Lep pozdravček iz našega doma

Eva* · 4002

Eva*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
: 19 Januar 2007, 11:48:22
Pozdravljeni!

Moje ime je Eva, stara sem 13 let in s pisano živalsko druščino živimo v predmestju Maribora. Najprej je tukaj seveda zelo simpatična psička Api.
Api je appenzellski planšarski pes, precej nepoznana pasma. Je ena izmed redkih rodovniških psov v Sloveniji te pasme. 23. 3. 2007 bo dopolnila 4 leta. Skotila se je na Slovaškem, natančneje v Bratislavi na Balihara ranchu.

Na balkonu kraljuje 16 letna muca Muca.
Skotila se je leta 1990 skupaj s svojimi bratci in sestricami. Bila je najlepša med vsemi zato sta se moja ati in mami odločila, da jo obdržimo. Kljub temu, da je nezaupljiva jo imamo vsi radi.
Še posebej naš drugi mucek Simba.
Je pravi sivi lepotec in gospodar cele ulice. Cartek na kubik in požrešneš na kvadrat. Da pa se vseeno ne zredi preveč vsak večer pojde z mano Api na sprehod. Seveda ima svoje bližnjice ampak vsake toliko časa skoči iza kakšnega grma, tako, da vedno vem kje je. Zelo rad čepi v Apijinem pesjaku.
Če mu Api pusti pa celo prespi kakšno noč v njeni utici.
Točno ve kaj pomeni "uživati"

Odlično se razume s pritlikavim kuncem Benijem.
, ki je ne dolgo nazaj dopolnil 4 mesece. Prevohat in pregledat mora čisto vsako stvar.
Obožuje solato in svojo prijateljico kunčico Dono
Dona je pred nekaj meseci izgubila sestrico Betko, vendar se kar dobro drži. Malo bolj je osamljena ji pa družbo zato delata Beni in Api. Všeč sta ji blitva in jabolke.


Mongoljska skakača Filip in Skokica sta mlad zaljubljen parček, ki prav uživata v tem letnem času.

Veliko jesta, ampak čisto vsako kalorijo pokurita na tekalnem kolesu.

Sta dve blazno simpatični bitji, ki sta hvaležni za vsako vejico, ki jo daš v kletko.
Njuna soseda je ruska hrčica Herminca, ki domuje sama, saj ne mara hrčje družbe.
Vsak večer lepo pridno vadi na strehi svoje kletke.
V velikem terariju na živo oranžnem pesku živijo 3 ameriški goži.
Gretica je zelo prijazna mlada kačica, ki zelo rada posnema oblike neživih teles.
Fižolček je pravi fotomodel, največji in najpožrešnejši

Polde je sicer še malo napadalen, ampak lepo pridno napreduje.

Piki. Rumenovratka, oz. rumenovratek, se je na nas zelo hitro navadil.

Terarij si deli s Nikijem.

Na koncu pa še 3 veverice mošnjičarke. Jakob je ena takšna prijazna in nežna dušica, ki nikomur ne bi storil žalega. Zelo dobro se razume z Benijem.

Hrana je njegov smisel življenja.

Tudi na božične praznike se je lepo pripravljal.

Njegova sestrica Cilka je bolj boječe narave, zato večino časa raje preživi v kletki.

Zelo ima rada mokarje in borovnice.

Pred nekaj meseci sta dobila prijateljico, mlado veveričko Milko.

Zelo ima rada mehke stvari. Enkrat si je v kletko zvlekla mehko božičkovo kapo.

Všeč ji je gledanje skozi okno


Sicer imamo še 5 kopenskih želv, ki pa spijo zimsko spanje tako, da slike spomladi.

Takole, upam, da vam je bilo všeč.

Lp, Eva



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 19 Januar 2007, 11:51:39
Super predstavitev!!! Pa koliko živali... Veveričke so še posebej prisrčne!  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 19 Januar 2007, 11:54:37
Bravo Eva, krasno si predstavila svoje živalice. Pa saj to je že pravi živalski vrt. Kdo pa skrbi zanje? Najbolj sta mi všeč mačkonarja (obožujem muce) ter veveričke.

Kristinca & Florinca


Eva*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 19 Januar 2007, 12:02:17
Najlepša hvala! ;D. Ja živalic je res veliko, čeprav poznam ljudi, ki jih imajo še več. Vodne želvice so od moje bratca tako, da za želvice bolj ali manj poskrbi on. Za plazilce si delo deliva midve z mamo, saj imava obe radi plazilce. Za psičko si vsi delo izmenjavamo. Ostali pa so vsi glodavci, ki jih jaz naravnost obožujem in mi to sploh ni problem.

Lp, Eva



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 19 Januar 2007, 12:16:01
Dobro organizirana družina.   ;D

Napiši še kaj več o karakterju živalic. Ali pa kako prigodo. Očitno imaš smisel za pisanje, razvijaj ga.

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 19 Januar 2007, 12:33:53
Super slikce in lepe živali. Je pa res tole že manjši živalski vrt  ;D. Zgleda, da ste zelo zorganizirana družina in kar je še bolj pomembno, vsi veliki ljubitelji živali  :o.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6 : 19 Januar 2007, 12:41:20
Ojej, koooliko luštkanih malih bitjec!!! Pri vas je pa živahno. Bravo in tako naprej.
Pa super predstavitev, Eva!



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 19 Januar 2007, 12:56:46
eva super predstavitev!!!  :)   cela živalska druščina je   :-*  blagor tebi ko imate toliko živali doma!!!  ;D



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #8 : 19 Januar 2007, 13:00:45
Zanimivo  :o
Velika živalska druščina ;)
Veliko lepih trenutkov

lp,
Polona

:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 19 Januar 2007, 13:02:22
Pohvale sploh glede na tvojo starost, da si tako resna, da vse tole poštimaš. Sem kar malo brez besed :o

Lp nina



Eva*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 19 Januar 2007, 13:09:32
Vsem najlepša hvala! ;D

Ja res, starost..ne vem no že od malega gojim veliko ljubezen do živali, in res neskončno uživam v tem. Veliko zahval pa gre tudi mojima staršema, da mi to sploh pustita in podpirata.

Florinca, ti pa si me prosila, če kaj več napišem, če se ne motim. Bom verjetno med vikendom, trenutno nimam dovolj časa ;).



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #11 : 19 Januar 2007, 13:36:40
Verjetno, če nebi imela staršev, ki imajo radi živali in do katerih imajo lep odnos, tudi ti nebi bila tako dobrosrčna kot si.

Veliko veselja in lepih trenutkov želiva tebi in vsej vaši živalski "bandi"  ;),

Miša & Baki



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #12 : 20 Januar 2007, 13:43:18
Hej!
 :o :o :oČudovit živalski svet!
Samo še kakšen konj vam manjka, pa se kar k vam preselim!! :P :P :P :P

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 20 Januar 2007, 18:09:03
Eva, kot so ti že povedali, res super predstavitev! Zelo pohvalno, da se tako pridno ukvarjaš z živalcami, vsa pohvala pa tudi staršem, ko bi bilo le več takih  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"