Mladiček kot darilo

ninci · 35417

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #30 : 06 Oktober 2005, 21:39:33
Marko pol pa ti lohk še Nastjini mami zatežiš.Hehe

Drugače pa se jaz popolnoma strinjam s cartiko.Čeprav sem jaz za miklavža dobila hrčka...ampak ga je sestrična ubila :-[ >:( :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 07 Oktober 2005, 13:09:16
huh, se kr mau bojim za Markota ... looooooool ..  ;D ;D :D :D :D sej tko kruto pa spet ni, nekak jo bom že prepričala ..  :)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #32 : 07 Oktober 2005, 13:14:42
hmmm!  :-\ :-\ :-\ Res je da so ženske zelo nevarne! Haha! Dejmo raje ostati pri pasjih temah.  :D :D

Sej kolikor sem opazil, boš sedaj naročila ono hrano preko pošte. Tako da imam srečo. Haha!!  ;D ;D ;D Sej boš pa drugič prišla v Tukano, da boš lahko kupila tudi kakšno novo ovratnico.......  ::) ::)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 07 Oktober 2005, 13:16:23
sj pridemo .. če bo si mami premisnla pa rajš kupla kakšno drugo hrano (eukanuba...)  ;D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #34 : 07 Oktober 2005, 14:36:10
aja sem se jaz tudi spominla, sem dobila za miklavža činčilo, ampak samo zaradi tega ker sem odkar sem shodila in začela govorit težila za psa, pa seveda starši niso bili za, mi je mami predlagala kakšnega zajčka, hrčka, pa sem še vedno težila za psa.
enkrat pa napišem miklavžu pisemček ;D pač da si želim psa, pa skico pesjaka narisala ::) (stara sem bila 9 let) pa je miklavž pisal nazaj, da to ne bo mogoče in vprašal če želim kaj drugega ;D sem napisala da bi zajčka ali hrčka, dobila pa sem mešanico-činčilo :)
Še danes zelooo skrbim zanj. želja o psu se pa ni razblinila in tako se mi je letas izpolnila največja želja, kljub činčili, mačku in zajčku ;D

LP


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #36 : 25 Oktober 2005, 15:17:43
Waaaaaaaaaaa :o :o :o :o!!!!!

P.S:Marko a ti se kar pod Laškim pivom razglašaš ;) lol

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #37 : 26 November 2005, 16:59:02
Po moji logiki se z živalmi nebi smelo obdarovati.Kaj pa ko se človek ki si mu podaril živalco naveličain jo zapusti.
Poznam primer.
Moji prijateljici so LANSKO leto podarili psička mešančka.Prvih 5 mesecev je bil Jake svet.Potem pa ko je postajav vedno večji in je zrasel že v kar velikega psa(8 mesc) pa se nobenmu ni dalo z njim ukvarjat ker je bil revelik in neubogljiv.tako je kuža od 8 meseca dalje živel na verigi.Velikokrat je ušel i sem ga našla pred našo hišo saj sta bila z mojo psičko prava prijatelja.potem pa 3 tedne jakea ni bilo na spregled in sem šla do a.m. in jo vprašala kje je jake in ona je hladnokrvno odgovorila:"imeli smo ga dovolj zato smo se ga znebili".Jaz sem naredil  :o :o take uče.nisem mogla verjet.
dva dni potem je dobila hrčka ki je po 2 tednih poginil(jaz sem imela laboratorijsko miško ki je doživela 3 leta in bi še danes živela če je zarada akcema nebi morali dati uspavat),potem sta prišli muci 2 mesca je zanju lepo skrbela danes sta prepuščeni sami sebi,včeraj pa mi je po msn_ju povedala da imajo abija.jaz sem vsa začudena vprašal kdo je abi.ona pa :"naš novi ddvomesečni zlati prinašalec............v tem trenutku sem postala tako besna da bi jo najraje nakurila ampak sem ze zadržala samo sprašujem se lahko kaj bo z abijem čez 1 leto,
Abi je prav lušten psiček včeraj sem ga šla pogledat.Ko bo prilika pošljem fotkico

Zato ljudje ne kupujte živali za darilo bolje je plišasta živalca.

lp

jst se nebi nič zadrževala ampak bi jo takoj nadrla! smo ga imeli dost.....zdej ma pa še novga psa in ti povem skor 99% bo isto kot s prejšnim >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( pa še hrčka je mela >:( >:( >:( >:( tale je pa res glupa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #38 : 26 November 2005, 17:06:46
Po moji logiki se z živalmi nebi smelo obdarovati.Kaj pa ko se človek ki si mu podaril živalco naveličain jo zapusti.
Poznam primer.
Moji prijateljici so LANSKO leto podarili psička mešančka.Prvih 5 mesecev je bil Jake svet.Potem pa ko je postajav vedno večji in je zrasel že v kar velikega psa(8 mesc) pa se nobenmu ni dalo z njim ukvarjat ker je bil revelik in neubogljiv.tako je kuža od 8 meseca dalje živel na verigi.Velikokrat je ušel i sem ga našla pred našo hišo saj sta bila z mojo psičko prava prijatelja.potem pa 3 tedne jakea ni bilo na spregled in sem šla do a.m. in jo vprašala kje je jake in ona je hladnokrvno odgovorila:"imeli smo ga dovolj zato smo se ga znebili".Jaz sem naredil  :o :o take uče.nisem mogla verjet.
dva dni potem je dobila hrčka ki je po 2 tednih poginil(jaz sem imela laboratorijsko miško ki je doživela 3 leta in bi še danes živela če je zarada akcema nebi morali dati uspavat),potem sta prišli muci 2 mesca je zanju lepo skrbela danes sta prepuščeni sami sebi,včeraj pa mi je po msn_ju povedala da imajo abija.jaz sem vsa začudena vprašal kdo je abi.ona pa :"naš novi ddvomesečni zlati prinašalec............v tem trenutku sem postala tako besna da bi jo najraje nakurila ampak sem ze zadržala samo sprašujem se lahko kaj bo z abijem čez 1 leto,
Abi je prav lušten psiček včeraj sem ga šla pogledat.Ko bo prilika pošljem fotkico

Zato ljudje ne kupujte živali za darilo bolje je plišasta živalca.

lp

Eva jaz takšni osebi ne bi mogla reči prijateljica, kajti ljudje, ki nimajo odnosa do živali, tudi nimajo odnosa do svojih prijateljev. ???

Na tvojem mestu bi ji rekla, da malo pretirava in da naj se zamisli nad seboj, če se pa poznajo tudi starši med seboj, pa ne bi bilo slabo, če bi tudi tvoji starši kakšno rekli njenim.

Žal pa je tako, da se nihče noče vmešavati v to, kaj se dogaja pri sosedih in s ena žalost dogajajo še hujše stvari, pa nihče nič ne ukrene, dkokelr ni prepozno. :(

Brez zamere, ampak takšni ljudje bi morali imeti PREPOVED za vse živali - le-ti namreč povzročajo, da je veliko kosmatincev zavrženih, brezdomnih in mučenih. >:(

Na takšne ljudi bi morali opozoriti tudi bližnja društva za zaščito in proti mučenju živali, da jim slučajno ne bi dali katerega kosmatega bitjeca v posvojitev. :-X

Lps



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #39 : 26 November 2005, 19:27:53
TuLe
ko klikneš na povezavo je tiskarska napaka: Obdaritev s kužkom ne z kužkom ;D

ok pa k bistvu! kja če se mladiček ne bo ujel z obdarjenim? navsezdanje je najboljše da si tisti ki bi imel psa, izbere sam, glede na to kako bi bil nov lastnik všeč mladičku. če bi si kupec izbral takega psa kateri se ga boji, ne bi imel preveč lepe prihodnosti. zato pomoje mora še vedno veljati NE IZBIRA KUPEC AMPAK IZBIRA PES!!! :-\

psi in ostale živali niso igrače in zato jih ne moremo talati za roj. dan in podobno. psa se enostavno tako izbere da ga greš tja gledat v leglo, vidiš kateremu si najbolj všeč in pač izbereš tistega ki se zanima zate na pa tistega ki se pred tabo skriva >:(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 26 November 2005, 19:32:47
ko klikneš na povezavo je tiskarska napaka: Obdaritev s kužkom ne z kužkom ;D


 :-[ :-[ Uh bomo popravili hvala. Lepo da nas kdo opozori tudi na kaj takega ;)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #41 : 26 November 2005, 19:44:26
ok pa k bistvu! kja če se mladiček ne bo ujel z obdarjenim? navsezdanje je najboljše da si tisti ki bi imel psa, izbere sam, glede na to kako bi bil nov lastnik všeč mladičku. če bi si kupec izbral takega psa kateri se ga boji, ne bi imel preveč lepe prihodnosti. zato pomoje mora še vedno veljati NE IZBIRA KUPEC AMPAK IZBIRA PES!!! :-\

Popolnoma se strinjam s teboj. Moja prijateljica je očetu za rojstni dan kupila samojeda, ker je ata pač malo bolj rejen ( ;D) in je želela, da bi ga pes prisilil k gibanju.

No, to ne bom komentirala. Stvar se je pa tako razpletla, da je oče sicer bil nor na kužota in ker je ponoči jokal, se mu je pridružil v dnevni na sofi, kar je pa seveda razjezilo mamo. Njeno ljubosumje je šlo do take meje, da so psa vrnili prijateljici, ki ga sedaj tudi ima. Kasneje ga je ata poskušal nazaj vzeti, a prijateljica ni več pustila tega. Na srečo je skrbna oseba in temu ustrezno skrbi za njega (kupuje mu najboljšo možno hrano - sami pogruntajte katero!  ;D ) - kaj bi pa bilo, če ga tudi ona ne bi hotela ali ga ne bi mogla imeti? V osnovi "kiksnila", ker psi niso darila in to sem ji tudi povedala.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #42 : 27 November 2005, 08:33:06
Ojej , hudi primeri  :(
Da še jaz povem ....
Moja "prijateljica" je stara 14 let in so imeli doma že 7 ali 8 psov ....
Ne vem natančno .
In to tako , po 2 letih (ali še manj ) pes kar tako "crkne" ( ne zamert) .
Čudež a ?
Psice imajo po 3x v 2 letih mladiiče - neverjetno a resnično .
Kam gredo mladiči ?
??? Pitaj boga ...
In za koga so vsi ti psi ?
Za darilo njej , njenemu bratu in mlajši sestrici ...



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #43 : 27 November 2005, 09:14:40
Brez zamere Kancha, ampak jaz bi takšne ljudi prijavila najbližjemu društvu za zaščito živali.

Le-ti bi jih imeli potem na očeh in bi lahko ustrezno ukrepali, če se dogaja res kaj slabega za kosmatinčke.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #44 : 27 November 2005, 09:34:03
joj!!!
res za prjavt!
al pa moji sosedi ma njihova psica mladiče enega obdržijo al pa ga dajo naprej ostale pa pobijejo >:( >:( >:( >:( in pajo je imel srečo da je prišel v moje roke kajti če nebi bi tudi on končal tako (mislim da je slutil da tam ni varen)  :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #45 : 27 November 2005, 09:43:48
A ti si prijavila sosede ?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #46 : 27 November 2005, 09:47:16
ne in verjetno jih tudi nebom... :-\ ker je moj brt najboljši prjatu od unga soseda....tko da....no sej so jo zdj na srečo sterilizerar :) hu končno

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #47 : 27 November 2005, 09:51:37
ne in verjetno jih tudi nebom... :-\ ker je moj brt najboljši prjatu od unga soseda....tko da....no sej so jo zdj na srečo sterilizerar :) hu končno

Je tvoj nrat mlajši ali starejši? Će je starejši, bi mu lahko rekla, naj reče kakšno svojemu najboljšemu prijatelju v zvezi z odnosom do živali.

Če je pa mlajši, je pa to seveda težje, ker otroci manj razumejo in jih bolj zanima igranje in ostale njim pomembne stvari.

Čeprav tudi to je relativno - imaš malčke, ki imajo zelo radi živali in se trudijo, da jim pomagajo na vsakem koraku.

Če pa že imaš starše, ki nimajo pravega odnosa do živali, najverjetneje tudi otrci ne bodo imeli.

Takšni ljudje se tudi nikoli ne zamislijo nad sabo, pa vendarle je dobro, da jim kdaj pa kdaj kdo reče, da to ni v redu.




KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #48 : 27 November 2005, 09:57:04
imaš malčke, ki imajo zelo radi živali in se trudijo, da jim pomagajo na vsakem koraku.


moj nečak (2 leti)  ;D ;D

Ja Urša, hvalabogu, da je sterilizirana, morš pa malo gledat, če bojo imela novega, pa kak bojo ravnali z njim....
S prijavami pa nič odlašat, ker preden da se privleče kdo, je treba poklicat najmanj 5 krat  ::)...vsaj jaz imam take izkušnje

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #49 : 27 November 2005, 10:04:05
brat je starejši če bi mu pa rekla nej mu pove da pač mučijo živali bi se mi pa smeju >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #50 : 27 November 2005, 10:08:30
Kaj pa starši ?  :) Mislim, če bi starši kaj rekli...drgač jim pa pismo pošlji  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #51 : 27 November 2005, 10:13:00
starši pa niso najboljši prijatelji živali :-X
jaz z živalmi rastem že od rojstva

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #52 : 27 November 2005, 17:49:01
Hmmm , DPMŽ-ji so pogosto nemočni ...
Kaj pa lahko naredijo če ima pes hrano vodo je noter poleg vsega ga celo nekajkrat na teden peljejo na sprehod .
Kdo bo dal psa na evtanazijo in kdo ne je pa čisto njegova stvar !
Kako lahko ukrepajo ?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #53 : 27 November 2005, 18:05:24
Ja no sam, če zdrave mladiče pobijajo , mislim, da to ni glih najbolj dovoljeno

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #54 : 27 November 2005, 18:07:47
Pa če so taki, da vsake toliko zamenjajo psa, prejšnjega pa evtanazirajo... ???

Če bi jih društvo sprmeljalo, mogoče ne ib delali takih oslarij. :-\



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #55 : 27 November 2005, 18:12:46
Ma ne vem saj ga ne evtanizirajo , samo malo mi je čudno , ali se zastrupi , ali ga kdo "po nesreči ustreli " ...
Kdo je napisal da jih pobijajo - mldiče !?
Samo odpeljejo jih nekaj stran- kam ne vem



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #56 : 27 November 2005, 18:13:28
NEE narobe ste razumel! psico imajo eno in isto samo pri enem leglu so enega ali pa dva obdržali drugi so šli pa pod nož


aja pa kancha  jst sem tko slišala da grejo ostali pod nož

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #57 : 27 November 2005, 18:13:38
joj!!!
res za prjavt!
al pa moji sosedi ma njihova psica mladiče enega obdržijo al pa ga dajo naprej ostale pa pobijejo >:( >:( >:( >:( in pajo je imel srečo da je prišel v moje roke kajti če nebi bi tudi on končal tako (mislim da je slutil da tam ni varen)  :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #58 : 27 November 2005, 18:14:10
aaaa, tole dve zgodbi mešamo, v redu preberte  ;D ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #59 : 27 November 2005, 18:15:05
kanchina prijateljica menja pse, uršini sosedje pa malije pobijajo  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha