Sobna čistoča

Geri · 174197

dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 21 Februar 2014, 17:44:47
Ni, da se polula. Spusti samo par kapljic, toliko da zmoči (na deki npr pusti za pol dlani, pa 4m star puppy argentinc nardi že konkretno lužo). Ko lula, lula orng, zdej samo še zunaj. Pa ni to samo naše naumljenje, ga je opazovalo več ljudi.
Doma se s psico ne igra (ker ne dovolimo), če se igra z nami pa seveda takoj ven in nima težav. Ko ga pa psica skuša odgnat (in ga ne more) in mi interveniramo, bo spustil te njegove 2 kaplje. Lulal do konca pa ne bo (več). Tudi če popolnoma mirno prekinemo ta njegova dejanja, bo še vedno isto. Verjetno mu je moteče, da vedno psica dobi 'prav' in našo pomoč, on pa more prenehat s svojimi dejanji.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #361 : 21 Februar 2014, 19:53:22
To lulanje je precej tipično izražanje stresa. Nekaj morate spremeniti, ker očitno ne ve točno kaj in kako naj se obnaša v teh situacijah in je potem pod stresom, ko ga okregate. Poskrbite že preventivno za to, da neželenih vedenj ne počne. Naučite ga pravilne igre z otrokom/psico in naučite ga kdaj je zaželjen mir in se tega držite (če je treba, fizično preprečite dostop do otroka ali psice kadar nimate časa za učenje). Odpovejte se besedi NE pri prekinjanju vedenj, raje psa pokličite k sebi in ga primerno zaposlite (ne mu samo podturiti druge igrače, ker boste pridelali izsiljevanje za pozornost). Naučite se njegov ritem in ga zaposlite čez dan dovolj pogosto, da ne bo počel neumnosti, ker mu je očitno dolgčas.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 21 Februar 2014, 22:34:32
Mene je kar malo groza, priznam. Psica ga videt ne more, ker je velik proti njej in ji nagaja (ji stopi na rep in jo potem z gobcem suva za vrat/v hrbet), na koncu jih imam oba zaprta, vsakega v svoji sobi.
Dolgčas pa se mi zdi, da mu je konstantno. Ne glede na to koliko klikamo čez dan, mu možgani še vedno delajo na polno, fizično ni nikoli utrujen.
Kmalu štartamo s pasjo šolo, upam da bo potem boljše.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #363 : 22 Februar 2014, 00:36:45
Potem rabite težje, fizično in psihično bolj zahtevne vaje (ampak še vedno starosti primerne). Po možnosti nekaj, kar bo skupaj zahtevalo koncentracijo in fizični napor. Ena taka stvar je iskanje, prosto ali po sledi - igrače, hrano...uporabite domišljijo. Pa premagovanje različnih ovir (ne skakanje pri tej starosti). Npr. ga naučite, da gre okoli drevesa/kola/stožca in ga potem pošiljate od daleč okoli dreves oz. kar najdete na sprehodu. Lotite se zahtevnejših trikcev, sestavljajte vaje, vmes naj bo veliko igre in vaje za samokontrolo....



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #364 : 22 Februar 2014, 09:26:06
Ko sem jaz dobil Togota ( 9mesečni argentinc) ni imel najmanjšega pojma o kakršnem koli ukazu kaj šele sobni čistoči... Imela sva kar malo problemov s to sobno čistočo, še najbolje  pa ko je bil sam doma in ker je bil to zanj velik stres, skoraj nisem prišel nikoli domov ne da bi bila lužica oz velika luža ali kup  >:( >:( V samem začetku sem verjetno naredil napako, ker sem ga kregal po tem ko je bila stvar že narejena in verjetno tudi ni dojel zakaj je kregan...  In to nama nikakor ni šlo, on je bil živčen, jaz jezen itd.. Potem pa sem probal nov pristop, da ko sem naletel na lužo ali kupček ga nisem kregal nisem vzdihoval ne nič, ampak sem preprosto počistil, čez nekaj časa malo pobožal Toga, da je vedel da nisem hud  :D (ker na koncu se me je že kar izogibal ko me je videl vzdihovati in bogati ob lužici) Ko sem odhajal ( se pravi ko sem ga pustil doma samega) nisem delal nobenega cirkusa in lupčkanja in poslavljanja ampak sem preprosto mirno odšel. Če ni bilo nobene luže ko sem prišel domov, sva šla normalno pač ven (tako kot vsakič) in če se je takoj polulal sem ga lepo pohvalil in z dobro voljo nazaj v hišo. S takim pristopom se nama je v mesecu in pol ali pa malo več stanje spremenilo za skoraj 100%.. Ni več jokanja ko ostane sam (malo pocvili, potem je pa tiho oz miruje tudi cel dan (pa čeprav ni nikoli sam cel dan), nimava več nezgod z lužicami in kupčki, skratka vse je na boljšem  ;D ;D
In to je moja zgodba kako je meni uspelo  :D :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 22 Julij 2014, 07:49:31
Vem da je tema ze odprta, ampak imam vprasanje v kolikem casu naj bi se psicka naucila pokazati da jo tisci? Pri nas je dva tedna, pa ni najmanjsega sledu o tem da bi kaj nakazala. Uporabljam pa tako metodo, da jo cez dan nosim ven po jedi, po igri in tako dalje, zato skoraj ni nezgod. Ce se ze kaksna pripeti, pa samo brez besed pobrisem. Ko se polula zunaj, pa jo pohvalim. Ponoci pa se jaz vedno ne zbudim vsakic ko se ona, zato veckrat nastane kaksna luzica. Zbudi se dvakrat do trikrat na noc. Verjetno je se premlada da bi zadrzala urin celo noc? Kuzika je stara dva meseca in pol. Delam vse prav? Hvala za odgovore



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #366 : 22 Julij 2014, 08:31:34
Delaš prav, vendar pri tej starosti ne moreš pričakovati 100 % uspeha v tako kratkem času. Kak mesec potrpi, vmes pa pridno hodi z njo ven in se meči po tleh od veselja, ko se bo polulala in pokakala na travi  ;D

Moja izkušnja je taka - psičko smo dobili, ko je bila stara 6 mesecev, sicer iz zavetišča, kar pomeni, da je mislila, da je naše stanovanje njen drugi boks in je seveda na začetku pridno lulala in kakala povsod. Da je bila čisto "suha", je rabila 3, 4 tedne.



mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 22 Julij 2014, 13:12:57
No samo da ne delam nic narobe pa bo pocasi uspelo verjetno :)

Hvala za odgovor



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #368 : 23 Avgust 2014, 08:03:23
Živjo, mene pa zanima, zakaj velikokrat vidim pri nasvetih kako mladička naučiti, da ne lula notri, da ne sme videti da pobrišeš lužico? Pač da če najdeš lužico ignoriraš (ne kregaš - to razumem zakaj), ampak da tudi ne sme videti da jo pobrišeš in poskusiš odstraniti vonj (da ga medtem zapreš drugam,...).

Bi razumela če bi bilo npr. ker označuje in bi pač še enkrat označil na istem mestu, če te vidi 'odstranit dokaz', ampak mladički lulajo, ker ne morejo zadržati, ne zaradi označevanja, mar ne? Torej, mi lahko kdo razloži kakšna je potem logika za tem, da ne sme videti čiščenja, ali sem to prebrala kakšno bedarijo?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #369 : 23 Avgust 2014, 12:59:59
Živjo, mene pa zanima, zakaj velikokrat vidim pri nasvetih kako mladička naučiti, da ne lula notri, da ne sme videti da pobrišeš lužico? Pač da če najdeš lužico ignoriraš (ne kregaš - to razumem zakaj), ampak da tudi ne sme videti da jo pobrišeš in poskusiš odstraniti vonj (da ga medtem zapreš drugam,...).

Bi razumela če bi bilo npr. ker označuje in bi pač še enkrat označil na istem mestu, če te vidi 'odstranit dokaz', ampak mladički lulajo, ker ne morejo zadržati, ne zaradi označevanja, mar ne? Torej, mi lahko kdo razloži kakšna je potem logika za tem, da ne sme videti čiščenja, ali sem to prebrala kakšno bedarijo?

Zato, da slučajno ne začne lulati notri zato, da dobi pozornost. Ja, tudi tega se spomnijo  ;) . Sicer še nisem slišala, da bi bilo treba mladiča zapirati stran, glavno, da se nič posebnega med čiščenjem ne dogaja (nobenega klepetanja s psom itd...). Enako velja za nerganje ali mrke izraze na obrazu ob čiščenju, ki bi kakega občutljivčka lahko spravili v stres...



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #370 : 23 Avgust 2014, 14:36:04
Zato, da slučajno ne začne lulati notri zato, da dobi pozornost. Ja, tudi tega se spomnijo  ;) . Sicer še nisem slišala, da bi bilo treba mladiča zapirati stran, glavno, da se nič posebnega med čiščenjem ne dogaja (nobenega klepetanja s psom itd...). Enako velja za nerganje ali mrke izraze na obrazu ob čiščenju, ki bi kakega občutljivčka lahko spravili v stres...

Haha, ojoj, prepametni, za to pa res še nisem slišala. Dobro da moj ni pogruntal tega, ker je kar precej attention whore :P. Sedaj razumem, hvala.
Nisem prebrala, da ga je treba zapreti stran, le da ne sme videti. Sem si razlagala tako, da ga je najlažje za tistih 5 minut čiščenja zapreti v sosednjo sobo, ne bo videl nič in se ne bo motal pod rokami :D.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #371 : 03 Oktober 2014, 00:45:11
Hja, sedaj je pa moj začel puberteto in označuje pohištvo ??? Prvič je naredil eno res majhno lužico na mojo posteljo in sem mislila, da mu je pač ušlo, čeprav mi je bilo že takrat čudno, ker je takoj nehal, včasih ko mu je uhajalo je naredil cel bazen ::). Ni pa dvignil tace, zato temu nisem dala preveč pomena, mu pa nisem več dovolila na posteljo ravno zaradi možnosti, da jo je poskušal označiti. Pa se je v zadnjih 2 tednih še ene 2x pojavila res micena lužica, vedno ob predmetih (ne pa na njih, oz. se je pač videlo da ni dvignil tace, ampak samo počepnil zraven). E danes sem ga končno ujela v aktu tako da sem videla točno kaj se zgodi, šel je lulat pol ure prej, tako da ni šans, da ga je tiščalo, in je dvignil taco ob radiatorju in pokapljal svoje, kar lepo pred mano ::)

Torej, zanima me, če se to vedenje da odpraviti (verjamem da se da brez kastracije), ter kakšna mora biti moja reakcija? Naj mu zunaj prav tako poskusim preprečiti označevanje (na vogale mu seveda že tako ne bi pustila, ampak on lepo po punčkasto označuje robove in središče dvorišča), bo to pomagalo znotraj hiše ali se bo izrazilo na kak drug, še bolj neprijeten način (se mi zdi da je označeval že ko je bil 4 mesece star, par kapljic tu, par kapljic tam, ampak še zmeraj ne dviguje tace, mogoče 1x na mesec, in do danes nikoli ni označeval prav predmetov, recimo vogala hiše, itd, tako da temu nismo dajali preveč pozornosti)?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #372 : 03 Oktober 2014, 10:31:01
Jasno in glasno mu povej, da se notri to ne dela. Zunaj, na neprimernih mestih, tudi. Če pa označuje grmičke in drevesa pa ne vidim problema, samec pač.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #373 : 03 Oktober 2014, 12:17:40
A dejansko markira? Ali pa mu uide?
Če markira je rešitev v več dela, poslušnost, triki, pašnja in tako kot je Roxy rekla. Malo več reda, kar je NE je NE. In kar je JA, je JA.

Ni možno, da bi imel vnetje mehurja ali težave z ledvicami? Ali pa da bi jedel kake preveč kuhane testenine, take, ki niso bile takoj odlite ali pa nasplošno kuhano hrano, ki zna biti diuretik (sploh zelenjava in kaka zelišča)?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #374 : 03 Oktober 2014, 12:53:13
A dejansko markira? Ali pa mu uide?
Če markira je rešitev v več dela, poslušnost, triki, pašnja in tako kot je Roxy rekla. Malo več reda, kar je NE je NE. In kar je JA, je JA.

Ni možno, da bi imel vnetje mehurja ali težave z ledvicami? Ali pa da bi jedel kake preveč kuhane testenine, take, ki niso bile takoj odlite ali pa nasplošno kuhano hrano, ki zna biti diuretik (sploh zelenjava in kaka zelišča)?

Ravno to včeraj me je prepričalo da markira, uhaja mu že nekaj časa ne, dvignil je taco ob radiatorju in spustil curek. Mislim, da je tudi z mehurjem in ledvicami vse vredu, obnaša se popolnoma normalno, ni apatičen, nič ga ne boli, je in pije normalno, skratka nič ne kaže, da bi bilo karkoli zdravstveno narobe (pa sem taka da takoj opazim, ko ni čisto pri sebi in ga vlečem k veterinarju, smo tudi urin že dali pregledati, ker sem mislila, da je nekaj narobe :-[). Je na briketih, kuhano hrano/zelenjavo/sadje dobiva kvečjemu kot priboljške, česar včeraj ni bilo (zgodilo se je pa ob polnoči, pol ure po zadnjem večernem lulanju, tudi pil ni pred tem).

Torej je vredu, če se mu take stvari prepovejo? Ker sem brala, da ima lahko counter-productive učinek, če je razlog njegovega markiranja nesigurnost in neprepričanje vase (novi predmeti, nove osebe, novi vonji v hiši,.. ampak v tem primeru v tej sobi zagotovo ni bilo nič novega), potem naj bi označevali še bolj ravno zato, da si pridobivajo samozavest. Nikoli se mi ni zdel teritorialen ali dominanten (zato moram reči, da je bilo lulanje na mojo posteljo naravnost šok), ker sem namenoma izbrala takega iz legla. Prav tako se mi ne zdi nesiguren. Je nervozen in opozarja na nove, neznane stvari (bale na travnikih, ipd), nikoli pa npr. ne rata prestrašen/prizadet, če sem razočarana, ko mu kaj ne gre oz. mu nočem pomagati, če rečem "ups", ipd.

Skratka, sem pa prebrala še to, da je lahko včasih markiranje (ne uhajanje kot pri mladičku!) tudi posledica prevelike vzhičenosti, kar pa bi bil res perfekten razlog zanj, ker mu je ko je bil majhen ušlo dobesedno vsakič, ko je prišel kdo na obisk (:D), pa tudi če je bil to oče, ki ga je videl najmanj 5x na dan in je njegovo obiskovanje še zmeraj vrhunec dneva (hmpf, sem ljubosumna ;D). Ugotovila sem, da se je do sedaj vsakič markiranje zgodilo ravno, ko je bil oče nekje zraven (sedel na postelji, stal blizu radiatorja, ignoriral njegovo skakanje, nekaj od tega). Nils ga je vsakič do amena vesel in zgleda veselje sedaj izraža z markiranjem (zagotovo pa ni več uhajanje, to je popolnoma minilo, pa še dvignil je taco). Mogoče se je prestavil s skakanja (ker oče sedaj končno ignorira po mojih navodilih) na markiranje :S Upam, da ga moja pozornost (prepovedovanje) ne bo še bolj spodbujala :-\



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #375 : 03 Oktober 2014, 13:45:26
Markira sigurno ne od veselja, tisto mladičkasto lulanje je čisto nekaj drugega. Je pa možno, da z markiranjem sprošča stres, ki ga doživi ob ignoriranju s strani očeta. To pomeni, da nimate dovolj jasno zastavljenih pravil (npr. pri pozdravljanju) in zato ne ve kako naj se vede. Tudi zbujanje pozornosti je možno (glede na tvoj opis manj verjetno), še posebaj, če jo takrat dobi. Temu se izogneš tako, da "kazen pade iz neba", npr. ključi priletijo zraven njega na tla... Ampak v primeru markiranja zaradi stresa, se boste bolj morali posvetiti drugim stvarem v njegovem življenju (predvsem doslednosti in jasnim pravilom).



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #376 : 04 Oktober 2014, 14:49:19
Markira sigurno ne od veselja, tisto mladičkasto lulanje je čisto nekaj drugega. Je pa možno, da z markiranjem sprošča stres, ki ga doživi ob ignoriranju s strani očeta. To pomeni, da nimate dovolj jasno zastavljenih pravil (npr. pri pozdravljanju) in zato ne ve kako naj se vede. Tudi zbujanje pozornosti je možno (glede na tvoj opis manj verjetno), še posebaj, če jo takrat dobi. Temu se izogneš tako, da "kazen pade iz neba", npr. ključi priletijo zraven njega na tla... Ampak v primeru markiranja zaradi stresa, se boste bolj morali posvetiti drugim stvarem v njegovem življenju (predvsem doslednosti in jasnim pravilom).

Verjetno res. Sem očetu rekla, da pes markira zaradi stresa, ker mu je enkrat dovoljeno skakati, enkrat ne, in ga je končno prepričalo, da mora biti to pravilo 100% uveljavljeno vedno (do zdaj bi rekla da je bilo pri njemu ene 80%, samo pri meni 100%). Bomo videli, če se bo markiranje ustavilo :) Zbujanje pozornosti bi bilo možno, ampak ne markira okoli mene (ko je bil mlajši so bili vsi taki poskusi usmerjeni ravno proti meni, ne očetu), torej tokrat verjetno to res ni to. Najlepša hvala za nasvet. Je pa res po karakterju malo jokica (to pravim ljubeznivo :D), če česa ne dobi. No sedaj je očitno še polulanček, če česa ne dobi :D

Če pa čez čas nič ne bo pomagalo in bo šlo snip-snip si bo pa sam kriv ;D.



Tincitin

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 11 November 2016, 10:30:08
Pozdravljeni,
Tudi sama imam manjši problem glede sobne čistoče, pa me zanima če mi zna kdo svetovati. Imam psičko staro 5mesecev. Ko smo jo dobili ni bila navajena na dobno čistočo, zato sem se zelo trudila, hodila z njo lulati ven po vsaki igri, 10min. po pitju itd. Ko je bila stara 3-4 mesece sem bila velikokrat presrečna zjutraj ko sem videla da je celo noč zdržala brez lulanja ali kakanja. Na žalost pa se zdaj pri 5mesecih ponoči zbuja in cvili (česar prej ni nikoli počela) povrh vsega pa, ko pritečem do nje, najdem v njeni sobici že lužico ali kakec, zato začenjam sumiti da se polula al pokaka najprej nato pa začne šele cviliti, ko je že vse prepozno.

Naj še omenim da jo vsak dan pred spanjem zvečer (okoli 21.30) peljem ven, da se še polula ali pokaka nato pa jo pelejem spat.
Upam da mi zna kdo svetovati saj ne vem več kaj delam narobe. Ali naj začnem uporabljati box za ponoči, čeprav mi ta ideja nikoli ni bila všeč. Ali naj ponoči ignoriram njeno cviljenje in se bo s tem navadila da nočnih izletov ni in bo sčasoma obupala ter zdržala do jutra?
Hvala za vaše odgovore!



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 11 November 2016, 12:12:24
Jaz bi jo, kljub temu, da je že opravila svoje notri, peljala ven, če cvili, potem pa nazaj spat. Tudi kadar se je naša mladička notri polula, smo jo vseeno peljali še ven, pa je ponavadi zunaj "dokončala" opravek ;). Mi sicer našo polletnico peljemo nazadnje lulat ob 23h in do 7h, 8h zdrži brez problema (je pa v boxu, tako da zagotovo spi in se ne sprehaja po sobi, tako da verjetno tudi to vpliva?). Morda uvedete še eno vmesno lulanje za nekaj časa, da jo prehitite ;). Na srečo hitro rastejo, pa bo verjetno v kratkem dojela in znala zadržat tudi ponoči :).



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #379 : 21 Avgust 2019, 15:46:15
Pozdravljeni,
Koliko časa naj, bi 3,5 mesecni mladic zdrzal ponoci brez lulanja? Namreč moja psicka gre zvečer lulat potem pa po 7 urah odkar je sla zvečer se jaz sama od sebe zbudim in jo nesem ven lulat kljub temu, da ona se ne bi sla. Ker ji odprem boks in jo neswm ven ker ona noce. Zdaj pa ne vem a naj jo pustim da sama zacne cvilit? Al naj jo vseeno na silo mal ven nesem? Ne vem kolk časa je še dobro oz ni ok da urin zadrzuje. Jo dam pa potsm nazaj, spat ker želim da ne bo prov zgodi vstajala in se je lepo navadla da spi potem se do pol osmih takrat pa ko pridem do njenega boksa je pa, cist drugače kot zjutraj ko noce vstat lepo vstane in gremo. Pa še eno vprasanje.. Kdaj začnejo psi nakazovat da bi sli lulat? Ker jaz jo zdaj se vedno vozim ven če se zbudi takoj, če je aktivna not na eno uro če je mirna pa na 3..in če jo tko doseldno vozim no nobene luze nikjer. Če pa pustim da recimo bi ona sama povedala da jo tisci se pa notri polula. Hvala za odgovor.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #380 : 22 Avgust 2019, 09:44:24
3,5 mesece star mladič bi načeloma moral zdržat celo noč brez lulanja, je pa čisto odvisno od psa do psa.
Če se ti sama zbudiš in ona še nima interesa iti ven, bi jo jaz vseeno peljal, sploh glede na to da ne daje nekih izrazitih znakov, kdaj jo tišči.

Nekateri psi znajo pokazati da jih tišči že pri štirih tednih ... nekateri nikoli :)
Jaz bi na tvojem mestu vzpostavil reden dnevni urnik in ga potem prilagajal, če bi se izkazalo da ne more zdržati toliko časa.
Glede na starost, mislim da bi moralo 1x na 3 ure zadostovati.

Še nekaj.... nekateri psi nakazujejo da jih tišči s tem, da gredo pit vodo ;)

Lp, Črt



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #381 : 22 Avgust 2019, 10:31:13
Hvala za odgovor. Ja ona zdrži celo noc že od dveh mesecev le da je takrat ob pol sestih mogla ven ker se je zbudila sama zdaj pa ji očitno ni več nujno.
Res, nekateri nikoli ne pokažejo? Ojoj kaj potem tut ko bo že bolj odrasla recimo od šest mesecev naprej ali oa potem ko bo že odrasla potem ne bom vedla kdaj jo bo tiščalo če mi ne bo nakazala, se mi bo lahko tudi takrat notri polulala če jo ne bom vozila na 3 ure? 🤔 Zdaj sem jaz itak z njo doma se tako da lahko vozim tako nekako potem ko bom sla v službo bi jo rada navadila da gre zjutraj lulat preden grem od doma, bi bilo pa fajn da bi sla pa potem med vikendi kasneje da ne bi vstajal ravno ob pol sestih takrat. Večina ki majo pse pravi da med vikendi lepo spijo do takrat kot oni. Zato sem upala da bi jo nekak tako navadla samo zdaj si jo ne upam predolgo pustit ker je le še mladic zato jo peljem ven že ob 5.30. Je pa tudi že po 8 ur zdržala ponoci brez da bi sama hotla lulat.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #382 : 23 Avgust 2019, 07:02:43
Tudi če dejansko ne bo nikoli pokazala da jo tišči, to ne pomeni da jo boš morala voziti ven na 3 ure.
Ko bo večja bo brez problema zdržala 6 ur, če pa boš imela službo, pa boš samo morala ustvariti ritual, da je zjutraj treba narediti vse, ker bo potem morala biti dlje časa sama.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #383 : 23 Avgust 2019, 09:29:52
Čist ok je, da mladička ponoči pelješ ven, da se polula, ker ga s tem učiš tudi kje se lula, oziroma da se lula zunaj in ne bo bojazni, da bi mu zjutraj ušlo.
Po mojem vedenju, kar sem prebrala, se celotna prebava v času počitka umiri, cela peristaltika pa hitreje dela ko je pes aktiven in najbrž je podobno tudi z lulanjem.
Če sicer zdrži do jutranjega vstajanja pa poskusi brez nočnih lulanj. Poskusi tudi z učenjem, da se polula na ukaz - ko počepne reci npr. "lulat" in ko to opravi, nagrada. Pri mojih je fino, ker na stavek "lulat pa pančat" vesta, da morata spusti vse ven, ker to pomeni, da gremo notri in da nekaj časa ne bomo šli več ven - drugače šparata urin za označevanje dreves in ne lulata na polno, če ni treba :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #384 : 23 Avgust 2019, 12:14:53
Bina se za lulanje pretegne in cvileče zazeha. Kdaj se tudi vsede, včasih je preprosto tečna.

Mladiči pa načeloma lulajo kmalu po obroku/pitju vode, kmalu  po sprehodu, po ali med intenzivno igro in kadar se zbudijo. Potem se pa tekom odraščanja ti intervali daljšajo.

No, moja seniorka NIKOLI ni za vikend spala. Je blo treba vstat ob približno isti uri, pa pač hodim nazaj spat, če imam možnost. Zato sem se tudi navadila, če sem prišla sredi noči, sem jo peljala za tistih 15 minut na wc, dala posladek in imela mir do kakih 10-11h.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #385 : 24 Avgust 2019, 08:50:06
Pri nama je zmeri tako da gre lulat okol 22.15 in potem zjutraj med 5.30 in 6h(zato ker se jaz zbudim in jo peljem ne ker bi ona hotla) in potem se je navadla da spi nazaj do okol 7.30 al pa 8h. Tako da ni nobenega nocnega lulanja, Keka. To na ukaz lulat pa tudi že zna.
Vceri sem mal bl pozno domov prisla in sem to izkoristila da sem jo peljala lulat se enkrat ob 23.30. Ker sem ob 5.30 tko al tko vstala ker sem mogla, dat mackoma za jest sem jo takrat odprla boks in mal pocakala kaj bo.. Sam mal se je pretegnla, usedla in se takoj spet nazaj ulegla kokr da ne more ustt😂 zato sem nazaj zaprla in sla spat in je spala do 8ih brez luze in cviljenja.
Drugače pa mene sam to mal bega.. Pac ona je zmozna da se 3 ure nepolula čez dan včasih clo 4 če se spi vmes. Problem je če se igra gre včasih potem čez eno uro že lulat spet drugič se pa igra pa ne gre po eni uri. Ali pa zadnjic je sla lulat potem se je ene 20 min vozila v avtu do doma potem doma je še eno uro grizla zvecilko spravi umirjene stvari pa se mi je not polulala po uri in pol... Tako da res ne morem vedet. Zdaj pise da nekje kolkor mescov nej bi mel pes tok ur naj bi zdrzal kar drzi pa ne vedno. Koliko časa pa potem velja to pravilo da ga je treba ven pelat po vsaki igri, vsakic ko se zbudi itd? Do kterga mesca? Sej se mi ne mudi sam tok da vem kdak pricakvt.