Sobna čistoča

Geri · 176818

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #150 : 28 Oktober 2010, 12:48:28
Zoe, to je drugo. Tudi mi imamo včasih, ko jaz zaspim, samo 15 minut časa za sprehod zjutraj, ampak jaz sem tista, ki odločam kdaj se gre ven in za kako dolgo in poskrbim da psica opravi vse potrebe (in lula - ne samo da par kapljic pomarkira - najmanj 3x), pa psica je odrasla in umirjena in je ne rabim zjutraj tako znoret, kot ko je bila mladič ;)

+ Glede na to, da je pes cca. 9 ur sam, se mi zdi pomembno, da res dobro sprazni mehur, predno ostane sam, brez možnosti izhoda za lulat,..

Se strinjam :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #151 : 28 Oktober 2010, 13:07:55
Je verjetno tud razlika med samci in samicami. Samci so vedno sposobni nekaj malega pomarkirat. Po dolgem sprehodu sicer le kapljice, ko pa doma popijejo nekaj vode, so spet sposobni lulat  ::).


Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 28 Oktober 2010, 20:58:14
TibiQ: Moj pes ima konstantno nekoga pri bajti :). Ven gre tudi 6x na dan.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 01 November 2010, 09:34:10
Vprašanje - kdaj je kuža sposoben zdržat celo noč? ??? Naša punči me včsih zbudi, da skočim z njo lulat ( 1x na noč) , včasih pa je ne slišim in revica naredi lužo na hodniku. Saj me ne moti, le zanima me, kdaj pribl.bo spala celo noč.
Drugače pa je tako pridna - čista čez dan. :P



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 02 November 2010, 06:57:47
No ja kolkr sm jst zdj razumel te odgovore morš to prakticirat in podaljševat ta čas dokler ga ne raztegniš do zjutraj. recimo en čas jo pelješ ob 1ih potem podaljšaš na 2 itd dokler ne prideš do jutra :)

UPDATE: Moj Ares je v enem tednu pokapiral kako in kaj, ko smo ga imeli na vikendu (lažji dostop do lulanja in kakanja vzunaj). Zdaj me čaka, da ga peljem ven in je že poštekal da jutranji sprehod s tem skrajša :D, tko da gre lahko domov spat :).



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 02 November 2010, 09:10:02
Naša princesa je stara 3mesece in pol. Ponoči greva sigurno 1x ven, hitro naredi-niti minuta-pol pa kr spat.To me sam zanima ( je že 11 let kar smo mel kužka, pa sem vse pozabla ), kdaj neha ponoči lulat.  ???Saj ni krize, jo peljem, je itak pet metrov do njenega wc-ja ( smo v hiši ), sam včasih tako trdno spim, da reva verjetno obupa in se polula na hodniku. :P



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 02 November 2010, 13:43:31
Ma zlo težko je pomoje rečt. Jst sm svojga psa dob precej pozno (5 mescov starga) in je že zdržal celo noč. Probaj ugotovit kdaj približno jo tišči... nato pa si štimaj budilko čedalje pozneje... in čez nekaj časa bo že počakala celo noč :).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #157 : 02 November 2010, 15:04:43
Pri meni so vsi od prvega dneva zdržali celo noč :) Se pravi od starosti 2,5 meseca, je pa res da so spali z mano v postelji :) In potem zjutraj takoj ven.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 17 November 2010, 15:35:22
Mi imamo kar problem s sobno čistočo. Fora je v tem da ravno v obdobju navajanja na lulanje zunaj - si je tamali zlomiu nogo in nekaj časa ni smeu vn. Zato smo ga navajali na lulanje na planičko, ki je na balkonu. Zdaj pa večino časa lula vzunaj ampak kadar je sila se kdaj polula ali na preprogo ali pa v sobo ki jo najmanj uporabljamo.

Jaz sem se ful zavzela in ga vn vozim res pogosto, da nima prilike lulat doma, kupila sm kliker in ko se uzuni polula ga takoj nagradim in vse...ampak problem nastane pri mojih starših. Oče je cele dneve doma, ker je na bolniški in ko sem jaz na faxu ma skrb za Rooneya on. Ampak on zavrača kliker, ker s tem klik klik se pa res ne bo naučil in ga sploh ne morem pripeljat do tega da bi tut on mu klikal za zaželjeno vedenje, pač kot pohvala. S tem da mene mali ful uboga ( je res da se velik z njim ukvarjam, ga učim trikov...) starša pa ga imasta samo za crklanje in da mu podturita čimveč hrane...potem pa skos poslušam: ko te ni zraven ta tvoj pes nič ne uboga...bla bla...

Ampak ne vem več kako naj jima razložim če se s pom ne ukvarjaš ni nič. Naj tut ona dva kdaj povadita z njim protor ne pa da ga sam filata s priboljški zato ker fehta.

Mal sm jezna trenutno ( sm mal offtopic),

Zdaj pa me zanima če poznate še kakšno finto ki bi pripomogla k temu da pes ne bi  več lulal v stanovanju ( polula se 1x na dan) - star pa je 7 mesecev ( je pa njegova poškodba trajala kar 3 mesece - tudi zaradi napake veterinarja in nekaj časa sploh na tačko ni smeu stopit - zato pa zdaj mamo polulančka:)

Lp



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 17 November 2010, 15:37:59
No evo zlo podobno jst delam. Moj pes že zadrži čez noč in ga ponavadi kar nafutram preden ga prvič ven peljem (sem zaposlen in nimam časa stati pred blokom 4 ure, ga pa mama pelje še dopoldne - ostajam tudi do 1h in 30 min). Danes recimo sem ga takoj nesel ven. Ni lulal ne kakal v celotni uri. Rinil je domov, vlekel proti bloku. Nekaj cajta je celo miroval in ovohaval travo in nič... Potem se ga peljal domov. Na hodniku pred stanovanjem pa je zaokrožil in se podelal (skoraj na sosedino preprogo). Maš prav glede vremena, mislim pa da ga moti tudi dogajanje okoli njega. (mesto)

Glede pitja vode imaš prav in bom tudi prakticiral od zdaj naprej. Zgleda da bova iz 6ih sprehodov nardila 12 da bo ratal :D

V stanovanju mi sledi na korak. Drgač sm pa že o kletki razmišljal ja :)


ej frenčiji so hudiči ( naš prvih 14 dni sploh ni hotel uzuni lulat in kakat - SAMO DOMA - se mi zdi da najraje lulajo na znanem terenu), smo bli vedno takoooooooo veseli ko se je polulal na tujem terenu :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #160 : 17 November 2010, 17:42:07
Z zlomljeno nogo bi lahko šel ven. Gibanje pa je moralo biti omejeno-se pravi na povodcu in zgolj lulat, kakat.
Psa mej doma v boksu, preprosto. Ko bo čas za lulanje, kakanje, obrok, igro, učenje, cartlanje... pa najprej ven na zrak malo naokrog, potem pa v stanovanju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 17 November 2010, 17:47:34
ne ni smel, 1 teden je meu strogo počivanje - pol pa je s težavo hodu. Operacija pa to..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #162 : 17 November 2010, 20:12:19
Saj to ti hočem povedat, strogo počivanje ja. Ampak lulat in kakat ga kamot neseš ven in ga imaš na povodcu, da ne hodi.... ;) Potem pa počasi, korak za korakom okrevanje, ko je strogi počitek mimo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 17 November 2010, 21:10:19
ja to ja ( no mogli smo ga držat skos da nis topu na nogico - zarad napake veterinarja mu je nogica začela odmirat in mu je že začela gnit) in pol po operaciji tut stopt ni smeu nanjo. Tko da vn smo ga nesli pa držali da se je polulal.

Bi pa radi da ko je doma in če ga tišči se polula na planičko na balkonu. Pa kdaj gre - kdaj pa tut ne.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 19 November 2010, 05:54:13
Evo, naša pupa je stara 4 mesece in je čista tut ponoči.ALELUJA!!!



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 19 November 2010, 10:09:09
Sem malo preletela zapise, pa vidim, da imamo podobne težave. Sicer kakanje ni več problem, lulanje počasi odpravljamo, me pa zanima kako je ponoči - naš kuži je star 3 mesece in me ponoči pride okrog tretje ure zbudit in mi pokaže, da se je polulal, potem pa nazaj spat. Vzrediteljica jih je namreč dvakrat na noč spustila na vrt. Zadnjič greva zvečer ven ob devetih. Poskusila sem ga čez noč zapreti v boks (ker tako ali tako tam spi, samo zaprla sem), pa je zdržal do jutra. Sicer me je zbudilo cviljenje in je komaj 'prinesel' ven, ampak je šlo.
Zanima me pa naslednje:
1. Je za tako mladega kužka slabo/škodljivo, če mora tako dolgo zadrževati vodo, ali to ni problem?
2. Vstajanje in brisanje me niti ne moti. Bolj me skrbi, da se bo navadil in bo hotel, tudi ko bo večji, ponoči na potrebo. Poznam namreč nekoga, ki odraslo psico ponoči dvakrat spusti ven, da gle lulat, kar se mi zdi nesprejemljivo, glede na to, da je zdrava.

Kaj torej svetujete? Naj bo čez noč v boksu, ali naj pustim odprto, da se polula v stanovanju, ko bo starejši, pa tako ne bo več težav?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #166 : 19 November 2010, 10:16:29
Če bo v boxu se bo sigurno hitreje navadila zadrževati.

Če bo spuščena bo trajalo dalj da se navadi, bo pa pogruntala sigurno.

Pa še to, ponoči psu ne puščati vode, zadnji obrok naj bo ob 6ih, ob 8ih se odstavi tudi voda, ven se ga pelje še pred spanjem recimo okoli 10ih-11ih, potem pa spet zjturaj. To se mi zdi taka osnovna rutina, če se je držiš pes pokapira. Pač eni rabijo več drugi manj. Jaz se držim tega ker nobeden od mojih nikoli ni bil v boxu doma, in spijo v spalnici oz na postelji :) Tako da pri meni je 2,5 mesečni mladiček od prvega dneva ker je pač spala v postelji zdržala čez noč :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #167 : 29 November 2010, 19:31:01
Psičko imej v boksu. Saj te zbudi civljenje. Nič slabega se ne bo razvila, samo prej bo sobno čista.  ;) Pa jaz bi jo tudi tik pres spadnjem dala lulat in potem takoj zjutraj ko se zbudi nesla lulat. Idealno je če nagruntaš urnik, kdaj se zbudi in cvili za lulat-pa si sama naredi budilko 1min prej, recimo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 30 December 2010, 06:31:25
Zdravo. Naša punca je bla pri 3 mesecih čez dan čista ;D, ponoči pa me je prišla zbudit še nekje do 4. meseca. Sem jo pač peljala ven, a zdaj je že 2 meseca tudi ponoči mir, tako da mislim, da se nimaš kaj bat navade nočnih pohodov na wc ???. Samo pazi, da ji ob pravi uri daš še zvečer zadnji obrok - okoli 18., pol pa nič več grickanja. Boš vidla, da bo - nič se bat. :P



ixus

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 30 December 2010, 10:27:56
pozdravljeni

Imam labradorko je stara bo 3 mesece je zelo učljiva vendar mi kaka povsod kjer jo pritisne. Pokaka se 5-6x na dan 3x ponoči.  Ni mi  jasno zakaj odvaja toliko blata, ne vem ali imajo briketi preveč balasta ali je to normalno. Imam kakovostne brikete, ki jih ima zelo rada, kakec je čvrst pes se tudi kar malo preveč redi - ni še zelo debela ampak kaže da bo treba počasi reducirat hrano. Hranim ga 3x dnevno  po cca 20 dag  briketov + malo priboljškov(res malo-eno pest briketov) Imama pa občutek kot da je stalno lačna. Vem labradorcoi so požrešni pa vendar. Prejšnji lastnik je pse hranil 3x in to z nekimi poceni briketi tako da je

Ma ne vem to je moj tretji kuža pa se počutim kot da je prvi. V času ko sem imel zadnjega psa smo psu še kuhali tako da so bili briketi bolj pripomoček za učenje, tako da res ne vem kako naj ga hranim.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 30 December 2010, 13:32:57
Yeey mi smo tudi že en mesec sobno čisti, smo šli tudi na obisk, kjer imajo ful lesa + kamne v tleh in po steni pa se je super odrezal :) Res je bil priden. Ampak je pa dolgo trajalo, je pa že od začetka celo noč zdržal brez lulanja ( ker je spal na pojstli).



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 31 December 2010, 08:58:41
Pri nas (pri moji svakinji) imamo pa malo drugačen problem. Mali je sicer relativno sobno čist (že zna nakazat da ga tišči), a lula in kaka povečini samo na atriju ali balkonu, na sprehodu pa ne. Sprehodi nikakor niso prekratki, prej mogoče celo predolgi. Nekajkrat smo šli na sprehod skupaj, pa sem upala, da bo mogoče moja afna za "zgled" in medtem, ko se je ona polulala na vsake 3 metre, mali cel sprehod ni niti lulal, niti kakal, čeprav jo je z zanimanjem opazoval in tudi povohal vsakič prostor, kjer se je Jazz polulala  ???



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 31 December 2010, 10:18:17
no to je tudi naš delal, polulal se je vedno v stanovanju in pokakal. To na začetku ko smo ga prinesli domov, kakšen teden. Sem 4 ure čepela z njim pred blokom, se igrala, tekala pa nič. sva prišla v stanovanje pa takoj zopet...

Mi smo to rešili tako da smo ga zjutrj tako nesli ven lulat, po obroku zopet takoj vn...ubistvu smo bli bolj uzuni kot doma, pa se je potem navadu in lulal le na striktno eno mesto na zelenici ;D in tut smo šli na sprehod - lulal je le na tistem mestu.vem da smo bli vse ekstremno veseli ko smo šli na izlet in se je polulal na tujem terotoriju.



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 31 December 2010, 11:18:26
Jaz sem imela srečo kar se tega tiče. Psica je bila bolj packa in ji je kdaj ušlo. Je pa hitro pokapirala doggy door in jih še danes lepo uporablja.
Samček je bil zelo priden, niti enkrat ni naredil lužice ali kupčka notri. Smo ga pa na začetku spuščali ven na 2 uri in postopno podaljševali.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 01 Januar 2011, 13:02:26
Kot sem rekla, mali ne lula not. Lepo nakaže da ga tišči in počaka da ga spustiš ven, ampak na sprehodu bo tudi celo uro zadrževal, takoj ko pridejo pa domov, bo hotel it opravit na atrij. Ideja zdaj je, da ga v tem primeru ne spustijo na atrij, ampak takoj spet peljejo ven, bomo pa še videli, če bo delovalo.



bimba986

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 10 Januar 2011, 19:52:25
Pozdravljeni!

MI imamo tudi eno težavico, predvsem s kakanjem naše psičke.  :) Ne gre se ravno za sobno čistočo, ker psičke nimamo v hiši. Skratka, stara je 9 mesecev in je mešanka med labradorcem in nemškim ovčarjem. Psičke nimamo zaprte v pesjaku, ker imamo okoli hiše ogromno prostora. Zapremo jo le ponoči in ko nas ni doma (v pesjak ne lula in ne kaka nikoli). Problem pa je, da kljub velikemu prostoru, ki ga ima na razpolago za opravljanje svoje potrebe, gre VEDNO kakat k sosedom.   :-[
Poskušali smo tudi s tem, da smo, vsakič ko je pojedla, šli z njo na travnik za hišo, da bi tam opravila svojo potrebo. AMPAK ne, ona gre še vedno kakat k sosedom.
Ne gre se zato, da bi nam bilo težko pobirat "drekce" za njo...le situacija je malo nerodna, ko sosedje pogostokrat zagledajo kupček na njiovem dvorišču.

Kakšen nasvet, kako naj to odpravimo?

Najlepša hvala!!!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #176 : 10 Januar 2011, 20:15:29
Pozdravljeni!

MI imamo tudi eno težavico, predvsem s kakanjem naše psičke.  :) Ne gre se ravno za sobno čistočo, ker psičke nimamo v hiši. Skratka, stara je 9 mesecev in je mešanka med labradorcem in nemškim ovčarjem. Psičke nimamo zaprte v pesjaku, ker imamo okoli hiše ogromno prostora. Zapremo jo le ponoči in ko nas ni doma (v pesjak ne lula in ne kaka nikoli). Problem pa je, da kljub velikemu prostoru, ki ga ima na razpolago za opravljanje svoje potrebe, gre VEDNO kakat k sosedom.   :-[
Poskušali smo tudi s tem, da smo, vsakič ko je pojedla, šli z njo na travnik za hišo, da bi tam opravila svojo potrebo. AMPAK ne, ona gre še vedno kakat k sosedom.
Ne gre se zato, da bi nam bilo težko pobirat "drekce" za njo...le situacija je malo nerodna, ko sosedje pogostokrat zagledajo kupček na njiovem dvorišču.

Kakšen nasvet, kako naj to odpravimo?

Najlepša hvala!!!

 ??? Preprečite psički da bi k sosedom sploh šla - jo imate pod nadzorom, ogradite parcelo, jo vodite na povodcu....  ;) Če bi sosedov cucek sral po mojem vrtu bi že  >:( . Očitno imate precej tolerantne sosede, če še niso popenili ;) Psička je vaša in je vaša odgovornost in morate narediti vse, da ni moteča za okolico.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 10 Januar 2011, 20:19:06
Ograja okoli hiše mogoče ?  ??? Ampak res, da jo imate pa kar spuščeno po cele dneve... ???



bimba986

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 11 Januar 2011, 12:13:01
Psička je ful pridna. Tako smo jo naučili, odkar je prišla k nam nimamo ograje, sploh ne gre od hiše, razen, ko gre kakat... :) Naša hiša in sosedova (stara) hiša se dotikajo, zato nekako ni mogoče, da bi tam ogradili (smo že o tem razmišljali)...pravzaprav, ko gre kakat k sosedom, gre 2 metra stran od naše hiše (če razumete)...
Res jo imamo spuščeno, ker živimo v vasi, kjer smo praktično samo mi in sosedje, tako da psička nikogar ne moti, tudi sosedov ne, na srečo. :) No, kot pravim, sploh ne gre stran od hiše, ne pohaja naokoli. Zapremo jo samo, ko nas ni doma in ponoči.




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #179 : 11 Januar 2011, 13:15:12
Mislim, da ni nič narobe z vašo psičko. Poznam domač primer kjer je situacija podobna; gonič, ki je v pesjaku nikoli ne opravi potrebe tam ampak, zjutraj, stran od hiše. Z našim je isto. Nekaj časa je že kakcal blizu "doma" s časom pa vse dlje od svojega teritorija, tako rekoč pri sosedih. Sosedov pes pa pride na potrebo k nam :) . Naš je še bolj zadovoljen, če gre na nepoznan teren in tam zelo kmalu opravi potrebo (veliko potrebo enkrat na dan, malo vsakih 5m ;D ).........kot, da bi bila stvar povezana s teritorijem ali pa bolje, mejami teritorija. Seveda govorimo o psih, ki so večinoma neprivezano. Da ne bo pomote, ne klati okrog sosedov, samo pokakcat se gre tja.
Sam bi svetoval, da izberete povelje za potrebo (pri nas "pohiti") in ob opravljanju, pohval, ob koncu, nagrada.
Na kratek sprehod stran od hiše, da motorji "zalaufajo", in nekajkrat ponovit ukaz in je rezultat kmalu na tleh (saj pri nas je tako).
Tudi sam nimam problemov s sosedi in večino drekcev poskušam tudi pobrat (kakšen kdaj tudi uide).......pa še zgovarjam se lahko na mačke ;D

S psom ni nič narobe in se obnaša kot vsak pes (večina), ki živi na tak način.