Matura 2007

Gost · 100018

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #210 : 20 Julij 2007, 18:31:39
Sprejeta :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #211 : 21 Julij 2007, 10:18:09
Jaz sem tudi sprejeta! Jupi!  :o ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #212 : 21 Julij 2007, 19:04:36
jest sm sprejet, upam da ste ostali tudi sprejeti na želeni fax... Čestitam sammy za tako veliko število točk, si se pa morala kar fejst učit, pohvalno.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #213 : 21 Julij 2007, 20:27:09
Jaz sem tudi sprejeta, je bila želja že 4 leta, tako da bi bila zelo razočarana, če ne bi uspelo ... Bi se vpisala nasl. leto še enkrat. ;) Drugače pa me je tako visoka omejitev izredno presenetila -> 92,4. :o Prvič tako visoka ...

Čestitam sammy za tako veliko število točk, si se pa morala kar fejst učit, pohvalno.

Hvala. :) No ja, podrobnost sicer javno ne bi, ampak ok ... Veliko mi je pomagal odličen uspeh v 3. in 4. letniku. Drugače pa sem se zares veliko učila edino za psih in ustni del pri slo in mat.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #214 : 06 Marec 2008, 19:13:39
Počakaj, da prideš na faks...ko se bo za en izpit treba tok učit kot za en predmet na maturi... :P Izpitov bo pa tam okoli osem, devet, deset (OK, faksi tipa FDV, organizacija dela in DIF so izvzeti ;) )
Malce je že strao tole ampak, ker sem lih vidla..
Na FDV imaš drugače 12 izpitov na leto, sam tolk. ;)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #215 : 07 Marec 2008, 12:05:09
Malce je že strao tole ampak, ker sem lih vidla..
Na FDV imaš drugače 12 izpitov na leto, sam tolk. ;)
Ja ok, sam kaki so teli izpiti... Ful zaj#!i zihr... ::)
Mal je razlika med 50 stranmi knjige, ki se jih imaš za naučit na FDV in podobnem, in 500 stranmi (in več) na drugih faksih... No, mi smo imeli 8 do 9 izpitov na leto (in 14 v 4. letniku) in večina je bila takih okoli 500 strani (pa še dvojčki, trojčki in na podiplomcu celo sedmorček), so pa bili tudi kaki taki lažji z malo manj snovi za naučit (na srečo)...  :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #216 : 07 Marec 2008, 14:04:17
Kako pa veš kakšni so, a si jih vidla?



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #217 : 07 Marec 2008, 18:13:26
Kako pa veš kakšni so, a si jih vidla?
Nisem imela te sreče...   ::) :P Sem pa slišala dosti od folka, ki je hodil na FDV...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #218 : 07 Marec 2008, 20:05:28
Aha..to je uno en sliši tko, drug drugače na koncu pa nekaj tretjega ven pride. ;) Ne verjamem v nič dokler tega dejansko ne vidim. ;D Sicer pa je itak tako..enim je tam težje drugim pa drugje...



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #219 : 08 Marec 2008, 11:40:24
Ne verjamem v nič dokler tega dejansko ne vidim. ;D
Ja, le poglej in sporoči... Pa ne pozabi it prej pogledat še na kak faks... Jaz predlagam kaj v stilu PF, VF, MF, FRI, matematika, fizika, strojna, ipd. Potem pa lahko daš realno oceno...  :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #220 : 08 Marec 2008, 20:40:41
Bom povedala jeseni upam. :P Za ostale pa ne bom nikoli vedela, lahko pa tisti pove, ki je delal oboje. ;) Se pa ene matematike in prava ne da primerjat...predvsem je razlika, da potrebuješ pri prvi razumevanje pri drugi se ti more pa dat piflat. ;)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #221 : 09 Marec 2008, 09:55:46
Se pa ene matematike in prava ne da primerjat...predvsem je razlika, da potrebuješ pri prvi razumevanje pri drugi se ti more pa dat piflat. ;)
No ti že veš... Za pravo ti lah iz prve roke povem, kok se moraš piflat... Ni lih tako, kot vsi mislijo... :P Da pa o FDV ne govorim... Ker sem dejansko od ene sošolke iz srednje šole slišala, da se je na komunikologiji na pamet napiflala, katere odgovore je treba obkrožit...
No pa tut tistih 12 izpitov, ki so na FDV... Koliko jih je dejansko pogoj za naredit, da prideš v višji letnik? 5 ali kaj takega?
Ful problem res...  ::)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #222 : 09 Marec 2008, 12:16:07
Tisti,ki greste na pravo...Eno vprašanje imam. Slišala sem namreč, da se predavanja na pravu začnejo že septembra. A ima kdo kaj več informacij o tem?
Ne gre zame (me pravo ne zanima), pač pa za mojega dragega...


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #223 : 09 Marec 2008, 20:42:44
No ti že veš... Za pravo ti lah iz prve roke povem, kok se moraš piflat... Ni lih tako, kot vsi mislijo... :P Da pa o FDV ne govorim... Ker sem dejansko od ene sošolke iz srednje šole slišala, da se je na komunikologiji na pamet napiflala, katere odgovore je treba obkrožit...
No pa tut tistih 12 izpitov, ki so na FDV... Koliko jih je dejansko pogoj za naredit, da prideš v višji letnik? 5 ali kaj takega?
Ful problem res...  ::)

Aja potem moraš prav o ful razumet kot matematiko? ;D Jah dejstvo je, da gre na pravo lahko vsak na matematiko pa ne. ;)
Za FDV pa nevem kolk izpitov rabiš za naprej vem, da se šteje po točkah, so povedali pa si nisem zapomnila. Za komunikologijo pa nevem in tudi ne bom nikoli..bom povedala za tisto kjer bom jaz. :)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #224 : 09 Marec 2008, 22:06:19
Aja potem moraš prav o ful razumet kot matematiko? ;D Jah dejstvo je, da gre na pravo lahko vsak na matematiko pa ne. ;)
Ne ne...nič ne rabiš razumet na pravu... Vse se lah napiflaš na pamet... Ti že veš...  ::) Me prav zanima, kok imaš za razumet na FDV? Zihr ful...
Aja, pa zakaj se ne more vsak vpisat na matematiko? Dvomim, da ima kak visok kriterij za vpis... Če pa pol kdo dejansko naredi ta faks, je pa drugo... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #225 : 09 Marec 2008, 22:42:57
No sej o tem sem govorila, če nardi. ;) (nekaj se napiflat pa tisto nardit je eno, drugo je pa fax kjer moraš kaj razumet da lahko nardiš)

Kdo je pa kej govoril kok maš za razumet na FDV? Citiraj me tam kjer sem to napisala. ;)
Hotela sem samo povedat, da pravo nimaš met kej za razumet, ker sem že vidla snov, ki se jo je treba učit, poznam dosti ljudi, ki hodi na pravo pa so mi pokazali in tudi povedali koliko se je dejansko za na piflat. ;)
Samo na živce mi gre kako se ta pravo poveličuje ubistvu je pa isto en sheet kar se služb tiče..



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #226 : 09 Marec 2008, 22:57:37
Jaz sem pa zanimivo o pravu slišala ravno obratno, torej da s piflanjem ne narediš nič. Na gimnaziji se recimo ni problem  naučit tistih par strani na pamet(pa že to je kriza) kljub nerazumevanju, a pomisli se napiflat 600 strani debelo knjigo in to za en izpit? Pa jih imaš še precej podobno debelih za predelat..Bi zmogla? Jaz zaenkrat sigurno še nimam takih sposobnosti. ;D :)
Drugače pa mislim, da noben ne poveličuje prava, tudi Tetameta je nekaj strani nazaj(ali v drugi temi, se ne spomnem) sama povedala da so tudi tam službe bolj no go.
Je pa treba bit malo realen in primerjava FDVja(al FFja in podobnega) z fakultetami kot so pravo, gradbeništvo, matematika je bullshit. Sej ok, lahko te moti ker velja fdv za bolj easy študij, ampak to pač dejansko je. Sploh s tem bolonjskim sistemom, ko se zbirajo kreditne točke tudi za obiske predavanj in izdelavo seminarskih nalog. Nevem, pomoje ni preterano težko pridobit tistih 60 točk za napredovanje v višji letnik.
Me pa tudi zanima kolko ljudi dejansko pade na katerikoli smeri fdvja v primerjavi s fiziko, gradbeništvom, strojno... :o
Pa da ne bo pomote, nisem noben PRO naravoslovje,(grem študirat na FF, razmišljala tudi o FDVju) ampak malo objektivnosti pa je vseeno treba imet. :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #227 : 09 Marec 2008, 23:10:34
Sej nism primerjala FDV-ja z matematiko, gradbeništvom..? Kje to spet vidiš? Nevem od kje kar naenkrat primerjam fdv s tem govorim da je na fdvju ful za razumet itd... ???
Jaz se klanjam tistim, ki grejo na farmacijo, medicino, kemijo itd. ker res svaka jim čast. Samo o pravo pa pač nimam takega mnenja...ja lahko se napiflam toliko strani čeprav se mi ne da, ampak ja bi se lahko, medtem, ko matemaike ne bi nikoli naredila.
Sigurno je več za učit se kot na fdv ane samo jaz lahko oba naredim. Je pa spet za pogledat koliko časa porabiš na pravo za učenje koliko pa potem na pdv za izdelavo teh seminarskih...meni recimo seminarske ogromno časa vzamejo medtem ko učenje manj...na pravu je pa veliko se za naučit na fdv pa seminarske se pravi se to nekako izenači pri meni. Saj sem že napisala enkrat da za enega bo nekaj težje za drugega pa drugo.

Aja pa govoriš da se ni veliko za učit na gimnaziji oz se je par strani...očitno nimaš biologije za maturo. :P


Aja pa še to..ko si napisala: Me pa tudi zanima kolko ljudi dejansko pade na katerikoli smeri fdvja v primerjavi s fiziko, gradbeništvom, strojno
Pomoje da jih več na fdvju, ker se govori kok je lahek in grejo potem vsi tisti ,ki se jim ne da učit tja, ker mislijo da bojo potem pa kar brez učenja naredili in padejo, medtem grejo pa na te naravoslovne oz te ki si naštela tisti, ki si to res želijo in se bolj potrudijo in naredijo. ;)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #228 : 10 Marec 2008, 07:33:01
Mucika, daj no, sama sem na pravu v tretjem letniku, pa ti garantiram, da samo s piflanjem ne prideš daleč  ::) ::) Od drugega letnika naprej je po večini pri vseh predmetih treba poznat zakone, ki imajo koli 300 členov in tega se brez razumevanja na pamet ne smeš učit, drugače ne narediš. ::) ::) Poleg tega so pogoji za priti v višji letnik dokaj težavni: ali opravljeni vsi izpiti ali pa seštevek vseh izpitov 48 točk. Pa naj omenim še to, da le peščica tistih, ki so vpisani v prvi letnik prvič v enem letu pride direktno v drugi letnik brez izpitov za nazaj. Pri naši generaciji nas je bilo lih ene 15 odstotokov.

LIZA, to slišim prvič. Še vsa predavanja so se do sedaj začela s 1.oktobrom. Je pa za moje pojme zelo malo predavanj, ki se jih splača obiskovat.  :) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #229 : 10 Marec 2008, 09:04:21
Samo o pravo pa pač nimam takega mnenja...ja lahko se napiflam toliko strani čeprav se mi ne da, ampak ja bi se lahko, medtem, ko matemaike ne bi nikoli naredila.
Sigurno je več za učit se kot na fdv ane samo jaz lahko oba naredim. Je pa spet za pogledat koliko časa porabiš na pravo za učenje koliko pa potem na pdv za izdelavo teh seminarskih...meni recimo seminarske ogromno časa vzamejo medtem ko učenje manj...na pravu je pa veliko se za naučit na fdv pa seminarske se pravi se to nekako izenači pri meni. Saj sem že napisala enkrat da za enega bo nekaj težje za drugega pa drugo.
Dej dej dej... Sama sem hodila na PF in še hodim na podiplpmca... In ti lah razložim, kok se je tam za piflat... S piflanjem dejansko ne narediš dosti (kot so že tudi drugi povedali)... Dejansko je zadeve treba razumeti...še sploh pri kazenskem in pri vseh civilnopravnih predmetih... Ampak ti že veš... Čeprav ti priporočam, da se oglašaš, ko boš vidla PF še kje drugje kot od zunaj...  :P
O, ja seminarske so pa res problem... V času, ko imaš vse podatke na internetu, je res problem napisat eno seminarsko... Še diplome mi ni bilo problem naredit, ko se je dal najt vse na internetu...pa tut nobene seminarske ne...pa smo jih tut imeli nekaj...  ::)
Da pa o dvojčkih in trojčkih, ki jih imamo na PF, sploh ne govorim...Ko imaš dva ali tri izpite na en dan...in pol še ustno... Da pa o sedmorčku, ki smo ga imel na podiplomcu, sploh ne govorim...
No seveda pa je tudi dejstvo, da se PF za moje pojme po težavnosti ne more primerjati z večino naravoslovnih faksov (VF, MF, matematika, fizika, gradbena ipd.), ker teli so pa res zaj*****. Sam kar se pa družboslovnih faksov tiče, se pa po težavnosti s PF noben ne more primerjat... Sem slišala od svojih bivših sošolk s PF, ki so šle na ekonomsko, ko so rekle, da na EF isto študirajo kot na PF in so na PF vse odletele na EF pa dobile 9 al pa 10... Čist tko o tem, kok je PF na izi... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #230 : 10 Marec 2008, 09:14:06
Jaz sem pa zanimivo o pravu slišala ravno obratno, torej da s piflanjem ne narediš nič. Na gimnaziji se recimo ni problem  naučit tistih par strani na pamet(pa že to je kriza) kljub nerazumevanju, a pomisli se napiflat 600 strani debelo knjigo in to za en izpit? Pa jih imaš še precej podobno debelih za predelat..Bi zmogla? Jaz zaenkrat sigurno še nimam takih sposobnosti. ;D :)
Drugače pa mislim, da noben ne poveličuje prava, tudi Tetameta je nekaj strani nazaj(ali v drugi temi, se ne spomnem) sama povedala da so tudi tam službe bolj no go.
Je pa treba bit malo realen in primerjava FDVja(al FFja in podobnega) z fakultetami kot so pravo, gradbeništvo, matematika je bullshit. Sej ok, lahko te moti ker velja fdv za bolj easy študij, ampak to pač dejansko je. Sploh s tem bolonjskim sistemom, ko se zbirajo kreditne točke tudi za obiske predavanj in izdelavo seminarskih nalog. Nevem, pomoje ni preterano težko pridobit tistih 60 točk za napredovanje v višji letnik.
Me pa tudi zanima kolko ljudi dejansko pade na katerikoli smeri fdvja v primerjavi s fiziko, gradbeništvom, strojno... :o
Pa da ne bo pomote, nisem noben PRO naravoslovje,(grem študirat na FF, razmišljala tudi o FDVju) ampak malo objektivnosti pa je vseeno treba imet. :)

No lepo povedano...  ;D Jaz res ne poveličujem PF, sam še zmeri se mi pa zdi, da je zaj*** in neprimerljiv s FDV in EF ipd... Drugače pa respect za vse, ki so na naravoslovnih faksih tipa VF, MF, matematika, fizika, FRI ipd. Jaz na teh faksih ne bi naredila nič...   :-\ Ni to zame... Kar se pa družboslovnih faksov tiče...pa ne bom še enkrat razlagala...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #231 : 10 Marec 2008, 11:43:06
No lej jaz mislim tako, ti pa tako okej? ;) Ni se pa treba razburjat (ni to zdravo).

Kar se pa tiče seminarskih...nimamo vsi iz neta. Glede na to, da je maturitetna seminarska sploh ne smeš imet iz neta, plus tega je poleg še anketa s katero je ogromno dela (če mogoče še nisi delala takega tipa seminarske), tako da... Meni pač seminarske vzamejo ogromno časa, ker ne kopiram samo iz neta in hočem, da če je narejena da bo dobro, če pa eni tko delajo pa njihov problem. Medtem ko pri meni pač učenje ni probem, ker imam precej dober spomin in če sem se lahko v enem popoldnevu naučila(lih prišla enkrat čez celo knjigo) cel sistem živih bitij (biologi vejo, da to ni malo) in pisala 5 potem vem, da bi se lahko tudi to, če bi morala. Že stotič ponavljam, da nismo vsi po istem kopitu narejeni. Na fdv grem pa ker me tisto zanima ne pa zato, da se bom čim manj učila. ::)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #232 : 10 Marec 2008, 12:16:03
Medtem ko pri meni pač učenje ni probem, ker imam precej dober spomin in če sem se lahko v enem popoldnevu naučila(lih prišla enkrat čez celo knjigo) cel sistem živih bitij (biologi vejo, da to ni malo) in pisala 5 potem vem, da bi se lahko tudi to, če bi morala.
Hehe...ROFL... Ne moreš ti primerjat srednje šole in resnega faksa...ker pač ne moreš... Boš že videla, ko boš enkrat tam...aja, ne boš videla...  :-\  No, na resnih faksih je za en povprečen izpit ene tok snovi, kot jo imaš za celo maturo... In ne mi govorit, da to ni res, ker sem hodila na gimanzijo in na PF in videla, kako zadeve zgledajo...in ti lahko povem iz prve roke... :P

Na fdv grem pa ker me tisto zanima ne pa zato, da se bom čim manj učila. ::)
Kaj pa te tako blazno zanima, če smem vedet?  ???

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #233 : 10 Marec 2008, 14:39:26
mislim da je bilogije vse skupaj ttoliko kot je kakšnega povprečnega izita na pravu. Jo imam tudi na matur ;) Nihče pa ti ne brani da pojdi na FDV če te veseli.

So pa tako kot SŠ tudi faksi različnih težavnosti. Oz vsak pač izbere kar mu leži. Meni razno pravo in družboslovje ne zato sem se vpisala na gradbeno. Za nekoga je najtežja, za ostale je težka. Jaz jo bom definitivno laže naredila kot bi FDV ker je ena stvar ki jo sovražim piflarija (pri zgodovini in filozofiji imam recimo neprimerno nizke ocene proti fiziki)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #234 : 10 Marec 2008, 22:09:55
Hehe...ROFL... Ne moreš ti primerjat srednje šole in resnega faksa...ker pač ne moreš... Boš že videla, ko boš enkrat tam...aja, ne boš videla...  :-\  No, na resnih faksih je za en povprečen izpit ene tok snovi, kot jo imaš za celo maturo... In ne mi govorit, da to ni res, ker sem hodila na gimanzijo in na PF in videla, kako zadeve zgledajo...in ti lahko povem iz prve roke... :P
Kaj pa te tako blazno zanima, če smem vedet?  ???

haha očitno nisi imela biologije na maturi. ;)

Vpisala sem se zdaj pa bomo videli če bom sprejeta.
Pa kaj tebe tako skrbi kaj mene zanima...in kaj če me nekaj na fdvju sem manj vredna al kaj...ker če samo preberem tvoj stavk v stilu kaj pa te tako BLAZNO zanima če smem zvedet pa un blesavi smajli zraven...sori samo daješ tak vtis kot da mi hočeš povedat, da si boga za jajca prijela ker si pravo nredila..pa oprosti izrazu samo prek foruma tako deluješ upam, da ne tudi v živo, no. Poleg vsega govoriš o fdvju kakor pač govoriš, tko, da če bom jaz gor in bo kdo to bral bo mislil, da sploh ne hodim na fax, samo na izpit pridem in ga že naredim pa cele dneve žuram. ::) Hvala, res.


u aja pa še nekaj..pogovarjala sem se z nešteto ljudmi, ki so na različnih faxih pa vsi pravijo, da je to v primerjavi s srednjo šolo prava milina..lepo si sam razporejaš čas, ni ti treba obvezno hodit, izpite imaš trikrat letno, nisi skos pod stresom..tko, da če si znaš organizirat vse skupaj verjamem, da ti znese. No če nekaterim ja, potem jim verjamem.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #235 : 10 Marec 2008, 22:31:49
Ja no ne vem, meni se biologija na maturi ni zdela neki ful težka... Je res, da je veliko snovi, samo potem na maturi lahko itak izbiraš esejska vprašanja, pri obkroževanju pa že nekako gre.

Cel sitem živih bitji? Značilnosti posameznih skupin ali sistematiko?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #236 : 10 Marec 2008, 22:48:33
Biologija na maturi pomeni pisati tut teste med letom..nevem mi jih bomo imeli vsega skupaj 10 kateri obsegajo vse, tudi tisto kar ni na maturi pri vas nevem kako je bilo. Moji samo učbeniki  vse skupaj, obsegajo ene 800 strani. Jaz pri nobenem predmetu nisem toliko delala. (pa ne da se zdaj smilim sama sebi, saj sem vedela da bo veliko, drugače ne bi vzela) Drugače pa tudi matura ni težka, še posebej če lahko kaj prepišeš, ne. ;D :P


Cel sitem živih bitji? Značilnosti posameznih skupin ali sistematiko?

Značilnosti posameznih skupin...to je tista knjiga raznolikost živih bitij.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #237 : 11 Marec 2008, 09:42:59
ker če samo preberem tvoj stavk v stilu kaj pa te tako BLAZNO zanima če smem zvedet pa un blesavi smajli zraven
Sam vprašam...zato ker sama tam ne najdem niti ene zanimive študijske smeri... Mogoče mi pa lah ti razložiš, kaj je tam tok zanimivega, da ves folk rine tja...in pol preživi pol življenja na zavodu za zaposlovanje...ampak to je že druga štorija...  :P
Aja, pa sori, če te moti smajli...taki so tuki na izbiro... ::)

sori samo daješ tak vtis kot da mi hočeš povedat, da si boga za jajca prijela ker si pravo nredila..
Mogoče sem ga pa res...  :P Kaj pa ti veš... Pač se mi nekako zdi, da če sem prišla, čez vse tiste bukle, ki so bile za izpit, in čez vse dvojčke, trojčke in sedmorčka, brez najmanjših težav, da pol pa lah rečem, da sem dejansko nekaj malega naredila (ne prav dost, sicer)... In da pol znorim, ko mi začne folk, ki sploh še ni na faksu, ki je PF videl sam od zuni, pametovat, da je FDV težji od PF, ker ima 12 izpitov (od katerih je verjetno itak ene 5 za pogoj) in seminarske (ker jih pa PF nima al kaj)... Nič ne bi rekla, če se oglasi kdo iz MF, VF, gradbene ipd. Sam tist je itak druga kategorija in neprimerljivo z družboslovjem... :-\

u aja pa še nekaj..pogovarjala sem se z nešteto ljudmi, ki so na različnih faxih pa vsi pravijo, da je to v primerjavi s srednjo šolo prava milina..lepo si sam razporejaš čas, ni ti treba obvezno hodit, izpite imaš trikrat letno, nisi skos pod stresom..tko, da če si znaš organizirat vse skupaj verjamem, da ti znese. No če nekaterim ja, potem jim verjamem.
Na katerih faksih so že to bili? Izpite imaš res trikrat letno (pa pol so še izredni roki med letom); ampak vsaj pri nas imaš pol vsak teden enega (kar se vleče čez cel esec), med letom so pa še kaki kolokviji in podobna zabava... In pol leto kr hitro mine in od vsega silnega prostega časa, ostane zelo malo... Na SŠ ja so dejansko bili testi vsak teden, ampak mal drugač je tistih 10 stani iz zvezka (največ) al pa 1000 strani iz knjige...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #238 : 11 Marec 2008, 11:07:01
In kaj zdaj, če je folku všeč nekaj iz FDV-ja? Kaj zdaj hočeš povedat? Samo vprašaš, ja zeloo ironično..kaj drugače ne gre?

Ok no itak brez veze še kaj govorit, ker boš itak obrnila tako, da bo vsak ki ni za pravo izpadel budalo. Če je to tvoj namen prav, moj je bil samo opozoriti, da pač ne sodi nekaj, če tistega še nisi videla.

Aja pa opsa mi nimamo 10 strani iz zvezka nikjer..še v oš ni bilo tako malo, nevem kaj ste vi počeli v srednji, res ne.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 11 Marec 2008, 11:28:20
In kaj zdaj, če je folku všeč nekaj iz FDV-ja? Kaj zdaj hočeš povedat? Samo vprašaš, ja zeloo ironično..kaj drugače ne gre?
Sam vprašam... Ironično, to pa itak...  ;D In ti mi nočeš povedat...al ne veš?  :-\

Aja pa opsa mi nimamo 10 strani iz zvezka nikjer..še v oš ni bilo tako malo, nevem kaj ste vi počeli v srednji, res ne.
Ej, ne spomnim se več, ker je že kar neki cajta, od kar sem bila v SŠ... Vem pa da ni bilo neki prav velik in da sem imela v enem popoldnevu vse narejen...če je bila pa kaka moja najljubša matematika, pol pa v enem vikendu... Ne vem pa, kdaj sem to lah rekla za faks... Ok, dejansko je bilo nekaj izpitov, ki si jih lah preštudiral v enem tednu (dva do trije izbirni predmeti v četrtem letniku in statistika v prvem in še kak, ki se ga ns spomnim)...to je bilo pa to... Drugače pa veselo za knjigo za en mesec ali več (recimo za trojčke, za sedmorčka pa še mal več), najraj takrat, ko je bilo zunaj najlepše vreme (recimo maja in junija)...in če ti je kaj ostalo za septembra, pa si visel za knjigo še avgusta (ker so bili izpiti najraj že na začetku septembra)... :-\ Pol je bil pa recimo mir tam nekje do novega leta, pol so bili pa spet izpiti januarja (ki sreča pri nas niso lih zaj***), pa vmes še kak kolokvij, pol si pa spet imel mal miru, že na začetku maja pa so bili novi trojčki, ki se jih je bilo dobro začet mal prej učit...in tako je šlo štiri leta in šele, ko prideš do absolventa, lah rečeš, da imaš mir...in začneš počas pisat diplomo...  ::)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)