Skobčevka

nincy · 87536

dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 14 Marec 2009, 18:45:07
Živjo,

tud jst mam skobčevko. Ime mu je Jinx, kot tisti mački iz filma njeni ta stari.


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 15 April 2009, 15:38:43
Moja skobčevka je bolna.  :(  :'(

Na glavi ima rumeno-oranžno perje (zgleda kot da je sprijeto), pljuva slino in semena, ima zelenkaste kakce, obnaša se čudno (skače gor in dol, kot da je zbegan), na eno oko skoraj miži, je zelo naščeperjen oz. napihnjen...

Če kdo ve za katero bolezen gre naj prosim pove.


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 April 2009, 08:40:35
Diagnoz ti preko foruma ne more nihce postavljat. Papigo je treba cimprej peljati na veterino! Ker pa se vecina veterinarjev na ptice ne spozna, ti svetujem, da greste na Veterinarsko fakulteto v Ljubljano. 01 477 92 51. lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #63 : 16 April 2009, 10:38:07
Ali ima ptica pesek na voljo? Tale simptom mi je poznan. Moja prva skobčevka je poginila zaradi tega, ker ni imela na voljo peska, ki pomaga delovati mlinčku. Pričela je bruhati in v parih dneh poginila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 17 April 2009, 17:39:58
Hvala za pomoč,

smo ga peljali k veterinarju in mu je dal antibiotike. Samo tega ne razumem ima pesek ampak bruha še kar. Upam da ne bo umrl  :'(


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 18 April 2009, 09:43:58
Prepozno,

umrl je  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(. Moj najboljši prijatel je umrl. Samo še v pesku na tleh negibno leži...  :'( :'( :'( :'( :'( :'(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #66 : 19 April 2009, 10:04:56
Moje sožalje. Pri papigah je pač tako, da pokažejo, da je z njimi nekaj narobe, ko je skoraj že prepozno. Meni na žalost ni uspelo ozdraviti nobene od skobčevk do sedaj. Vse z izjemo eno so poginile kar dostojno stare, pa kljub temu. Imeli smo od raka na zadnjiku, do raznih drugih bolezenskih stanj.

Lepo ga pokoplji nekje kjer se velikokrat sprehajaš, tam zasadi kako rožico.
Predlagam ti, da Jinxa ohraniš v lepem spominu, morda razmisli o novi skobčevki. Pomaga prebroditi bolečino.

Aja in če se odločiš za novo, obišči rejca skobčevk in se res pozanimaj o vsem kar ptica potrebuje za dolgo življenjsko dobo. Vsega pač ne moremo vedeti in se naučimo z izkušnjami in kilometrino.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 19 April 2009, 14:29:55
Alba hvala ti za tolažbo ^^

Jinx je bil sicer od rejca in vse njegove papgie so bile zdrave. Moja mami je učiteljica in se je tudi v šoli pozanimala če ima kdo papigo s tako boleznijo in ji je ena učenka rekla da je imela

papigo z isto boleznijo kot Jinx, ampak so prepozno ugotovil da potrebuje JOD. Tisti veterinar h kateremu smo šli pa ni čist nč vedu... pomojem je prvič u lajfu vidu papigo... Ko bi

vsaj prej izvedli za jod bi bil Jinx mogoče še živ... Pokopal smo ga pa med vrtnice. Preveč nam je bilo hudo brez skobčevke zato smo šli h istmu rejcu po novo. Najavl se nismo ker je mami

zgubila tel. številko. Na srečo je imel rejc mlade skobčevke na razpolago, tako da smo imel veliko izbiro. Največja sreča pa je bila ko nam je povedal da je te mlade skobčevke hotel prodati

na sejmu ki je vsako tretjo soboto... Imel je dva brata in dve sestri. Vsi štirje so bile takooo zelooo lepi in smo se dooolgo odločal katero bi izbral... Na koncu se nismo mogli odločiti med

eno punčko in enim fantkom zato smo vzel kar oba, bom kdaj slikce prilepila... Seveda pa Jinxa ne bom NIKOLI POZABILA!


Lp in še enkrat hvala za tolažbo Alba
                                                                   


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 19 April 2009, 14:55:38
Sozalje za pticka. :'(

Ravno zato, ker vem, da se vecina veterinarjev ne ukvarja s pticami in o njih vedo zelo malo, sem ti napisala tole:

Citiraj
Diagnoz ti preko foruma ne more nihce postavljat. Papigo je treba cimprej peljati na veterino! Ker pa se vecina veterinarjev na ptice ne spozna, ti svetujem, da greste na Veterinarsko fakulteto v Ljubljano. 01 477 92 51. lp

Pa srecno z novima papigama.  :) lp



dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 19 April 2009, 15:41:26
H temu veterinarju v tenetišah ne grem nikoli več. Tud on je bil kriv da je moj Jinx umrl. Če bi nam priporočal jod bi bil Jinx verjetno živ... Ampak živimo precej daleč od ljubljane in klinika v

tenetišah nam je bila bližje zato smo šli tja... Mislm da bi veterinarji mogli malo bolj poznati tudi papige in ne samo pse in mačke...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #70 : 19 April 2009, 20:18:07
Žal so ptice specifične, male. Morda je bolje se v primeru, da kaže bolezen vprašati tudi kakšnega rejca.

Komaj čakam na slikice! Ne pozabite na pesek in minerale za ptice. Lahko ga potresete na tla in vmajhno posodico, ki se dobi v pakiranju.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 21 April 2009, 15:31:28
 To sta Gina in Jimie -        Gina je tista, ki ima trebušček bol bel in tudi krila ima malo svetlejša...


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #72 : 30 April 2009, 14:01:53
čestitke za novo pridobitev  ;) ...in sožalje za Jinxa  :(

lahko samo vprašam pri katerem rejcu si ju kupila? mogoče pri tem??-http://www.bruno-cebulj.com/

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 30 April 2009, 18:48:22
Kupil smo jih pri enem rejcu iz Vogelj. Je bil ful prijazen in nam je pokazal ta mlade skobčevke, starejše skobčevke in še druge vrste ptičkov. Ful je bil prijazen  ;D :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 01 Maj 2009, 11:13:44
dragonlady7, luštkani sta. Fino, da si ju vzel pri rejcu. Veliko veselja z njima :)

lp


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 02 Maj 2009, 08:10:36
Hvala ;D

A kdo ve kako naj ju pripravim da bosta šle ven iz kletke ? Zdi se mi da sploh ne vesta kje so vrata XD


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #76 : 02 Maj 2009, 17:54:55
Moji dve papige sta hitro pogruntali, kje je izhod. Enostavno sem vratca jima odprla in sta sama našla izhod. V prvo je pa malo dlje časa trajalo, da sta našla pot nazaj. To je bilo šele takrat, ko sta bila lačna.


dragonlady7

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 03 Maj 2009, 08:09:07
Mi smo šli pa predvčerajšni na izlet in smo jima pustil vratca odprta. Bili smo prepričani, da ne bosta znala vn... Ko smo se vrnil domov smo ju pa zagledal na kletki  :o Znata ven!!!!

lp


delfinčika

  • Gost
Odgovori #78 : 24 Avgust 2009, 16:43:55
mi mamo kokija.Je tak bel z malo modrim perjem.Bil je edini samček pa smo njega kupil.
Se mi zdi da je koki kar pupolarno ime za skobčevko.



Eviiica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 25 Oktober 2009, 10:57:08
Žiujo.
Doma imam skobčevko po imenu Stanko. Njegova zgodba je precej žalostna. Ne vem niti koliko je star, od kje je, kakšnega spola je...

Med poletnimi počitnicami sem delala počitniško delo pri stricu. Nič posebnega, prejemala sem čevlje za popravilo in podobno. Nekega jutra sem prišla v službo z mačkom, prejšni večer smo z družbo malce preveč spili. Bilo je kot vsak dan. Odprla sem blagajno, na polico zložila popravljene čevlje in začela svoj delovni dan. Zunaj je bilo grozno vroče, eden najbolj vročih poletnih dni. Prav tako je bil dan brez strank, zdolgočaseno sem gledala skozi okno in odštevala minute. Kar naenkrat je mimo priletel zelen ptič. Mogla sem kar dvakrat pogledati ali se mi ne sanja, bila sem prepričana da sem še vedno malce pijana. Za ptičkom je kar naenkrat skočila črna mačka in ga zgrabila z gobčkom. Zgrožena sem opazovala kako se ptiček bori za življenje. Stekla sem ven, na cesto in nagnala mačko. Ptiček je odtacal pod avto saj leteti ni mogel. Bošček je bil popolnoma prestrašen. Srečo sva imela da je v tistem trenutku prišla lastnica avta in ga odmaknila. Pograbila sem ptička in ga odnesla v službo. Poklicala sem teto da mi je pripeljala kletko svoje stare nimfe, ki je poginila. Dala sem mu jesti in piti. Bil je popolnoma iz sebe. Odločila sem se da ga obrdžim če bo preživel. Bil je krvav in prestrašen, vendar je ko sva prišla domov na hladno jedel in pil. Zdel se mi je dober znak. Verjela sem da bo preživel. Čez teden dni je bil še vedno živ, prizadevala sem si da bi se me navadil, da se me nebi bal. Nisem hotela tvegati in preveč siliti v njega. Dala sem mu čas. Čez kakšna dva tedna se je začel oglašati in oponašati zvoke, oboževal je risanke in nasploh se je zelo rad pogovarjal s televizijo. Kupila sem mu novo, večjo kletko. Ker je bil to moj prvi ptič sem morala marsikaj izvedeti. Poskušala sem ga navaditi da bi prišel na mojo roko, da se me nebi bal. Vendar zaman. Stisnil se je v kot ali pa začel letati po kletki in prhutati. Ja, pozdravil si je krilo in letel je že bolje. Še vedno je bil skoraj brez perja in je omahoval, vendar je s časom dobil novo perje, peruti pa so postale močnejše. Kadar ga spravim iz kletke leti po sobi ker se me boli. Ko se mu približam leti kam drugam. Poimenovala sem ga Stanko, po prijatelju mojega dedka. Nekako me je spominjal na njega ;P. Čeprav ne vem točno kakšnega spola je (vsak mi reče drugače. vendar sem od začetka prepričana da je fant) smo se vsi navadili na njegovo ime. Ko sem ga rešila nisem bila prepričana kaj naj nardim, naj dam oglas da sem ga našla, naj ga nesem v trgovino in podobno. Rada bi ga obrdžala, vendar nisem bila prepričana če bom imela čas za njega. Po tednu dni pri meni sem se odločila da ga ne bom dala nikamor. Prirasel mi je k srcu, počutila sem se neverjetno dobro. Rešila sem mu življenje, dala sem mu dom. Pri meni ima vse. Vendar se me še vedno boji. Zelo sem se trudila da nisem imela sunkovitih gibov, da sem bila umirjena, sem se z njim nežno pogovarjala... Vendar zaman. Sedaj se me že manj boji, ko ga dam iz kletke zleti na omaro (brez problemov, njegove peruti so popolnoma okrevale in je zdrav in močan skobček) in ko se mu približam ne zleti takoj, samo ko steknem roko ali kaj podobnega. Zdaj gre že sam v kletko, vendar na žalost takoj ko ga izpustim.
Po prvem dramatičnem srečanju z mačko je imel še enega. To poletje sem stanovala pri babici in dedku, ki imata doma mačko. Za vikend sem odšla domov in Stanka pustila tam, nisem ga hotla po nepotrebnem vznemirjati in ga tlačiti v avto potem pa spet nazaj. Mačka, ki je drugače zunaj, je nekako prišla v hišo in zavila v sobo kjer je počival Stanko. Podrla je njegovo kletko in ga še enkrat na smrt prestrašila.
Tudi sama imam doma mačka, a nima vstopa v mojo sobo.
Res bi rada da se me Stanko ne bi bal, saj ga imam rada in se trudim. Kaj še lahko naredim?.

Drugače pa je Stanko razposajen in živahen, veliko čeblja in grgra in kokodaka, skratka oponaša po več zvokov hkrati in to zelo glasno. Obožuje glasbo, vedno si prepreva zraven tako da jo preglasi. Rad se tudi pogovarja z mano kadar se učim, zna biti zelo neprijetno, vendar sem vesela vsakega trenutka z njim.
Je zeleno rumena skobčevka, res je čudovite barve. Ko sem ga rešila je bil majhen in napihnjen, veliko je spal in se skoraj ni oglašal, zdaj pa je velik in vitek, ima sijoče perje in je res glasen. Mislim da je zelo napredoval, čeprav bi želela da se me ne bi bal.

Hranim ga k posebno mešano hrano za skobčevke, ki sem jo kupila v Zootiku, na voljo ima tudi bar in vejico prosa, ki ga obožuje. Bara ne mara preveč, je ga samo takrat ko mu zmanjka prosa. Za brusenje kljunčka ima poseben kamen z okusom pomaranče, za kremplje pa posebno palico. Kaj mu še lahko poskusim dati za jest?
V kletki ima 5 palic in ogledalo z bunkicami, da jih premika. kaj bi mu še lahko kupila zraven?


Prosim, pomagajte mi in z mano delite svoje izkušnje. Stanku bi po njegovi travmatični izkušnji rada omogočila prijetno in dolgo življenje.

Lp, Eva.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #80 : 27 Oktober 2009, 18:14:24
Tole je pa še naš frajer. Scrkljan do konca.  :)




Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #81 : 27 Oktober 2009, 18:22:15
Žiujo.
Doma imam skobčevko po imenu Stanko. Njegova zgodba je precej žalostna. Ne vem niti koliko je star, od kje je, kakšnega spola je...

Med poletnimi počitnicami sem delala počitniško delo pri stricu. Nič posebnega, prejemala sem čevlje za popravilo in podobno. Nekega jutra sem prišla v službo z mačkom, prejšni večer smo z družbo malce preveč spili. Bilo je kot vsak dan. Odprla sem blagajno, na polico zložila popravljene čevlje in začela svoj delovni dan. Zunaj je bilo grozno vroče, eden najbolj vročih poletnih dni. Prav tako je bil dan brez strank, zdolgočaseno sem gledala skozi okno in odštevala minute. Kar naenkrat je mimo priletel zelen ptič. Mogla sem kar dvakrat pogledati ali se mi ne sanja, bila sem prepričana da sem še vedno malce pijana. Za ptičkom je kar naenkrat skočila črna mačka in ga zgrabila z gobčkom. Zgrožena sem opazovala kako se ptiček bori za življenje. Stekla sem ven, na cesto in nagnala mačko. Ptiček je odtacal pod avto saj leteti ni mogel. Bošček je bil popolnoma prestrašen. Srečo sva imela da je v tistem trenutku prišla lastnica avta in ga odmaknila. Pograbila sem ptička in ga odnesla v službo. Poklicala sem teto da mi je pripeljala kletko svoje stare nimfe, ki je poginila. Dala sem mu jesti in piti. Bil je popolnoma iz sebe. Odločila sem se da ga obrdžim če bo preživel. Bil je krvav in prestrašen, vendar je ko sva prišla domov na hladno jedel in pil. Zdel se mi je dober znak. Verjela sem da bo preživel. Čez teden dni je bil še vedno živ, prizadevala sem si da bi se me navadil, da se me nebi bal. Nisem hotela tvegati in preveč siliti v njega. Dala sem mu čas. Čez kakšna dva tedna se je začel oglašati in oponašati zvoke, oboževal je risanke in nasploh se je zelo rad pogovarjal s televizijo. Kupila sem mu novo, večjo kletko. Ker je bil to moj prvi ptič sem morala marsikaj izvedeti. Poskušala sem ga navaditi da bi prišel na mojo roko, da se me nebi bal. Vendar zaman. Stisnil se je v kot ali pa začel letati po kletki in prhutati. Ja, pozdravil si je krilo in letel je že bolje. Še vedno je bil skoraj brez perja in je omahoval, vendar je s časom dobil novo perje, peruti pa so postale močnejše. Kadar ga spravim iz kletke leti po sobi ker se me boli. Ko se mu približam leti kam drugam. Poimenovala sem ga Stanko, po prijatelju mojega dedka. Nekako me je spominjal na njega ;P. Čeprav ne vem točno kakšnega spola je (vsak mi reče drugače. vendar sem od začetka prepričana da je fant) smo se vsi navadili na njegovo ime. Ko sem ga rešila nisem bila prepričana kaj naj nardim, naj dam oglas da sem ga našla, naj ga nesem v trgovino in podobno. Rada bi ga obrdžala, vendar nisem bila prepričana če bom imela čas za njega. Po tednu dni pri meni sem se odločila da ga ne bom dala nikamor. Prirasel mi je k srcu, počutila sem se neverjetno dobro. Rešila sem mu življenje, dala sem mu dom. Pri meni ima vse. Vendar se me še vedno boji. Zelo sem se trudila da nisem imela sunkovitih gibov, da sem bila umirjena, sem se z njim nežno pogovarjala... Vendar zaman. Sedaj se me že manj boji, ko ga dam iz kletke zleti na omaro (brez problemov, njegove peruti so popolnoma okrevale in je zdrav in močan skobček) in ko se mu približam ne zleti takoj, samo ko steknem roko ali kaj podobnega. Zdaj gre že sam v kletko, vendar na žalost takoj ko ga izpustim.
Po prvem dramatičnem srečanju z mačko je imel še enega. To poletje sem stanovala pri babici in dedku, ki imata doma mačko. Za vikend sem odšla domov in Stanka pustila tam, nisem ga hotla po nepotrebnem vznemirjati in ga tlačiti v avto potem pa spet nazaj. Mačka, ki je drugače zunaj, je nekako prišla v hišo in zavila v sobo kjer je počival Stanko. Podrla je njegovo kletko in ga še enkrat na smrt prestrašila.
Tudi sama imam doma mačka, a nima vstopa v mojo sobo.
Res bi rada da se me Stanko ne bi bal, saj ga imam rada in se trudim. Kaj še lahko naredim?.

Drugače pa je Stanko razposajen in živahen, veliko čeblja in grgra in kokodaka, skratka oponaša po več zvokov hkrati in to zelo glasno. Obožuje glasbo, vedno si prepreva zraven tako da jo preglasi. Rad se tudi pogovarja z mano kadar se učim, zna biti zelo neprijetno, vendar sem vesela vsakega trenutka z njim.
Je zeleno rumena skobčevka, res je čudovite barve. Ko sem ga rešila je bil majhen in napihnjen, veliko je spal in se skoraj ni oglašal, zdaj pa je velik in vitek, ima sijoče perje in je res glasen. Mislim da je zelo napredoval, čeprav bi želela da se me ne bi bal.

Hranim ga k posebno mešano hrano za skobčevke, ki sem jo kupila v Zootiku, na voljo ima tudi bar in vejico prosa, ki ga obožuje. Bara ne mara preveč, je ga samo takrat ko mu zmanjka prosa. Za brusenje kljunčka ima poseben kamen z okusom pomaranče, za kremplje pa posebno palico. Kaj mu še lahko poskusim dati za jest?
V kletki ima 5 palic in ogledalo z bunkicami, da jih premika. kaj bi mu še lahko kupila zraven?


Prosim, pomagajte mi in z mano delite svoje izkušnje. Stanku bi po njegovi travmatični izkušnji rada omogočila prijetno in dolgo življenje.

Lp, Eva.

Zelo lepo si tole napisala.

V kletko predlagam da mu daš še kak zvonček in ogledalo. V ogledalu se ptički gledajo in ga popljuvajo (našemu ga je treba vsake 3 dni oprat). Očitno mislijo da je še en ptič v kletki :)
Zvončke majo radi ker jih s kljunom premikajo in zvonijo. Lahko mu daš notri še gugalnico, naš jo obožuje.

Glede na to, kako ga boš navadila na roke, vzame precej dolgo da ga navadiš in redno ukvarjanje z njim. Stoj pred kletko, kliči ga po imenu. Pojdi z roko čisto počasi proti kletki,  da se ne ustraši. Kletko odpri in roko čist počasi do polovice daj notr. Začeu bo panicirat in letat po kletki. Pust roko notr, pogovarjej se z njim. Če ti bo uspelo roko dobit zraven njega, ga poskusi čist na lahko pobožati po trebuhu. Pri našem je nekako delovalo. Roko daš notr kokrkoli, lahko šariš z njo kjerkoli in ga božaš kjerkoli, on bo vedno pustil :)
Samo vzem si čas, če se da se ukvarjej z njim vsak dan. Najbolj pomembno je pogovarjanje, ker se bo navadil na tvoj glas.

Srečno ;)



delfinčika

  • Gost
Odgovori #82 : 30 Oktober 2009, 21:32:35
če ma nad kljunčkom (tm k so nosnice tisti dve pikici) roza je punčka, ča pa modro pa fantek.
Nš ma pa po kljunčku neki hrapav, kot da bi imel garje :( :-\
Pa povejte kaj naj naredim?? :(



Eviiica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 02 November 2009, 18:10:27
Najprej hvala za odgovor, bom poskusla in vam sporočim ^^.
Ogledalce s perlicami imam že od prej, danes pa sem mu kupila še gugalnico z zvončki. Upam da se bo odneslo ^^.
Pa kupila sem mu še sipino kost in jo ma ful rad, tistega kamna pa sploh ni maral neki ful.


In ja, naš srečko Stanko je očitno res rojen pod srečno zvezdo. Včeraj smo kot vsako leto odšli po pokopališčih in podobno, potem pa smo se oglasili na obisk k mamini sestrični. Vsa navdušena sem v kleti zagledala skobčevko. Majhna zelena kepica je navdušena blebetala in skoraj znorela od veselja ko sem se ji približala.
Njena zgodba je skoraj podobna kot Stančijeva. Nekega poletnega popoldneva se je enostavno pojavila na drevesu pred njihovo hišo in se pustila ujeti. Od takrat so skrbeli za njo, čeprav je bila večino časa sama v kleti. Povedala sem ji Stančijevo zgodbo in navdušeni so mi ponudili, da lahko ptičko vzamem domu. Brez premišljanja sem pograbila kletko in jo odnesla domov. Skeptična sem jo dala k Stančiju in zgodila se je ljubezen na prvi pogled. Ves čas se kljunčkata in čohata, pogovarjata, kregata in pojeta. Prav vse delata skupaj, jesta, pijeta, spita na isti prečki, počivata na isti prečki... Uglavnem, nerazdružljiva sta.
Naša nova ptička pa je menjala kar nekaj imen, tam so jo imenovali kar Piki, vendar smo jo na željo moje sestre poimenovali Fredi. Ko sem prišla domov mi je dedi predlagal naj bo Zupi, saj je najboljši prijatelj njegovega prijatelja Stankota Zupi. In tako je bila celih 24 ur Zupi. Kmalu sem ugotovila da to ni najboljša ideja saj imam sošolca ki ga kličejo Zupi, precej nadležna stvar. Tako smo se družinsko strinjali da bo ptičica kar Lizika ^^.

V kratkem bom dodala slike da mi pomagate ugotoviti spol ker mi nikakor ne ratuje -.-''.

&& Simona_Dina
Ful je lepe barve, jaz sem si vedno modrega želela ^^.
Pa ful velik se mi zdi, naša niti nista tako velika. Sploh Lizika je bolj majhna, Stanko je proti njej ogromen debelušček :).



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #84 : 06 November 2009, 21:34:49
Ni tako velik, je mala skobčevka. Velike skobčevke so večje. Čeprav se mi zdi da je za svojo vrsto kar velik ja ;)
Zdej ko maš dva ptička ne smeš pričakovat da boš katerega kej naučila. Skupaj bosta v kletki, in edina stvar kar boš lahko delala z njimi je da ju boš gledala. Ko je parček u kletki, nemoreš naučit nobenega več nič.

Glede določanja spola: najbolj ti bo takole jasno: vidiš tegale našega, ma moderga noska. Pa je fantek. Če ma pa kej svetlejše od tega: rozastega, bež, belega, je pa punčka.
Lahko pa kako fotko postaš pa ti povemo :)



delfinčika

  • Gost
Odgovori #85 : 08 November 2009, 18:41:10
Ja fotko dej.Čeprov nisem strokovnjak je mel moj oči skobčevko in jz mam že drugo.Žal je prva ušla.Edina napaka je bla to.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #86 : 16 November 2009, 14:35:33
Hraniš ga lahko tudi s sadjem in zelenjavo. Kak jabolček, korenček, perček solate. Vse oprano in osušeno.

Pri določanju spola - samička ima lahko tudi nežno modrikasto barvo noska. Samčki imajo izrazito modrega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #87 : 16 November 2009, 16:19:01
Naš sploh neče jest niti jabolka niti solate, ničesar. Samo tista njegova semena pa sipino kost. Zbirčnež



delfinčika

  • Gost
Odgovori #88 : 23 Februar 2010, 20:00:01
To je Koki ;D




delfinčika

  • Gost
Odgovori #89 : 03 Marec 2010, 19:23:25
Mene pa zanima, če priporočate kako kvalitetno hrano za mojega Kokija