Ovratnice

Taj · 121905

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #30 : 07 Februar 2007, 14:33:53
Mi smo jo pa vceraj nesli nazaj in so nam jo zamenjali za novo. :) Verjetno zaradi tega, ker je bila stara komaj en teden.

Lp.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #31 : 19 Februar 2007, 10:10:41
Ojla!
Tudi mi imamo ovratnico in povodec Rogz for dogz , v lepi oranžni barvi.
Sona jo je dobila prejšnji mesec, ko je dopolnila svojih devet mesecev.

Lp Sabina

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 19 Februar 2007, 17:24:44
Mi smo jo pa vceraj nesli nazaj in so nam jo zamenjali za novo. :) Verjetno zaradi tega, ker je bila stara komaj en teden.

Lp.

Je bila ovratnica Rogz?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #33 : 20 Februar 2007, 08:51:12
Je bila ovratnica Rogz?

Jap..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 20 Februar 2007, 12:42:13
Kako pa te bliskajoče ovratnice vplivajo na psa?


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #35 : 20 Februar 2007, 12:58:11
Ta ovratnica v bistvu deluje kot mačje oko; ko na primer avto mimo zapelje in posveti na psa, se te črtice refleksno odbijejo.
Tiste, ki pa imajo baterijo gor, pa skozi svetijo in tudi mislim, da ne motijo psa, saj se v bistvu svetlikanje dogaja na njegovem vratu, kjer se večino časa sam ne vidi.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #36 : 20 Februar 2007, 13:21:09
Urška, če pa misliš tiste, ki res svetijo in utripajo, sama nisem opazila kake posebne spremembe obnašanja.
Psi, ki se težje gibajo po temi pa baje stopajo bolj sigurno (pri samostojnem delu v popolni temi), glede na pripovedovanje njihovih vodnikov.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 20 Februar 2007, 15:30:26
Moje psice svetloba na splošno ne zanima prav dosti (v tem smislu, da bi jih recimo pripravil do tega da bi sledile svetlobnemu snopu ali da bi recimo s svetlobnim snopom lahko na kaj opozorila tagluho psico) Ko je imela ena utripajočo ovratnico ne samo da sama tega ni opazila, tudi druge niso - sicer bi ji zanesljivo poskusile zanimivo zadevico sneti.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #38 : 20 Februar 2007, 16:23:02
Mislila sem predvsem te utripajoče zadeve in kako je potem s prilagajanjem očesa temi. Ker utripajoča svetloba v temi je za ljudi precej moteča (deluje dezorientirajoče, to s pridom izkorišča vojska, policija), zanima me, kako vpliva na vid psa, ki to nosi. 


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 20 Februar 2007, 17:05:32
Ne vem, ni bila tako močna da bi motila psa ki ima ovratnico na sebi (mu itak ne sveti v oči) sploh pa ne, da bi razsvetljevala okolico.Tudi pri ruševinarjih, ki iščejo v temi, pa jim vodniki hote ali nehote svetijo s tamočnimi lučmi, včasih bolj nerodni tud direkt v oči nisem opazila da bi jih kaj pretirano motilo ali dezorientiralo. Večina se namreč zanaša predvsem na nos in sluh. Mogoče bi motilo kakšnega psa, ki se orientira pretežno z očmi (kakšnega hrta recimo)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 25 Februar 2007, 14:32:38
Jap..

Aha, hvala. No, mi bomo, če se nam ovratnico po tako kratkem času zopet uniči, pač šli na drugega proizvajalca.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #41 : 25 Februar 2007, 15:59:34
Pa kaj vi delate z ovratnicami :D

Nasa dva sta imela iste, le razlicne velikosti. Navadne najlonske ovratnice na klipsno, stalno na vratu, klipsna pa ne poci niti ob hujsem potegu. Pa sploh ni neka firma, se mi zdi.

A to vam kar poci?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 25 Februar 2007, 16:51:19
Pri nas je bila klipsna malce počena. Tam kjer so vilice. Videlo se je samo, če si dobro pogledal. Se je še vedno držalo vse skupaj, ampak je bilo mičkeno počeno in se ni več dobro zapiralo  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #43 : 25 Februar 2007, 18:13:39
Pri nas je bila klipsna malce počena. Tam kjer so vilice. Videlo se je samo, če si dobro pogledal. Se je še vedno držalo vse skupaj, ampak je bilo mičkeno počeno in se ni več dobro zapiralo  ;)

Pri nas isto. Tam kjer se vilice upognejo je postala skoraj zareza. Po enemu tednu uporabe!!! Pa nas pet mesecni zlatko ni tako mocan, da bi jo lahko kar unicil. Ker potem, ko sem klipsno zapela, je bila ena vilica bolj postrani, pac zaradi razpoke, se niti zaklenit ni vec dalo (s tistim varovalom). Ampak, ker mi je pa proizvajalec vsec, zaenkat se ostajam pri njemu. Sedaj je pa ze 3 tedne odkar so nam jo zamenjali, pa je se vedno kot nova, tako da, mozno da je bila samo kaksna tovarniska napaka ali kaj podobnega  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 25 Februar 2007, 19:29:10
Tudi pri nas je bilo tako, ja. Vendar ne po enem tednu, ampak po parih mesecih.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #45 : 25 Februar 2007, 20:52:13
Ocitno sem se prehitro pohvalila. Prejle sva prisla s sprehoda, in ker se je nekam na "komot" odpela ovratnica sem s strahom pogledala vilice. SPET je taleva malo naceta!  :'(  Ne vem vec.. A je res mali tako mocan (kar se mi zdi malo neverjetno, res pa da smo bili danes na razstavi, pa je kar precej vlekel) ali pa sem naletela samo na slabo serijo teh ovratnic.. Sedaj moram premisliti kaj bom.. Dvomim pa, da mi jo bodo hoteli se v drugo zamenjati.  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #46 : 08 Marec 2007, 13:36:48
Ovcka: ti jo je uspelo zamenjati?

Moram jaz tudi sedaj malo preveriti ovratnico od rumbe, če ni slučajno kaj načeta ;)

Mimogrede, to imaš ovratnico pri katerih gre klipsna skozi rinko ali direktno zapenjanje na klipsno?

Lp, Črt



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #47 : 08 Marec 2007, 14:36:03
Ovcka: ti jo je uspelo zamenjati?

Moram jaz tudi sedaj malo preveriti ovratnico od rumbe, če ni slučajno kaj načeta ;)

Mimogrede, to imaš ovratnico pri katerih gre klipsna skozi rinko ali direktno zapenjanje na klipsno?

Lp, Črt

hej

Po mailu so mi odgovorili, da mi jo bodo se drugic zamenjali, samo do Celja se moram en dan zapeljati.. Je pa ovratnica, pri kateri gre klipsna skozi rinko. Se slikica, kjer se vidi kako pocena vilica na klipsni izgleda - navpicna zareza na vilici (se opravicujem ker ni najboljsa fotka, ampak ne gre drugace):



Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 08 Marec 2007, 18:19:47
Haj!

A tvoj pes vleče? Pa tudi, če bi res vlekel, zadeva ne bi smela poči tako hitrot-nikakor. Jaz bi raje zahtevala denar in prešla na drugo firmo, mogoče tudi drugačno ovratnico.

Meni je taka ovratnica šla k vragu po večih letih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #49 : 08 Marec 2007, 18:33:13
Seveda vlece, ce je se mladicek :D Ampak vseeno se strinjam, da se nebi smela tako hitro uniciti, saj mora zdrzati potege odraslega psa, ne pa samo 5 mesecev starega mladica.

   

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #50 : 10 Marec 2007, 12:38:41
Mene pa zanima če ima rogz ovratnice na več načinov, ker meni je prodajalka razlagala, da na teh s klipsno(ki jih je kazala meni), klipsna ni direktno obremenjena, sedaj pa ne vem, ker sem planirala tudi sama nakup v prihodnosti, in če so vse na isti način, bom očitno mogla od drugega proizvajalca  :(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 10 Marec 2007, 12:47:39
Ne, imas take, pri katerih gre klipsna skozi rinko in se da klipsno tudi zaklenit, potem imas take navadne, pri katerih ne gre skozi rinko, pa polzatezne, pa se ene par variant se mi zdi.

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 10 Marec 2007, 15:58:02
Ne, imas take, pri katerih gre klipsna skozi rinko in se da klipsno tudi zaklenit

od kolega pes je imel tako, pa si jo je pes kar sam dol spravil. Nihce pa pojma nima, kako. Klipsno si je odprl, ni kar cele ovratnice cez glavo potegnil :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #53 : 10 Marec 2007, 20:16:10
Jaz imam tri take ovratnice ene druge firme- ne vem katere ,ker še nima kluba na tem forumi  ;), ki imajo klipsno , ki jo potegneš skozi obroček in potem lahko zakleneš. Moji psi na vrvici -kadar slučajno so, vlečejo in potegnejo, na teh ovratnicah sem imela pogosto privezane med treningi, ko se zaganjajo ko nori in potrgajo še verige. Ovratnice imam že več let, pa še niti enkrat ni počila ali popustila klipsna. Po moje bi brez problema zdržale trening obrambe z najtežjim rotweilerjem  8) Ovratnice, ki so imele obremenjeno direktno klipsno so pri meni vedno odpovedale. Niso sicer nikoli počile, se pa je enostavno odpela ni zdrala cukov na privezu
Predvidevam,da ima torej Rogz eno serijo slabih klipsen- mogoče so naši kakšnega cenejšega proizvajalca al je pa napaka v sreiji.
Imam tudi eno vrcico z ovratnico od Rogza, ampak je na klasično zapenjaje - luknjice in jeziček in vse je videti zelo dober material.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #54 : 10 Marec 2007, 23:38:18
Jaz imam samo ovratnice na klipsno (ker so mi veliko bolj všeč kot ostale), pa se mi še nobena ni pokvarila. Pa zna Luna tudi močno potegnit. Recimo ko smo delali z divjadjo in je morala čakat, je uspela "raztrgat" povodec (odpadla je rinka za zapenjanje), pa je bil to povodec za ta največje pasme, ovratnica pa je ostala nedotaknjena. Trenutno imam tudi ovratnico od Rogza, pa se mi zdi še bolj kvalitetna kot prejšnje (da se bolj trdno zapira). Verjetno je malo odvisno tudi od serije.

Sem pa imela pred leti tudi slabo izkušnjo s klipsna sistemom, ko je naka psica potegnila za mačko, in je ovratnica samo stran padla.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #55 : 11 Marec 2007, 10:13:22
luna pa imata to na navadno klipsno ali tistko ko gre skozi rinko in se zaklene?
in, ali je kdo že uspel uničiti to, ki gre skozi rinko in se zaklene?
ful me zanima, ker če jo bom slučajno kupila nočem sedaj, da ob vsakem potegu lahko samo gledam, ali bo zdržala in ne, ker moj zna ful vleči, in če so te vprašljive kvailtete bova rajši ostali pri tistik klasičnih, ki se zapne s 'šnolo'(n vem kako se to prav reče ::))



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #56 : 11 Marec 2007, 10:26:10
in, ali je kdo že uspel uničiti to, ki gre skozi rinko in se zaklene?

Mi imamo eno tako ki gre skozi rinko, in se zaklene, ampak se je to za zaklepanje pokvarilo, ovrtanica je pa še zmeraj cela. Je pa od Karlie.




*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #57 : 11 Marec 2007, 10:53:30
Od Rogza imava tako za "zaklenit". Ostale ovratnice, ki jih imam, (so od Avenue) pa nimajo zaklepanja.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #58 : 11 Marec 2007, 11:00:58
Grin je zlomil dve klipsni od DogIt, to od Rogza skozi rinko in na zaklepanje pa ne.

battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #59 : 11 Marec 2007, 14:01:06
hvala za odgovore, bova verjetno kupila to na zaklep, brez strahu, da razpade.
lp ;)