Oblikovanje seminarske naloge

*nastja* · 3107

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 18 Januar 2007, 17:40:51
No jaz delam seminarsko nalogo za mamino sošolko (mami se šola  :P jaz pa služim ker delam seminarske  ::) )

Mam pa en problem, mi ne uspeva ravno kazalo slik, tabel in grafov in pa slovar tujk oz. stvarno kazalo se mi zdi.  ::) Tako da če kdo to zna, prosim če  mi lahko malo bolj podrobno opiše to  ;D Prosiiiim .. dans rabim   ::)



Lp, Nastja



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 18 Januar 2007, 18:33:36
Ojla!

kazalo slik
Najprej narediš pod vsako sliko v seminarski tole:
Vstavljanje – Sklic – Napis – Slika oz. Figure (če imap kakšne druge opcije, klikneš gumb Dodaj napis in vpišeš Slika). Potem ti bo pod sliko napisalo Slika 1, ti pa zraven dodaš še naslov slike. tako moraš označiti vse slike.
Potem greš pod Vstavljanje – Sklic – Kazala – klikneš jeziček Kazalo slik – V redu.

Po istem principu narediš tudi za tabelo - kot napis izbereš Tabela.

Kazalo vsebine
Najprej vsak glavni naslov označi s slogom naslov 1, podanaslov z naslov 2 itd. in vključi orisno oštevilčevanje. Nato greš pod Vstavljanje – Sklic – kazala – Kazalo vsebine.

Stvarno kazalo
Najprej si izberi besede, ki jih hočeš vključiti v kazalo. V dokumentu klikni za besedo, ki jo hočeš v kazalu, nato pa greš pod Vstavljanje – Sklic – kazalo – stvarno kazalo – označi vnos – vpišeš besedo pod Glavni vnos. Tako narediš tudi z ostalimi besedami. Nato pa spet Vstavljanje – Sklic –Kazala – Stvarno kazalo – Vstavi.

Upam, da ti bo kaj pomagalo. :)
Pozdravček



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 18 Januar 2007, 19:18:53
Oooooooo, ful ti hvala !!!!

Sam ko delam stvaro kazalo mi ene čudne črtice notr vrže povsod  :o



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 18 Januar 2007, 21:17:17
To je čist normalno.  :) Tako označi word sklic.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 18 Januar 2007, 21:25:04
Aha, mi je uspelooo  :) Jupiii. Hvala še enkrat Gaya



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 19 Januar 2007, 13:07:20
Ni za kaj, drugič še  :)



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #6 : 22 September 2007, 15:06:11
ni glih čisto za v to temo ampak  je tudi neke vrste oblikovanje:

Mi imamo v šoli pri biotehnologiji za naredit plakat o zgodovini. Profesorica je rekla da more bit plakat velik za 4 risalne liste oz šeleshamer. Rekla je da moremo uporabljati malo teksta pa veliko slik in da moremo biti čim polj izvirni. Ker nisem najbolj izvirno-domišljiski človek me zanima kakšna oblika referata bi bila (da nebi bilo navadno) in če ima kdo kake dobre zamisli še za oblikovanje teksta in slikic ter naslova, da nebi bilo vse računalniško !

lp ksenja


**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja