Sobna čistoča

Geri · 175306

fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 11 Marec 2013, 04:27:37
Pri nas pa je tako, da je Shark do predkratkim (približno 1 teden nazaj) zamenjal sistem in zdaj kaka in lula notri. Star je 4 mesece ampak je bil že vredu in je lepo zunaj opravljal, kdaj pa kdaj se je notri polul, samo tole zdaj pa ne vem, kako naj odpravim. Zunaj ga vedno pohvalim in dobi priboljšek, čist se mu je porušil sistem.

*Amor Vincit Omnia*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #271 : 11 Marec 2013, 08:01:21
je že bilo nekaj nasvetov. Vkletkaš psa, ko je v hiši, ker psi se v svoj kotec zelo neradi podelajo. Potem ga pa vzameš iz kletke in neseš ven.
Bo treba biti vztrajen in pazljiv.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 11 Marec 2013, 09:45:00
fbShark, jaz bi najprej razmislila kaj je sedaj drugače, oz. kaj se je zgodilo, da je začel početi nekaj, česar prej ni, potem pa od tu dalje.

Mogoče razmislite tudi v smeri kaj naredite ko to naredi notri. Ga peljete takoj ven,..? Mogoče mu nezavedno dajete potrditev, da je to fajn počet notri.



patrisha23

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 11 Marec 2013, 12:59:41
Pozdravljeni,

Prosim za pomoc/nasvet. Doma imam yorkshirja, puncko staro 4 mesce. Kljub temu da se veliko sprehajave zunaj mi se zdaj noce zunaj lulat in kakat. Sva lahko dve uri zunaj. Ko pride nazaj v stanovanje gre direkt lulat na planicko:(:(:( nevem kaj lahko se naredim? Hvala za vas odg.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #274 : 11 Marec 2013, 15:29:23
Fino bi bilo tudi izkljucit kaksne zdravstvene tezave.

battito animale


eeemmm

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 11 Marec 2013, 16:58:40
Zdle ko bo toplo, bo lažje, ker bosta več zunaj in bo primorana zunaj opravit. Sicer pa... vedno, ko se zbudi, jo nesi ven, tudi vedno ko pije in je. Potem jo hvali na veliko + igra. Lahko pa pleničko vedno bolj proti vratam premikaš. Opazuj tudi njeno mimiko telesa pred tem, ko se polula v hiši. Ko boš naslednjič videla, da nekaj muti, jo nemudoma nesi ven. Naša je recimo sem in tja hodila, pa se v krogu vrtela ipd. Tamali je pa že od takrat, ko sem ga dobila, začel hodit sam proti vratam in cvilil, da sem vedela. Z njim tudi nisem imela tolk težav, ker sem ga dobila na pomlad in sva praktično bila cel dan zunaj. Z njo je bilo težje.



fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 15 Maj 2013, 13:40:30
Tiste težave z lulanjem in kakanjem notri je bilo samo prehodno čudno obdobje, mogoče 2 tedna. Potem se je stanje normaliziralo. Zdaj, ko je star 6 mesecev pa sploh nimamo težav s sobno čistočo.

*Amor Vincit Omnia*


nayaa17

  • Gost
Odgovori #277 : 02 December 2013, 20:05:05
živijo
nekaj me zanima glede čistoče. moja 4 mesečna psička ima 3 obroke vodo pa neomejeno vedno. kaka samo zjutraj in pa zvečer je to premalo glede na to da berem da tudi po 5x hodijo nekateri kakat na dan???



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 30 December 2013, 19:24:33
Približno pri kateri starosti se začnejo mladiči zavedati svojega mehurja?
Eno psico smo spravili gor brez težav, drugega nam pa ne znese nikakor, lula kamor mu pride, niti ne počepne.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 30 December 2013, 21:26:30
Približno pri kateri starosti se začnejo mladiči zavedati svojega mehurja?
Eno psico smo spravili gor brez težav, drugega nam pa ne znese nikakor, lula kamor mu pride, niti ne počepne.

Koliko je pa star ta drug mladič?  :)

Eni prej, drugi kasneje. Moj zadnji mladič je baje potreboval pet mesecev, pa s(m)o poskusili vse sorte, da bi pokapiral prej (tudi nagrajevanje ob lulanju zunaj, pa res pogosto sem hodila ven z njim, pa nič..). Pač ni, je pa, pač kasneje, to je važno. Tudi ni niti počepnil, polula se je tudi v košari med igro.. ::) Smotk mali.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 31 December 2013, 06:37:55
Isto kot prva, 2 mesca. Ona je takrat stisnila za 3 ure, ta ne zdrži 20 min brez da kje pusti lužo. Čez noč se polula v box in potem direkt gor spi, ga očitno sploh ne moti. Prva je hodila na pleničko če je bla sila, ta najraje povsod okoli, samo na pleničko/papir ne.
Sej mi je jasno, da mladič take starosti ne zdrži 6 ur brez lulanja, samo vsaj eno uro bi po moje lahko, ali je bila psica pač ekstremni primer?



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 31 December 2013, 11:24:46
Isto kot prva, 2 mesca. Ona je takrat stisnila za 3 ure, ta ne zdrži 20 min brez da kje pusti lužo. Čez noč se polula v box in potem direkt gor spi, ga očitno sploh ne moti. Prva je hodila na pleničko če je bla sila, ta najraje povsod okoli, samo na pleničko/papir ne.
Sej mi je jasno, da mladič take starosti ne zdrži 6 ur brez lulanja, samo vsaj eno uro bi po moje lahko, ali je bila psica pač ekstremni primer?

Pa verjetno ne lula na 20 min? Če lulala na manj kot eno uro, je ta malo huda.

Ne vem, s tem mladičkom, ki sem ga omenjala, sem bila res veliko zunaj, pa se je še kaj zgodilo notri.. kjerkoli pač že. Prej bi rekla, da sta oba (moj in tvoj) ekstremni primer. :)



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 31 December 2013, 11:30:45
Na manj kot eno uro lula, ja. In kaj sem opazila, nikoli se ne polula do konca, ampak naredi 5x po malo. Tako da če pridem prehitro nazaj domov, mi notri naredi še 2x po majhno lužico.
Smo bili pri veterinarju včeraj, ni nič narobe, da bi zaradi tega toliko lulal.
Čudno mi je, ker ga niti ne morem pogruntat kdaj ga tišči, da ga ven odnesem :) Ker kar stoji in lula, ali celo med hojo pušča za sabo.
Zunaj smo po vsaj 10x na dan, ponoči 1-2x



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 13 Januar 2014, 16:11:54

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 13 Januar 2014, 16:36:29
Mi smo malo popravili situacijo. Ne lula več nekontrolirano, večino potreb (že trkam) lepo opravi zunaj, drugače na plenico (razen če se ful trudi ciljat uspe it mimo, ampak nenamerno).
BOx je pa druga zgodba, ponoči ima čez polovico ležišče in čez pol pleničko, in lula notri (nas ne zbuja več). Tako da je tudi čez dan nekako povezal, da more notri nardit in se zgodi, da gre občasno lulat v box  :-X



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 13 Januar 2014, 17:22:44
Peljite ga se ponoci enkrat ali dvakrat ven  ;)



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 13 Januar 2014, 19:14:15
Iskreno? Sama se zbudit ne morem, budilka bi mi zbudila otroka. Vstanem v primeru da ima otrok težave in takrat gremo seveda ven.



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 13 Januar 2014, 19:27:55
Mogoče se bo vseeno lažje 14 dni zbujati ponoči in ga enkrat, mogoče dvakrat na noč peljati ven in bo potem vredu. Kot to, da psu ni jasno kdaj lula noter in ne.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 13 Januar 2014, 19:31:43
Sigurno.
Ampak ker se je zgodilo, da je 2x šel v box na plenico (mogoče mu ni poklapalo da ima v kuhinji še eno), ostalo pa ne hodi, se tolažimo s tem, da je bla ta plenica bližja in je bila huda sila ali naključje  ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #289 : 13 Januar 2014, 21:21:03
Iskreno? Sama se zbudit ne morem, budilka bi mi zbudila otroka. Vstanem v primeru da ima otrok težave in takrat gremo seveda ven.

Jaz imam mladiča ponoči v tako majhnem boksu, da v njem samo spi in me zbudi, če mora lulati preden mi zvoni budilka. Če bi imel dovolj prostora, bi se seveda polulal in šel naprej spat, kar tudi naredi v večjem boksu, kjer je zaprt v moji odsotnosti. Preden sem ga ponoči dala v mali boks pa je lulal 2x na noč... Na začetku sem imela budilko na 4 ure pa me je kdaj zbudil tudi prej, zdaj je star 3 mesece in brez problema zdrži ponoči 7 ur.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 14 Januar 2014, 09:11:19
Mi smo namensko vzeli ogromen box, ker je v planu vedno psa puščati notri ko bomo odsotni. Vsaj dokler bomo v podnajemu, se pravi še vsaj nasledjih 2-3 leta (ker ne upamo reskirat, da nam pes kaj požre ali kako drugače uniči).



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #291 : 14 Januar 2014, 09:55:00
Mi smo namensko vzeli ogromen box, ker je v planu vedno psa puščati notri ko bomo odsotni. Vsaj dokler bomo v podnajemu, se pravi še vsaj nasledjih 2-3 leta (ker ne upamo reskirat, da nam pes kaj požre ali kako drugače uniči).

Zato imam jaz dva boksa ;) . Je pa res, da je mladič dovolj majhen, da se mi ni bilo treba zelo v stroške metati za nakup dodatnega boksa.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 14 Januar 2014, 10:06:44
Mi tudi 2, enega za avto in enega za doma. Oba smo kupili, da bi pa še tretjega, skorajda ni možno. Tistega iz avta ven jemat in nositi po stopnicah par krat na dan pa tudi ni glih idealno, pa spet ni tako majhen da bi notri samo ležal.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #293 : 14 Januar 2014, 10:08:34
Ce ni zelo velik, bi se znala obnest tudi kartonska skatla. Itak je samo zacasno.

battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #294 : 14 Januar 2014, 10:31:47
Hehe, no jaz imam tretjega v avtu  :P . Ampak imam tavelik boks že od prej, od starejše psice... Je pa bila razlika pri tem kako dolgo ponoči zdrži res očitna po tem, ko sem se odločila kupiti še majhen boks za spanje.

Mogoče pa lahko za ponoči samo s pregrado omejite psa v velikem boksu. Moj tamal boks je recimo tako majhen, da ga bo nekje čez 2 meseca že prerasel.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 14 Januar 2014, 10:51:17
Smo tudi o tem že razmišljali, da mu nekako omejimo gibanje v boxu (naredimo pregrado), ampak še nismo pogruntali s čim. Ker karton je itak ful užiten ( ::) :-\ ), bi mogli kupiti en kos mreže (če bi ga zadržalo), da ga notri fiksiramo ali nekaj podobnega. Probati ni greh.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #296 : 15 Januar 2014, 19:01:02
A je možno da kuža iz trme polula/pokaka kadar ga pustim samega, pa čeprav ga pred odhodom peljem ven ? Ali pa je iz samega stresa ker ostane sam, da se polula/pokaka ? Zato ker drugače zna zadržati in ko sem doma in če ga slučajno že zgodaj zjutraj tišči, me tudi zbudi, se pravi dobro ve da notri ne sme, ampak ko ga pustim samega me zmeraj čaka presenečenje...
Kako naj ga odvadim ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #297 : 15 Januar 2014, 19:05:18
A je možno da kuža iz trme polula/pokaka kadar ga pustim samega, pa čeprav ga pred odhodom peljem ven ? Ali pa je iz samega stresa ker ostane sam, da se polula/pokaka ? Zato ker drugače zna zadržati in ko sem doma in če ga slučajno že zgodaj zjutraj tišči, me tudi zbudi, se pravi dobro ve da notri ne sme, ampak ko ga pustim samega me zmeraj čaka presenečenje...
Kako naj ga odvadim ?

Polula se zaradi stresa, ne trme. Najlažje ga tega odvadiš z boksom.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #298 : 15 Januar 2014, 19:45:54
bom poskusil, mogoče pa pomaga  :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 16 Januar 2014, 08:45:23
Denis iz drugih tem je videt, da tvoj pes en mal paničari kot te ni. Zanalašč se sigurno ne podela. Psi takih zadev ne delajo zato, da bo potem zanalašč lastnik piz... in pucal.  :P  ;)
Se pa sigurno od razburjenja in napačne informacije kako izgleda ''čakat''. Ločitvena tesnoba se zna zarad takih ''nezgod'' še povečat. Sploh, če padeš ven, ko vidiš podelano ali že, če samo globoko zavzdihneš '' ne že spet''. Skratka zadeve ''ne opaziš'' in v nadalje psa naučiš počakat samega. Bivalni boks. Osvojene ''crate games''. Brez tega ga ne zapiraj! Pes mora to znat. Drugače mu bo stres še večji. Glede na velikost psa tudi manjša soba v kateri lahko varno počaka. Vendar je prednost boksov v tem, da je to tudi drugače njegovo redno mesto, ležišče. Ne da je zaprt tam nekje (boks ali soba) samo v času odhoda. Anksiozno do amena. Torej psa naučit bit miren/spontan na nekem mestu. Kaj to bo se odločita sama. Omejitev pa zna pomagat pri hitrosti učenja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.