Sobna čistoča

Geri · 174216

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 02 Februar 2014, 08:57:26
Verzij je toliko kolikor kombinacija vodnik-pes obstaja  :) Ampak v splošnem pa velja, da ''ne'' ne pomaga, kreganje ne zaleže oz. je napačno interpretirano itd. Po vsem prebranem kaj ste probali pa kaj vam ne gre. Probajte to spremenit. To je pa edini univerzalen nasvet, ki vedno velja.  :) Če nekaj ne gre, je treba probat drugače. Sploh, če napredka ni oz. je krepko minimalen ali celo obraten od želenega (lulanje tako, da se skrije v boks)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 02 Februar 2014, 12:04:21
Jaz imam tudi probleme in sicer pes je star 7 mesecev in še ne gre sobna čistoča :( Poskusila sem vse in čisto nič mu ni jasno če ga pohvalim če naredi zunaj in me samo čudno gleda.
Do včeraj sem mislila da je varna soba pred njegovimi podvigih(v 4 mesecih se ni nikoli sem), potem pa se je enkrat in čez eno uro še enkrat v sobi. Do sedaj je počel vedno to na hodniku. 1,5 meseca se ni polulal v kletki, včeraj pa sem videla da je deka mokra in se je tudi na svoje ležišče in to je moral narediti v petek ko sem ga zaprla v kletko za eno uro, da sem šla v trgovino. Drugače ponoči zdrži tudi 9 ur brez nesreč.
Lunette mi lahko opišeš natančno kako je potekalo navajanje z 'gatkami' tvojega starejšega psa in kako izgledajo te gatke, kako se je pes navadil nanje in jih ni odstranil?
Ne vem več kaj naj naredim :'(



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #332 : 02 Februar 2014, 12:51:51
Poskusila sem vse in čisto nič mu ni jasno če ga pohvalim če naredi zunaj in me samo čudno gleda.

zato sem jaz moji tastarejši šla klikat za lulanje, da je vedela zakaj nagrada. Sva pa imeli nekaj časa problem, da zunaj sploh ni šla lulat, je tudi uro in pol na sprehodu držala, da ji je na koncu pred vhodnimi vrati ušlo... Nisem pa okoli padala od veselja in pretiravala, samo klik-nagrada-pridna. Pa nikoli prekmalu v žepe po nagrado, ker bo pes pozabil, da lula in pritekel po nagrado.

Sicer pa ja, čim manj drame... Pač se polula in počistiš... Moj bo čez en teden štiri mesece in lula že ful manj kot na začetku, se vidi, da tudi zadržuje, česar nekje do 3 meseca starosti ni ravno obvladal...

Pa zdaj v tem ogabnem vremenu tamalega tudi oblečem za ven, da gre res lulat in kakat, ker sicer ves nesrečen sili domov in nič ne opravi.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #333 : 02 Februar 2014, 13:09:45
Js mislim, da je nekaj odvisno tudi od razmer v leglu iz katerega prihaja mladiček. Če so mladički imeli take razmere, da so morali lulati in spati na istem prostoru, mislim, da to vzamejo kot normalno in počnejo to tudi vnaprej. V osnovi so psi zelo čiste živali, in če se le da že nekaj tedenski mladički ne lulajo tam, kjer spijo... ampak, če druge možnosti nimajo, potem se navadijo, da se lula in kaka povsod in kadarkoli.

Moja je bila drugače ekstra pridna glede sobne čistoče in se je v stanovanju polulala samo 2x. Veliko je pripomoglo to, da sem jo velikokrat peljala ven lulat, sigurno pa je ogromno prinesla iz legla, ker ji je bilo ob prihodu k meni že popolnoma jasno, da se lula na travi.

Se pa strinjam z vašimi nasveti glede navajanja mladička na sobno čistočo.

Tale delček o lulanju in še čem je iz odlične knjige Culture Clash, priporočam v branje ;) http://www.luckydogsportsclub.com/pdf_files/HW/Ideal_Pup-Empathy101.pdf

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 02 Februar 2014, 13:14:16
Verjetno bo to kot praviš zoe, da je odvisno od razmer v leglu, moj primer :-\. Pri vrediteljici so imeli svojo sobo v kateri so se igrali, spali in tudi lulali...
Jaz samo upam, da ne bo vedno tako, ker me ta problem res mori :(



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 02 Februar 2014, 13:59:35
Naš je bil na slami, tam so spali in lulali. Kakali sicer zunaj,razen če je komu ušlo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 02 Februar 2014, 18:07:27
Moj tavečji je lulal, kakal in kakor koli svinjal v svojem pesjaku praktično od prvega dne svojega življenja. Pa res res ni imel pri 10letih popolnoma nobenega problema pri navajanju na sobno čistočo. Bi jo pa imel, če bi imel šanso se pomarkirat v stanovanju.
Gatice za samčka? Trak za okoli pasu, na vrhu na velkro ježeka zapet. Vmes pa higienski vložek  8) Dvakrat je bil moker tam ko si ni predstavljal da kdaj bo  >:D In pa res res po sistemu ven na striktno wc izhod. Prve dni na približno uro. Po kakem tednu že na nekaj ur. Čez noč nikoli težav, ker je bil omejen in je zažnaral za ven.
Ok gatice so skrajna drastična rešitev, ker men se pa res ne da s psom pogajat a se bo markiralo al ne. Pri mladem psu tega ni lih potrebno. Dol vlekel si jih ni, ker imam pse na takem zaupanju, da si nikoli ničesar dol ne vlečejo. Če jaz kaj gor na njih montiram pač tko je.
Seveda je očitno lahko problem od to kje je mladič prišel. A nikakor ne pretirano dolgo. Sploh mladič že prvi dan da vse na record in se začne prilagajat novemu sistemu.
Psa pač enostavno več ven dajat. Predvsem še preden sploh mora prosit za ven.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #337 : 02 Februar 2014, 18:26:25
Psa pač enostavno več ven dajat. Predvsem še preden sploh mora prosit za ven.

Predvsem to ja... Da ne pridelaš potem še izsiljevanja za ven, ko je kužku malo dolgčas pa pocvilka in se ga panično ven nese, potem se pa zunaj zabava namesto da bi lulal...

Nisem napisala, ampak tudi jaz prakticiram izhode samo za lulanje in nazaj - največ 20 minut pa še to je zato, ker sta dva in se mi je zdaj tastarejša začela zmišljevati kdaj bi lulala, ker je itak prevečkrat zunaj za lulanje...  ::) Načeloma je dovolj 10 minutk, če pelješ psa ven takrat, ko ga tišči... Dolgi sprehodi pa posebaj...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #338 : 02 Februar 2014, 19:41:50
Soba je lahko čisto ok (ne kot edini prostor, kjer so mladički vseh 8 tednov), če se zagotovi posebno mesto za lulanje - časopis, pleničke, trava..., in da to mesto ni isto (istega materiala morda), kjer mladički spijo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 03 Februar 2014, 09:05:13
Danes mi je "počil film", tako da bomo box preselili v spalnico (kamor do sedaj pes ni imel vstopa), otroka izselili iz spalnice.
Zdej (odkar ni več ne-jev) spušča povsod, prej je samo v kuhinji (hvala bogu za ploščice). Ven bomo hodili na 2h striktno (čeprav on seveda nebi, ker je trava mokra - ampak cel dan ga pa ja ne morem imet notri?)
Je pa sigurno ta mulc med večjimi packi ki jih poznam, to sigurno  :-X



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 03 Februar 2014, 09:51:38
če ga maš po cele dneve notri niti ni čudno da ti ščije povsod,btw. to na dve uri bi moral prakticirat od samega začetka, pa bi imeli zdaj veliko manj zafrustriranega in "packastega" psa.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 03 Februar 2014, 10:04:48
Mladič je danes star 3,5 m (kar je res še malo..), "težave" pa omenjate že nekaj tednov.. Če ima človek le možnost, se pri tej starosti psa res pelje ven na dve uri in nič več, kvečjemu manj (npr. po obroku oz. pitju vode se gre čez 15 min od zadnjega lulanja spet). Vaša pričakovanja so glede na starost psa in navajanje (če res ni bilo na 2h) nerealna. Lastnik psa, ki sem ga omenjala, mi je poročal o sobni čistoči pri (šele) 5-ih mesecih in se mu je zdelo to nekaj normalnega.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 03 Februar 2014, 10:21:08
tako mlad kužek ne more zadrževati dolgo urina in blata, sploh če ni redno peljan ven, ta vaš sprehod ki traja uro in pol je brezvezen, če mene vprašate. sploh če delate med tem, psička psihično utrujati uro ali uro in pol je delo "zastonj" ker bo od tega odnesel bore malo, saj se toliko časa ne more koncentrirati kot bi se sicer moral med različnimi vajami. Vajo izvajajte kratek čas, in jo prekinite dokler je pes še zainteresiran, tako tudi igro, ko je najbolj zabavno jo prekinite in nadaljujte s sprehodom. tako se lahko izognete temu da bo psiček odločal tudi kasneje ko odraste, kdaj in koliko časa se bo delalo vaje in se igralo. ko mu ne bo več zanimivo bo pač nehal ubogati in karkoli boste skušali naprej nredii, bo zamanj in vsako kreganje in kaznovanje bo sprožilo kontra učinek, pes bo postal neubogljiv in nevodljiv. to je samo moje mnenje in predlog, dela pa vsak kakor želi. peljati ven na potrebo - na 2 uri, če ne še manj, za 10 -15 minutk da se polula/pokaka in noter. po vsaki igri, pitju vode ali hranjenju, čez 15 do 20 minut ven isto za 10 minutk da se polula/pokaka. po vsakem spanju čez 15 minut ven da se polula>/pokaka in nazaj domov. To NI sprehod, le opravljanje potrebe, kar tako mlad kuža v bistvu najbolj potrebuje. če se želite uro in pol sprehajati, se sprehajajte in ne utrujajte psa cel sprehod z miselnimi vajami, ker od tega ne bo nič odnesel.
moj pes je zunaj lahko lulal tudi 10 x v desetih /petnajstih minutah, pa ko sva prišla domov je čez par minut spet bila luža. mirno pobrišete, se ne kregate z njim,ga ne kaznujete. počasi bo dojel da se to opravlja zunaj.
če ne želite celo večnost brisati lužic in blata s tal, kupite  pleničko za lulanje/kakanje, če se polula drugje pobrišite in dajte papir na pleničko, kupijo se tudi kapljice katere naj bi pes zavohal in tam potem lulal/kakal, pokapate par kapljic na pleničko, vsak dan pleničko premikajte bližje k vratom, (ko se že navadi lulati/kakati nanjo) in nato ven na travo nato pa jo odstranite, bo kmalu razumel kje se opravlja potreba.


Lp, Cici.b

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 03 Februar 2014, 10:29:43
Kje pa piše, da ga od prvega dneva dalje ne vozimo ven toliko?
Kje piše, da nimamo pleničk?
In ne, pes eno uro in pol ne dela, se tudi sprehajamo, ker doma ga ne utrudimo toliko, kot se zunaj. Mladiča polnega energije pa je težko imet v stanovanju, zato tudi hodimo ven. Ne bomo ga do 6m šparali in se ne sprehajali nič.
Logično, da mladič ne more zadrževat po 6 ur, ampak vsaj malo bi lahko, po mojem mnenju. Prejšnja psica je pri tej starosti hodila ven na 4h.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 03 Februar 2014, 10:36:55
. Ven bomo hodili na 2h striktno (čeprav on seveda nebi, ker je trava mokra - ampak cel dan ga pa ja ne morem imet notri?)
Je pa sigurno ta mulc med večjimi packi ki jih poznam, to sigurno  :-X

niste nikjer omenili , da imate pleničke.

nihče ni rekel da ga morate šparat, niti da ga ne smete nič sprehajat, rekla sem:

vaš sprehod ki traja uro in pol je brezvezen, če mene vprašate. sploh če delate med tem, psička psihično utrujati uro ali uro in pol je delo "zastonj" ker bo od tega odnesel bore malo, saj se toliko časa ne more koncentrirati kot bi se sicer moral med različnimi vajami.

 Vajo izvajajte kratek čas, in jo prekinite dokler je pes še zainteresiran, tako tudi igro, ko je najbolj zabavno jo prekinite in nadaljujte s sprehodom

če se želite uro in pol sprehajati

nikjer nisem napisala da se ne smete sploh sprehajati, rekla sem le še tole:
 To NI sprehod, le opravljanje potrebe, kar tako mlad kuža v bistvu najbolj potrebuje.

nikjer ne piše samo to potrebuje, ne se sprehajat, šparajte ga...itd.




Logično, da mladič ne more zadrževat po 6 ur, ampak vsaj malo bi lahko, po mojem mnenju. Prejšnja psica je pri tej starosti hodila ven na 4h.


vaše mnenje o zadrževanju je popolnoma nerealno pri tako mladem psu. 
noben pes ni kopija drugega psa, lahko so si podobni po karakterju in izgledu, ne morete pa reči če je prejšnja hodila na 4 ure ven bo pa ja tudi ta. vsi psi so različni in to ne pomeni če en lahko pri 3 mesecih zdrži 4 ure, da bo tudi drug in še nešteto takih je, ki tega ne zmorejo, zato znižajte svoja pričakovanja in se postavite na realna tla. ta pes je drugačen, sam svoj, in pri vsakem gre postopek navajanja na nekaj drugače in je nerealno pričakovati da se bo obnašal isto kot prejšnji psi.

lp

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 03 Februar 2014, 10:44:02
V prejšnjih postih je dosti krat omenjeno da imamo plenice in na koliko časa pes hodi ven.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #346 : 03 Februar 2014, 10:45:16
Komplicirate. Psa 25x na dan ven, vsakič ko počepne povedat "priden lulat", če se pa notr zgodi pa pobrisat in se nič sekirat. Brezveze se ukvarjat s tem kdaj in kako dolgo je psica lahko zdržala, ker eni prej pogruntajo drugi kasneje. Če vidite da mu mehur še ne zdrži, ga pač vozite na eno uro, ker pri dveh se vam bodo še dogajale nesreče. Moj se ni polulal v hiši niti enkrat ne, ker mu nisem dala priložnosti pa je bil star še manj kot dva meseca. Bolj kot ga "serjete" bolj se bo razvadil in na toplem lulal - delajte kot da je dva mesca star, 15min pred vsemven , 15min po vsem ven, za drugič pa veste da se mladiča ne kupuje na zimo (če se vam ne da vsako uro ven hodit), po možnosti se ga vzame tam kjer ga vsaj mal navajajo na takele stvari.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #347 : 03 Februar 2014, 11:17:21
Pa ce nocete, da vam lula vsepovsod, ga imejte omejenega oz. cimbolj pod kontrolo... ravno zdej imajo v Lidlu neke poceni otroske ograjice.
Dve uri je res premalo... jaz bi hodila tudi na pol ure... j*ga imate pac vreme. Lahko vas tolazi vsaj to, da samo dezuje in da ni vse zmrznjeno ;)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #348 : 03 Februar 2014, 11:33:52
In da nimate drsališča povsod okoli hiše. Mislim, v 48urah sem bila s svojo psico zunaj samo po 4x 200m ker, se kaj več tudi njej ni dalo drsat.

Sicer pa-ne jamrat, ne komplicirat. Prilagodit se mehurju. Na wc 15minut pred spanjem, obrokom, kmalu po igri ali že med intenzivno igro. Takoj po obroku, takoj za tem ko pije vodo. Preostali čas 1x v 60 minutah. Se pravi lih tam 25x bo wc izhod.

Kakšna je prehrana? Kuhana, po možnosti preveč kuhane in ne takoj odlite testenine, zelenjava? To vse je diuretik. Koliko stopinj je v hiši? Bolj je toplo, bolj je suh zrak-bolj je žejen. Na 20-21 stopinj hišo, vlažilce na radiator.
Če vseeno veliko pije-bi sama sumila sladkorno ali pa kako drugo težavo.

Dojenčki imajo plenice, pasje mladičke se pa ven vozi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 03 Februar 2014, 13:00:01
Zdej celo razmišljamo, da a)markira b)išče pozornost. Ker delamo od doma, sicer pomeni da je skozi nekdo doma, ampak se ne moremo ukvarjat 24/24 z njim.
Pes je na briketih, izključno.
V stanovanju pa okoli 20-22 stopinj.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 03 Februar 2014, 13:08:01
Logično, da mladič ne more zadrževat po 6 ur, ampak vsaj malo bi lahko, po mojem mnenju. Prejšnja psica je pri tej starosti hodila ven na 4h.

No, meni se pa zdi normalno, da pes pri tej starosti ne zdrži 4 ure. Ja, če je prvo uro buden, ostale tri pa prespi. Ampak potem mora spet takoj lulat. Pri vsakem mladiču bom pričakovala, da bom vsake toliko brisala za njim prvih 6 mesecev - če bo bolj priden, toliko bolje, če pa manj, se bom pa jaz toliko pogosteje sprehajala dol in gor.

Mali, ne samo, da se je ponoči polulal tudi v box in potem spal na tem, če je že zajokal, se mi je med nošenjem po stopnicah polulal tudi v naročju (pa sem hodila oblečena spat prav s tem namenom, da me ni treba čakat). Pač je rabil malo dlje, da je skapiral, ampak je, pri 5-ih mesecih.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #351 : 03 Februar 2014, 13:13:13
Če bi markiral, ne bi kar nekje naključno lužic spuščal... Poleg tega je to v takem obsegu za mladiča skrajno nenavadno. Moj sicer pri tej starosti že markira, ampak samo zunaj in ne vedno. Ko se mu zazdi, gre na enem sprehodu vse pomarkirat (dviguje nogo, na "strateških točkah" in ne kar spotoma), potem je pa za nekaj časa mir....

Če išče pozornost, je to zato, ker delate dramo okoli njegovega lulanja... Torej sistem je isti: na dve uri ven, če se polula doma pobrišite brez besed in ignorirajte psa medtem... Med posameznimi lulanji pa psa omejite, lahko tudi s privezom v vaši bližini, če mu je vseeno v boksu.

Redno na 4 ure pa noben od mojih psov pri tej starosti ni hodil lulati. Šele po starosti 6 mesecev...



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 03 Februar 2014, 13:23:41
Hvala vsem za nasvete



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #353 : 03 Februar 2014, 13:35:32
Zdej celo razmišljamo, da a)markira b)išče pozornost.

Mislim... ::)

Kot da se ne zavedate da imate mladiča in ga je treba naučit sobne čistoče



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 03 Februar 2014, 13:43:46
Koliko sekund po lulanju še velja nagrada, da ve zakaj se gre? Zdaj ko začne lulati ga pohvalim in nato sežem z roko v žep in pes hitro spusti nogo in zdaj ne vem ali se polula do konca ali preneha zaradi priboljška :-\



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 03 Februar 2014, 14:00:22
počakaj da se do konca polula, ko neha ga pohvališ

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 03 Februar 2014, 16:52:44
... ampak se ne moremo ukvarjat 24/24 z njim....
24/24 se mislim, da noben ni z mladičem ukvarjal. Tudi nihče ne pravi, da se moraš 24/7. Imamo vsi službe (bolj ali manj), družinske obveznosti, čas zase itd. ampak če želiš psa imet čim prej sobno čistega to pomeni pač nekaj mesecev (v najslabšem primeru tam ene 3mesece če mladiča dobiš 2-3mesečnika) med 10-25X izhod za ''brezveze''. Po parih dneh režima traja wc izhod s potjo po stopnicah gor in dol 5-10min. Kar znese samo od 1,5h do max 4h v celem dnevu. Če toliko časa za psa ni...pač ni v enem kosu ampak je po etapah.

Pa predvsem NEHAJTE, kar naprej nagrajevat, če vam to ne gre. Že res, da se čuje moderno ''pozitivne motivacije pa nagrajevanje kar naprej'' v kombinaciji ''vse si mora zaslužit'' ampak pretiravat pa res ni treba, no.  ;) Se mi zdi, da so eni kar malo obremenjeni, ker ''morajo'' non-stop nagrajevat. Ni treba, sploh, če ne gre za načrtno oblikovanje vaj.  ;D
Kljub vsemu so stvari v življenju zastonj oz. samoumnevne. Npr. opravljanje fizioloških potreb.  8) Res, da vse povsod piše in se opozarja, da se za lulanje mladiča nagrajuje. Že že. Ampak nagrada je lahko odhod nazaj na toplo (in suho >:D). Recimo, da je razlika, če psa zmotiš z nagrado med samim lulanjem ali če ga nagradiš, ker se je hitro popiškal in hitro nazaj noter prišel.
Jaz sem vedno nagrajevala takoj PO dogodku za odhod iz ''wc sprehoda''. Če je pes zažnaral za ven in ni lulal ni bilo nagrade. Tako bi se samo naučil zaje#$%, prav tako zavlačevat, žurat...skratka, če sem želela psa naučit ''ven-lulat-nazaj'' je pes šel ven-lulal in prišel nazaj po nagrado. Nobenih šetenj za 20min ven-zrihtat-konc. Nimam jaz časa vseh po vrsti prosit za lulat ::) Če se ni lulalo minuto po prihodu ven se je šlo brez nagrade nazaj noter. Pač večkrat na dan ponoviš vajo pa skuži.

Tisti, ki imate probleme (po možnosti z že starejšim mladičem) pač zadevo izvajat bolj pogosto. Simpl. Ni nobenih drugih študij  ;) Nič se obremenjevat ''kdaj pa kako nagradit'' pa ''kaj vse še psu nastavit''...večkrat ven in to še preden naredi kaj narobe. Prazen mehur težko lula  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #357 : 03 Februar 2014, 17:07:41
Se strinjam z Lunette. Jaz pravzaprav tamalega zdaj nič ne nagrajujem za lulanje zunaj, ker gre takoj lulat in kakat, ko ven pride, če ga tišči. Hrana je samo motnja ob kateri pozabi, da ga je sekundo prej nekam tiščalo....

Pri psici sem klikala izključno zato, ker zunaj sploh ni šla lulat... Pa je bilo treba povedati, da se zunaj bolj splača kot notri ;) .



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 21 Februar 2014, 17:15:33
Naša nesrečna sobna čistoča  :o
Ok, scanje se je nehalo, čez noč skorajda - kar naenkrat ni blo več nenadnih luž (ta velikih), sedaj že nekaj časa.
Markiranje? Smo skorajda prepričani, da naš malac to počne. Po temeljitem opazovanju se opazi vzorec:
- nagaja psici/nagaja otroku/počne nekaj nezaželenega
- NE! in takoj prekinemo dejanje
- gre označit nekaj svojega (igrača, ležišče, deka, kost.. točno ve katero je njegovo, na njeno ni nikoli to naredil)
Zunaj tudi že 'pridno' šnjofari in označuje kjer je najbolj polulano.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 21 Februar 2014, 17:39:42
Mogoče ste ga pa z vsemi ''ne'' prej, ko je počepnil naučili, da ''ne'' pomeni ''lulat''  :P
Vsak prilično razburjen pes lula. Sploh mladič. Torej bo lulal, ker ga evforičnega sklincate. In vsak mladič lula, ko se neha igrat (po vaše najbrž nagajat komu). Lahko je pa pač pridelal vzorec, da je bolje lulat po svojem, kot po tujem.

No, da dodam še to  :) Moj tastarejši ko vidi eno od naših mačk, ki jo neskončno obožuje (res jo ima rad)...ona njega pač ne >:D in ga pošlje po mačje v trikrasne...se tok razburi, da mora praktično takoj lulat. Ne markirat, ker to pač ne počne v hiši. Ampak mu pač one oteče in mora takoj takoj ven. Če ga prav čas ne spustimo kar križem stoji in cepeta ''hitrohitrohitro''  :D Zdrži, a če bi bil mladič bi sigurno spustil.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.