veliki švicarski planšarski pes

arkula · 13180

arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
: 18 Januar 2007, 13:40:29
Od včeraj cvili pri naši hiši 8 majhnih švicarčkov, z belimi konicami repkov in belimi nogavičkami...

Mama je Arka, ki jo včasih vodimo tudi na razstave, tako da je že mladinski slovenski prvak, večkrat cac, cacib, kolčne displazije nima, izvid je A2,

oče je Karhunkierros Darko, samec doma v Avstriji, kamor je prišel iz Nizozemske, v najlepših letih, simpatičen, bolj malo na razstavah, vendar tam uspešen, brez displazije kolkov, komolcev, pregledanimi očmi (negativno), opravljenim izpitom poslušnosti.

Seveda morajo naši malčki najprej zrasti, če vas pa o njih kaj zanima, je kontakt telefon 040 618 634 ali mail [email protected].

Seveda sledijo tudi kakšne slikice.  :) :)



swissy

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 2
  • Veliki švicarski planšarski psi
Odgovori #1 : 18 Januar 2007, 14:50:03
Čestitke!
Naša Karhunkierros Esta Elline je spet postala teta... :-*


Moram pa popraviti eno napačno informacijo, in sicer:

Karhunkierros Darko ima HD: B (torej ni free, ampak transitional case).

lp



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #2 : 18 Januar 2007, 16:58:15
Oooo super!!! Čestitke Arki...;D ;D ;D Kar 8 pesjančkov vam je skotila. :o Koliko pa je samčkov&samičk? Je bilo na porodu vse v redu? Huh sem firbčna :P :D :P Komaj čakamo na slikice!!!! ::) Upam, da bomo lahko kmalu videli razbojnike 8)

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 18 Januar 2007, 17:20:19
Čestite! :o :-*
Mislim, da je 5 samčkov in 3 samičke. Kake slikice bi bili veseli  :D



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4 : 18 Januar 2007, 17:31:04
ja...5 samčkov in 3 samičke...
tudi js komej čakam da jih grem kej pogledat...sam je treba počakat, da si vsi opomorejo malo...
pol bom pa tudi js kako sliko pripela  ;)

lp,
Polona

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 19 Januar 2007, 08:16:51
Tamali so v redu. 5 samčkov, 3 samice. Čeprav so me malo presenetili, ker je 63 dan šele jutri, so vsi zelo izenačeni po velikosti. Vsi imajo več kot 550 g, en debeluhar pa kar slabih 700... Tako da sem potem razumela, zakaj Arka ni več zdržala s toliko kilami dodatne teže. Je pa zelo pridna mama, nič ne komplicira, cel dan reva leži z njimi  in se skoraj ne gane, tamali pa težijo, če je kateri 10 cm stran od ostalih.

Slike ja... Pojma nimam, kako se jih prilepi... No sedaj se nekaj trudim... Saj bomo, počasi.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #6 : 19 Januar 2007, 08:53:06
Evo slikice malih medvedkov:






arkula ti pa malo pokomentiraj  ;)

lp,
Polona

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 19 Januar 2007, 12:02:10
Komentar na prvo slikco bi bil: Kako smo pridni, ko smo na kupu.... (je potekalo čiščenje brloga)

Na drugo: takšni smo pa bolj od blizu... Seveda lepi!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8 : 19 Januar 2007, 18:57:46
Arkula full so luštni... :o Ampak jst bi še slikic :P
Čakaj ti razložim, kako jih pripopaš... Slikice je najbolje naložiti nekam v album (npr. moj-album.com), nato pa klikneš na slikico (da jo povečaš) in z miško klikneš na sliko (z desno tipko), poiščeš properties (lasnosti), klikneš, skopiraš url naslov in ga prilepiš sem, med ikonico img img-jo dobiš tam kjer so smeški... Upam, da si razumela ;D

Zdaj pa hitro še kakšno slikico :P :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 19 Januar 2007, 20:36:40
Evo še bolj natančna navodila kot jih je napisala Apollo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=800.0  ;D

Lp nina



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #10 : 23 Januar 2007, 21:18:27
Arkula...kako kaj mali? Lepo rastejo? Ste si kaj odpočili?  :P ;) :P (mi komaj čakamo da pridemo mimo :o)

lp,
Polona

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 25 Januar 2007, 14:04:56
Pa poglejmo, če je tole moje kopiranje in nalaganje kaj obrodilo....

Naslov bi bil http://album.email.si/album/30017 

Se opravičujem, ker nič ne pišem.... Šei iz Pesjanarja me je odjavilo, doma in v službi je dela da se kar kadi, sicer pa mali rastejo, v enem tednu so podvojili težo, tako da so čez kilo (ne čisto vsi...) :) :) Arki je dolgčas in samo gleda, kako bi smuknila v hišo... (sedaj so namreč preseljeni v pasjo uto, ki pa stoji v kurilnici...) Kje konec tedna bodo pa spregledali...

Včeraj sem se mučila s temi slikcami in ugotovila, da je še mladiča, ki ima bolj kratke noge, ki ga ne držijo, težko pametno slikat... Seveda mi ni nihče pomagal - tako da Polonči, ko prideš kaj mimo, bova lahko priredile eno photo session... Upam, da bo link postal aktiven, ko pošljem... Drugače mi boste pa kaj pomagali.

Lp od vseh bolj in manj kosmatih!



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 25 Januar 2007, 14:05:50
Preverila in DEEEELAAAA!!!




polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #13 : 25 Januar 2007, 14:08:56
Živijo!
Ja, mi komaj čakamo da pridemo mimo pogledat tamale.
Tako da se kaj slišimo, najverjetneje bi prišli ta viken če boste doma. In naredemo eno serijo slikc.

lp,
Polona

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 25 Januar 2007, 15:41:56
Bomo doma... Kam pa naj s toliko otroki???

Vi kar pridite mimo.

Lp, Mateja.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #15 : 28 Januar 2007, 22:15:33
Čakamo slikice :o :P :o Mladički so pa drugače full lepo obarvani... Vsaj kar se da videt s slik 8) Al bo kakšno obširno poročilo :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 30 Januar 2007, 16:11:46
Najprej pripopam link. Upam, da bo delalo....  http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php

Tu bi naj bilo nekaj novih slikic ::) Sem že trikrat napisala tekst, pa prilepim slike in so prevelike in mi noče nič objavit - niti besedila. Tamali so v redu, rastejo, že gledajo, težki.... Arka že veselo odšiba na sprehod, samo nazaj se ji pa tudi mudi. Sicer je pa strašno čuječa, ni pa huda na nikogar, ki pride pogledat mladiče, pa čeprav jih prvič vidi.

Nekaj je slikala tudi Polonči, tako da kar objavi ;D ;D verjetno ti bo šlo bolje.

Lep pozdrav vsem!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #17 : 30 Januar 2007, 17:50:00
Hmmm na žalost ne dela... :( Slike moraš verjetno prej malo zmanjšat pol bi pa šlo...:-[ No pa čakamo na Polono :-[ :P Vam pa želim veliko veselja z nagajivci 8)

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 31 Januar 2007, 07:29:52
Uhhhh... mučenje s temi slikami.... Dela pa na starem naslovu, ki je vpisan že zgoraj albumu - slikce se zgleda dolagajo  http://album.email.si/album/30017 



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #19 : 31 Januar 2007, 17:30:53
slikce pridejo kmalu...samo da jih dam na moj.album...
morem pa reči, da so mali taki cukri, vsi zelo lepo obarvani, mamica prijazna...

lp,
polona

:)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #20 : 31 Januar 2007, 17:42:41
slike  :o :o ;) :P :o

mali bumbarji...



:)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #21 : 31 Januar 2007, 17:46:11










in še mamica...



lp,
Polona

:)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #22 : 31 Januar 2007, 20:01:37
Ni kej, super so tile buhteljni :P :D :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 01 Februar 2007, 21:11:42
Joj, kakšne kepice...  :o . Tile na fotkah od polonči so pravi lepotci.  :-*

Veliko veselih trenutkov z malimi razbojniki vam želi (sedaj že dvoletna) Chantall.

p.s.: Arkula, koliko mladičev je pa že oddanih (če ni skrivnost)?



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 01 Februar 2007, 21:25:33
Ja, se moram še jaz oglasiti :)! Res so eni srčki! Sem vam prav fouš ;D!
Tud jaz vam želim čim več lepih trenutkov z vašimi malimii!

lp, Sanja



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 02 Februar 2007, 09:40:27
Pozdravčke vsem!

Kaj mi lahko še kdo pojasni, kako se slikice pomanjša, da gredo v teh 128? To mi namreč ne uspeva in tudi če jih pošiljam po mailu, so strašno velike....

Sicer so tamali v redu, rastejo, gledajo, mislim, da že tudi slišijo, ker so nekaj "strigli" z ušeski, ko sem jim zjutraj cmokala... Je pa včeraj eden strašno renčal, ko sem jih nesla v kuhinjo cartat za čas čiščenja brloga... Saj te postane kar strah....  ;D ;D Revše brezzobo.... Ker zjutraj dobi tudi Arka porcijo (sedaj 3x dnevno kot sicer enkrat, jemo samo kuhano, pa skuto in jogurte in podobno, briketov ne....), sem potem pogledala še male z nekaj riža na rokah. Celo roko so mi prelizali, tako da bomo verjetno za vikend kar pričeli z dohranjevanjem - stari bodo 17 ali 18 dni. Kako imate kaj drugi prakso pri večjih leglih?

Slikce še bodo... Za rezervacije se še dogovarjamo, dopisujemo...., v nedeljo pridejo obiski pogledat.

Vsem lep vikend!



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 02 Februar 2007, 13:53:35
Še nekaj poskusim pripet....



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #27 : 13 Februar 2007, 22:03:00
Arkula kaj novih novic&slikic :-[ :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 14 Februar 2007, 08:18:36
Glede na moje fotografsko znanje z veseljem sporočam, da je sinu ob zadnjem poziranju mladičev padel fotoaparat na tla....  :'( :'(Če bo po sreči, bo popravljen do petka, sicer pridejo slikat kolegi...

Kužoti so v redu, rastejo, jejo, ko jih pokličeš, pritečejo vsi na vrata koče... Danes so stari 4 tedne. Do takrat, ko zjutraj počistim, uspejo vse na novo pokakat... Arka je gospa, drekcev ne čisti več, pa tudi pri mladičih noče biti, če jim vse ne zamenjaš, pobrišeš, daš nove rjuhe... Zdaj jo že ulovijo, tako da sesajo kar stoje. Res škoda, da ne morem slikat... 

Upajmo na najboljše!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #29 : 14 Februar 2007, 09:04:42
No mi pa tudi komaj čakamo na kakšne nove slikice... ;) Koliko pa imate že oddanih če ni skrivnost, ker se mi zdi da je trenutno kar dosti zanimanja za švicarje? Lp 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si