Skobčevka

nincy · 87543

spewck

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 18 Marec 2010, 10:13:10
Zdravo,
doma imam enega skobčevca (Poqi-ja) malo več kot leto dni.. Pa govori že kar dosti (Poqi priden, baraba, pejt sm Lily-naša psička...) pa tudi oponaša psičko.. Razmišljam o tem, da bi mu eno gospodično skobčevko kupila, da bi imel prav ves čas družbo :)
Pa me zanima, če kdo ve, ali bo potem nehal govorit in se ne bo hotel več toliko z mano ukvarjati?? Res ne vem, ali naj kupim gospodično za mojga Poqi-ja al rajši ne..?  :-\

LP



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #91 : 20 Marec 2010, 12:13:36
Ne bo mu več mar zate.
Verjami. ;)
Rajši mu nabavi ogledalo da se gleda v njega.
Naš je non stop pljuval v njega  ;D



Inch.

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 08 Julij 2010, 15:57:32
Tudi mi imamo skobčevko Koki-ja  :).
Star je okrog 2 leti.
Še slika:



Dandch

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 08 Julij 2010, 16:06:11
Ta skobčevka je zelo lepa. ;)
Zelena barva je meni najbolj všeč!
I am in LOVE! :D



Grizli

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 09 Julij 2010, 12:53:32
Mi imamo pa doma 6 papig.
Najprej smo kupili dve in sicer najprej samičko (Kokica) in samčka (Koki), ki sta se takoj ujela in približno 2 ali 3 letih dobila dva mladička (Rumenkota in Piskota) isto leto čez približno pou leta pa še druga dva (Zelenko in Piko).  ::)
Tale naša Kokica je na vsak način hotela imeti še mladičkov zato smo ji vzeli gnezdo in je valila na dnu kletke v kotu. Umrla je ko je bila stara 6 let  :'(.
Drugače smo mi naše papige mogli razdelit v 3 kletke ker se niso marale in so se teple. Naša Kokica je pri prvem leglu Kokija tako napadla da mu je odščipnila malo kljuna in mu pogrizla nogice.  :-\ Zato se nam je zdelo da je boljše če jih ločimo. Koki je tako ostal sam in smo mu kupili novo Kokico. Koki je ni maral in je po dveh mesecih umrl tudi on  :'( :'(.
Ker se nam je nova Kokica smilila smo ji potem kupili novega Kokija. In tudi onedva sta se kar ujela.
No potem je umrla še druga samička Pika. Verjetno zaradi valjenja saj ji je pri zadku ali ritki (nevem kako se to imenuje pri papigah ;D)začelo vse kar gniti.
No in potem sta se naša Koki in Kokica začela parit. Kokica ni imela gnezda, ker nismo hoteli imeti več papig. Tako da je zvalila mladička na dnu kletke. Enga samčka (Piki) in samičko (Mio).
Mia je bila prva papiga s katero smo šli k veterinarju. Zvalila se je z prirojeno napako in ima nogo zavito in ne stoji nurmalno.  :( Veterinar je rekel da bi bilo najbolje da jo damo usmrtit. No mi je nismo dali in jo imamo še zdaj in dela use tako kot druge papige. Leti, je, samo hodi s težavo. No naša Mia je stara zdaj 3 leta in še vedno lepo živi.
Ponavadi imajo vsi ljudje težave pri vzreji mladičkov. Mi jih nikoli nismo imeli  :P ;D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #95 : 16 Julij 2010, 01:00:53
No, tud jaz mam enega hudička zelenega  :P  ime mu je Lou, in bo zdaj star okoli 6 mesecev.

skupaj s starejšo nimfo (7 let)



If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 22 November 2010, 11:08:28
Pozdravljeni

Naši skobčevki sem kupila hrano Vitakraft Life Power of Nature (kupljena v Muellerju). Od takrat je nehal jesti, ne čeblja in ima črne kakce. Pri veterinarju so mi dali neke antibiotike. Baje mu ni pasala sprememba hrane. Vendar smo že prej kupovali hrano različnih znamk in ni bilo problemov. Upam da bo sedaj vredu.

Zanima me, ali ima še kdo slabe izkušnje s to hrano

Hvala

Nika

Papa,
Nika


Skobčevka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 21 Marec 2011, 16:15:31



To pa je moj papagaj Lizko!



Skobčevka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 21 Marec 2011, 16:18:35
NikitaMena, mi navadno kupimo hrano v zootiku ali pa u Baumaxu in naši skobčevki ta hrana odgovarja.



vini

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 29 April 2011, 22:50:41
Pozdravljeni!

Prosim vas, da mi pomagate. Pred kakšnim tednom sem dobila skobčevko, ki se je zelo navadila na mene. Že 3 dan mi je prišla na prst itd.. V glavnem zelo je bil živahen ni kazal da bi bilo kaj narobe z njim, vsak dan sem mu menjala pesek, vodo menjala 2x na dan, dobival je solato vsaki 2 dan, ma sipino kost ki jo gloda.. V glavnem, zdaj danes svečer  pa sem opazila da samo sedi na palčki, je majčkeno nasršen, in pa se pusti božati kar se nikoli ni pustil. Poleg tega, pa tudi čutim da se trese! Lepo bi vas prosla, da mi pomagate, kaj naj storim.. Lahko kaj drugega naredim, kot pa ga peljem k veterinarju ali bi ga bilo bolje peljati..? Prosim vas za HITER odgovor!! :S



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #100 : 30 April 2011, 08:08:39
veterinar.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


vini

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 04 Maj 2011, 17:23:24
Najlepša hvala za odgovor, sem ga nameravala peljati k veterinarju, ampak je takoj naslednji dan bil spet zelo živahen in še danes izgleda super. Mislim, da ga je mogoče takrat napenjalo in da je bil utrujen, saj sem ga imela cel dan spuščenega. Tisti dan, pa je imel drisko, zato razmišljam da ga je verjetno napenjalo.. Vesela sem v glavnem, da ni nič narobe z njim :).

Imam pa eno vprašanje oz. bi vprašala za nasvet. Sicer je moj Vini star komaj 2 meseca, sem brala da ga začneš učiti govoriti komaj pri 3-4 mesecih, vendar mu jaz že zdaj tu pa tam, ponavljam njegovo ime, vendar ne 2 uri na dan.. :) Se mi zdi, da bi se dolgočasil. Vendar, pa ko mu rečem Vini on zelo po tiho začivka oz. zamomlja. Ne vem kako naj rečem tem zvokom. Ko spi včasih pa jaz govorim prične s takšnimi zvoki. V glavnem zanima pa me ali je v redu, če ga učim tako, da mu rečem besedo pa on začivka oz. zamomlja nekaj in ga pohvalim ter dobi priboljšek. Zanima me zato, ker ne vem kako je z učenjem govora. Da ne bo potem mislil, da mora samo začivkati in ne oponašati. :) Če veste kaj mislim..

V glavnem prosila bi vas za par nasvetov glede tega. :)

L.P.



Lolipop123

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 29 December 2016, 20:33:09
Živjo!
Nameravala sem kupiti skobčevko. Imam nekaj vprašanj ??? :)
Koliko ste plačale/li za skobčevko(nameravam jo kupiti v zootic-u)?
Kaj bi mi svetovale/li takoj ko pridem domov in jo namestim?
Kako vem da je samica/samec?
Kako vem da je mladič?
Hvala vam za odgovore :-[ ;D :D
L.p. lolipop