Sobna čistoča

Geri · 175083

kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 02 Oktober 2010, 11:20:30
Pa še to. Kako to ,da naša lola bola ponoči naredi kar tri kupčke? Bo kdaj nehala ponoč delat? Sicer ful pridno spi, ne joka.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #121 : 02 Oktober 2010, 12:11:28
Kdaj pa dobi zvečer nazadnje za jest? In kdaj gre zvečer nazadnje ven in kdaj prvič zjutraj? Trije kupčki ponoči so kar veliko.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 02 Oktober 2010, 19:14:32
Nazadnje naša punči je ob 17.30 približno, a nikoli po 18.uri.Zvečer gre ven okoli 19-19.30, saj kasneje že spi. Ko pogledam ob 23., ona še kar spi. Zjutraj vstajamo okoli 6.ure, a dama ne bi šla ven, ker jo zebe. Jo popokam in greva lulat. Na hitro naredi in šus domov. Pa še to-ona zvečer zelo malo poje ( a pazi na linijo?), zjutraj bi pa vola pojedla.Čez dan kaka pribl.3-4x.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 02 Oktober 2010, 21:39:15
Je samo 2x na dan?? Moja labradorka je do nekje 3.meseca starosti hodila ven ponoci na kakanje zelo pogosto. Te 3-4 tedne sem se pač žrtvovala in vstajala tudi do 4x na noč, čeprav je bilo zunaj pol metra snega in precej pod nulo. Takrat sem jasno klela, ampak se je obrestovalo. Nekje pri 4 mesecih ni hodila več ven ponoči, le še pozno zvečer in zgodaj zjutraj. Jaz osebno mislim, da je morda tale plenička malo kriva. Pes od kolegice je tudi na začetku lulal in kakal na pleničko in je trajalo ogromno časa, da so jo odvadli vedenja, kot ga opisuješ. Naj ima zunaj svoje mesto, ne notri na plenički. Če je le mogoče žrtvuj nekaj svojega časa in bodi dosledna (vem, da je včasih to nemogoče, če si v šoli,službi itd). Poleg tega jaz mojo od vedno peljem ven na zadnje lulanje in kakanje ob 22h, čeprav drnjoha že od 20h naprej. Enostavno jo nekako vržem pokonci (ponavadi z briketom) in greva na njeno mesto pred hišo. Niti enkrat se temu še ni uspela izognit, leprav vsak večer poskuša. Potem pa spi do (poznega) jutra. Pri nas pali tudi to, da sem jo naučila ukaz "lulat" oz. "kakat" (verjetno je boljši kak drug, manj direkten ukaz, npr. pohiti) in jo potem zvečer, ko je vsa zaspana, nekako spomnim na to, da naj še opravi vse, preden gre spat, da je potem 100% mir.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 02 Oktober 2010, 21:43:43
Pri 10 tednih še ne more tako dolgo zdržati ponoči. Tudi če spi ob 23h jo takrat tudi še pelji ven. Še najbolje bi bilo, da bi jo čez noč pustila spat največ 6 ur in zjutraj hitro ven. Ko ponoči ni več nezgod, začneš počasi podaljševati ta čas za 15 minut.

Pa ji daj zvečer bolj malo za jest ;) . Če bo pa začela en obrok odklanjat, ga pa počasi ukineš, ker ga očitno ne rabi. Verjetno čez dan dobi dovolj.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 03 Oktober 2010, 08:13:25
Naša punči je 3x dnevno. Zajtrk zmaže, kosilo poje , večerjo le malo pobrska ( kak briketek poje) pol pa spat. Zunaj ima en plac kjer rada lula, včasih kaka-moram povedat, da jo mamo zdaj ko je lepo vreme ogromno zunaj in ji ne preostane drugega kot pa naredit. Revico pa zebe zjutraj in zvečer in nebi šla ven-trebušček je še gol. ji bom zaštrikala pulover, palerino za dež že ima.Saj bo, vem da bo ker je naša pridna lepotička in jo mamo noro radi.
Hvala za odgovore, pa kar še pišite.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #126 : 04 Oktober 2010, 09:02:48
Kavalirka - jaz bi psičnko vseeno, ne glede na to, da 19.30 že spi, peljala še na en sprehod ob 21. ali ob 22. uri. Takrat bi se ti zagotovo še enkrat pokakala.
Tudi naša šleva velikokrat zaspi okrog osmih, devetih, vendr jo vseeno zbudim in peljem še na zadnji sprehod.

Lepo, da se pri vas zadeve z lulanjem izboljšujejo - še tako naprej vztrajaj, pa bo
lp.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 05 Oktober 2010, 19:22:07
Ja seveda bomo vztrajali, saj je kot tretje dete. Je naš cukrček.
Je pa zdaj en nov problemček. Naša punči noče v dežju lulat pa kakat. Trese se in sili nazaj v hišo. Pol pa v hiši opravi. Sem ji kupla palerino, pa jo še vedno pajtla - trese ko je zunaj na dežju. Drugače pa še malo manjka, pa bo frajerka znala naredit na ukaz. Sem mislila, da je to larifari, pa očitno ni. Ko jo zjutraj peljem ven takoj ko učke odpre, ji rečem lulat pol pa še kakat, pa ona v treh minutah al pa petih vse opravi.Pridna!
Ko bi le ne deževalo podnevi.
Lep pozdrav vsem pasjeljubcem in hvala za nasvete!!!



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 05 Oktober 2010, 20:22:38
Boljse je, ce ji reces medtem ko dejansko lula oz. kaka, potem scasoma poveze dejanje in besedni ukaz in ne traja 3 do 5 minut ampak recimo nekaj sekund (pri nas samo za lulanje).



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 10 Oktober 2010, 19:12:13
Zgleda, da bo počasi naša deklina skapirala, da se one reči delajo zunaj. Jo lovimo in ji poskušamo uredit nek ritem za odvajanje. Pa je kar pridna, mi pa tudi. Vse se da , če se hoče- samo bolj počasi.



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 18 Oktober 2010, 08:35:44
Zdravo vsem!

Imam 5 mesečnega francoskega bulldoga in mislimi, da bo lulanje in kakanje velika uganka za naju! :) V zadnjih treh dneh nama je uspelo samo enkrat kakati vzunaj. Lulal še kar ni. Enkrat je vse skupaj opravin notri po moji krivdi.
Ven ga peljem zelo pogosto in malček zmeraj opravi vse skupaj v napačnem momentu. Danes npr. je lulal doma po sprehodu. Prišel je domov, pil vodo in voila!

Kakšni nasveti? Časopis? Ponavadi polula majhen tepih pred vrati kopalnice.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #131 : 18 Oktober 2010, 09:10:12
Nikar časopisa...Saj je pes.

Vztrajnost! Eni psi so res smotani glede tega, ne bi šli ven ker zunaj mokro, mrzlo, bav-bav.
Prva stvar zjutraj oz. vsakič ko se pes zbudi-ven na sprehod, z igračo in kakšno pijačo ali energijsko tablico zate in biti zunaj dokler ni lulanja in kakanja. Brez pardona. In potem kmalu cca 20min po obroku, pitju vode, trikcanju, igri,-je čs za lulanje in po obroku še za veliko potrebo. Pri nekaterih psih vem, da so se lastniki pošteno namučilu (bili 4h skupaj zunaj, da se je pes polulal).

Pravzaprav je pri tako malem psu nujno po sprehodu, čim se napije vode, nesti psa takoj ven, da lula (ne sprehod, samo lulanje). Kot si že ugotivla.

V hiši pa zaenkrat omejeno gibanje, zraven tebe, da lahko gledaš in pravočasno pobašeš psa, ali pa kletka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 20 Oktober 2010, 10:29:03
No evo zlo podobno jst delam. Moj pes že zadrži čez noč in ga ponavadi kar nafutram preden ga prvič ven peljem (sem zaposlen in nimam časa stati pred blokom 4 ure, ga pa mama pelje še dopoldne - ostajam tudi do 1h in 30 min). Danes recimo sem ga takoj nesel ven. Ni lulal ne kakal v celotni uri. Rinil je domov, vlekel proti bloku. Nekaj cajta je celo miroval in ovohaval travo in nič... Potem se ga peljal domov. Na hodniku pred stanovanjem pa je zaokrožil in se podelal (skoraj na sosedino preprogo). Maš prav glede vremena, mislim pa da ga moti tudi dogajanje okoli njega. (mesto)

Glede pitja vode imaš prav in bom tudi prakticiral od zdaj naprej. Zgleda da bova iz 6ih sprehodov nardila 12 da bo ratal :D

V stanovanju mi sledi na korak. Drgač sm pa že o kletki razmišljal ja :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #133 : 20 Oktober 2010, 14:23:47
Dokler še ni snega vzemi dopust in to natreniraj. Toplo priporočam.

Pa če je možno umakni tepihe ipd-pasja logika je, da kjer je luža je umazano, kavč, tepih ipd, pa vse to lepo "sčisti" (vpivna). ::)

V kletki se najverjetneje ne bi polulal, ker hoče bit na čistem (so reeeedke izjeme).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 20 Oktober 2010, 15:25:03
Dela cela familija na tem. Sam jim moram vbit v glavo da dokler ne bo tko ne bo nč. Upam da dopusta ne bom rabil za to.

Rezultat od petka do danes = 1x kakal na travi, lulal vedno notri in 2x kakal na hodniku od stavbe.  ???

Ni večjih napredkov. Morm začet čakat in lovit trenutke kot kaže.

Srečo mam da ne lula po tepihih in je lažje spucat. Bomo pa (je že dogovorjeno) nardil generalno čiščenje doma, takoj ko bo napredek.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #135 : 20 Oktober 2010, 18:40:23
Tole se meni zdi kar velik problem, ker psu niti malo ni jasno. Jaz bi se zjutraj na hitro oblekla in takoj šibala ven s psom v naročju in priboljški v žepu. Takrat se mi zdi skoraj nemogoče, da se ne bo polulal zunaj. Če se ti polula že ponoči, bi ga jaz imela v boxu in ga zjutraj takoj nesla ven. Če se začne vrtet na hodniku, ga primi v naročje in nesi ven. A se sprehajata, ko gresta ven, ali stojita na nekem travniku in čakaš, da se polula? Jaz bi ti svetovala hojo, da malo voha, vendar da se ne zadržuje predolgo na enem mestu. Potem si pa po službi spet vzami čas in ga sprehajaj dokler se ne polula in pokaka, ter mu daj nagrado. Če se doma ali na hodniku pripravlja oz. če že lula, ga samo primi v naročje in takoj nesi ven.
Med vikendom si pa vzami čas in ga vozi ven na dve uri, se igraj z njim, v stanovanju pa striktno pazi, da se ne polula. Kadar ga ne boš imel na očeh, pa ga zapri v box. Ko ga vzameš iz boxa, bodi obut in oblečen za ven, da ga samo vzameš in laufaš ven. Mislim, da bi to moralo delovati.


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 20 Oktober 2010, 19:31:31
Madonca mamo probleme! >:( No, nam že ratuje. Naša punca ima za hišo plac, kjer najraje dela svoje. Nam je ratalo že tako fajn, da punca na ukaz, al pa enostavno ve kaj mora, lula in kaka.  ;DSamo cvilit noče pri vratih ali kako drugače nakazat potrebo. ??? Mi jo po spanju, hrani,... ¸¸+- na 3 ure peljemo ven. Ponoči me pa pride zbudit.
Ej, saj bo, samo obupat ne smemo, pa radi jih imejmo!  :P



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 21 Oktober 2010, 10:30:33
No evo tkole je. Napredek je... včeraj je spet kakal vzunaj. Danes sem ga peljal na sprehod (sva hodila) in ni opravil lulanja. Ko sva prišla domov je spil malo vode in evo ga :). Zdaj vem kako in kaj. Ponoči ne lula tako da mislim, da ni potrebe po boxu. Bova že popedenala. :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #138 : 21 Oktober 2010, 11:15:07
Jaz edino nebi psa sprehalaja in čakala da se polula med sprehodom v tej fazi ko se še navaja - ker se bo navadil in bo vedno lulal šele na sprehodu. Kar pa ni fajn če recimo se ti zjutraj mudi in želiš da pes čim prej opravi. Vsi moji so navajeni tako, da grejo na wc, sprehod je bil šele po tem ko opravijo. tako tudi ko gremo na sprehod vedno orpavijo takoj na začetku in je pol mir.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #139 : 21 Oktober 2010, 18:54:25
Ja psa se ne navaja na lulanje in kakanje tako, da ti stojiš kot lipov bog, kaj šele pes. Gibanje je tisto, ki pospeši izločanje.
Psa se pa da naučiti kaj pomeni "lulat"- dosledno izgovarjaš lulat, v momentu ko pes začne lulat in nagradiš, sčasom povežejo.
Meni je tazadnji problem, da mi gre pes na wc "samo" med sprehodom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #140 : 21 Oktober 2010, 20:24:15
Problem je pri psih ki povežejo lulanje samo s sprehodom in se ti ne poščije eno uro ampak šele pol n akoncu sprehoda. no jaz takih težav nimam, pes ki mora na wc bo šel.
jaz vse navajam tako, da si izberem prostor, radij recimo 10 m in tam se pes giba, prevoha in gre na wc. Če grejo ven 5-6x na dan ne moremo vsakič na sprehod da se pes poščije samo na sprehodu.

In ja, se strinjam, ful je koristno da pes poveže besedo z opravljanjem potrebe, jaz imam kar wc, in ko enkrat pes skapira kaj hočeš, tudi če v hiši vprašam pse ali gremo na wc, vidim ali rabijo ali ne :) ker sami takoj pokažejo.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #141 : 21 Oktober 2010, 22:20:49
No evo tkole je. Napredek je... včeraj je spet kakal vzunaj. Danes sem ga peljal na sprehod (sva hodila) in ni opravil lulanja. Ko sva prišla domov je spil malo vode in evo ga :). Zdaj vem kako in kaj. Ponoči ne lula tako da mislim, da ni potrebe po boxu. Bova že popedenala. :)

A lulal pa niti enkrat ni zunaj? To mi je res nenavadno. Jaz sem morala zjutraj zelo hitro vstat in ga nest ven, drugače mu ne bi zneslo.
Ko ga boš spet peljal na sprehod in bo po sprehodu spet pil, ga po pitju takoj odnesi ven in mislim, da ti bo uspelo vsaj kakšno lužico v stanovanju preprečit.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 25 Oktober 2010, 11:12:53
Pa poskusite kot sem že napisala. Po uri sprehoda domov in še predno zaprete vrata za sabo se obrnite in takoj spet ven s psom. V tem času, ko boste vstopali, se bo pes verjetno že začel pripravljat da bo opravil svoje not in ker se boste obrnil in šli čist takoj spet ven, ne bo več mogel zadržat in ker boste zunaj, bo pač moral opravit zunaj. No, mogoče.. ampak poskusit vas nič ne stane!  ;)



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 26 Oktober 2010, 08:16:06
Popolnoma sočustvujem. :-\ Tut naša punca ga je take srala. ko je prišla not, evo luža!
Vztrajnost, pa bo . Nosila sem jo ful pogosto  in jo imela na očeh non stop, na eno in isto mesto za hišo, ki sem ji ga namenila za wc. Vsakič sem izgovorila - lula ali kaka, ko je pač tisto delala. In vam povem, v mesecu dni punca obvlada vse to na ukaz. ;D Naredi v manj kot pol minute. Takoj ko jo peljem tja in ji ukažem- seveda ko vem , da jo tišči - ona naredi. Prride prav ko dežuje, se ti mudi ali pa je mrzlo.
Kar mirno nadaljevat, pa ni vrag, da ne bo ratalo. :P



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 28 Oktober 2010, 08:49:12
Napredek je. Lulal je že večkrat vzunaj. Tko kot pravi kavalirka... fajn bi blo, in to tudi delam, da bi pes imel nek WC prostor. Zjutraj, ko je psu mrzlo in me neumno gleda "kaj me pelješ ven", bi bilo dobro, da čimprej opraviva s potrebo.
Delava na tem in se trudiva :). Saj bo. Mislim da vedno bolj "šteka", da notri ni kul in da mora ven na potrebo. Včeraj je stal pred vrati, mama ga je spustila ven on pa je šel ven samo lulat :)! Napredek. Saj bo, samo počasi. :)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #145 : 28 Oktober 2010, 11:02:52
Super, kar tako naprej. Če boš še naprej tako dosleden, bo situacija vedno boljša :) Ko bo zanesljivo dojel, da mora lulat zunaj, pa počasi podaljšuj čas med lulanji.
Jaz tega prostora za lulanje nikoli nisem prakticirala, ker je psu lažje, da se malo shodi in to vse skupaj pospeši. Pri mladičku z majhnim mehurjem sem počakala, da se je polulal in ga nesla noter. To sem delala večkrat na dan, ampak sem ga že takrat navajala, da ima poleg tega lulanja še normalne 3 sprehode. Sedaj sta tako navajena in v 15 min opravita svoje. Ker oba markirata, pa jih navadno sprehajam po 30 min, da se jima sprazni mehur, če se mi pa mudi, pa je 15-20 min zadovoljiv sprehod oz. ga po potrebi podaljšam. Pa vsak dan se trudim izpeljat še daljši sprehod. Če jih spustim samo ven, se bosta oba nekajkrat polulala, kakala pa ne bosta, edino če bi bila res sila. Drugače pa so sprehodi super tudi zame, da se vsak dan gibljem ne glede na vreme, psa sta pa tudi fit.
Pri sprehodih je treba paziti tudi, da se ne obrneš domov, takoj ko se pokaka, ker bo potem to povezal z vračanjem domov in bo potem zavlačeval na sprehodu, da bo dalj časa zunaj  ;).


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 28 Oktober 2010, 11:32:46
Zjutraj, ko je psu mrzlo in me neumno gleda "kaj me pelješ ven", bi bilo dobro, da čimprej opraviva s potrebo.
1. Sprehod ni namenjen samo lulanju in kakanju ampak tudi temu, da se pes razgiba in zdvija, da mu v času, ko je sam, ne hodijo po glavi neumnosti od viška energije. Itak potem cel dan prespi notri.

2. Če že sedaj in pri takih stvareh "kaj me pelješ ven" podlegate, boste, razen če imate že po naravi extra pridkanega kužka, imeli z vzgojo verjetno ogromno težav, ker vas bo pes vrtel okrog prsta kjer in kadar se mu bo zahotelo. Upam samo, da ne bo to peljalo še v kaj hujšega (npr. agresijo) kot samo v to, da boste pač psu sužnji.

3. To, da ga zebe, pa vseeno lahko izkoristite psu v prid. Ven mora in na tem vztrajajte, nagradite pa ga za kakanje zunaj s tem, da takoj, ko opravi, obrnete proti domu. Lejča je sicer pisala ravno obratno, ampak to, kar je ona pisala, velja za pse, ki zunaj uživajo, takim, ki bi radi čimprej domov, je pa to, da se takoj ko opravi, obrnete nazaj proti domu, pač nagrada.  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #147 : 28 Oktober 2010, 11:51:23
Samo nekaj bi pripomnila glede jutranjih sprehodov. Vse je odvisno od tega kako se pes navadi :) Moja psička ima veliko energije, a je navajena zjutraj it ven za max. 15 minut. V tem času mora it lulat in kakat, potem pa domov in nazaj spat ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 28 Oktober 2010, 12:13:17
Zoe, to je drugo. Tudi mi imamo včasih, ko jaz zaspim, samo 15 minut časa za sprehod zjutraj, ampak jaz sem tista, ki odločam kdaj se gre ven in za kako dolgo in poskrbim da psica opravi vse potrebe (in lula - ne samo da par kapljic pomarkira - najmanj 3x), pa psica je odrasla in umirjena in je ne rabim zjutraj tako znoret, kot ko je bila mladič ;)

+ Glede na to, da je pes cca. 9 ur sam, se mi zdi pomembno, da res dobro sprazni mehur, predno ostane sam, brez možnosti izhoda za lulat,..



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #149 : 28 Oktober 2010, 12:27:34
Tudi meni velikokrat zjutraj zmanjka časa in gremo za 20 min po eni poti, včasih pa podaljšam in gremo se 10 min po drugi poti. Pot je vedno ista in točno vesta, da bo to kratek sprehod. Mi gre pa na zivce, ker vem, da bi po kratkem sprehodu se vedno lahko lulala. Po enournem sprehodu pa se kapljice ne spustita vec. Ampak vseeno normalno zdržita 8,5-9 ur, da pridem domov in nič ne težita za ven, ker itak vedno gremo, ko se preoblečem. V glavnem ne zgleda, da bi ju kaj motilo.