lahko vzrok za diskvalifikacijo na razstavi? enega spredaj spodaj ima malo postrani.
Če ugriz štima pomojem ni narobe - odvisno tudi koliko postrani ima zobek. Ponavadi itak zelo na hitro pogledajo samo ugriz.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #46 : 12 Maj 2007, 00:28:38
*Luna* hvala za odgovor, ful mi je bedno, ker me ful stvari sedaj zanima od razstav in tko in ne poznam nobenga osebno, da bi ga lahko kaj konkretnega vprašala (vzrediteljica ne pride v poštev), in morem zdej vam vsem tu po forumu težit o čistih osnovah   :-[. Zdej pa še eno butasto vprašanje, kako naj pa vem da ima ugriz pravilen, oz kako zgleda, če je nepravilen :-[?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 12 Maj 2007, 07:54:19
Ugriz mora biti škarjast (ča imaš tako kot na avatarju labradorca.. drugače odvisno katero pasmo imaš).

Izgleda pa takole:


vir:http://www.shalakoaussies.com/BreedStandard_Teeth.html



vir:http://www.dentalvet.com/patients/orthodontics/pet_orthodontics.htm

Drugače pa če imaš namen na razstavo je mogoče fajn, da si prej eno ogledaš v živo, da vidiš kako moraš postavljati psa, in kako vse skupaj poteka. Prva priložnost bo CACIB Portorož in CAC Hrušica. Potem imaš do Trbovelj še vedno nekaj časa da zadevo natrenirata ;)

Lp nina



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #48 : 12 Maj 2007, 09:01:31
hvala ninci  ;)(mam labradorca, ja)
sej zdej nazadnje sem bla na obeh ljubljanskih (13 in 14 januarja), samo itak moraš še ful stvari drugih vedit, ki jih ne vidiš, če samo stojiš tam. No mogoče bi bilo pa res fino, da grem prej še v Portorož malo pogledat. Bomo videli.
lp



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #49 : 10 Junij 2007, 21:57:53
Živijo!

Eno čisto neumno vprašanje ... Kako sploh lahko ločimo mlečne zobke od stalnih? Moji 5-mesečni psički se majejo vsi štirje sprednji zgornji zobki, za katere sem mislila, da so že stalni ... Dlesni za njimi pa so pordele in malo otečene. Razlog za paniko ali pa so to vseeno še mlečni zobje? Hvala!!!

You can't manufacture a miracle


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #50 : 22 Avgust 2007, 12:38:08
tudi našemu malemu so pri približno šestih mesecih začeli izpadati prvi zobki ... konkretno prvega, ki je izpadel imamo še zdaj shranjenega  :P

smo pa bili pred približno mesecem dni pri našem vetu in je Caniju lepo pobrusil zobni kamen in obloge, tako da ima zdaj snežno bele in lepe, čiste zobke ... umivamo pa mu jih vsak večer s pasjo zobno pasto  8)

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


lup

  • Gost
Odgovori #51 : 18 September 2007, 20:02:09
Imam pa jaz eno vprasanje-zanima me naslednje-moji mladicki je nekaj mlecnih zobkov ze izpadlo-nekaj pa jih se vedno ima (stara je 6 mesecev).Poskusila sem ce se majejo in SE.Zdaj pa me zanima tole:

-je mozno,da noce vec tako mocno vleci za vrv,rokav,igraco (ker jo boli)?
-katere igrace so v teh casu,da zamenja zobke najbolj primerne in kako naj se z njo igram,da bo dobila neke vrste "jackpot" po treningu s klikerjem?zdaj je recimo vcasih polna energije za vleko,vcasih pa to noce narediti/oz. se na tak nacin poigrati z mano-prime in takoj spusti...

Mislim,da vas ima kar nekaj izkusnje s tem,pa bi prosila ce mi lahko pomaga.
Majejo se ji sprednji zgornji zobki (dva zobka torej zgoraj) in se mar mlecnih ima.... 


Hvala za pomoc in nasvet!



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #52 : 19 September 2007, 08:02:18
Wi je svoje zobe zamenjala zelo hitro (pri 5 mesecih je imela samo še 2 mlečna za zamenjat), samo se tudi ona ni hotela tako zelo vleči, ko je menjala prednje zobe. Je tudi samo prijela igračo in jo spustila.
Jaz sem zato tačas se bolj igrala z njo tako, da sem ji metala malce mehkejše žogice, če sva pa se vlekli, sem pa uporabila eno dolgo in zelo elastično igračo iz žab, katero je zmeraj rada vlekla in cufala. Kakšna vrv ali štumf so odpadli...samo ta igrača iz žab pa kakšna zelo stara cunja so bili prav zanjo in se je z užitkom pulila.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #53 : 19 September 2007, 14:31:57
Hvala Azu za odgovor--tako,da bova zdaj bolj se igrale z mehkimi zogicami in kaksno mehko stvarjo-ves ful je smesno,ko jo "zasrbijo" zobki pa se spravi nad mojo plasticno skatlo pod posteljo,pa jo malo pogrize potem pa gre stran-ponavadi zato,ker ji jaz recem naj gre....ce ne bi skatlo fajn pogrizla.Zelo pa ji pasejo za grizenje razne palcke (iz posusene goveje koze),potem pa cist not pade....



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #54 : 19 September 2007, 15:31:39
Jaz sem ji v času, ko je zobke menjavala malo več dental kong z raznimi sirčki in briketki napolnjen dajala. Pa malo sem ga tudi ohladila, da je bil malce bolj mrzel.
Pa vse stvari, ki bi jih lahko zgrizla sem popravila kam, da ni dosegla (recimo v kakšno dobro zaprto omaro, ker police niso varne pred njo :o).
Pa malo več kosti je dobivala v času menjave zobk (tudi rahlo ohlajene). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #55 : 25 Junij 2008, 12:31:51
vidim da je ta tema čisto zaspala  ::)
nevem če tole glih sodi sem
 no jaz imam eno vprašanje, nelly je namreč že izgubila mlečne zobke, ki so bili pravilnega škarjastega ugriza, zdej pa ko ji rastejo stalni zobje, so ji spodnji grabilci malenkost zamaknjeni navznoter(cirka 1mm, al manj), niso pa do konca zrastli, zdej jaz stanje spremljam vsak dan, in če se nebojo pravilno poklopili, kaj potem. sumim pa da je stanje takšno zaradi zaostalega mlečnega zobovja, ker so mlečni grabilci bili še prisotni, ko so začeli rast stalni, sej smo mlečne potem čimprej izdrli, ampak se bojim da bo kaj narobe, al se bo tole popravilo? vsi ostali zobje so OK



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #56 : 25 Junij 2008, 12:39:32
če je to to, kar si jaz predstavljam, potem se malo bolj igraj s psico s takimi igračami, ki ji bodo zobe "potisnile" navzven. In daj ji za grist kakšne žogice (igrače), ki ji tudi lahko porinejo zobe malo ven. Sicer pa počakaj kakšen teden ali pa 10 dni in opazuj. V tem obdobju se čeljust in ugriz kar precej in hitro spreminja. Jaz mislim, da ni (še) razloga za paniko.  ;)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #57 : 25 Junij 2008, 13:21:25
dog4ever-hvala za nasvet, zdej se 1 teden nismo nič pulile za igračo, ker je imela kar boleče dlesni zaradi novih zobkov, zdej je vse ok, pa bom upoštevali tvoj nasvet in opazovali  :)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #58 : 27 Junij 2008, 11:39:42
evo, po dveh dneh se je levi spodnji grabilec poklopil  :o, zdej vlečem še desnega, tak da mislim da bo vse ok, dog4ever- res hvala za nasvet  :D



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #59 : 02 Julij 2008, 18:52:20
evo, pri nelly to vse skipaj tako hitro poteka, po enem tednu je vse OK, vse se je "poklopilo"  :o