Ovratnice

Taj · 121882

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 14 Julij 2014, 11:46:08
Ker ravno spada v kontekst ozkih ovratnic. 



Ko sem rekla, da se ovratnice s tem tipom zaponk težje zapirajo sem govorila o teh.  ;) Ta tip zapiranja je varnejši od plastičnih ali pa kovinskih zaponk. (El Perro in Mag so pa jasno mehkejše in manjše, tako da zapiranje ne bi smelo predstavljati večjih težav.)







Mag ima nekaj zelo lepih.  :)




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #211 : 14 Julij 2014, 11:58:58
Uuu, tale črno-rdeča na drugi sliki je zelo lepa :D

Ne najdem pa spletne strani za Mag ovratnice ... mogoče kak link?

Sem za začetek naročila 3-cm ovratnico El perra. Kasneje bi pa še z oprsnico poskusila, da vidim, kako se obnese pri naši žverci :-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 14 Julij 2014, 12:01:01

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #213 : 14 Julij 2014, 12:19:48
Super, hvala, bom pogledala :-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #214 : 14 Julij 2014, 13:02:08
Sem brala, da El Perro niso tako kvalitetne kot izgledajo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 14 Julij 2014, 13:10:54
Ja ampak njena psica bo ovratnico tako ali tako hitro prerastla pa tudi sama cena je dovolj nizka da nimaš večje izgube. Predvidevam, da govoriš o temu da hitro zarjavijo? Za na močnejše pse, pa tako ali tako niso primerne (psi ki se z vso silo zaganjajo/so na verigi itd.) Če hočeš kvalitetno ovratnico, ki bo držala več let daš za njo več kot pa 5-8 eur.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #216 : 14 Julij 2014, 13:57:59
T.M.T. je dala na svoj FB sliko ovratnice, kjer sta se 2 luknji strgali.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 14 Julij 2014, 14:03:49
Ona ima Novofundlanca ne? Kaj so ji rekli ko jih kontaktirala?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 14 Julij 2014, 17:53:03
no če smo že pri tem jaz ne kupujem ovratnic saj imam ročno narejene ki prav tako dobre lahko izberaš vzorec barvo zatezno  vratnico...Meni se ne splača kupovat saj mam doma mojstrico ki to obvlada :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #219 : 14 Julij 2014, 20:45:39
Evo mene z El perro, sem jo imela na malamutu in je navaden drek od ovratnice. Tudi sestrici od Skya se je v roku enega meseca zgodilo čisto isto.
Jaz sem bila res razočarana, ker sem jo kupila ravno zato, ker so se mi najlonske pri potegih odtegovale, pri netkih se pa nima kaj. Prvi netek je padel ven v roku enega tedna, drugi v roku enega meseca. Se ne čudim, da so jih vse spletne trgovine dale ven iz prodaje. Tako da odsvetujem!
So pa meni jih svetovali ravno za vlečne pasme, ker naj bi zdržale nevemkakšne sile ::)



Midva imava sedaj široko Rogzovo in je zaenkrat perfektna. Mi je žal, da je nisem kupila že takoj na začetku (tudi pri njufkotu mi je 6 let zdržala brez problema)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 14 Julij 2014, 21:01:36
  :o Resno? Kako je možno da imajo toliko dobrih ocen? Je nonstop vlekel ali kaj podobnega?

Jaz imam zelo dobre izkušnje z najlonskimi ovratnicami, so ekstremno močne. Pes ima za doma XXL Rogz ovratnico ampak pred sprehodom vedno naredim menjavo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #221 : 14 Julij 2014, 21:47:17
Jaz imam pa z El Perrom ravno nasprotne izkušnje pa imam par njihovih ovratnic še iz njihovega začetka, kupljenih na Poljskem, ko so prvič sponzorirali Pit Bull Show in se tudi prvič predstavili javnosti leta 2010. Ovratnice so kljub redni uporabi in rednemu pranju v pralnem stroju po 4h letih še vedno, kot nove, nikoli nobenih problemov pa imam isto močne pse doma.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 15 Julij 2014, 07:24:42
Meni tale od Neon izgleda že falš narejeno, ravno posredi, kjer so neti. Kot, da bi dva dela ovratnice po sredi nekako čudno spojili.
Je bila 4CM široka ali 5? Čeprav mi izgleda ožja. Manj od 4cm pa ne bi dala na "norca" ki rad sunkovito potegne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #223 : 15 Julij 2014, 08:11:39
Točno to kar je rekla Čara, je problem pri tej (ta je 3cm) da je po sredini pri netkih zareza, in če si tam prepognil po dolžini, bi ubistvu lahko že netke pobral ven. Ne vem pa kako so narejene 5cm, ker ko sem jaz kupovala je Canifit imel odprodajo in sem imela na voljo samo še 3 barve 3cm...

Pa tudi slučajno pes ni stalno vlekel. Če ga pa jaz parkrat cuknem, ker razmišlja o bedarijah pa tudi ne pričakujem da mu bo ovratnica razpadla okoli vratu.
In kot sem rekla, pri njegovi sestrici identična zgodba.
Možno da sva imeli ravno midve slabo serijo ali pa kaj drugega. Mi je pa sumljivo, da je imelo večino Slo trgovin letos odprodajo teh ovratnic.
Polarčki prisegajo/prisegamo na Loomp in Rogz

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #224 : 15 Julij 2014, 09:57:02
Te široke Rogzove ovratnice (4 cm) sem zasledila samo v največjem obsegu (50-80 cm), za manjše pa je tudi širina ustrezno manjša.

Sem pa pri Loompu videla, da imajo tudi simpatično oprsnico proti vlečenju.


Bi bilo dobro, da se za mladička nabavi to zatezno oprsnico, sem nekje brala, da do enega leta naj ne bi uporabljal zateznih ovratnic in teh oprsnic, ki stisnejo prsni koš, ker se mladiček še razvija in raste ter ga lahko to poškoduje. Kaj pravite?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #225 : 15 Julij 2014, 10:46:51
Raje vlagaj svojo energijo v odpravljanje vlečenja in zaganjanja kot v nakup raznoraznih pripomočkov. Moja je bila kot mlada totalno utrgana (do sedaj sem srečala samo eno labradorko, ki se lahko primerja z njo) pa so vse Rogzove ovratnice normalno zdržale. Nekaj časa sem imela polzatezno od Rogza, niti slučajno ne najširše, ker se je znala tudi sneti iz ovratnice. Te so meni všeč, ker ublažijo poteg, nastaviš jo tako, da se pes ne davi, ampak se ne more sneti. Bolj problematični so bili povodci, ko je bila na privezu in je bil rezultat 2x počen karabin (en od rogzovega povodca) in en po šivih strgan največji preklopni povodec od Rogza. So pa boljše tiste ovratnice, ki imajo prišit vzorec, ker se ne raztegujejo kot tiste iz gladkega najlona (tiste rogzove z vzorcem tačk).

Imaš pa pri Hurrti izbiro med navadno in polzatezno ovratnico, ki sta lepo podloženi in široki, če te skrbi, da bi se pes davil.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #226 : 15 Julij 2014, 11:17:04
Delam na odpravljanju teh težav in se zavedam, da je to prva in prava rešitev, če bomo obvladale, bomo zmagale ;-)
V nedeljo naju je na sprehodu našel odrasel spuščen pes in smo že kar lepo šle mimo, se je povohala, malo povlekla, smo šle naprej, je šla malo nazaj in še ga hotela  spodbujati, da bi se igral, potem pa smo kar lepo šle naprej. Male zmage. ;-)

Včeraj pa smo spet imele lekcijo s Tiso, mladičko, ki prosto teka po neograjenem dvorišču in potem hodi za sprehajalci, že drugič nama je sledila do doma, hočejo se igrati, ona lažje teka okrog, ker je spuščena, Lili pa na povodcu vleče, vlekla in dihala je nenormalno, tok je sopla, da je že kar piskala, sem že mislila, da bo hin, ne vem, kako ji ni jasno, da z vlečenjem ne pride daleč.  >:(
Smo pa prišle tako daleč, da se je že tudi umirila, usedla in čakala, potem smo poskusile normalno hoditi, pa se je Tisa spet sprehajala in laufala gor pa dol, pa Lili spodbujala k igri, v glavnem smo prišle do te faze, da smo po par korakov že naredile brez vlečenja, ko je potegnila, smo se ustavile in umirile, pa tako naprej. Počasi se daleč pride, ni vrag, da tudi naše ne bi enkrat srečala pamet  :P

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #227 : 15 Julij 2014, 18:44:59
Joooj samo te Loompove in podbne ne. Če pes res vleče, ga bo tako ožulilo pod pazduhami. Še posebno v kombinaciji z mokro dlako in oprsnico,

Potem je bolje od Halti oprsnica (mr. pet, zootic in ostale živalske trgovine) in pa tale sensation v pasji.net.

Jasno so te zadeve kot bergla, pripomoček. Hkrati pa se trudit. Sama dobro vem, da čisto vedno ne moreš imeti šolskega sprehoda-se ti mudi psa na wc peljati, pa bi rad imel še celo roko ob enem. Ali pa imaš psa ki ga huuuuudo motijo srne, veverice, ti pa si poškodovan etc. Dokler ni potuha, ampak res zgolj en tak pripomoček je čisto OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #228 : 16 Julij 2014, 10:16:24
Proti vlečenju so imeli naši sošolci vsi tole: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_20&products_id=1158 in so ful pohvalili. Za tisto zgornjo Loompovo mi je pa nekdo, ki jo ima razlagal, da ni zadovoljen in še ožuli mu psa...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #229 : 16 Julij 2014, 11:20:44
A se pri tej SENSE-ation oprsnici povodec pripne samo na oprsnico ali na oprsnico in ovratnico (sem videla slike tudi s takšnim načinom pripenjanja)?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 16 Julij 2014, 13:25:37
Samo na oprsnico. Jaz jo imam in je res super!  :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #231 : 16 Julij 2014, 16:07:13
Hvala. Jo bom kar naročila, da jo preiskusim, če tudi na naši žverci deluje ;-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 16 Julij 2014, 16:17:43
Predvidevam, da imaš labradorko  ;), če si blizu Ljubljane lahko prideš našo probat, če ti ustreza :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #233 : 16 Julij 2014, 17:11:30
Sem na drugi strani Trojan, pa niti nimam nobenih poti proti Ljubljani, tako da hvala vseeno.  :) Je pa labradorka, ja, sem kar naročila velikost M.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #234 : 17 Julij 2014, 20:20:09
Dragi moji, hvala za priporočilo sense-ation oprsnice, danes prispela, smo jo že testirali na kratkem sprehodu in lahko rečem, da se opazi razlika, je zelo lepo hodila na sproščenem povodcu, proti koncu je parkrat se hotela zalaufati, ker ji je očitno bilo prepočasi ali pa je bil prekratek sprehod, ampak se je takoj ustavila, še preden se je povodec zares napel. Je pa res, da na poti ni bilo ne ljudi ne psov. Jutri jo peljem na njej še v park, kjer bomo testirali, kako se bo obnašala pri srečevanju ljudi in psov.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #235 : 18 Julij 2014, 07:25:10
Kombiniraj lepo pripeto hojo s slednim ali spuščeno psico in dinamično igro, da pokuri nekaj energije in se sprosti. Play together, stay together! ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #236 : 18 Julij 2014, 08:21:15
Ja, seveda, saj ko smo prišle domov, smo se še igrale, tako da je definitivno šla utrujena spat ;-) Drugače imamo daljši sprehod zvečer, včeraj smo ga pa zjutraj naredile.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #237 : 18 Julij 2014, 11:48:51
Fajn je že vmes med samim sprehodom kombinirat. Da ni dolgočanih 60 minut hoje na povodcu v počasnem tempu (počasnem za psa). Kakšna žoga vmes, cufa, kaj trikcev, teka s tabo ipd. Odvisno tudi od psa do psa. Važno je, da pes ni zafrustriran vmes in ti. Eno tako ravnotežje med živahnostjo, prostim miganjem oz. igro, za razbijanje monotonosti in za "blow of steem", ne vem kako bi v slovenščini to opisala in pa hojo na povodcu, kjer je treba, brez, da se ti roka podaljša.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #238 : 21 Julij 2014, 12:45:16
Odvisno, kam gremo in na kako dolg sprehod, nikoli pa ni samo hoja, vedno malo kombiniramo.  ;D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 27 Julij 2014, 13:10:47
Mene pa zanima,če obstajajo ovratnice,ki so kot El Perro - da lahko izbiraš širino, barvo, podlogo iz flisa....in da ne zarjavijo? Mi bomo mogli spet zamenjati in kakor so mi ElPrro top izbira,bi vseeno poizkusila kaj novega - če obstaja.

Once you go boxer, you never go back :)