Matura 2007

Gost · 99533

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #270 : 17 Junij 2008, 17:30:28
jest sem imela včeraj matematiko, danes ang in v četrtek slovenščino potem pa koooonec. upam, če ne bo pa jesen bolš. Danes sem pri ang dobila najboljš kar bi lahko. 1 nalogo sem imela 3 slike (na eni je bil pes, na drugi poniji v zoo, na zadnji pa maček, ki se valja po stolu) ;D potem sem imela knjigo....christopherja.odlom ek je bil pa o tem kok on noče imet stikovz nepoznanimi ljudmi. zadnjo temo sem imela pa sports. pri matematiki sem imela pa kompleksna števila, za narisat graf cosx pa lastnosti in pa še dokazat da sta e pa f v parelolgramu enaki. upam da bom mela pr slovenščini tud kej dobrga. kako sploh zgleda slo matura?


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #271 : 17 Junij 2008, 17:59:44
jest sem imela včeraj matematiko, danes ang in v četrtek slovenščino potem pa koooonec. upam, če ne bo pa jesen bolš. Danes sem pri ang dobila najboljš kar bi lahko. 1 nalogo sem imela 3 slike (na eni je bil pes, na drugi poniji v zoo, na zadnji pa maček, ki se valja po stolu) ;D potem sem imela knjigo....christopherja.odlom ek je bil pa o tem kok on noče imet stikovz nepoznanimi ljudmi. zadnjo temo sem imela pa sports. pri matematiki sem imela pa kompleksna števila, za narisat graf cosx pa lastnosti in pa še dokazat da sta e pa f v parelolgramu enaki. upam da bom mela pr slovenščini tud kej dobrga. kako sploh zgleda slo matura?



Dobiš odlomek iz ene knjige/pesmice, ki je na seznamu knjig za letošnjo maturo. Mi smo ga mogli prebrat. Poveš, kam paše (obdobje, avtor, zvrst) pol te pa še sprašuje. Eno vprašanje pa je splošno (recimo lirika v romantiki..)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #272 : 17 Junij 2008, 18:03:03
urša, hvala.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #273 : 17 Junij 2008, 19:59:16
Jst mam jutr slovenščino in ugotavljam, da pol ne znam ::) mat imam v petek, ang pa v ponedeljek.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #274 : 18 Junij 2008, 11:17:34
Dobiš odlomek iz ene knjige/pesmice, ki je na seznamu knjig za letošnjo maturo. Mi smo ga mogli prebrat. Poveš, kam paše (obdobje, avtor, zvrst) pol te pa še sprašuje. Eno vprašanje pa je splošno (recimo lirika v romantiki..)

Avtor in njegova letnica rojstva/smrti sta dana.

Recimo, Josip Jurčič (1844-1881) Deseti Brat, sledi odlomek
vprašanja: 1) glasno branje odlomka 2) razlaga odlomka, umestitev v sobesedilo, zvrstno-vrstna določitev, o avtorju 3) oblikovanje knjižne norme v 2. polovici 19. st. Levstik, Janežič

mam v petek, ugotavlam da pol ne znam  ::) Mucika, kok je šlo?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #275 : 18 Junij 2008, 13:34:37
Ne bi moglo it boljše. :D Sem dobila točno tisto kar sme hotla, sem zračunala da je 0,02 % verjetnosti, da tko izvlečeš. :D
Imela sem pa Plešasto pevko pod drugo pa lirika na Slovenskem v 2/2 19 stol.

A ti maš tut?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #276 : 18 Junij 2008, 16:37:46
Srečnice, je nekaj že za vami  :'( Jaz imam jutri nemščino, v soboto matematiko, v ponedeljek angleščino in v torek slovenščino.

Matematika me najbolj skrbi (sovražim piflanje pravil na pamet in točno to moram pri matematiki počet - a ste že vidle večji kretenizem kot je učenje matematičnih pravil na pamet?, edino, kar me tolaži je, da lažko enkrat listek zamenjam  ::) in upam, da bom dobila stvar, ki sem se jo dejansko naučila vsaj v dveh vprašanjih.

Punce samo še to: Angleščina - tele knjige in pesmice. Knjigi vem kaj moram vedet, ampak kakšne pesmice? Ni to na višjem nivoju? Mi nismo nobenih pesmic delali.  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #277 : 18 Junij 2008, 17:38:54
A ti maš tut?

petek ob 9. boljšga si ne bi mogla želet  ;D

Neyka, pesmica je na višjem nivoju. Nobenmu pa ne škodi, če prebereš  :D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #278 : 18 Junij 2008, 21:07:33
Moje pesmice za angleščino so že v smeteh. :D

Drugače se pa strinjam glede matematike, še večja bedarija se mi zdi, da se moramo naučiti 150 vprašanj, od tega jih je pa potem samo 90 možnih, nekej tazga. Mene je tut mate ful strah. :-\ Samo upam na srečo. ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #279 : 18 Junij 2008, 21:19:02
hehe tele pesmce do mene sploh niso prišle...

jest bom jutri tole slovenščino tako pogrnila, da se bo kar bliskal. Sploh nimam pojma.bomo videl mogoče bom pa Prešerna povlekla. ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #280 : 19 Junij 2008, 15:55:18
Jaz sem pa izvlekla Antigono in razvoj slovenskega knjižnega jezika, prva slovnica in prvi prevod Biblije. Kul vprašanje, sem skoraj vse znala, samo me je pa profesorica kar naprej prekinjala, tako da ne vem kaj naj si mislim. Ampak ona to itak vedno dela. ::) Aja, je pa to cifra 8, če slučajno kdo lahko gleda številke med tem ko vleče listek. :P Jest bi lahko, sem vidla kar nekaj cifer, samo sem bila skoraj prva na vrsti in še nismo vedli katera cifra pomeni katero vprašanje.

Irenchy kako je šlo?

Ja Neyka, mislim, da so une pesmice samo na višjem. Sem mislila, da imaš na višjem.

Los je car!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #281 : 19 Junij 2008, 17:38:15
Je blo treba pri razvoju jezika omenit tudi prispevke (Pohlinov, Vodnikov, Levstikov, Škrabčev...)?   :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #282 : 19 Junij 2008, 22:46:51
Ne. Vsaj jaz nisem in me tudi ni nič vprašala.

Los je car!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #283 : 20 Junij 2008, 12:40:19
No evo danes sem pa še z matematiko opravila. Sem imela spet srečo in fajn listek. ;D
zdej pa samo še angleščina potem pa končno koonec. :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #284 : 21 Junij 2008, 14:28:25
Jej danes ob sedmih zjutraj sem zaključila z matematiko. Sem mela kar srečo. Znala sem geometrijo in funkcije pa množice v piko, ostalo sem pa enkrat prebrala. Dobila sem definicijo in lastnosti absolutne vrednosti (to sem sam lastnosti znala, definicijo sem pa nablef napisala s prfoksino pomočjo) naslednja je bila prizma (bravo, geometrije, znala v piko, samo formule za enaostranični triktnik se nisem mogla spomnit ampak to je en mali kiks) in tretje vprašanje ničle polinoma četrte stopnje, lahko rečem samo kaj hočeš lažjega  ;D Ni blo perfektno, sem pa precej zadovoljna. Še slo pa ang. Komi čakam da bo tega sranja konec  ;D

Za pesmice ste me pa pomirili, sploh nobene nimam tako da bi bilo precej sranja če bi jih imela  ;)

Upam, da vam čimprej minejo tazadnji dnevi mature in gremo pol užiiiiivat počitnce.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #285 : 21 Junij 2008, 17:09:39
Konc, konc, konc! Končno! Danes imela zadnji ustni izpit-matematika...Najlepše so mi prihranili za na konc. ::) Je pa šlo uredu, dobila sem super listek. razložit sem morala kaj je  komplement množice, razlika množic in še neki zračunat. Potem sem morala napisat formuli za pitagorov in kosinusni izrek, razložit kdaj se uporabljata + rešit eno nalogo. Na koncu sem imela še realno funkcijo, opisat in izračunat ničle, skicirat graf, etc. Občutek boljši kot sem pričakovala. Mi je bilo pa pisno težko....Vsaj bolj kot pole iz prejšnjih let. :(

ANG: Dobila sem listek s slikami športov(rafting, padalstvo, plezanje in še eno, ampak sem že pozabla). Sem pač razlagala o športu, opisala športe na slikicah,...Smo imele s profesorico celo debato, lol. Potem sem imela festivals and celebrations, kar je bilo tudi zelo lahko. Za odlomek sem dobila The curious...tam ko se Cristopher odloča h komu bo zbežal(ko izve da je mama še živa in da je oče ubil Wellingtona) Občutek ful uredu.

SLO: Kašna srečaaaaa! Boljšega listka skoraj ne bi mogla dobit...Prvo sem dobila Madame Bovary, sem pač razlagala nekaj o realizmu, povedala vsebino, potem me je prof spraševala o mojem mnenju(hm..zakaj že??), morala sem podat primer romana, kjer glavni junak tudi ne loči resničnosti od fantazije zaradi branja knjig(Don Kihot), me je vprašala še kakšne mislim da so razlike med Emo in Donom, potem sem morala povedat še eno junakinjo slo. literature ki je podobna Emi. Aja pol me je še vprašala kateri od slo pisateljev je idealiziral podobo matere...nevem kako mi je v tistem trenutko vklopilo da je to Ivan Cankar. Drugo vprašanje je bilo moderno pripovedništvo....razlagala sem moderni roman, značilnosti, omenila Prousta in Joycea, morala sem povedat še en slo. moderni roman in tuki mi je morala malo pomagat, ker se nikakor nisem mogla spomnt na Zmote dijaka Tjaža...Pol na koncu me je še neki spraševala o tem kakšen tip romanov imam raje in blablabla... :) Občutek dober.

Zdej pa počitnice! Nočem niti razmišljat o rezultatih, mislim da mi je šlo na splošno kar ok, matematika me skrbi, ker mi pisno ni šlo najbolje..Mah če bo bo, drugče pa pišem šeenkrat jeseni. Zdej pa relaaaaaax! ;D

Vsem ki imajo še kakšen izpit...Srečno!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #286 : 21 Junij 2008, 20:41:55
Kdaj točno pa zvemo rezultate? :-[

Jz sm tut danes opravla z matematiko. Še angleščina...

Los je car!


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #287 : 21 Junij 2008, 21:11:38
Kdaj točno pa zvemo rezultate? :-[

Jz sm tut danes opravla z matematiko. Še angleščina...

Rezultate boste zvedeli v pon 14.7. Na ineternetu bodo že navsezgodaj zjutraj, šifro za dostop do teh rezultatov ste dobili z ostalimi šiframi, ki ste jih lepili na pole.

Lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #288 : 24 Junij 2008, 20:47:25
Koneeeeeeeeeec  :o Skor ne morem verjet da so počitnice. No ja SLO sem zajebala bolj kot bi blo nujno potrebno ;) ampak recimo, da mi bo ratal zbrat tistih nekaj pik za gradbeno  ::)

Uživajte počitnice, jaz jih bom  ;) 

 :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Rezultate boste zvedeli v pon 14.7. Na ineternetu bodo že navsezgodaj zjutraj, šifro za dostop do teh rezultatov ste dobili z ostalimi šiframi, ki ste jih lepili na pole.

Lp

Baje da natanko ob petih

Pa še stran: http://matura.ric.si/

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #289 : 24 Junij 2008, 22:23:27
jaz sem že v četrtek z vsem zaključila. pri slo sem potegnila v drugo Dragota Jančarja in Veliki briljantni valček. potem sem mogla nekaj povedat o Jančarju in pa renesansa in novela. tako, da sem kar znala. zdej bomo pa videli 14.7 kaj smo skup spacali.

ja točno ob 5 bodo rezultati na netu, kje so najdl to uro  ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #290 : 14 Julij 2008, 05:44:50
Nardilaaaaaaaa! :D Kaj pa ostali? Zihr smo vsi nardil. :P



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #291 : 14 Julij 2008, 05:51:01
Jeeeeej, boljš kot pričakovano  :o  Itak smo vsi zrihtal, kaj ne bi  ;D