Lastniki črnih psov

nyssa · 8531

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
: 24 Januar 2008, 00:36:06
Prosila bi za pomoč vse lastnike črnih psov...
Mogoče bo tole vprašanje malce nerodno postavljeno,samo zanima me,katero hrano uporabljate,da ne barva dlake na rjavo oz. rdečkasto.
S Paxxom sva poskusila že vse možne hrane,vse so bile solidne,samo kaj,ko je kmalu začel dobivat rdečkast odtenek. Nazadnje se je najbolje obnesla Sportmix,no,pa še ta je začela barvat dlako,sicer po 7 mesecih šele,ampak vseeno  :-\ Z njo sem bila pravzaprav še najbolj zadovoljna,dokler...  :-\ Bil je bleščeče črn,zdaj pa ponovno opažam rdečkast odtenek dlake po celem telesu >:(
Vem,da imajo psi različne stopnje pigmenta v dlaki in tudi vem,da ponavadi ovčetina barva dlako.
Zato me zanimajo vaše izkušnje glede hran,ki vaših psov niso obarvale(po daljši uporabi).
Moram pa še povedat,da Paxxa vedno hranim s hrano,ki ne vsebuje koruze,ker je ne prenaša,vse vrste mesa in ostale žitarice pa.
Zato imava malenkost omejeno izbiro.
Razmišljala sem o Nutro,ProPlanu,Pro Pacu,...

Hvala!



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Januar 2008, 07:18:07
oj. lahko provaš canidae(ne vsebuje koruze).Tara je eno leto na tej hrani (in natures variety),prej je jedla eukanubo lamb&rice pa je ratala čist rjava.
A ne hraniš zdej paxxa s surovo hrano??


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #2 : 24 Januar 2008, 10:06:34
Sej problem rdeče oz. rjave dlake ni v koruzi ampak karuten in železo.
Jaz ti svetujem da probaš hrano PRONATURE, ki je komplet linija brez karutena. Je testirana na belih ovčarjih in ti lahko to potrdijo.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 24 Januar 2008, 10:08:07
KarOten ::) ::)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 24 Januar 2008, 11:49:49
Naš črni dolgodlaki mešanček je jedel 7 let Nutro (ovčetino). Nikoli ni imel problemov z rjavo barvo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 24 Januar 2008, 12:12:45
Jaz sem pa mislila, da rjava barva pride od sonca...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 24 Januar 2008, 12:29:25
Jaz sem pa mislila, da rjava barva pride od sonca...

Pri nas že :) .. sonce ga obšlesa , in je tak kot rjavi medved :D. Tudi mislim da nima veze s hrano ... vsaj pri nas ne ... smo zamenjal že 10x hrano( pa ne zaradi tega ,da bi dlako barvala  ampak ker" presran " in ni jedu)
In če je umazan ... ni več sijoča črna ampak na rjavo potegne ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 24 Januar 2008, 12:30:48
Buda je NutraGold in mu ustreza v vseh pogledih. Sam ko dlako menja, potegne na sivo al pa rjavo.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 24 Januar 2008, 12:54:17
Hvala vsem. Paxx je drugače bleščeče črn,edino ko sem ga dobila iz zavetišča je bil rdečkast in pa ko je menjal dlako(ko je šla podlaka ven,ki je zdaj nima-imel jo je zato,ker je bil zunaj očitno). Saj pravim,RC-rdečkast,Linea-rdečkast,Sportmix-sedem mesecev lepe črne barve,zdaj-rdečkast. Tako,da od sonca nima tega-poleti npr.sva bila večinoma na Obali in sva tudi preživela v morju in na plaži lep del dneva,pa ni bilo nič.
Sej problem rdeče oz. rjave dlake ni v koruzi ampak karuten in železo.
Vem,da ni problem v koruzi ;),v koruzi je problem samo zato,ker je alergičen nanjo,zato ne dobiva takih hran-do zdaj so bile vse zato Lamb&Rice,ki zanesljivo niso vsebovale koruze.Bi bilo pa lepo,če bi na deklaracijah dejansko pisalo kaj o karotenu  :-\ Baje pa da tudi ovčetina barva dlako.
A ne hraniš zdej paxxa s surovo hrano??
Ja,Paxx je trenutno na RMB-ju,samo to je samo toliko,da vidim kako dejansko deluje oz.če sploh deluje,ne vem pa,če bova ostala na tej vrsti prehrane. Zato bom tale čas brez briketov izkoristila za raziskavo  :D



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #9 : 24 Januar 2008, 13:43:29
Torej kolikor je meni znano, hrana ne more neposredno obarvati dlake, vsaj ne tako, kot to pri večini "obarvani" psov izgleda. Lahko pa vpliva na kvaliteto dlake in s tem na njeno barvo. Torej bi morala problem rešiti kvalitne hrana, ki psu odgovorja.

Kar pa se mojega črnuha tiče - trenutno je bleščeče črn, konec poletja pa je bil ves rdeč. Ves čas je na isti hrani. Je pa res, da je imel konec poletja težave z zravjem.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Januar 2008, 14:31:22
Hrana še kako lahko psu obarva dlako oziroma bolj sestavine hrani. Se pravi prideš do zaključka, da JE hrana zadosten razlog. Še posebno če pes nima čisto črnega pigmenta. Moja psica je postala rjava po Eukanubi. Čokoladno rjava. Ko smo zamenjali hrano se je spet normalno obarvala. Pri vsaki hrani katero smo sprobali (pa je bilo to AG, DCE, ProNature, Pro Plan, Royal Canin) je ven udaril rjav pigment. Najmanj ga je bilo pri ProNature lamb&rice. Čisto črna moja psica nikoli ne bo, se da pa dobro vplivati na njeno dlako z izogibanjem hran katere imajo velike količine karotena in pesine pulpe. V bistvu, če bi hotela, da je moja psica čokoladne barve, bi lahko ostala na Eukanubi.  :P

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #11 : 24 Januar 2008, 14:47:00
Pri Paxxu defenitivno hrana vpliva na barvo,ker ko ga umaknem s hrane,se barva tudi spremeni.
Se pravi,črtamo pesino pulpo,karoten in umetno obarvano hrano... Ima kdo kake preverjene podatke o jagnjetini? Ozriroma ali  je res,da obarva dlako ali ne?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 24 Januar 2008, 15:41:29
Zara je Almo nature in je blescece crna..



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 24 Januar 2008, 20:55:49
Ima kdo kake preverjene podatke o jagnjetini? Ozriroma ali  je res,da obarva dlako ali ne?

Moja je od malega na jagnjetini oziroma je bila cirka 2 meseca tudi na hrani s piščancem. Bistvenih razlik ni bilo razen da jagnjetino bolje prebavlja.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #14 : 24 Januar 2008, 20:56:26
naš tastarejši tud je almo nature-čisto črn

tamala pa 1st choice in je tudi bleščeča. mi je lih ena teta zadnč rekla da če je možno da se pes tolko sveti  ;D



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #15 : 25 Januar 2008, 09:31:12
Jagnetina načeloma neb smela obarvati dlake.
dneva,pa ni bilo nič. Vem,da ni problem v koruzi ;),v koruzi je problem samo zato,ker je alergičen nanjo,zato ne dobiva takih hran-do zdaj so bile vse zato Lamb&Rice,ki zanesljivo niso vsebovale koruze.

Pol bi ti svetoval hrano PRONATURE brez pšenice, soje in koruze. Je brez karotena pa še na osnovi piščanca.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #16 : 14 Februar 2008, 20:35:55
Hmmm...nikakor se ne morem odločit :-\
Zelo me je pritegnil Techni-cal Sensitivity +,pa mi pravijo zastopniki,da je proizvajalec zamenjal to hrano z drugo,ki ne vsebuje živalskih beljakovin  ::) Hypoalergenic  ::)
Nimam sreče  :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 14 Februar 2008, 21:39:03
Ne vem sicer če to šteje, moja ima malo premalo dlake, glede na to da je delno gola  :P Ampak imamo že kar nekaj časa Nature's Variety, različne okuse, pa je dlaka vredu, lepa črna, tam kjer pač je  :P Čeprav briketi predstavljajo manj kot pol prehrane, posebno v zadnjem času...


videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 11 April 2008, 13:23:03
Rdečkast odtenek se pojavlja tudi pri belih psih (oziroma pojavlja se tudi pri mačkah).
Nekje na netu sem bral članek o raziskavi, kjer so ugotavljali, da je mogoče stopnja tirozina (amino kislina) v vezani obliki. Ko so dodali L-tyrosin (nevezan) se je obarvanost zmanjšala oziroma se ni pojavila.
Če kdo kaj več ve o tem bi ga prosil, da napiše.
Ali pa če ve, kje dobiti kakšne takšne dodatke => aminokisline npr. tirozin. Če se to sploh dobi v prosti prodaji.
Lp,
Sebastjan

P.S.
Povezave na članke...
http://vin.com/proceedings/Proceedings.plx?CID=WSAVA2002&PID=2720  Tole je znanstvena raziskava, da me ne bo kdo obtožil šarlatanstva
http://publications.royalcanin.com/renvoie.asp?type=2&id=102487&com=3&animal=0&lang=2&session=2228064 Se sklicuje na isto raziskavo kot zgornja povezava
http://jn.nutrition.org/cgi/content/full/132/6/1646S



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #19 : 12 April 2008, 09:35:12
Zelo zanimivo!
Videc,hvala za linke  8)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 12 April 2008, 19:31:39
Midva sva imela prej proplan je bilo ok, zdej RC je tut ok

nyssa mogoče ima tak odtenek zato ker menja dlako. Nekaterim psom potegne na rdeče rjavkasto, drugim na sivo (moj) enim na bledo rjavo...

Edina hrana da vem da barva dlako na rjavkasto je Eukanuba, baje zaradi karotena. Vem, da so imeli probleme tako beli kot črni psi in tudi rjavim se je ton dlake spremenil. Ampak spet ne vsem  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 07 Maj 2008, 16:47:26

Ojla,

Tudi sama sem lastnica dveh črnuhinj. Prej je vsaj ta starejša imela občasno rjavkaste odtenke v dlaki. Sedaj pa ju že približno 2 leti hranim s hrano Forza, pa sta obe popolnoma črne barve. Vmes smo enkrat poskusili Canidae jagnjetino, pa je dlaka spet postala nekoliko bolj rdečkasta tudi pri mlajši psički.Tako da hrane Forza ne menjam več.

Lp,
Nati



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 07 Maj 2008, 17:03:24
BiOMill si poizkusila? Med strankami imam namreč večinoma črne pse in so vsi zadovoljni.


-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 18 Avgust 2008, 12:57:43
Tudi jaz imam črrno koker španjelko, sicer je stara šele 4 mesece. Na soncu se ji pojavlja odtenek rdeče na dlaki. Rdečkasta je postala ko sem ji začela dajati fitness trainer rabbit za mladičke. Zdaj sva na domači hrani in zelo malo Nutri Choisa puppy dobi vsak dan, pa je malo boljše. Ve kdo za kakšne puppy brikete, ki ji nebi barvale dlake?



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #24 : 18 Avgust 2008, 13:51:48
Mi uporabljamo Pro Plan pa ma zelo lepo dlako ("tok tok")
nč se mu ni obarvala ;D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 18 Avgust 2008, 15:55:56
Eagle pack :)



-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Avgust 2008, 15:14:26
Danes sem šla v trgovino za male živali in mi je prodajalec rekel, da naj bi se dlaka obarvala, če preide pes iz slabe hrane na dobro.. ???..Je to res? Ker Arabela je vedno jedla kvalitetno hrano. Zdaj bova pa poskusili z Hills Science plan lamb and rice.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #27 : 19 Avgust 2008, 16:16:24
 >:( Povej prodajalcu, da nima pojma  ::)
Po mojih izkušnjah psa obarva hrana, ki vsebuje jagnetino, rdečo peso, .... To je bil pri mojem psu problem.