Ovratnice

Taj · 121872

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 19 Avgust 2007, 08:08:30
Tudi jaz imam manijo na luškane ovratnice. Sem pa opazila, da je tudi od ovratnice odvisna reakcija ljudi, ko grem mimo z mojo Thebo... Če ima gor rožasto ovratnico se je manj izogibajo. He, he kot da ima ovratnica efekt krčenja psa  ;D
lp
T.

Ovratnica sicer nima efekta krčenja psa, ampak izbira ovratnice pove o lastniku še več kakor izbira pasme. Ovratnica pove veliko o odnosu lastnika do psa, o namenu zakaj psa ima in njunem trenutnem razmerju (saj vemo,da se odnos posameznega lastnika do psa z leti lahko spreminja).
 In to vse skupaj je znak za okolico kakšno vedenje (ki je posledica vzgoje in življenskih pogojev) od psa lahko pričakujejo.
Kdor nadene psu nenavadno ovratnico kakršnokoli s tem prezentira svoj značaj ali celo pripadnost določeni socialni skupini, tako kot z lastno obleko. Npr scena usnjenih ovratnic z dolgimi bodicami neposredno paše na sceno tovrstne obleke in značaja vodnika. Pri mnogo ljudeh to sproži nelagodje saj je pogosto , čeprav ne vedno taka oprava zgolj za šminkiranje oz nima v ozdaju tudi osebe s potencialno konfliktnim vedenjem v katerega je hote ali nehote vpleten tudi pes.
Nežna, šminkerska ovratnica pa pove da ima vodnik psa za druženje , okras, spremstvo, estetiko in draga ovratnica tudi kaže na to,da je vodnik pripravljen vložiti veliko denarja v psa (kar pomeni da najbrž ne špra niti z antihelmintiki niti pri plačevanju strokovne pomoči, če jo slučajno rabi). Obstaja torej velika verjetnost,da je tak pes vzgojen in vzrdževan primerno zasvojo nalogo - prijetnega spremljevalca.
Pes z  močno a staro in slabo, grdo staro  ovratnico prav gotovo sodi v skupino prikateri najprej lahko pričakujemo tudi slabo vzgojo, nevzgojo in morda nepredvidljivo vedenje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 19 Avgust 2007, 11:00:26
Uf, še sreča, da se pri mojih sploh ne vidi, kakšne ovratnice imajo... O Mr Petu pa samo tole: afnarije in kiča kolikor ga hočeš, če pa hočeš najti eno čist obično uporabno in dovolj močno zadevo je pa NIMAJO.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #92 : 19 Avgust 2007, 11:54:05
Uf, še sreča, da se pri mojih sploh ne vidi, kakšne ovratnice imajo...

 :D eden od razlogov zakaj so meni bolj všeč psi skrajšo dlako  ;D

Glede uporabnosti pa so meni najbolj uporabne platnene ovratice, ki se zapenjajo skozi rinko (tako da ni obremenjena) na klipsno.
Usnje je slišati kvaitetno, ampak ni ga usnja, ki bi zdržalo toliko in bilo tako preprosto za vzdrževat kot nylon.
Vsaj moje izkušnje so take.
Sem imela že ekstra kvlitetene usnjene ovratnice ampak npr veliko vode in morje jih dotolče. Tudi koviska klasična zapirala na jeziček Vsa slej ko prej zarjavijo.

za videt so mi zelo všeč razne šminkerske ovratnice ,tudi kakšne ki mejijo na kič pač v stilu kot mi paše na kakašnega psa.
Ampak žal nimam veliko priložnosti,ko bi z lepo opremljenimi psi kje hodila. Vse se kmalu konča s kakšnim valjanjem po blatu, medsebojnim žvečenjem in igro s povodci- ki pa zame morajo bit obvezno enaki kot ovratnica. Tako da so moji poskusi šminkiranja žal bolj zmerni in kratkega veka  :'( - se pa trudim ::)



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #93 : 19 Avgust 2007, 12:09:33
Včeraj sem bila v Mr. Petu in sem zagledala vitrinice v katerih so bili povodci in ovratnice z biserčki swarovski.
Kakšno imate vi mnenje o teh ovratnicah in povodcih? se vam zdi to preseravanje ali vam je to všeč? zanima me vaše mnjenje ;D ;)

Meni so bile te ovratnice zelo vsec - res so lepe in super narejene, usnje je ful mehko, barv in modelov kolikor hoces (ce so enake kot sem jih gledala v K9 trgovini), ne bi je pa nikdar kupila za svojo psico. Bi bila z njo hecna tako ona kot jaz ... Midve sva bolj za "for dogs on the go" zadeve ... Se mi pa zdijo super izbira za pse in lastnike, ki jim tak stil odgovarja. Sama "nakicarjenost" (pa v zivo niso kicaste, ker so narejene tako, da izgleda lepo) ni cisto nic bolj moteca kot razni neti, ki so tako priljubljeni med lastniki raznih bull psov.
Je pa vsecnost opreme zame definitivno pomemben faktor pri nakupu (poleg kvalitete seveda in cene v nekih sprejemljivih okvirih), ce ze lahko izbiram, bom pac izbrala tisto kar bo meni bolj vsec.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #94 : 19 Avgust 2007, 12:12:18
ko pa sem jo vprasala kako se bo odzval lastnik psa,ki se zelo slini ali pa ki bo skocil v vodo,glede na to da swarovski ne sme pridit v stik z vodo saj potem zacnejo kamencki rjaveti je pa bila kar tiho.

ja, takemu psu je pac ne kupis ... ::) Verjetno, da ce si lastnik taksnega psa, ti tudi ne pase ne na tvoj, ne na pasji imidz ... Ceprav, ce ze ravno vleces svojega psa na kaksno gala prireditev, bi pa v kombinaciji z vecerno obleko lastnika, najbrz izgledalo hudo.  ;D ;D ;D (malo sale mora bit)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #95 : 19 Avgust 2007, 14:52:27
Hi hi, slina se res ne bi podala zraven kakšnih fensi kristalčkov  ::)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #96 : 23 Avgust 2007, 21:47:25
Jaz sem tut včeraj gledala te swarovski ovratnice..in mal pogledam ceno in je bla kar 100 evrov. :o Še sama nimam tolk drage verižice hehe.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #97 : 24 Avgust 2007, 15:48:13
Danes sem bila v Mr. Petu in moram reči, da sem bila kar malo razočarana.... Ovratnice niso ravno take, kot sem si jih predstavljala... Sploh pa so tiste najlonske premajhne za Taja... povodci pa enga sem videla, ki bi bil primeren za Taja... pa mi ni bil prav posebno všeč.... - mogoče jim je zmanjkalo robe... kaj pa vem. Pri usnjenjih ovratnicah sem videla eno ali dve lepe, ki bi bile prave za Taja... so mi bile pa malček predrage... Za ta majčkene kužate se pa sigurno kaj najde. :)
Sem pa zato kupila nekaj piškotkov in priboljškov...;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #98 : 24 Avgust 2007, 16:50:20
Mne je tista ovratnica luštna (sicer za mačka), je na škatli za mačjo zrano- briketki, od Mercatorja. Ampak svojemu je nebi kupila  ::)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #99 : 24 Avgust 2007, 19:48:27
Pes z  močno a staro in slabo, grdo staro  ovratnico prav gotovo sodi v skupino prikateri najprej lahko pričakujemo tudi slabo vzgojo, nevzgojo in morda nepredvidljivo vedenje.

Smrkenduš, zdaj se bom pa še zamislila... Črna Smrt je letos dobila prvo novo najlonsko ovratnico po 8ih letih, pa še to predvsem zato, ker sem na evropski v Zagrebu ob koncu dneva dobila etično in moralno brco v rit, ker sem ga tja pripeljala z 8 let staro modro najlonsko ovratnico. Ni ravno grda, no, nek estetski višek pa tudi ne - moder najlon, klipsna in zaponka. ::)

No, zdaj pa ima 'evropski komplet'  :P, krasno ovratnico in povodec v temno modri barvi s svetlo modrimi tačkami, na drugi strani pa ravno obratno. Izbiro pasme 'obžalujem' le, ker imam fetiš na ovratnice, ki se pri njemu nič ne vidijo, povodci mi pa niso tako zanimivi (sploh pa jih kronično ne uporabljam  :-[ , vsaj v vsakdanjem življenju ne). Najbolj pa me živcira, ko vidim povodec lepih barv in/ali vzorca, potem ga pa obrnem in na drugi strani ni nič  >:(. Za ovratnico mi dol visi, če je vzorec samo na eni strani, ker se tako ali tako ne vidi, ampak povodec se pa stalno obrača in me strašansko iritira, da jih ima veliko vzorce le na eni strani...

Drugače pa... hm, bo treba it kaj v Mr. Peta pa v K9 si malo oči napast  :).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 10 December 2007, 10:14:39
Če ima kdo odveč kako ovratnico-kuža zrastel-naj mi javi pa jo poberem. Med tednom sem v LJ, za vikend SG, relacija velenje, celje, v soboto pa MB.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #101 : 10 December 2007, 11:28:59
čara, faca si, da se tako trudiš :) Bom povprašala naokoli!

Drugače pa vidim, da ste imeli ornk diskusijo okoli teh kristalčkov ;D

No, tudi jaz sem ena od teh ki ima takšno ovratnico za svojega psa v zbirki. Jasno, med mnogimi mnogimi drugimi, seveda. Ovratnic imava malo morje in vsaka s svojim namenom in za različne prilike :D

Pes bo kmalu star 3 leta in približno tako dolge izkušnje imam z swarovski ovratnico. Ne rjavi, kamni ne odpadajo, brez težav prenese divjo igro med psi, vodo, blato, umazanijo, je dost mehka na otip, a tudi dost močna za 30kg psa, ki včasih vseeno povleče kot bik. Ko je bil še puppy, je bila ta črna ovratnica seveda mini-mini s samo eno vrstico kamenčkov na ca. 1,5cm širine in jo je mulc seveda v rekordnem času prerasel. Zdaj ta mini swarovski ovratnica služi prekrasnemu shih tzu-ju ;)

Potem je nastal kar velik problem, ko sem si seveda spet želela eno takšno malo večjo ovratnico in je takrat pri nas nikjer ni bilo za dobiti  :'( Kakšno manjšo verzijo že, ampak 55cm ovratnic pa ni šans. Zato sem šla po njo v tujino in je bila tako kot tudi prva od proizvajalca Hunter :o Meni osebno je to najlepša ovrtanica ever in je ne dam za nič na svetu. Na splošno sem obsedena s kristalčki, tako da nič čudnega, da sem izbrala takšno tudi za psa  ;) Služi nama izvrtstno pa še združuje lepo s koristnim : http://skogkatt.moj-album.com/slike/604712/kRNeh6iSQSBmNxMZ.v.jpg

Drugače pa pri nama prevladuje črna barva, klasika pač. Nekak mi je s pisano ovratnico preveč pisan  ;D

Torej celotna zbirka obsega:
- Hunter ovratnica s kamni
- DogIt nylon ovratnica
- modra nylon ovratnica s povodcem v kompletu (darilo)
- More4Dogs Gelotec ovratnica črn nylon
- 2x stainless steel kovinska zatezna za treninge
- 1x črni nylon zatezna ovratnica/ vrvica
- sigurno še kakšno na katero sem pozabila ;D

P.S. kje je trgovina K9? Prvič slišim ???


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #102 : 10 December 2007, 11:35:48
Nasproti Ruskega carja...



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #103 : 10 December 2007, 11:37:57
P.S. kje je trgovina K9? Prvič slišim ???

Dunajska cesta 222A

Ko se pelješ proti Črnučam iz smeri centra, skoraj nasproti Ruskega carja.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #104 : 10 December 2007, 11:42:20
Thanks obema :)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #105 : 10 December 2007, 11:50:15
Ups nisem vedela da je že sasha odgovorila  :-[  :)



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #106 : 30 Maj 2009, 20:39:24
Imam eno vprašanje.
Kaj ovratnica mora biti ´spuščena´ za dva prsta?
Če razumete kaj hočem povedati.

My best friend is a westie


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #107 : 30 Maj 2009, 21:02:01
Odvisno od ovratnice in odvisno od psa ;)
Naše ovratnice so vse naštimane bolj široko, da jih lahko komot dajem gor čez glavo.

Preširoko ne smejo biti, ker se lahko kje zataknejo (s psom vred seveda ;) ) ali jih pes zgubi (v najboljšem primeru). Ožje so lahko, ampak brez težav bi moral vtaknit kakšen prst v mes. Tako ozko se mi zdi primerno pri psih, ki si jih radi snamejo, sicer pa ni potrebe. Lahko bi se reklo, da bi morale biti naštimane tako ozko, da si jih pes sam nebi mogel sneti. Pri določenih pasmah ali psih je sicer to malo težje, ampak niso edine zadeve za pripenjat psa ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #108 : 31 Maj 2009, 11:25:24
za pse,ki bi se sneli je bolje imeti martingal ovratnico. Ohlapna je čist udobno ohlapna in jo daš gor čez glavo z lahkoto, če pa bi pes poskušal ven prime bolje kot čisto (neudobno) zategnjena navadna.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #109 : 05 Junij 2009, 13:21:21
Mi lahko kdo pove ali se v SLO da dobiti: tanko ovratnico-skoraj verižico, ki ne zarjavi, in ne poškoduje dlake na psu (dlaka je približno taka kot pri belgijcu) Ajde dobro, psica ni razstavna, in če je malo poležana dlaka je OK, nočem pa, da jo ocufa. Namen bi bil tak da jo ima gor noč in dan, zaradi obeska proti klopom in to kar 2 leti. Za sprehod pa dam še eno gor, najlonsko in na tisto pripnem povodec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 05 Junij 2009, 19:35:26
Ovratnica sicer nima efekta krčenja psa, ampak izbira ovratnice pove o lastniku še več kakor izbira pasme. Ovratnica pove veliko o odnosu lastnika do psa, o namenu zakaj psa ima in njunem trenutnem razmerju (saj vemo,da se odnos posameznega lastnika do psa z leti lahko spreminja).
 In to vse skupaj je znak za okolico kakšno vedenje (ki je posledica vzgoje in življenskih pogojev) od psa lahko pričakujejo.
Kdor nadene psu nenavadno ovratnico kakršnokoli s tem prezentira svoj značaj ali celo pripadnost določeni socialni skupini, tako kot z lastno obleko. Npr scena usnjenih ovratnic z dolgimi bodicami neposredno paše na sceno tovrstne obleke in značaja vodnika. Pri mnogo ljudeh to sproži nelagodje saj je pogosto , čeprav ne vedno taka oprava zgolj za šminkiranje oz nima v ozdaju tudi osebe s potencialno konfliktnim vedenjem v katerega je hote ali nehote vpleten tudi pes.
Nežna, šminkerska ovratnica pa pove da ima vodnik psa za druženje , okras, spremstvo, estetiko in draga ovratnica tudi kaže na to,da je vodnik pripravljen vložiti veliko denarja v psa (kar pomeni da najbrž ne špra niti z antihelmintiki niti pri plačevanju strokovne pomoči, če jo slučajno rabi). Obstaja torej velika verjetnost,da je tak pes vzgojen in vzrdževan primerno zasvojo nalogo - prijetnega spremljevalca.
Pes z  močno a staro in slabo, grdo staro  ovratnico prav gotovo sodi v skupino prikateri najprej lahko pričakujemo tudi slabo vzgojo, nevzgojo in morda nepredvidljivo vedenje.

hehe, glede na tole sva midve z mojo včasih res podn (obe)  :P Jaz v trenirki in moja psička v natrgani ovratnici...
Tudi j<az imam drugače že celo zbirko ampak nobena ne zdrži prav dolgo, saj se jo tamala takoj loti, če jo slučajno pozabim na kakšni nižje ležeči točki  ::)
Ravno včeraj sem ji kupila novo ovratnico in nov povodec, ker je ovratnico pregriznila na polovico  :-[, povodec pa smo izgubili na sprehodu...

No, tokrat sem ji kupila odštekan komplet, saj je prej imela nevtralnega - črnega. Zdaj pa ima rdečo ovratnico in rumeno-črn povodec... (izgleda prava faca  :o) Ji pa jaz pustim precej ohlapno ovratnico, čeprav zaradi vse dlake izgleda kar tesno  :P

lp


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 09 Januar 2012, 12:32:17
Kakšne ovratnice uporabljate tisti, ki imate močnejše pse ki se radi zaganjajo? Jaz za našega uporabljam kovinsko zatezno ko sva na sprehodu in Rogz XL (za doge) ko sva doma. Rada bi mu kupila novo, po možnosti reflektivno ker je pes črn in ga po navadi sprehajam zvečer. 

Hvaležna bom za vse predloge.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #112 : 09 Januar 2012, 12:54:16
od hunterja (ne vem če sem prav napisala), ki imajo kovinsko klipsno. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #113 : 09 Januar 2012, 14:41:19
Rogz ima tudi v velikosti xl čudovite reflektivne od roza, oranžne, modre do črne z različnimi vzorčki (vse so pa kombinirane s srebrnim, saj je srebrn del odseven). Pa Hurttine so tudi reflektivne oz imajo šive reflektivne, rogzove so pa cele zato so bolj vidne...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #114 : 09 Januar 2012, 16:02:26
Moja ima 30 kg in strašno močen lovski nagon, kar pomeni, da če ima možnost bo ruknila z vso močjo za srno/mačko/zajcem.

Ena usnjena ovratnica je takole šla v franže. Zdaj imam za v gozd halti gor.

Zaupam ovratnicam od Šeruge, ki so na dve rinki (se jih kupi na vsaki pasji razstavi), Sprenger zatezni, in pa močne najlonske MAG, pa še ene, se ne spomnim naziva firme, :/  pa Hurtta ne dve rinki.  Razne klipsne, ki nimajo dveh rink za pripenjanje odpadejo, ostanejo še tiste na zaponko, ampak morajo biti močne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 09 Januar 2012, 16:07:17
Super bo kar novo Rozgovo dobil.  ;D  tem še najbolj zaupam.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #116 : 09 Januar 2012, 19:23:04
Mi smo tudi z Rogzom super zadovoljni. Naša ima eno njihovo ovratnico že cca. 1,5 pa je še vedno super, kot nova (no, če odštejemo to, da je že ''malo'' umazana, kljub pranju  :P)

Dogs are best friends ever!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 09 Januar 2012, 21:44:39
Moja se je v mladih letih veliko zaganjala in so vse Rogzove zdržale. Zelo so mi všeč te njihove polzatezne (oz. zatezne z reguliranim zategom). Ne morem pa isto trdit za povodce, oz. karabine...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 10 Januar 2012, 18:48:14
Roxy se strinjam. Njihovi povodci niso ok. Karabini se sami odpenjajo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.