Matura 2007

Gost · 99529

uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #30 : 22 Januar 2007, 19:41:13
S1b, se učiš zase ali za ocene ;) ;) ;)?

Prav zanima me, kako razmišljate srednješolci?

Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 23 Januar 2007, 23:19:23
S1b, se učiš zase ali za ocene ;) ;) ;)?

Prav zanima me, kako razmišljate srednješolci?

Lp

Lahko bi skoraj rekel, da se sploh ne učim  ;D :) ampač če se že učim se pa za ocene ne pa zase, ker se mi zdi večina šolske snovi popolna bedarija, ki ljudi spravlja v stres in še večje neumnosti :).

lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #32 : 24 Januar 2007, 06:27:16
No, ja...... ??? ??? ???

Bi še kaj napisala, pa nimam časa. Pa tudi pet dni me ne bo, se potem oglasim.

Upam, da se bo debata razživela.

Lp


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #33 : 24 Januar 2007, 12:27:26

Tudi jaz sem ena tistih, ki me čaka letos matura. Imam še socilogijo in geografijo.
Look back in anger sem gledala predstavo v gledališču v slovenskem jeziku (naslov: Ozri se v gnevu), zelo nesmiseln naslov glede na predstavo. Knjige pa še nisem prebrala.

Pimlico sem prebrala in se mi ne zdi tako napačna, samo je preveč notranjega monologa oz. prenakopičenje misli Nastje in Matjaža. Pa miselni preskoki so bedasti.
Neznosna lahkost bivanja - že naslov mi je tako odvraten, da je še odprla nisem.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 24 Januar 2007, 18:05:42
Matura...kaj je že to?  ??? Nek daljni spomin...

Look back in anger sem gledala predstavo v gledališču v slovenskem jeziku (naslov: Ozri se v gnevu), zelo nesmiseln naslov glede na predstavo. Knjige pa še nisem prebrala.
Look back in anger je pa fajn...  :o

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #35 : 26 Januar 2007, 14:55:52
Oj, a že veste točne datume za pisni del mature? Jaz imam nekaj čisto na kupu - 1. 6., 2. 6. in 4. 6.

lp  :)



Lola

  • Gost
Odgovori #36 : 27 Januar 2007, 14:47:57
Veš nisi edina :D :o :o :o

- 7.5 -> slovenščina esej
- 26.5 -> angleščina
- 28.5 -> slovenščina
- 1.6 -> biologija
- 2.6 -> matematika
- 9.6 -> informatika



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #37 : 27 Januar 2007, 19:04:52
Joj, ti maš tudi čisto skupaj  :) no, po eni strani je to super - bomo vsaj prej konec  :D



Lola

  • Gost
Odgovori #38 : 27 Januar 2007, 19:22:17
ma ja samo halo kako se bom pa use naučila mi pa tudi ni jasno :D zdaj si ravno izpisujem pomembne stvari za slovensko slovnico a joj koliko je vsega!!!!!



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #39 : 28 Januar 2007, 11:43:06
Če se boš učila zgodovino slovenskega jezika, je to fajn napisano v knjigi Književnost na maturi (bolj na začetku)  :)



Lola

  • Gost
Odgovori #40 : 28 Januar 2007, 11:57:28
Ja vem ja. Zdej delam po knjigi Kaj znam za maturo?, kr okej!



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 29 Januar 2007, 19:03:59
ma ja samo halo kako se bom pa use naučila mi pa tudi ni jasno :D
Počakaj, da prideš na faks...ko se bo za en izpit treba tok učit kot za en predmet na maturi... :P Izpitov bo pa tam okoli osem, devet, deset (OK, faksi tipa FDV, organizacija dela in DIF so izvzeti ;) )

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 29 Januar 2007, 19:15:28
Mene za maturo skrbi, če jo bom naredil kaj šele faks ::).

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #43 : 29 Januar 2007, 20:42:02
Počakaj, da prideš na faks...ko se bo za en izpit treba tok učit kot za en predmet na maturi... :P Izpitov bo pa tam okoli osem, devet, deset (OK, faksi tipa FDV, organizacija dela in DIF so izvzeti ;) )
Ne jih strašit!

Je pa čista resnica, da ko gledaš nazaj, vidiš da se za en izpit učiš toliko kot za celo maturo (če ne več :-\)!



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #44 : 30 Januar 2007, 07:18:51
Je pa čista resnica, da ko gledaš nazaj, vidiš da se za en izpit učiš toliko kot za celo maturo (če ne več :-\)!

Se popolnoma strinjam. Matura v bistvu sploh ni nič posebnega, če se spomnem svoje. Vse se da :) :) :)!

Lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 30 Januar 2007, 08:43:50
Počakaj, da prideš na faks...ko se bo za en izpit treba tok učit kot za en predmet na maturi... :P Izpitov bo pa tam okoli osem, devet, deset (OK, faksi tipa FDV, organizacija dela in DIF so izvzeti ;) )

Hihi... samo potem sploh ne opazis, se pac ucis... sem pa enkrat razmisljala... kako sem se v gimnaziji za en test naucila 20 strani zapiskov, in se mi je tisto zdelo grozno... za izpit pa se mi je 50 strani zdelo malo :D

A lahko malo crnega humorja: kaj lahko pades na FDV? Stopnice. In kaj je najtezje na filofaksu? Vhodna vrata :D
Pa brez zamere studentom teh faksov, malo smeha mora bit :-*

battito animale


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 30 Januar 2007, 09:50:49
kaj lahko pades na FDV? Stopnice. In kaj je najtezje na filofaksu? Vhodna vrata :D
To je že tok resnično, da je že kar smešno... ;D ;D ;)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lola

  • Gost
Odgovori #47 : 30 Januar 2007, 15:49:46
Ja verjamem da nas na faksu čaka še več učenja, ampak gledam na to z lepše strani - učila se bom snov ki me bo zanimala.
In vedno ko gledaš za nazaj se ti zdi bolj enostavno. Zadnjič smo se smejali ko so nam povedali za šolska ura na faksu traja 90 min :D mi komaj 45 min zdržimo hehe

Dobre šale Lilit ;)

Naj kar sem napišem vprašanje o informativnih dnevih? Ninci če se ti bo zdelo neprimerno pa prestavi ali pa povej pa jaz odprem novo temo. V glavnem kam greste na informativne????? So že naslednji teden!!! Jaz grem v petek na veterinarsko fakulteto popoldne pa še na pravno, v soboto pa verjetno na filozofsko. Če gre še kdo tja kamor jaz se lahko skupaj kje dobimo.
Punce moje ki boste pa na vet. fakulteti predstavljale nam malinovcem kaj počnete pa se itaq vidimo ( upam no ).



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #48 : 30 Januar 2007, 15:54:59

In vedno ko gledaš za nazaj se ti zdi bolj enostavno. Zadnjič smo se smejali ko so nam povedali za šolska ura na faksu traja 90 min :D mi komaj 45 min zdržimo hehe


To pa ne bo držalo. Ura na filozofskem faksu traja 50 minut.

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #49 : 30 Januar 2007, 16:39:02
Focoso, nikoli ni vsa snov taka, ki bi te zanimala.
Jaz npr. sem na biologiji. Od biologije imam 3 predmete, vse ostalo je kemija, fizika, matematika itd  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #50 : 30 Januar 2007, 17:02:14
To pa ne bo držalo. Ura na filozofskem faksu traja 50 minut.

Kaj pa študiraš, če ni skrivnost? Tisto s vhodnimi vrati pa je žal res.  :(

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 30 Januar 2007, 17:03:29
Focoso, nikoli ni vsa snov taka, ki bi te zanimala.
Jaz npr. sem na biologiji. Od biologije imam 3 predmete, vse ostalo je kemija, fizika, matematika itd  ;)

Ja v prvem letniku :) potem imas pa 3 leta samo biologije...

Tudi pri nas ura traja 45 minut...

battito animale


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #52 : 30 Januar 2007, 17:05:53
Kaj pa študiraš, če ni skrivnost? Tisto s vhodnimi vrati pa je žal res.  :(

Sem že dokončala študij germanistike. Zdaj sem profesorica nemščine na gimnaziji (uh, kako lepo se sliši :-[).

Lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #53 : 30 Januar 2007, 17:12:35
Sem že dokončala študij germanistike. Zdaj sem profesorica nemščine na gimnaziji (uh, kako lepo se sliši :-[).

Aha. Ja, sem nekaj takega predvidevala po vprašanjih v zvezi z učenjem - za ocene ali za življenje. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #54 : 30 Januar 2007, 17:15:43
Tisto s vhodnimi vrati pa je žal res.  :(
Sammy - ni res. Vrata na filofaksu so avtomatizirana in drsna.   ;)  :P ;D

Kot FDVjevka seveda ne morem mimo komentarjev.  :P Od katerega koli faksa odneseš kolikor sam hočeš in kolikor se sam potrudiš. Omenjeni fakulteti imata takšno "famo" zaradi množičnih vpisov tja. Ne vem kako je po drugih smereh (mi smo itak črna ovca fdvja), govorim za svojo - imamo vsako leto osip. In z nekaterimi izpiti se mučim tudi po celo leto. Pa se ne smatram za trapasto kot hlod.  :P Sicer pa - naj ima vsako tele svoje veselje.  ;)


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 30 Januar 2007, 18:33:34
Kot FDVjevka seveda ne morem mimo komentarjev.  :P Od katerega koli faksa odneseš kolikor sam hočeš in kolikor se sam potrudiš. Omenjeni fakulteti imata takšno "famo" zaradi množičnih vpisov tja. Ne vem kako je po drugih smereh (mi smo itak črna ovca fdvja), govorim za svojo - imamo vsako leto osip. In z nekaterimi izpiti se mučim tudi po celo leto. Pa se ne smatram za trapasto kot hlod.  :P Sicer pa - naj ima vsako tele svoje veselje.  ;)
Pa kaj jaz vem... FDV in podobno ima famo ne samo zaradi množičnega vpisa (ker ga imajo tudi drugi faksi) ampak tudi zaradi tem, ki se tam predavajo- komunikologija, novinarstvo, obramboslovje in podobno :-\... Pa kot sem slišala, se na pamet naučiš izpit za obkroževanje in to je to... Kaj posebnega res ni...
Kar se pa vpisa na faks tiče- sam ne hodit na pravno... Ne glede na to, kaj vam rečejo na informanitvnem dnevu (kjer bodo verjetno pametni, da vsak pravnik brez problema dobi službo- kar pa sploh ni res)... Tudi ta faks ima množičen vpis in tudi množične diplomante... :-\ Službe pa niso tako množične... :'(

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #56 : 30 Januar 2007, 18:39:33
Tetameta,... si hodila na pravno?
Jaz imam veliko pravnikov okrog sebe, pa moram povedati, da so zelo enostavno prišli do službe. Lahko, da so imeli srečo, ampak res vsi so jo dobili takoj ko so diplomirali.



Lola

  • Gost
Odgovori #57 : 30 Januar 2007, 18:49:37
Se oproščam če sem podala napačen podatek o trajanju šolske ure, tako so nam rekli prof. z MB UNI.

Ja res je nikoli ti niso vsi predmeti všeč, samo dvomim da bom na veterini imela posla z geografijo in podobnim s,,,,,,, ker ne prenesem tega :)

Tudi moj oče je pravnik, zlahka dobil službo oz. jih tudi več zamenjal in vsakič za stopničko višje šel. Moje mnenje je da nihče v momentu ne more biti super ( al pravnik,al zdravnik....), izkušnje prinesejo svoje, tako da nekaj postaneš, nekaj iskanega moraš v to vložiti dosti truda, se ti potem izplača. Službe pa saj vsi vemo kako so dandanes, brez poznanstev khm..... je treba trdo delati :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #58 : 30 Januar 2007, 19:05:15
Jaz imam veliko pravnikov okrog sebe, pa moram povedati, da so zelo enostavno prišli do službe. Lahko, da so imeli srečo, ampak res vsi so jo dobili takoj ko so diplomirali.

Glede na moje izkušnje je bila to res zgolj sreča ali pa veze. Poznam tri pravnike z dokončano izobrazbo in brez službe ali s službo, ki ni primerna njihovi izobrazbi.

Lp


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #59 : 30 Januar 2007, 19:08:47
Ja res je nikoli ti niso vsi predmeti všeč, samo dvomim da bom na veterini imela posla z geografijo in podobnim s,,,,,,, ker ne prenesem tega :)

Verjemi, da se bo naslo kaj, kar ti ne bo ne zanimivo, se manj pa vsec ...

Kar se dolzine ur tice - normalna ura traja 45 minut, ampak ponekod kjer imamo vec ur skupaj, potem vse skupaj malo zdruzimo in namesto npr. dveh pavz vmes naredimo eno ali pa nobene in potem prej koncamo. Je pa to bolj praksa pri vajah kot pri predavanjih (z nekaterimi izjemami).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --